księgarnia ezoteryczna Warszawa

kanlux.com/pl/artykuly/Mroczne-czesci-ogrodu-5-sposobow-oswietleniaNie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!

SŁUCHAJ
ZALOGUJ SIĘ
ZAMKNIJ
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum

Coraz bliżej prawdy o orbach


Dodano: 2006-11-25 20:25:00 · Wyświetleń: 22890
Zakładka Dodaj do zakładek · Udostępnij:  Facebook  Wykop  Twitter  WhatsApp
OrbyWraz z publikacją notatki w biuletynie "Journal of Investigative Psychical Research" rozpoczął się nowy etap badania zjawiska orbów.

Wówczas brytyjski zespół badawczy PSI otrzymał dofinansowanie od Stowarzyszenia na rzecz Naukowych Badań Zjawisk Anomalnych w celu naukowego wyjaśnienia przyczyn powstawania zjawiska orbów. Spodziewano się, że kompletne wyniki badań zostaną opublikowane w grudniowym numerze wspomnianego dziennika, jednakże szczegóły techniczne wymagają powtórzenia testów, zaś wyniki badań zostaną opublikowane wiosną 2007 roku.

Kliknij, aby powiększyć
Kliknij, aby powiększyć


Podczas badań technicznych aspektów fotografii badacze doszli do wniosku, że orby mogą być lotnymi cząsteczkami znajdującymi się w teoretycznej "strefie orbów" znajdującej się przed obiektywem. "Strefa orbów" musi posiadać następujące charakterystyczne cechy:
1. Musi się ona znajdować w polu widoku aparatu - aby mogła zostać "dostrzeżona" w otoczeniu
2. Fotografowany obszar musi być odpowietnio oświetlony, by cząsteczki były widoczne - zwykle wystarczy błysk flesza, jednak mogą również wystarczać inne warunki oświetleniowe (w tym światło dzienne)
3. "Strefa orbów" musi się znajdować za obszarem o największej ostrości - cząsteczki znajdujące się poza tym obszarem ukażą się "w skupisku" i będą zbyt małe, by można je było rozróżnić
4. Musi się ona znajdować przed obiektywem - w innym miejscu może ona być zbyt oddalona, by była widoczna

W praktyce "strefa orbów" jest najczęściej małym obszarem znajdującym się kilka centymetrów przed aparatem fotograficznym.

Użyta procedura doświadczalna została sprawdzona przez naukowców z brytyjskich uniwersytetów i została tak zaprojektowana, aby systematycznie zmieniać:
1. Głębokość pola widzenia (co pozwalało "strefie orbów" zmieniać położenie w obszarze o niskiej ostrości)
2. Siłę błysku flesza
3. Odległość błysku od soczewki (im większa była ta odległość, tym światło z flesza było słabsze, co powodowało powiększenie się "strefy orbów")
4. Aparaty fotograficzne (korzystano na zmianę z aparatu cyfrowego i z korzystającego z rolki filmowej 35 mm)
5. Rozdzielczość w megapikselach

Wyniki tych eksperymentów zostały niezależnie ocenione i poddane końcowym testom statystycznym w celu potwierdzenia, że wniski z nich płynące nie są tylko rezultatem szczęśliwego trafu.

Najważniejszą przeszkodą w racjonalnym wytłumaczeniu zjawiska orbów jest logika. Na przykład wykonanych zostało pięćdziesiąt zdjęć z włączonym fleszem, po czym - w tych samych warunkach - wykonano pięćdziesiąt kolejnych zdjęć bez włączonego flesza. Jeśli przyjmiemy, że przy włączonym fleszu na zdjęciach pokaże się dwadzieścia orbów, a przy wyłączonym ani jeden, to można powiedzieć, że orby są rezultatem błysków z lampy aparatu, wtedy też takie racjonalne uzasadnienie ma pewne podstawy; w większości jednak orby nie posiadają żadnego niezależnego źródła światła.

Często spotykaną opinią jest to, że "niektóre orby" są tworzone przez lotne cząsteczki, zaś "niektóre inne orby" - nie. Istnieje mała nadzieja dla teoretyków, którzy nie rozróżniają tych widocznie różnych "odmian" orbów. Jeśli lotne cząsteczki mogą powodować pojawienie się jednego orba, to w jaki sposób nieznane siły mogą powodować pojawienie się tego samego typu orba? Inne punkty widzenia nt orbów przedstawione zostaną niebawem w biuletynie "Journal of Investigative Psychical Research".

