[ZAMKNIJ REKLAMY]
Kup reklamę w tym miejscu!

Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
STR. GŁÓWNA
SŁUCHAJ
PODCASTY
CZYTELNIA
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
Bibliotekarium
Odcinek: Odc. 109
Bohaterami tego wydania "Bibliotekarium" na żywo byli komiksowi Tytus, Romek i A`Tomek. Nie jest to może literatura klasy "A", nie ulega jednak wątpliwości, że komiksy Henryka Jerzego Chmielewskiego ukształtowały wielu z nas. Papcio Chmiel pod pozorem wychowywania małpy Tytusa tak naprawdę nas wychowywał, przemycając na w ten sposób pewne wartości
Począwszy od stycznia 2021 roku w Internecie nadaje radio z audycjami o tematyce literackiej, założone przez Bibliotekarium: Book Radio. Zapraszamy do odwiedzania strony radia i słuchania!
POBIERZ MP3 (151.00 MB) | Premiera: 2021-02-26 | Czas trwania: 02:46:00 | Odtworzone x 359 | Udostępnij:  Facebook  Wykop  Twitter  WhatsApp
Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze · Dodaj komentarz
Wszystkich komentarzy do tego odcinka: 5, obecna strona 1, ilość stron 1
[1]
 • MikrofonElvisa
  (2021-02-27 7:39:07) #40714
  | 📧 email | 👮 raport

  Panie Marku Ż jak Pan był w towarzystwie prostaków to śmiali się z pierdów, ja znam kilku Niemców których śmieszą inne rzeczy. Proszę Sobie obejrzeć polski kabaret(z małymi wyjątkami), uświadczy Pan wtedy humoru z najwyższej półki :)
  Ludzie są wszędzie tacy sami a odsetek idiotów we wszystkich narodach wypada bardzo podobnie. Pozdrawiam

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • SkrzydlatyZmij
  (2021-03-03 13:24:34) #40719
  | 👮 raport

  Do dziś pamiętam, jak Tytus mówi do Romka i Atomka: "myję się dwa razy dziennie to i pachnę" i pamiętam rysunki jak ćwiczyć za pomocą ręcznika mięśnie, po umyciu się w łazience - robiło to na mnie wielkie wrażenie, jak miałem 12 lat, faktycznie ćwiczyłem w łazience za pomocą ręcznika, dzięki temu do dziś jestem silny i sprawny :)
  Wszystko podane w formie ciekawej, dowcipnej, znakomitej.
  Takiej literatury, młodzież potrzebuje, a nie patostrimów, co uczą młodych ćpać i chlać.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • SkrzydlatyZmij
  (2021-03-05 19:20:07) #40723
  | 👮 raport

  Nie zgadzam się z T. Fąsem: Tytus nie był inspirowany przez Disneya, inspiracją był natomiast komiks "Koziołek Matołek" - zwróćcie uwagę, jedno gadające zwierzę, pośród ludzi.

  Jak to Tytus nie był wybitnym dziełem? To jest dzieło wybitne, trzeba tylko zrozumieć do kogo było adresowane. Adresat to chłopiec 12-letni z PRL lat 70-siątych i 80-siątych. I do tego adresata to trafiało w 100% jako arcydzieło! Pan Fąs powinien zacząć mówić o buddyzmie (bardzo ciekawie mówi) a przestać gadać o literaturze.

  Księgę V mam przed sobą, chłopcy lecą wannolotem (Panie Tomku!), a kończy się tak: "Wszyscy obóz nasz lubimy, masz tu góry, morze masz, pełen słońca i gościnny, ukochany Artek nasz" Tytus trzyma w prawej ręce flagę ZSRR, a w lewej Kubańskiej Republiki Ludowej, Romek flagę polską, Atomek Niemieckiej Republiki Demokratycznej. Księga ma na przemian 2 kartki kolorowe, 2 czarnobiałe, od dziecka mnie to denerwowało, dlatego od dziecka byłem antykomunistą.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • 035
  (2021-03-08 11:45:36) #40728
  | 👮 raport

  Tak na marginesie całej tej dyskusji o Tytusie Romku i A'Tomku:
  Jestem bardzo ciekaw czy za jakieś 25 lat ktoś zorganizuje audycję o komiksach, które powiedzmy powstały w latach 2010 - 2021. Czy komuś będzie się chciało do nich wracać. Myślę, że za ćwierk wieku Tytus i Kajko i Kokosz ma szansę na wznowienia za ćwierć wieku natomiast jaką szansę na to mają komiksy powstałe w podanym przedziale lat? Mam nadzieję, że będę mógł za 25 lat się o tym przekonać. A propos tego co pisałem w trakcie audycji na temat antologii wydanej na podstawie magazynu RELAKS, zakupiłem wszystkie 3 tomy drogo było nie powiem ale było warto uczta dla oczu i powrót do przeszłości są tam prawie wszystkie moje ulubione opowieści rysunkowe z tego magazynu. Naprawdę warto polecam wszystkim.
  o35

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • MikrofonElvisa
  (2021-03-13 21:55:54) #40740
  | 👮 raport

  O35 dzięki!

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ


Wszystkich komentarzy do tego odcinka: 5, obecna strona 1, ilość stron 1
[1]
Dodaj komentarz
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
Tagi
WYSZUKIWARKA AUDYCJI
WSZYSTKIE AUDYCJE
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2022 by Radio Paranormalium