elubaczow.com/2017/05/09/wykorzystac-drewniane-plotki-ogrodzie/Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum

Żaba z Loveland


Dodano: 2006-10-28 23:20:00 | Wyświetleń: 30447 | 🕑 Odłóż na później
Żaba z LovelandBardziej znana jako lovelandzki Jaszczur, stworzenie humanoidalne z twarzą żaby. Pierwszy raz spotkano się z nią w miasteczku Loveland (Ohio) w Maju 1955. Jak wynika z raportów, możliwe jest iż żyje tam więcej niż jedna taka kryptyda.

W 1955 roku stworzenie zostało dostrzeżone przez pewnego biznesmena, który twierdzi że widział trzy albo cztery humanoidalne stworzenia o głowach żaby i wzroście około trzech stóp, przycupnięte pod mostem nieopodal Loveland.

Przez następne siedemnaście lat nie było żadnej wzmianki o "żaboludach". Gdy 13 marca 1972 pojawiły się zeznania policjanta który twierdzi że widział człowieka-żabę o wzroście około 4 stóp, znowu nieopodal Loveland, z zeznań wynika że Żaba skoczyła na tory kolejowe a następnie do rzeki Little Miami.

Dwa tygodnie później, inny policjant dostrzegł potwora, tym razem stojącego na drodze, jednak i tym razem Żaba uciekła po oddaniu w nią przez oficera niecelnego strzału.
Urzędnik w ten sposób opisał stworzenie:
Stworzenie o wzroście czterech stóp, oraz wadze 50 do 75 funtów, łuskowata skóra, włosy zbite w kołtun na jego ciele, które sprawiały że wyglądało na dobrze zbudowane, możliwe że posiadało ogon, głowa podobna do żaby oraz jaszczurki i mógłby przeskakiwać bariery na drogach.
Miejscowy rolnik także ujrzał lovelandzką żabę. Jego spotkanie miało miejsce jeszcze tego samego miesiąca. Urzędnicy, których rolnik poinformował o tym nietypowym spotkaniu, nic nie powiedzieli, jednak media i tak się o tym dowiedziały.
Personel bezpieczeństwa w motelu na Dominikanie zobaczył istotę podobną do już wspomnianej we wrześniu 1998. Powiedzieli, że miała około pięć stóp wzrostu i trzy stopy szerokości.

Sceptycy powołują się na fakt, że nie ma żadnych naukowych zeznań na temat lovelandzkiej żaby. Innym argumentem jest niewielka liczba zrelacjonowanych obserwacji. Istnieje jednak możliwość że jest dużo nie zgłoszonych spotkań z człowiekiem- żabą.

Możliwe wyjaśnienia:

-Niektórzy uważają że Żaba z Loveland to nic innego jak Kappa, japońska kryptyda ponieważ opisy Kappy są bardzo podobne do opisów Żaby z Loveland.
-Lovelandzka Żaba może być nie odkrytym, albo niesklasyfikowanym gatunkiem płaza lub gada.
-W bardzo rzadkich przypadkach, aligatory i krokodyle wychodziły bardzo daleko na północ. Jednak większość, jeżeli nie wszystkie znalezione w Ohio były wypuszczane w miejsce z którego przybyły. Jednakże, częstotliwość obserwacji sprawia że jest to mało prawdopodobne wyjaśnienie.

Opracował: Assassinio

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze do artykułu

Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
BBcode:

[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, koniecznie zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy na łamach strony Radia Paranormalium. Prosimy nie podawać w komentarzach adresów email - do tego służy odpowiednie pole!


 • Marek Tytus (2008-05-20 15:48:34) #195   ❗❗❗
  "Istnieje możliwość, że spotkań było więcej'

  Istnieje możliwość, że autor artykułu sam jest człowiekiem-żabą. Bez taniej retoryki proszę.

  Odpowiedz
 • calys (2008-11-22 10:50:37) #1422   ❗❗❗
  Tytus ma pewnie racje, ale na poważnie: kto w to uwierzy? Jak coś tak dużego i hmm rzucającego się w oczy mogło tak długo nieodkryte żyć w pobliżu terenu zamieszkałego? To już historia naiwnej dwunastolatki o zbiegłym, zmutowanym rosomaku z Rosji brzmi sensowniej (ma teraz szesnaście lat i dalej twierdzi ze to prawda).

  Odpowiedz
 • (2009-05-17 15:26:50) #2972   ❗❗❗
  "Jak coś tak dużego" uwazasz, ze trzy stopy to duzo? to pol metra nawet nie jest

  Odpowiedz
 • Ignus (2009-06-10 00:17:53) #3164   ❗❗❗
  A czemu policjant odrazu strzelał?
  Ludzie ja sie nie dziwie że wszelkie kryptydy sie rzadko pojawiają one nas traktują jak morderców zamiast obserwować i zbadać najlepiej ognia ze wszystkich luf i badać szczątki...

  Odpowiedz
 • skaza (2009-10-10 17:11:18) #3915   ❗❗❗
  Stopa to mniej więcej 35 cm.

  Odpowiedz
 • bauaser-kun (2010-03-05 14:52:39) #4646   ❗❗❗
  zauważył ktoś, ze każde kolejne doniesienie powiększało stwora? najpierw były 3 stopy (91.44 cm) potem 4 (121,92 cm) aż wreszcie 5 stóp (152.4 cm) wprawdzie zmiany wzrostu są w doniesieniach odległych o parę ładnych lat, ale i tak dla mnie jest to argument na nie. Gdyby rozrzut różnic bł mniejszy można by rzecz, że jedni widzieli samce a inni samice, albo osobniki w różnym wieku. Ale żeby w jednym opisie istota była prawie dwa razy większa niż w innym? Bo nie uwierzę, że w jednym roku spotykano tylko "młode" a w innym tylko "dorosłe", musieliby albo w tym samym czasie mieć donosy o tak znacznych różnicach, albo wszędzie mieć mniej więcej tą samą wielkośc we wszystkich donosach, zebym rozważył to na tak

  Odpowiedz
 • aaa (2010-06-15 19:04:12) #5100   ❗❗❗
  wzrost był oceniany na oko, więc nic dziwnego, że są rozbieżności

  Odpowiedz
 • ExKaiser (2010-08-12 13:43:16) #5423   ❗❗❗
  Nie jestem pewien, ale to mogłyby być(zakładając, że był więcej niż jeden osobnik) chimery. Wiem, że to nielogiczne i niewiadomo jak uciełky naukowcom, ale to rzeczywiście mogły być chimery.

  Odpowiedz
 • wilkołaczek (2011-07-02 11:04:09) #6717   ❗❗❗
  a może ci co widzieli te troszkę wyrośnięte mucho- jady stwierdzili, że żabcia musi rosnąć, i za każdym razem oczywiście widziano tego samego skoczka? Może z tąd ta różnica wielkości.
  Aaaa!
  P.S. czy nie wydaje wam się dziwne, że niby aligator lub krokodyl może być tą żabcią; no wiecie, bo niby jak np. ma przycupnąć? Albo stać na drodze? Jak dla mnie to jest za grubymi nićmi szyte

  Odpowiedz
 • ozzy89a (2014-03-11 22:38:47) #7944   ❗❗❗
  mnie to ciekawi czy to stworzenie jest nieszkodliwe dla ludzi (raczej nieszkodliwe)

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (1)
Tagi
Inne artykuły
z działu Kryptozoologia - nieznane zwierzęta
SŁUCHAJ NAS
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
NEWSLETTER
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Copyright © 2004-2020 by Radio Paranormalium