[ZAMKNIJ REKLAMY]
Kup reklamę w tym miejscu!

Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
STR. GŁÓWNA
SŁUCHAJ
PODCASTY
CZYTELNIA
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum

Studium nad autentycznością piktogramów


Dodano: 2006-06-03 00:00:00 · Wyświetleń: 20625
Zakładka Dodaj do zakładek · Udostępnij:  Facebook  Wykop  Twitter  WhatsApp
O piktogramach...

GDZIE: Każdy kontynent poza Antarktydą.

KIEDY: Raporty wskazują, że powstało 298 piktogramów przed 1980 rokiem włączając w to 25 kręgów w zbożu przed 1940 rokiem. Łącznie do dnia dzisiejszego powstało 2000 formacji. Jakkolwiek pewne informacje wskazują, że fenomen ten występował także w czasach prehistorycznych o czym świadczą np. rysunki skalne.

ŚWIADKOWIE POWSTAWANIA PIKTOGRAMÓW: Co najmniej 25 osób.

JAK: Kiedy zbożowe kręgi stały się całymi formacjami po 1980 roku wszelkie wytłumaczenia jakoby zjawiska te były tworem naturalnym np. związanym z fenomentami pogodowymi zostały rozwiane.

W CZYM: W większości w zbożach (pszenica, żyto itp), w roślinach oleistych, w jęczmieniu, w kukurydzy, fasoli, ziemniakach, truskawkach, burakach cukrowych, słonecznikach, ryżu, trawie a nawet wśród drzew i na lodzie / śniegu.

NAJWIĘKSZE: Obszaru dwóch boisk piłkarskich.

NAJDŁUŻSZE: 1,25 km

Foto


Powyższa roślina pochodzi z piktogramu, nie jest możliwe takie jej "zgięcie" bez złamania. Jest to naturalne zjawisko występujące we wszystkich piktogramach. Rodzaj energii, który formuje w taki sposób kłosy, łodygi itp.

Foto


Dziury w węzłach łodyg często znajdowane wewnątrz piktogramów ale nigdy poza nimi powstałe na skutek oddziaływania prawdopodobnie energii mikrofalowej.

Foto


Kiedy piktogram pojawia się wśród młodych upraw, gdzie łodygi wziąż się formują, nawet jeśli zachodzi fotosynteza, gdzie rośliny, które nie są złamane, podnoszą się i nadal rosną, to rozwijający się zarodek nie rośnie tak, jak powinien, i daje słabe plony.

Foto


Mikroskopijne kulki żelaza są znajdowne w ziemi i na roślinach w obszarach piktogramów. Żelazo to musiałoby zostać stopione, aby uformować takie oto sfery, co wymaga temperatury, która spaliłaby rośliny.

Foto


Często zawiłe układy położonych kłosów są po prostu dalekie od umiejętności manipulacji zbożem w wyniku działania ludzi. Czastem zboża są położone wielowarstwowo z różnym wzorem na każdej warstwie.

Foto


Spora liczba pojedyńczych kłosów zboża kładzionych przez ludzi z walcami czy deskami zostaje pominięta lub podnosi się. Często też można zaobserwować jak inne rośliny wyrastają z pod położonej przez ludzi warstwy zboża, jak ten kwiatek.

Foto


Skomplikowane sploty gniazd to coś, czego ludzie nie potrafią zrobić z roślinami, są one czymś normalnym w piktogramach.

Foto


Geometria używana w wielu piktogramach może być tak złożona, że rozplanowanie ekipy i sprzętu zajęłoby dni potencjalnej ekipie tworzącej piktogram a tymczasem piktogramy są odkrywane zwykle nad ranem po kilku godzinach ciemności w letnie noce.

Foto


Formacje są dostosowywane do pochyłości terenu w taki sposób, że z powietrza wyglądają zawsze perfekcyjnie geometrycznie (bez względu na wzniesienia, spadki, wahania terenu). Perfekcyjne równoboczne trójkąty mogą być rysowane na powyższym piktogramie począwszy od trzech okręgów umieszczonych najbliżej środka aż po ostatnie okręgi na ramionach tej formacji.

Foto

Foto


Niektóre sposoby położenia kłosów dają wrażenie trójwymiarowości w słoneczne pogodne dni.

Foto


Linie na powyższej formacji mają tylko 15cm szerokości. Są o wiele za wąskie, aby mógł przechadzać się nimi człowiek.

Foto


Powyższa formacja została zrobiona w procesie "wypunktowywania", takim jaki używany jest podczas wydruku fotografii. Odrzuca to możliwość stworzenia przez ludzkie ręce, tym bardziej, że piktogram ten zawiera też cienie, a poddany rozmyciu w programie graficznym (gaussian blur) przedstwia doskonale obraz twarzy.

Foto


Czasem piktogramy stanowią odpowiedzi na prośby. Ten wzór origami pojawił się po tym, jak japońska grupa podczas medytacji zapytała o symbol, który mogliby rozpoznać.

Foto


Rodzaj ludzki ma tendencję do myślenia, że jest wyjątkowy. Przedstawiamy siebie jako unikalnych pod względem moralnym, kulturowym czy intelektualnym. Jednak gdybyśmy mogli odnaleźć sygnał z innego systemu gwiezdnego, od innych myślących istot, szybko okazałoby się, że nic z powyższych prawdą nie jest.
Paul Horowitz

Foto


Sporo piktogramów pojawia się zaraz przy dobrze uczęszczanych drogach, w miejscach publicznych, gdzie duża jest aktywnośc ludzi. Ten powyższy otacza skrzyżowanie.

Foto


Niektóre formacje pokazują się też w dobrze strzeżonych miejscach. Ten powyższy pojawił się poza wysokim murem posiadłości Andrew Lloyda. Strażnicy nie zauważyli nikogo, a czujniki ruchu nie wykryły niczego.

Foto


Ta formacja pojawiła się ma polu soi. Ponieważ to obszar naturalny, nie ma żadnych ścieżek dojścia (dla ludzi czy traktorów), dlatego nie ma sposobu, aby dostać się do środka bez pozostawienia za sobą ścieżki.

Foto


Insekty zostały zaskoczone... w piktogramach są one znajdywane przyklejone do roślin.

Foto


Manifestacje energetyczne są widywane gołym okiem, czasem niesamowite efekty świetlne ukazują się też na zdjęciach.

Foto


Elektroniczny i magnetyczny sprzęt często zawodzi, baterie wyczerpują się nadzwyczaj szybko w obrębie formacji - piktogramów. Kamera, która wykonała nagranie powyższego piktogramu, zepsuła się i nie nadawała się do naprawy.

Źródło: http://theconversation.org/booklet2.html
Tłumaczenie: Eurycide, www.paranormalne.pl

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze · Dodaj komentarz
 • wireless
  (2010-07-11 21:23:32) #5260
  | 👮 raport

  Jeden piktogram - najprostszy i jaki wymowny. Okrag na skrzyzowaniu drog... ONI naprawde sa przyjaznie nastawieni i chca nam pomoc. A czemu przyjaznie? bo sa bardziej rozwinieci - madrzejsi.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
Dodaj komentarz
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
Tagi
Inne artykuły
z działu
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2022 by Radio Paranormalium