www.apart-center.pl/Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!

SŁUCHAJ
ZALOGUJ SIĘ
ZAMKNIJ
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum

Wir Oregoński - Oregon Vortex


Dodano: 2007-08-11 16:06:50 · Wyświetleń: 31052
Zakładka Dodaj do zakładek · Udostępnij:  Facebook  Wykop  Twitter  WhatsApp
Wiry (nazywane też vortexami) są jednymi z wielu zagadek tej planety. Jednym z nich jest Wir Oregoński (Oregon Vortex) posiadający wiele paranormalnych oddziaływań. Naturalnie, zjawisko było demaskowane i uznawane za żart i iluzję. Nie wierz jednak we wszystko, co ci mówią!

Wir Oregoński


Istnieją niewidzialne wiry, tajemniczo kręcące się wokół miejsc mocy, które mogą wpływać na postrzegany rozmiar, widok, zmieniać wygląd obiektów i przeciwstawiać się obowiązującym prawom fizyki. Nie istnieje naukowe wytłumaczenie tej osobliwości, nie znaczy to jednak, że Wir Oregoński jest jakimś żartem lub absudrdem.
Wir Oregoński znajduje się w Gold Hill w stanie Oregon w USA. Wir Oregoński lub "Wir Mocy" to sferyczne pole energii, znajdujące się w połowie nad, a w połowie pod powierzchnią gruntu.

Wir OregońskiWielu próbowało wyjaśnić tajemnicę antygrawitacyjnego pola elektromagnetycznego, jednak bez sukcesów. To niezwykłe pole pozwala ludziom znikać, rosnąć i stać spokojnie pod kątem kilkudziesięciu stopni. Zjawisko występuje na obszarze 5030 metrów kwadratowych. Było znane już od dawna, a zapiski o nim pojawiają się już w pierwszych historycznych zapisach z Oregonu. Ci, którzy odwiedzili wir, doświadczyli wielu niezwykłych rzeczy.

Pierwszymi doświadczającymi byli rdzenni mieszkańcy Ameryki Północnej, którzy nazywali ten obszar "Zakazaną Ziemią", zaraz po tym gdy prawdopodobnie doświadczyli działania Oregońskiego Wiru jako czegoś bardzo osobliwego i dziwnego. Ich konie i inne zwierzęta odmawiały wejścia do miejsca pozbawionego owadów, ptaków i innych dzikich zwierząt, których nie widziano tutaj od czasu, gdy występuje w tym miejscu dziwna zmienność elektromagnetyczna. Wydaje się, że miejsce znajduje się na leju krasowym, będącym pewnego rodzaju deprasją gruntu. Budynki przechylają się tutaj razem z drzewami.

Pomimo dziwnej historii tego miejsca, przedsiębiorstwo Old Grey Eagle Mining Company wybudowało tutaj w latach 90. XIX wieku zakład prób złota. Było to w czasach, gdy rozwijało się górnictwo złota, a górnicy przychodzili do niezwykłego drewnianego biura, aby zważyć zebrane złoto i wziąć zapłatę. Czasami jednak byli oszukiwani przez skale na wagach, które zachowywały się dziwnie i pokazywały całkowicie nieprawdziwe odczyty.

Dziwne miejsce nawiedzone przez nieznaną siłę było nadal używane jako składowisko, w którym w 1904 roku pozostawiono narzędzia, jednak nie na długo.

Pewnego razu w 1910 roku drewniany budynek osunął się w dół zbocza, zatrzymując się na drzewie klonowym. W latach dwudziestych XX wieku szkocki inżynier górnictwa i geolog, John Lister, zaczął badać dziwne miejsce, wykonując eksperymenty. Łącznie przeprowadził ich tysiące. Długotrwałe badanie wykryło pewien rodzaj wiru energii skoncentrowanej w tym rejonie, która to energia przemieszczała się dokładnie w kierunku drewnianego domu, nazwanego później Domem Tajemnicy. Wir zniekształcał ziemskie pole elektromagnetyczne, powodując wahania grawitacji i zaniki sygnałów radiowych. Lister doszedł do wniosku, że wir przypominał wielką załamującą soczewkę, załamującą światło w sposób kolisty. Stwierdził, że zjawisko jest optyczną iluzją, wciąż jednak przeprowadzał eksperymenty aż do swojej śmierci w 1959 roku.

Wir OregońskiLudzie odwiedzający oregoński wir, który stał się w 1930 roku miejscem publicznym, opisują efekty czuciowe i wizualne występujące na tym obszarze, takie jak pochylenie w stosunku do magnetycznego bieguna północnego, odczuwane przez ludzi znajdujących się w wirze, zamiast stania prosto.

Wśród wielu niezrozumiałych zjawisk występującyh w Wirze Oregońskim, najbardziej osobliwymi są dezorientacja oraz prawdopodobnie... pozorna wizualna zmiana wysokości przedmiotów.
Niezwykłe zjawisko wciąż nie daje się naukowo wytłumaczyć i z pewnością nie jest żadną iluzją, nadal jednak pozostaje niewyjaśnioną naukowo zagadką.

