Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!

SŁUCHAJ
ZALOGUJ SIĘ
ZAMKNIJ
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum

Tajemnice papiestwa


Dodano: 2005-04-14 15:37:26 · Wyświetleń: 20222
Zakładka Dodaj do zakładek · Udostępnij:  Facebook  Wykop  Twitter  WhatsApp


Dziwny kod

Data i godzina śmierci Papieża stanowią pewną tajemnicę: godzina zgonu- 21.37. Kiedy doda się 21+37 otrzymamy 58 (wiek, w jakim Karol Wojtyła został papieżem). Licząc od tyłu: 73+12 otrzymamy 85 (wiek w jakim Jan Paweł II zmarł). Innym niewytłumaczalnym przypadkiem może być często powtarzająca się w życiu naszego rodaka liczba 13. I znów dodajmy cyfry w godzinie śmierci papieża: 2+1+3+7=13; a teraz dodajmy cyfry daty zgonu Karola Wojtyły: 0+2+0+4+2+0+0+5=13; następnie wiek w jakim papież zmarł: miał 85 lat: 8+5=13; został postrzelony przez tureckiego zamachowca Mehmeta Ali Agcę 13 maja. Umarł w 13 tygodniu.


Prorok Malachiasz


Koniec papiestwa

Prorok, biskup i katolicki święty - Malachiasz w 1148 roku spisał 111 krótkich charakterystyk przedstawiających kolejnych papieży. Opis ten jest bardzo trafny, zawiera imiona, typowe cechy, informacje o pochodzeniu papieży, a czasem charakterystykę czasu, w jakim dany papież urzędował na Stolicy Piotrowej. Święty Malachiasz napisał, iż Jana Pawła II (numer 110 w wykazie) będzie poprzedzać jeszcze pontyfikat dwóch ostatnich papieży. Napiszę tutaj charakterystyki, jakie przypisał Malachiasz czterem papieżom (Janowi Pawłowi I- przed naszym papieżem, Janowi Pawłomi II, pierwszemu papieżowi po naszym rodaku oraz drugiemu papieżowi po Polaku).


Jan Paweł I


Numer 109- Jan Paweł I, którego pontyfikat trwał zaledwie 33 dni.Zmarł w połowie miesiąca księżycowego. Święty Malachiasz nazwał Go papieżem "W połowie księżyca".


Jan Paweł II


Numer 110- Jan Paweł II, jego pontyfikat trwał od 1978 roku. Został nazwany papieżem "Z pracy słońca". Może to oznaczać zmęczenie, z jakimi przyszło papieżowi umierać, lecz również może być to symbol ciągle wędrującego "w słońcu" różnych krajów.

Numer 111- to "Chwała drzewa oliwnego". Można to odczytać jako zapowiedź pontyfikatu papieża, który być może wyciągnie gałązkę oliwną, symbol pokoju, w kierunku innych religii.

Numer 112- ostatni na liście świętego Malachiasza- to "Piotr Rzymianin". Jego panowanie przypadać będzie w okresie "najgorszych prześladowań Świętego Rzymskiego Kościoła". Papież ten "paść będzie swe owce" "wśród rozlicznych udręczeń, z końcem których miasto na siedmiu wzgórzach będzie zniszczone". (chodzi o Rzym).

Przepowiednia Nostradamusa

"Z powodu śmierci bardzo starego papieża, Wybrany zostanie Rzymianin w bardzo dobrym wieku. Będzie się o nim mówiło, że osłabi Tron, Jednak będzie go długo dzierżył w bólu".

"Bardzo stary papież" może oznaczać naszego papieża, Jana Pawła II. Pełnił on swój pontyfikat rzeczywiście bardzo długo (27 lat).

Przepowiednia Czeladnika

Czeladnik (prawdziwe imię: Franciszek) przepowiedział, że Antychryst będzie walczył z Kościołem. Kościół będzie prześladowany, a Antychryst zemśi się na Rzymie:

"Bazylika świętego Piotra i Watykan rozsypią się w gruzy. Złomy kamienne Bazyliki zabiją dużą ilość ludzi, a krew popłynie strumieniami".