Już niebawem w biuletynie Journal of Investigative Psychical Research ukaże się szerszy artykuł na temat orbów (w języku angielskim)

Dave Wood
Tłumaczenie: Ivellios

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze · Dodaj komentarz
 • Monomagnum
  (2009-01-25 09:40:40) #2087
    📧 pw | 👮 raport

  A to o tym mówił Voozie na forum. no dobra powiedźmy że mnie przekonaliście :P

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • BUJAH MAN
  (2009-02-15 01:00:27) #2308
  | 👮 raport

  ORBY to pic na wodę. To co rzekomo nazywamy orbami to nic innego jak cząsteczki kurzu który unosi się w powietrzu. gdy robimy zdiecie z fleszem błysk odbija się od cząsteczki kurzu i wraca z powrotem do obiektywu aparatu dając efekt kulistej świecącej plamy. Widziałem to w pewnym filmie dokumentalnym jak badacze ustawili aparat a przed nim wytrzepali dywan który był strasznie zakurzony po zrobieniu zięcia wyszło to co nazywamy Orbami. Chcąc sie przekonać czy to prawda zrobiłem to samo wyszło bardzo dużo orbów.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Voythas
  (2009-02-18 19:52:52) #2364
  | 👮 raport

  Ja jak robiłem zdjęcia w kopalni soli to efekt był bardzo podobny, widac cząsteczki soli też dobrze odbijają światło :) Tyle orbów że się ciężko oddychało...

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • BUJAH MAN
  (2009-02-18 19:56:19) #2365
  | 👮 raport

  ja na początku też myślałem że to kulista energia pochodząca od duchów jeździłem po cmentarzach w nocy robiłem setki zdjęć które później oglądałem szukając orbów byłem strasznie naiwny pamiętam też że kumpel przysłał mi zdjęcia orbów najciekawsze ze robił je w czasie mgły przez co błysk flesza odbijał się od drobinek mgły przez co wyszła ogromna ilość orbów taki sam efekt jest robiąc zdjęcie podczas opadów śniegu pozdro dla wierzących w taki kit jak orby

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • fantasmagoria
  (2009-06-23 06:07:34) #3268
  | 👮 raport

  Na cmentarzu nie dziwię sie że jest tyle ORBów w końcu tam się unosi mnóstwo kurzu(i nie tylko;|) u mnie w szkole też się strasznie kurzy, zwłaszcza na strychu, tam też zawsze wychodza w sporej ilości

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • MoneSsa
  (2009-06-28 09:32:39) #3336
  | 👮 raport

  oł meen. Jak ja byłam na biwaku i robiłysmy sobie fotki no i na jednej z nich moja kolezanka miała na oku taką białą plamę. czy to moze byc ten orb?

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • fifi
  (2009-08-21 17:04:20) #3700
  | 👮 raport

  ja też mam "orba" na kilku swoich zdjęciach ;p pic na wodę.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • gangstareso
  (2009-12-07 18:39:37) #4210
  | 👮 raport

  nom ok alejak wytlumaczycie orba na filmiku nagrany w trybie nocnym na youtube wiele takich filmow jest i co totez niby kurz

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Franek
  (2010-08-17 21:58:26) #5441
  | 👮 raport

  Przecież są ludzie, którzy mają dar widzenia orbów. Określają kolor, wielkość i kierunek lotu, a robione zdjęcia to potwierdzają.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Najd
  (2010-08-25 08:32:19) #5497
  | 👮 raport

  Mysle ze czesc orbow moze byc wywołanych przez naturalne czynniki a czesc moze pochodzić ze świata duchowego. Coś jest na rzeczy.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • mac
  (2010-08-31 13:09:31) #5559
  | 👮 raport

  Dobra jak orby to bzdura TO wyjaśnijcie mi że na zdjęciu w bunkrze W Konewce pojawiła się kulka z ludzką twarzą.


  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • kat
  (2010-12-27 20:09:47) #5953
  | 👮 raport

  a gowno prawda

  orby sa czescia swiata duchowego, a polaczki-niedowiarki wiecznie szukaja teorii, aby podwazyc "naukowo" jego istnienie ...

  ludzie boja sie tego, czego nie rozumieja

  wszystko wiecznie neguja

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Maldoror
  (2011-02-10 18:54:01) #6173
  | 👮 raport

  Ah wy ekstremiści:)
  Część 'orbów' to zwykły kurz, a część być może duchy. Po prostu.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • swn.net.pl
  (2011-10-28 13:38:40) #7018
  | 📧 email | 👮 raport

  Mac napisał coś o kulce z ludzką twarzą :) Nasza grupa była w tym bunkrze, również wyłapałem dziwne zjawisko, miejsce zdjęcia to tunel techniczny, wysokość około 1,5 metra więc trzeba było zwiedzać "na kucka", nie paliliśmy papierosów, para wodna nie wchodzi w grę gdyż niecałą minute wcześniej na zdjęciu nie ma czegoś podobnego. link do zdjęcia:
  www.swn.net.pl/tn_big_watermarked-na%20stroneee.html
  Co do Orbów, większość zdjęć przedstawia drobinki kurzu lub wilgotności, ale nie wszystkie, tutaj staramy się to zjawisko wyjaśnić, robiąc pewien mały eksperyment, zapraszamy:
  www.swn.net.pl/orb.html