Faktycznie Albert Einstein pracował nad zjawiskiem wiru i zasugerował, że było ono czymś więcej, niż tylko zjawiskiem optycznym - było także czymś odczuwalnym.

Istnieją także podobne miejsca, jak odkryte niedawno miejsce w górach Santa Cruz czy miejsce znajdujące się w Gravity Hill w stanie Pennsylvania, lub nawet Hungry Horse w stanie Montana w USA. Wszystkie te miejsca mają ze sobą coś wspólnego, wszystkie też czekają na poważne naukowe podejście do dziejących się tam rzeczy, którego to podejścia obecnie brak.

Opracował: Ivellios

Na podstawie:
"Oregon Vortex", Angus Sutherland, www.ufoarea.com
"Księga tajemnic i rzeczy niezwykłych" Thomas de Jean, wydawnictwo Pandora, Łódź 1991

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze · Dodaj komentarz
 • Dawidg
  (2008-08-25 13:05:21)
  | 👮 raport

  Ja się tam muszę kiedyś wybrać. To jest chyba najbardziej tajemniczy przypadek na tej stronie.


  | Odpowiedz • hhhm
  (2008-09-27 05:28:00)
  | 👮 raport

  Przecież szopa stoi krzywo bo i ziemia jest pochylona...


  | Odpowiedz • Aizewa
  (2008-11-23 15:32:13)
  | 👮 raport

  "hhhm", a jaki głupek budowałby dom na krzywej ziemi?
  Może to być, owszem, skutek usówania się ziemi, ale wyglądałoby to troszkę inaczej xP


  | Odpowiedz • maggie
  (2009-07-03 23:33:34)
  | 👮 raport

  Bylam w podobnym miejscu o nazwie"Cosmos" znajdujacym sie w Rapid City w Poludniowej Dakocie.Nieznana sila powoduje,ze idziesz nachylona pod katem kilkudziesieciu stopni po rownej podlodze,zdarzaja sie tez upadki.Wystepuje rowniez zjawisko opisane w artykule jako pozorna zmiana wysokosci obiektow.Wrazenia niezapomniane.Ale i w Polsce sa miejsca gdzie samochody tocza sie pod gore...


  | Odpowiedz • Admirał A.
  (2010-06-12 15:24:58)
  | 👮 raport

  Moim zdaniem za te wiry odpowiedzialne są jakieś obiekty w ziemi lub były to kiedyś lądowiska UFO, mogą być też spowodowane niestabilnością jądra ziemi w tym miejscu.


  | Odpowiedz • Mrozu #2
  (2010-07-21 13:59:12)
  | 👮 raport

  dawidg masz racje tez chce sie tam wybrac ale ci co nie wierza wejdzie sobie w google i wpiszcie Wir Oregoński i dajcie grafike po czym zobaczycie ze ludzie stoja na scianie itp...


  | Odpowiedz • xmanixi
  (2010-07-26 12:46:56)
  | 👮 raport

  Tak jak najbardziej jest tutaj dużo racji. tego typu zjawiska zaobserwowano już w starożytności (wimaana) W czasie drugiej wojny swiatowej na bazie doświadczeń starożytnych i dokonanych odkryć przez hitlerowskich naukowców i tych co zajmowali się pradawnymi manuskryptami stworzono w podziemiach Ludwikowic Kłodzkich w Polsce DIE GLOCKE tzw. Dzwon


  | Odpowiedz • Paula
  (2010-12-28 11:00:58)
  | 👮 raport

  Ja tam kiedyś byłam i jak stałam to si epochylałam sama to przodu a później nie umiałam się wyprostować a w środku jak byłam to tam postwili słoik a ten słoik sam się poruszał z miotłą było to samo.


  | Odpowiedz • yonny
  (2010-12-30 10:44:42)
  | 👮 raport

  Miałem daaawno temu sposobność zobaczyć program w TV, poświęcony tym twarzom. Kuchnie zapieczętowano na 3 miesiące i ryto pod ziemią. Swoją drogą musi być fajne uczucie posiadać pod własną kuchnią mały cmentarzyk Laughing Ile w tym prawdy, a bajek Bóg jeden wie. Co jednak nie zmienia faktu, że zjawisko bardzo interesujące i kontrowersyjne.


  | OdpowiedzDodaj komentarz
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
Tagi
Inne artykuły
z działu
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
PROGRAM NA DZIŚ
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Arkadiusz Miazga
Czas Tajemnic - blog Damiana Treli
Forum Portalu Infra
Głos Lektora
Instytut Roberta Noble
Księgarnia-Galeria Nieznany Świat, księgarnia ezoteryczna, sklep ezoteryczny, online, Warszawa
Paranormalne.pl
Player FM
Portal Infra
Poszukiwacze Nieznanego. Blog Arkadiusza Czai
Poznajemy Nieznane
The Monroe Institute Polska
UFO-Relacje.pl - polska baza relacji o obserwacjach UFO
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2024 by Radio Paranormalium