Papież murzyn

Istnieją również przepowiednie, iż kolejnym Papieżem będzie murzyn, a po Jego śmierci nastąpi koniec świata. Jak wiadomo kardynał Francis Arinze, murzyn ma duże szanse na zostanie Papieżem.

Kardynał Francis Arinze

Podczas gdy Kościół poszerzał swoje wpływy w Afryce, ten syn nigeryjskiego przywódcy plemiennego udowodnił, że ma charyzmę i poczucie humoru. Pomagał Janowi Pawłowi II w rozmowach z hindusami, muzułmanami i buddystami, co może przysporzyć mu poparcia wśród kardynałów. Jeśli zostałby wybrany, byłby pierwszym papieżem z Afryki od ponad 1500 lat. Chociaż kardynałowie są niechętni wyborowi ciemnoskórego papieża, Arinze jest konserwatystą, który nie wprowadziłby żadnych zasadniczych zmian doktrynalnych w Kościele. Jeżeli kardynałowie zdecydowaliby się na wybór na papieża duchownego niepochodzącego z Włoch, Arinze miałby duże szanse.

Pusty tron Piotrowy

Matka Boska w swoich objawieniach ostrzega o końcu świata, który zbliża się bardzo szybko. Maryja opisuje wielkie tragedie, kataklizmy, wojny, śmierć ludzi. Mówi również, iż wszystko to się wydarzy "gdy tron Piotrowy będzie pusty".

Bibliografia: książka "Wielka księga przepowiedni", www.interia.pl
Tekst: Bartex www.bartek9011.blox.pl
Ilustracje: Ivellios www.niewyjasnionezjawiska.prv.pl

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze · Dodaj komentarz
 • dziobak
  (2008-08-05 02:48:36)
  | 👮 raport

  bardzo intrygujące. Sama nie nie wiem, co o tym myślę. przepowiednie Malachiasza... Zdaje mi się, że musimy po prostu czeka przepowiednie się spełnią.


  ^ do góry ^ | Odpowiedz • Ja
  (2009-06-02 14:07:57)
  | 👮 raport

  Nie wierze w takie rzeczy ale zastanawiające jest że wg Sedewakantystów* stolica Piotrowa jest pusta.

  *(Sedewakantyzm od łac. sede vacante - stolica (papieska) jest pusta)


  ^ do góry ^ | Odpowiedz • Ruskof
  (2009-11-17 11:04:44)
    📧 pw | 👮 raport

  Numer 110- Jan Paweł II, jego pontyfikat trwał od 1978 roku. Został nazwany papieżem "Z pracy słońca". Może to oznaczać zmęczenie, z jakimi przyszło papieżowi umierać, lecz również może być to symbol ciągle wędrującego "w słońcu" różnych krajów.

  Numer 111- to "Chwała drzewa oliwnego". Można to odczytać jako zapowiedź pontyfikatu papieża, który być może wyciągnie gałązkę oliwną, symbol pokoju, w kierunku innych religii.

  Numer 112- ostatni na liście świętego Malachiasza- to "Piotr Rzymianin". Jego panowanie przypadać będzie w okresie "najgorszych prześladowań Świętego Rzymskiego Kościoła". Papież ten "paść będzie swe owce" "wśród rozlicznych udręczeń, z końcem których miasto na siedmiu wzgórzach będzie zniszczone". (chodzi o Rzym).


  Zastanawia mnie to.Kusi mnie to niewierzenia w to,bo "przepowiednie" juz spelnione sa jasniejsze od tych ktore maja sie spelnic (Jan Pawel drugi bedzie pontyfikowany od 1978 roku,a o innych papierzach znacznie mniej podal).
  I jesli ma nastapic koniec swiata gdy "tron piotrowy" ma byc pusty,to znaczy ze Benedykt XVI nie raz ze juz dlugo nie "pokieruje" kosciolem,a dwa ze nastepny papiez rownierz dlugo nie pokieruje.