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • aleksandra
  (2012-01-22 01:05:20) #7178
  | 👮 raport

  BUJAH MAN widzialam ten sam film co Ty, ale czy mozna potwierdzic autentyczność filmu SCEPTYSTÓW .? Sceptyści stana za przeproszeniem na ***u zeby dowiesc swojej prawdy , a medium mowia jedynie o swoich wewnetrznych odczuciach - dla mnie bardziej wiarygodnych. Pozatym nie wszedzie jest kurz. Sa miejsce gdzie kurz niema prawa istnieć, bo na przyklad nie było tam nigdy człowieka - a kurz to nic innego jak nasza skóra.
  a orby pojawiaja sie nie tylko na fotografiach domów, piwnic i pomieszczen mieszkalnych

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • sputnik262
  (2012-05-03 17:43:22) #7410
  | 📧 email | 👮 raport

  Witam ja mam taką tezę że jeśli się jest w transie to oznacza się że jest też w stanie alfa dolecieć można w tedy zobaczyć duchy umarłych z ciał fizycznych cało fizyczne ciało umiera ale zostaje tak zwane duch to tak na prawdę jest ciało astralne które szuka nowego ciała lub idzie w stronę tunelu i tam zostaję tak mój wujek miał śmierć kliniczną i był w tym tunelu i rozmawiał moją prababcią i innymi duchami czyli ciałami astralnymi i naglę usłyszał to jeszcze nie teraz czas dla Ciebie i i w tedy wrzucił do swojego ciała fizycznego i jeszcze jedno widział z góry jak mu lekarze operowali serce a jak się obudził to opowiedział lekarzom to byli w szoku pozdrawiam Piotrek z Krakowa sorki za błędy

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • xporferus
  (2014-08-11 21:43:06) #8068
  | 📧 email | 👮 raport

  Proszę o wybaczenie...., ale większych bzdur na temat orbów, dawno nie czytałem. Mam je u siebie w mieszkaniu, mogę to udowodnić zdjęciami i filmikami. Wiem jak się zachowują i poruszają.
  z poważaniem

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Ivellios
  (2014-08-12 00:47:46) #8069
    📧 pw | 👮 raport

  xporferus, w takim razie proszę przedstawić swoje "dowody". Najlepiej na forum.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • NANA76
  (2014-12-02 22:32:59) #10498
  | 📧 email | 👮 raport

  Nie sądzę aby orby były drobinkami kurzu-przynajmniej te,z którymi ja miałam do czynienia ostatnio.Pierwszy raz zobaczyłam je podczas dwudniowego rejsu statkiem z Oslo do Kiel (Niemcy).Wieczorem nagrywałam kamerą z telefonu komórkowego harce mojego synka w piżamce na łóżku.Nagle zaczęły wokół niego latać przeźroczyste kule.One wręcz "tańczyły" wokół niego w różnych kierunkach i z różna prędkością.Z całym szacunkiem,ale dobinki kurzu nie latają jak "torpedy".Nagle mój synek położył się nieruchomo na chwilkę by odpocząć,a duża kula tańcząca wokół niego "położyła się" koło jego głowy i też "zastygła".Gdy synek nagle zerwał się do kolejnych wariacji na łóżku,kula też zaczęła tańczyć wokół niego albo się oddalała by potem nagle wrócić z mega szybkością.Kule te nie były widoczne gołym okiem,tylko na ekranie telefonu.Nawet nie wiecie jak mnie to zdziwiło.Nie wiedziałam czym są te kule.Rok później (niedawno) robiłam synkowi zdjęcie i takie same kule znów zaczęły wokół niego tańczyć.Synek się odsuną,a ja zrobiłam zdjęcie wielkiej kuli,która tak szybko się poruszała,że na zdjęciu wyszła z "ogonem".Kula jest przeźroczysta i widać przez nią szafę i komodę.Jeśli to ma być drobinka kurzu,to musi być to mega hiper kulisko kurzowe :)Kto nie wierzy ten niech nie wierzy-ja wiem co widziałam.Dodałąbym tu to zdjęcie,ale chyba nie ma tu odpowiedniej funkcji.Pozdrawiam!

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Asia
  (2015-03-22 23:52:01) #11728
  | 📧 email | 👮 raport

  Na filmach z mojego mieszkania jest mnóstwo orbów, nie poruszają się bez ładu i składu lecz płyną, zmieniają kierunek, pulsują, w wielu widać twarze,niektóre mają kolory.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
Dodaj komentarz
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
Tagi
Inne artykuły
z działu
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2023 by Radio Paranormalium