[ZAMKNIJ REKLAMY]
Kup reklamę w tym miejscu!

zapachksiazki.pl

Nowy poradnik SEO, wszystko o pozycjonowaniu stron https://seoporadnik.pl Darmowy poradnik SEO

Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
STR. GŁÓWNA
SŁUCHAJ
PODCASTY
CZYTELNIA
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum

Czy czas jest iluzją?


Dodano: 2007-06-07 02:33:08 · Wyświetleń: 16949
Zakładka Dodaj do zakładek · Udostępnij:  Facebook  Wykop  Twitter  WhatsApp
Czas jest iluzją


Platon argumentował, że czas jest stały - jest to życie będące iluzją. Galileusz nie przejmował się filozofią czasu i próbował narysować go na wykresie, próbując to pogodzić z fizyką. Albert Einstein powiedział, że czas jest tylko kolejnym, czwartym wymiarem, w którym poruszamy się na codzień. Nasze rozumienie czasu, jak powiadał Einstein, jest oparte na jego relacji z naszym środowiskiem.

Dziwne wydaje się to, iż gdy szybciej podróżujesz, czas płynie wolniej. Najradykalniejsza interpretacja teorii Einsteina wygląda tak: przeszłość, teraźniejszość i przyszłość są tylko wymysłami naszej wyobraźni, wytworem naszych mózgów stworzonym po to, aby wszystko nie wydawało się dziać natychmiast.

Pojęcie einsteinowskiej zunifikowanej czasoprzestrzeni lepiej funkcjonuje na papierowych wykresach, aniżeli w prawdziwym świecie. Czas nie jest taki sam jak inne wymiary - przeznaczony dla jednej rzeczy, a my poruszamy się w nim tylko w jeden sposób. "Tym, co jest potrzebe, nie jest stworzenie pojęcia czasu i ogólnej pracy względności lub też powrót do pojęcia czasu absolutnego; potrzebne jest wymyślenie czegoś radykalnie nowego", mówi Lee Smolin, fizyk z Perimeter Institute w Waterloo w amerykańskim stanie Ontario.

Inni, w tym sławny astrofizyk Stephen Hawking, zauważają, że czas jest zdefiniowany przez entropię. Oznacza to, że wszechświat, w swoim obecnym rozszerzającym się kierunku, staje się coraz bardziej zdezorganizowany - entropia wzrasta i istnieje zawsze od momentu powstania wszechświata, tak samo jak czas. W ten sposób czas może zostać przedstawiony jako miara entropii we wszechświecie.

Któryś z naukowców wreszcie kiedyś odkryje prawdę. Potrzeba tylko trochę czasu.

Erin Biba, www.eu.socialtext.net
Tłumaczenie: Ivellios

Czy czas jest iluzją? Zapraszamy do dyskusji w temacie na naszym forum

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze · Dodaj komentarz
 • skeleton007
  (2009-03-18 15:34:20) #2624
  | 👮 raport

  To by się zgadzało gdyż w doświadczeniach śmierci klinicznej osoby wspominaja przegląd swojego życia który jakby był jednością, trwał cały czas w jednym miejscu.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • koleś
  (2013-02-07 17:46:18) #7690
  | 📧 email | 👮 raport

  Każdy to czuje inaczej, tak mi się wydaje, w tym właśnie miał racje koleś który powiedział że jest względny, moim zdaniem nie istnieje to tylko nasza interpretacja niesamowicie szybko poruszających się cząsteczek, to tak jak wydmy na pustyni, jak mała rzeczka która robi wielki kanion,
  Nie ma czasu, jest tylko zmiana.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Paradoksalnie niepoprawny
  (2013-08-08 23:38:00) #7869
  | 👮 raport

  Czym jest czas i jak ma się do duszy? Wyobraźcie sobie czysto hipotetycznie osobe zmarłą, staje ona przed Bogiem, zostaje osądzona i wtrącona do piekła a ty o tym wiesz, masz wehikuł i cofasz się w czasie chcąc ją ostrzec , spotykasz tą osobe kiedy jeszcze żyła i mówisz jej o wszystkim zmienia ona swoje zycie do tego stopnia ze jest godna przekroczy Piotrową bramę... Wszystko wydaje sie dziwne z racjonalnego punktu widzenia.... Teraz pomyśl mogło by się wydawać że czas jest wymiarem czysto materialnym, choc stajac przed Bogiem i jestes sądzony wszystko przebiega chronologicznie a więc i czas oddziaływuje na ducha a moze to tylko na pozór złudzenie? Z mojej poprawionej historyjki której nie napisze, spekulujcie i poprawiajcie ją sami moze wynikac ze i podróże w czasie są nie możliwe skoro duch juz znajduje sie w piekle to jak go uratowac? Czyżby przeznaczenie strąciło go po urodzeniu do piekła? Piszę chaotycznie to tylko myśli daje tylko do zrozumienia że czas to wciąż temat rzeka szczególnie biorąc pod uwage aspekt ducha i to jak wszystko sie nawzajem wyklucza i powstaje paradoks. Puki co czas pozostaje w rekach filozofów choć jest wiele osiągnięć naukowych to starczy mojego pisania. A co jeśli Bóg z nas zadrwił? :)

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Janek
  (2015-04-08 23:03:24) #11900
  | 📧 email | 👮 raport

  Czas nie plynie. Plynie tylko zludzenie jego uplywu. Entropia oodaje kierunek jego uplywu, który jak uplyw czasu jest takim samym zludzeniem. Nie jest zludzeniem tylko jedno - osoba ktora to w danym momencie rejstruje te pozorne zjawiska. Tak naprawde czas i entropia to to pozory istnienia czasu. Entropia to pozorne zjawisko wynikajace z niedoskonalosci umyslu polegajacej na opisie zdarzen pod wplywem wczesniejszych doswiadczen. Taki prosty przyklad: zamrozona woda zostaje zagowotowana w naczyniu i paruje - rownie dobrze powstala pare mozna schlodzic i zamorozic. Pewnie wystarczy jakis rodzaj podobnej manipulacji aby podobne zjawiska zaszly w swicie subatomowym.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
Dodaj komentarz
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
Tagi
Inne artykuły
z działu
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2022 by Radio Paranormalium