  ^ do góry ^ | Odpowiedz • Malwina
  (2010-05-16 17:25:01)
  | 👮 raport

  Posiadam książkę Adriana Devina "Mała encyklopedia znaków i omenów" jest w niej troche o przepowiedniach, również o papieskich przepowiedniach Malachiego pisze tu tak (przytocze te same przykłady które podane są powyżej):
  Opisy ostatnich papieży wedle Malachiego zostały zinterpretowane w następujący sposób:
  -"De Medietate Lunae"- z połowy księżyca: Jan Paweł I naprawde nazywał się Albino Luciani, co oznacza "białe światło". W połowie jego niezwykle krótkiego pontyfikatu wystą piło zaćmienie księżyca.
  -"De Labore Solis"- z męki słońca: Jan Paweł II narodził się podczas zaćmienia słońca.
  -"De Gloria Olivae"- z chwały oliwy: zakon św. Benedykta, zwany także czasem Oliwetanami, uważa, że to z ich szeregów będzie sie wywodził kolejny papiez. Ich patron, św. Benedykt, również przepowiadał, ze przed końcem świata jego zakon poprowadzi chrześcijan ku chwale. Oliwa odnosić może się rzecz jasna, do jakiejś innej cechy przyszłego popieza. (w tym miejscu dodam ze książka trafiła do moich rąk w roku 2003 zaraz po wydaniu a jeszcze przed śmiercią papieża. Prawie zasłabłam jak dowiedziałam się że nasz nowy papież wybrał imię Benedykt)
  -"Petrus Romanus"- Piotr z Rzymu: Wedle przepowiedni, w końcowym okresie istnienia Kościoła (przynajmniej w obecnie znanej formie) nastanie papież Piotr z Rzymu, który ocali wiernych. Rzym ma zostać zniszczony, a ludzkość poddana sądowi.

  Jeszcze moge dodac coś do jednej z przepowiedni. Papież murzyn miał być ostatni a Benedykt XVI ma w chorągwi czy fladze(nie wiem jak to nazywają) chyba nawet jeszcze kardynalskiej właśnie murzyna.


  ^ do góry ^ | Odpowiedz • antek
  (2010-12-14 10:54:09)
  | 👮 raport

  Jeśli kolejnym papieżem będzie murzyn,to wielu ludzi może odejść z kościoła!Na świecie jest bardzo dużo ludzi którzy uważają się za katolików ale są też rasistami!Tak samo jak jedna kobieta po wyborze kardynała Ratzingera na papieża zapytana czy jest zadowolona powiedziała:Nie jestem zadowolona ,bo papież jest Niemcem a ja nie lubię Niemców!Ale dla mnie to bez różnicy kto będzie papieżem,ważne jest dla mnie że BÓG istnieje!


  ^ do góry ^ | Odpowiedz • Stepowy koczownik
  (2012-04-28 23:19:21)
  | 👮 raport

  ''Gloria Olivae'' czyli Benedykt XVI.

  Autor powyższego artykułu nie zna się na symbolice biblijnej. W Piśmie Świętym drzewo oliwne nie jest symbolem pokojku lecz Tradycji, konserwatyzmu. To by się zgadzało, bo Benedykt XVI jest bardzo konserwatywny.


  ^ do góry ^ | OdpowiedzDodaj komentarz
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
Tagi
Inne artykuły
z działu
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
PROGRAM NA DZIŚ
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Arkadiusz Miazga
Czas Tajemnic - blog Damiana Treli
Forum Portalu Infra
Głos Lektora
Instytut Roberta Noble
Księgarnia-Galeria Nieznany Świat, księgarnia ezoteryczna, sklep ezoteryczny, online, Warszawa
Paranormalne.pl
Player FM
Portal Infra
Poszukiwacze Nieznanego. Blog Arkadiusza Czai
Poznajemy Nieznane
The Monroe Institute Polska
UFO-Relacje.pl - polska baza relacji o obserwacjach UFO
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2024 by Radio Paranormalium