Dołączając do bukmachera Mostbet w Polsce, otrzymasz ładunek pozytywnych emocji z obstawiania zakładów sportowych i kasyn online, a także najkorzystniejsze warunki. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym graczem, czy dopiero zaczynasz, platforma zaoferuje Ci wysokie kursy, różne bonusy i promocje, darmowe zakłady, darmowe spiny i bonusy Mostbet bez depozytu. Pobierając aplikację mobilną, możesz cieszyć się grą nawet w podróży!


Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!

SŁUCHAJ
ZALOGUJ SIĘ
ZAMKNIJ
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum

Współczucie - furtka do rozwiniętych zdolności psychicznych


Dodano: 2010-07-20 21:28:51 · Wyświetleń: 11616
Zakładka Dodaj do zakładek · Udostępnij:  Facebook  Wykop  Twitter  WhatsApp


Prawdziwa zdolność psychiczna, jaką jest naturalny wzrost czegoś, co może wyglądać jak meta-normalny stan dla odbierania i rozpoznawania informacji poza konwencjonalnymi sposobami zwykle w tym celu stosowanymi, występuje jedynie jako bezpośrednia odpowiedź na wzrost duchowego poziomu czyjejś świadomości. Oczywiście, zwiększona intuicja występuje często u każdego od czasu do czasu, a według powszechnego poglądu niektórzy ludzie rodzą się z, bardziej niż u innych, zauważalnym stanem psychicznym lub intuicyjnym "poznawania". To, o czym teraz mówię, to prawdziwy, oczywisty i wysoce rozwinięty stan obejmującej wszystko świadomości, dostarczający zarówno wiedzy jak i kognitywnej świadomości rzeczy, sytuacji i tymczasowych wyników, do których zwykle nie mamy dostępu. Prawdziwa świadomość psychiczna zostaje, taka, jaka jest, potwierdzona przez nagły "skok" omijający zwykłe kroki niezbędne do zdobycia wiedzy i świadomości. Mówi się, że osoba posiadająca prawdziwą zdolność psychiczną "po prostu wie" o rzeczach, nie stosując przy tym znanych nam sposobów zdobywania wiedzy. Jakiejkolwiek informacji poszukuje obdarzona psychicznie osoba, informacja ta nagle znajduje się tutaj, w umyśle, pod postacią "holograficznego" i całkowicie kompletnego obrazu.

Jak już wspomniałem, gdy jedni wydają się naturalnie posiadać pewną ilość postrzegania psychicznego, inni mogą ją jedynie powiększyć - w rzeczy samej, do znacznego i zadziwiającego poziomu - jedynie przy użyciu dwóch metod, z czego obydwie posiadają swój zasadniczy rezultat, jakim są poszerzenie i wyższy poziom rozwoju duchowej świadomości. Te dwie metody to:

1) Medytacja, której towarzyszą indywidualne ćwiczenia opracowane szczególnie pod kątem zwiększenia duchowej i psychicznej świadomości, jak np ćwiczenie nazywane "Środkowym Filarem" (z ang. "Middle Pillar", jego opis znajdziesz na www.tomorrowsprophecy.com)

oraz

2) Współczucie, wyższy stan świadomości i empatii wobec męki, cierpień i większego szczęścia innych ludzi

Współczucie, które można zwiększyć tylko poprzez prawdziwą i szczerą chęć postawienia się na miejscu innych, tak zwanego "wejścia w czyjeś buty", naturalnie rośnie, cokolwiek wykładniczo, jako bezpośrednia konsekwencja i efekt uboczny medytacji.

