Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!

STR. GŁÓWNA
SŁUCHAJ
PODCASTY
CZYTELNIA
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
Włamanie na nasze konto na Instagramie
(dodano: 2023-03-11 20:56:49)
Wróć na stronę główną

Nasze konto na Instagramie (nick radioparanormalium) zostało najprawdopodobniej shackowane. Co prawda na tej platformie obserwuje nas aż tylko ponad jedynie 400 osób, jednak wygląda na to, że nawet konto z taką liczbą followersów okazało się dla kogoś łakomym kąskiem.

Żaden spam z naszego konta nie został rozesłany, nic też z niego nie zniknęło, wręcz nam przybyło... no, szkoda tylko, że nie tego, czego byśmy sobie życzyli. Otóż włamywacz przy pomocy naszego profilu "zaobserwował" ponad 960 kont jakichś internetowych celebrytów z drugiego końca świata.

Sam fakt zaistnienia takiego incydentu na naszym instagramowym koncie jest zastanawiający i budzi szereg pytań, z kilku powodów. Konto jest zabezpieczone wyjątkowo trudnym do złamania hasłem składającym się z kilkudziesięciu znaków (litery duże i małe, cyfry oraz znaki specjalne), weryfikację dwuetapową również mamy włączoną, a o każdym logowaniu Instagram informuje nas drogą emailową oraz poprzez wyświetlenie powiadomienia w aplikacji. Uwaga: tym razem ani maila ani powiadomienia nie było!

Opcję pod tytułem "ktoś włamał się na pocztę" raczej można wykluczyć - włamanie się na emaila powiązanego z tym kontem również jest rzeczą co najmniej niełatwą, gdyż i tutaj mamy ustawione kilkudziesięcioznakowe hasło i włączoną weryfikację dwuetapową. Do profilu nie jest też dodana żadna aplikacja.

Sprawę oczywiście natychmiast zgłosiliśmy do administracji Instagrama. Hasło oczywiście zmieniliśmy. Jeśli ktoś z Państwa miał podobną sytuację, to będziemy wdzięczni za radę, co robić dalej.

Komentarze do tego newsa
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.


Komentarze do tego newsa:

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
NAJNOWSZE ARTYKUŁY
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2022 by Radio Paranormalium