By zbadać ten proces, który naturalnie zachodzi, gdy osoba zwiększa swoją świadomość i czułość na uczucia i warunki psychiczne innych osób, czasami pomocne okazuje się osobiste zaprojektowanie ćwiczenia wizualizacji lub zastosowanie już istniejącej i udowodnionej metody wizualizacji, której specyficznym celem i rezultatem jest postawienie się, choć w wyobraźni, w warunkach i stanie emocjonalnym innych osób. Oczywiście, podmiotem tego ćwiczenia może być każdy człowiek, ktoś, kogo znasz, kogo widziałeś lub po prostu ktoś, o kim wiesz, że wydaje się przechodzić pewnego rodzaju walkę lub inną życiową trudność. W tej wyobrażeniowej próbie doświadczenia, czym jest to, co ludzie właśnie przeżywają, "poczucie" czegokolwiek z tego, co muszą teraz czuć i "reagowanie", również w wyobraźni, na jakiekolwiek trudności, uczucia i inne wyniki ukazane twojej świadomości przez to ćwiczenie, jednostka, chwilowo i używając wyobraźni, "zamienia się miejscami" z tą drugą osobą. To ćwiczenie mogłoby przyjść na zakończenie twojej regularnej sesji medytacyjnej, jako rodzaj przerwy w twojej medytacyjnej, codziennej rutynie.

Osiągniętych korzyści, będące konsekwencją takiego ćwiczenia, nie da się w pełni docenić, dopóki się ich nie doświadczy. Aby uprościć całą sprawę, takie ćwiczenie, jeśli wykonane poprawnie we właściwym stanie umysłu, skutkuje bezpośrednio fenomenalnym wzrostem empatycznego umysłu jednostki, tego gdzie jesteś, przynajmniej chwilowo, w myślach i uczuciach innych osób. Współczucie staje się dla ciebie tak naturalne, jak oddychanie. Jedynym efektem mogą być prawdziwy rozwój i wzrost duchowy. Jakże mogłoby być inaczej? Wszak tutaj masz, do wszystkich praktycznych celów, "miejsca wzbogacone" wszystkim, w każdy pełny znaczenia i doświadczenia sposób.

Tym, co następuje w czasie, gdy wykonujesz i praktykujesz to ćwiczenie służące duchowej i psychicznej ekspansji świadomości, jest rozwój w twoim umyśle (takim, jaki jest) świadomości oraz naturalnej i automatycznej na uczucia, poglądy i myśli innych ludzi. Jako dodatek do tego, co osiągnąłeś i dodałeś do duchowego zbioru narzędzi twojego noumenalnego życia, jednym z największych dobrodziejstw i darów, jaki kiedykolwiek ktokolwiek może otrzymać, jest coś, co Budda nazwał jednym z kluczowych składników "Czterech Szlachetnych Stanów Umysłu" - jest to mianowicie... prawdziwe współczucie.

Doc Edwards, unexplained-mysteries.com
Tłumaczenie i opracowanie: Ivellios

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze · Dodaj komentarz
 • anonim
  (2010-08-29 22:23:31)
  | 👮 raport

  Miałem tak do 14 roku życia...potem zniknęło


  | Odpowiedz • venidris
  (2010-09-10 19:27:08)
  | 👮 raport

  Ja mam tak po spożyciu psychodelików :) OD pierwszego ich spożycia próbuję dojść do tego stanu "na trzeźwo", ale po upływie 2 lat ciągle efekty są mizerne.


  | Odpowiedz • GOść
  (2011-01-31 16:31:51)
  | 👮 raport

  Powiem wam szczerze że jestem wrażliwym człowiekiem, potrafię czuć dosłownie to co druga osoba gdy tylko na nią spojżę. Ale to nie wszystko. Podczas seansów z "baczką" ^^ tzn. dobrym lotem, gdy ktoś się zamyśli (a nikt nie wie o co chodzi), potrafię w dużym stopniu czytać w myślach. Nie traktuję tego jako zjawisko parasrala ale wyższą logikę (tworzenie w mózgu np. 10 "ścieżek" myślowych danej osoby i wybranie prawidłowej w jednej chwili tzn. bez rozmyślania nad nimi. Trwa to z 5 sek.). Przydarzyło mi się to już 4 razy bez skuchy. Nie chodzi mi tu o akcje typu "no pomyślałeś/łaś o tym" tylko o szersze tematy o których im mówiłem w 5 -6 zdaniach i przestraszeni zgadzali się z tym co mówiłem.


  | Odpowiedz • prze
  (2011-03-18 22:10:49)
  | 👮 raport

  o ku... . A ja myślałem że jestem nienormalny
  (2) Współczucie, wyższy stan świadomości i empatii wobec męki, cierpień i większego szczęścia innych ludzi) Faktycznie coś w tym jest potrafię bez problemu (a czasem bezwolnie) wczuć się w czyjąś osobę, i w dużej mierze odczuwać to co ona i przewidywać jej zachowanie , tworząc wcześniej mnóstwo różnych wersji zachowania danej osoby i wybierając (zawsze) tą prawidłową.
  Do tej pory myślałem że jest to związane z empatią, (którą mam bardzo rozwiniętą ) i tym że jest zemną coś nie tak .
  Ma to w sobie takie cechy jak .
  - wczuwanie się w kogoś innego
  - odczuwanie jego radości albo smutku
  - przewidywanie przyszłych poczynań danej osoby .
  - w czasie sporu , kłótni jakiś osób , rozumiem zazwyczaj obie strony, i nigdy nie wiem za kim stanąć za jedną ze stron albo za drugą albo patrzeć na wszystko z góry ale nigdy nie olewając całej sytuacji .
  itp

  Dzieje się to zazwyczaj samo istmie, i nie jest zbyt przyjemne , gdy ktoś jest smutny , a ja się tym niepotrzebnie przejmę co zdarza się bardzo często , konsekwencje nie są zbyt miłe bo czuje się to co ta druga osoba i na dodatek myśli się o tym i możliwych scenariuszach przez wiele godzin dziennie, eh i tak całe życie wyspać się nie można i jak by się własnych problemów nie miało .
  Co sądzicie o tym co napisałem, czy faktycznie mam rozwinięty wyższy stan świadomości ... i czy to co napisałem ma pokrycie w powyższym tekście ??
  I zasadnicze pytanie co z tym zrobić?? bo przyznam że jest to dość dziwne i czaso chłonę,
  -rozwijać to , jak tak to jak i po co
  -albo przestać się tym zastanawiać i próbować funkcjonować normalnie ??


  | Odpowiedz • Ewa
  (2012-04-23 17:57:31)
  | 👮 raport

  Współczucie jest nie do zniesienia na dłuższą metę. Wiadomości o cierpieniu, szczególnie dzieci, nie dają spać miesiącami. Zakochani w nas tak nas potrafią skołować, że człowiek już sam nie wie, czy naprawdę się zakochał, czy tylko go ktoś swoimi emocjami omamił. Później trzeba pracować nad tym, żeby siebie odnaleźć, a to trudnew, bo np. zakochanie takie bolesne i przyjemne jest.


  | Odpowiedz • v3go
  (2017-08-27 21:59:28)
    📧 pw | 📧 email | 👮 raport

  Pamietam dokladnie jak postrzegalem rzeczywistosc majac 8-14,15 lat.
  Pamietam jak mialem wlsanie dostep do tej "natychmiastowej wiedzy" Wszystko bylo oczywiste i jasne. Wiedzialem dlaczego ludzie tak a nie inaczej sie zachowuja, skad u nich takie zachowanie, co czuli co mysleli.

  Pamietam to. Bylem bardzo sensytywny i rozwiniety duchowo. Dla kolegow bylo to tak dziwne ze nazywali mnie "swietym"

  Pozniej polenilem bledy, uzywki, zle towarzystwo. I wszystkie te cenne umiejetnosci zaczey znikac. Choc nie wiem czy nie jest tak ze po prostu z wiekiem sie z tego wyrasta.


  | OdpowiedzDodaj komentarz
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
Tagi
Inne artykuły
z działu
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
PROGRAM NA DZIŚ
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Arkadiusz Miazga
Czas Tajemnic - blog Damiana Treli
Forum Portalu Infra
Głos Lektora
Instytut Roberta Noble
Księgarnia-Galeria Nieznany Świat, księgarnia ezoteryczna, sklep ezoteryczny, online, Warszawa
Paranormalne.pl
Player FM
Portal Infra
Poszukiwacze Nieznanego. Blog Arkadiusza Czai
Poznajemy Nieznane
The Monroe Institute Polska
UFO-Relacje.pl - polska baza relacji o obserwacjach UFO
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2024 by Radio Paranormalium