[ZAMKNIJ REKLAMY]
Kup reklamę w tym miejscu!

zaburzenia lękowe u dzieci

Jak zacząć przygodę z rękodziełem?

Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
STR. GŁÓWNA
SŁUCHAJ
PODCASTY
CZYTELNIA
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum

Przeklęte obrazy. Gdy dzieło sztuki przynosi klątwę


Dodano: 2006-06-13 20:10:00 · Wyświetleń: 82848
Zakładka Dodaj do zakładek · Udostępnij:  Facebook  Wykop  Twitter  WhatsApp
Przynosiły śmierć i nieszczęście każdemu, kto je podziwiał, oraz każdemu miejscu, w którym się znalazły. Każdemu, kto choć przez chwilę na nie popatrzy, zsyłają nocne koszmary. Mroczna zagadka tych przeklętych dzieł sztuki do dziś pozostaje nierozwiązana...

"The Hands Resist Him"


"The Hands Resist Him" (ręce go odrzuciły) to obraz olejny namalowany przez współczesnego malarza, Williama Stonehama. Jak mówił sam Stoneham, do namalowania obrazu zainspirowała go idea zbiorowej nieświadomości Carla Gustava Junga. Zdaniem autora, ludzie sztuki w pewnym sensie odbierają zawarte w niej sygnały, artykułując je następnie w swojej twórczości - są łącznikami z rzeczywistością. Symboliczne znaczenie mają cztery występujące na obrazie elementy: chłopiec, lalka, rączki i szyba. Dziecko stanowi personifikację osoby autora, dłonie to inne życia, inni ludzie połączeni przez "wspólną, ponadosobową psyche". Szyba jest w tym obrazie przesłoną między jawą a snem, lalka zaś jest symbolem towarzysza, przewodnika pomiędzy tymi stanami.

Wokół "The Hands Resist Him" krąży wiele osobliwych historii. Założyciel galerii, w której po raz pierwszy wystawiono obraz, umarł w tajemniczych okolicznościach, taki sam los spotkał później człowieka, który jako pierwszy opisał obraz w jednym z katalogów. Ludzie, którzy zetknęli się z tym obrazem, doznawali zawrotów głowy, niekiedy mdleli, wielu z nich widziało postaci z obrazu pojawiające się w mieszkaniach, a dzieci, które nań spojrzały, natychmiast zaczynały płakać. Co powoduje tą zbiorową histerię? Czy jej powodem rzeczywiście są siły nadprzyrodzone, czy może raczej zbędna propaganda i autosugestia?

"Płaczący chłopiec"


Innym zasługującym na miano "przeklętego" obrazem jest słynny "Płaczący chłopiec" pędzla nieznanego z imienia i nazwiska hiszpańskiego malarza. Tajemnicze wydarzenia miały miejsce już w kilka dni po ukończeniu obrazu, kiedy to pracownia jego autora doszczętnie spłonęła, zaś niedługo potem sportretowany chłopiec zginął zabity przez samochód.

Obraz masowo kopiowano na terenie całej Wielkiej Brytanii i mimo, iż oryginał jest tylko jeden, klątwa wydaje się spoczywać na każdej jego kopii. Mówi się, że dosięga ona każdego, kto zna historię obrazu i posiada jego reprodukcję.

W jesień 1985 roku uwagę większości ludzi zwróciła seria tajemniczych pożarów w Wielkiej Brytanii. W spalonych domach odkryto później reprodukcje jednego i tego samego obrazka. Był to "Płaczący chłopiec". Za każdym razem, bez wyjątku, obrazek był nietknięty, mimo iż wszystko dookoła niego było doszczętnie zniszczone. Sprawa została nagłośniona między innymi za sprawą jednego ze strażaków, którzy brali udział w gaszeniu tajemniczych pożarów. Po tym, jak strażak Peter Hall z Yorkshire opowiedział w radiu o znalezionych wśród zgliszczy obrazkach, jego niedowierzający brat postanowił celowo przynieść jeden z nich do domu. Wkrótce potem i jego dom spłonął w niewyjasnionych okolicznościach. Także i w tym przypadku nietknięty pozostał jedynie obrazek oprzedstawiający płaczącą sierotkę...

Po ukazaniu się pierwszych artykułów na temat tajemniczego fenomenu linie telefoniczne redakcji gazet rozgrzały się do czerwoności - setki osób posiadających kopie "Płaczącego chłopca" donosiło o podobnych zdarzeniach. Płonęły niekiedy całe rodzinne galerie, zdarzały się również przypadki, że ktoś w pożarze doznawał oparzeń.

Po serii niewyjaśnionych pożarów jedna z gazet w Shropshire zasugerowała zorganizowanie akcji, w czasie której czytelnicy masowo paliliby kopie obrazu w noc Guya Fawkesa.

Mimo, iż większość ludzi doniesienia o pożarach potraktowała jako swoistą zapchajdziurę na czas sezonu ogórkowego, wiele osób przechodziło trwające wiele miesięcy załamanie nerwowe, wierząc, że "duch" obrazu wciąż ich przesladuje. Obwiniano obraz o zesłanie śmierci na członków rodziny i inne nieszczęścia.

12 października Malcolm Vaughan z Church Down w Gloucestershire pomógł sąsiadowi zniszczyć posiadaną przez niego kopię obrazu, jednak gdy wrócił, zastał jeden ze znajdujących się w jego domu pokoi w płomieniach, a strażacy wezwani na miejsce zdarzenia nie byli w stanie ustalić przyczyn pożaru. Kilka tygodni później w tajemniczym pożarze w Weston-Super-Mare w Avonie śmierć poniósł sześćdziesięciosiedmioletni William Armitage. Obok jego zwęglonego ciała znaleziono nietkniętą przez ogień kopię obrazu "Płaczący chłopiec".

Niedługo w prasie ukazała się wypowiedź jednego ze strażaków biorących udział w akcji gaśniczej:

Aż do tej chwili nie wierzyłem w te wszystkie historie o przedmiotach sprowadzających nieszczęście. Jednakże jeśli w strawionym przez pożar pokoju znajduje rzecz, która jako jedyna nie została zniszczona, to jest to coś bardzo dziwnego...

Dziwnego, i przerażającego zarazem...

Opracował: Ivellios

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze · Dodaj komentarz
 • Aragorn
  (2008-04-23 14:03:25) #100
  | 👮 raport

  Tak to czemu my źyjemy? Pierdoły....

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Shinigami
  (2008-07-02 11:31:36) #417
  | 👮 raport

  Musisz mieć kopię obrazu a nie tylko zobaczyć na stronie...

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • cezlan
  (2008-11-12 12:14:51) #1342
  | 👮 raport

  To nie są pierdoły.... Słyszałem już o tym. Mój kolega zdobył replikę takiego obrazu, a jakiś czas później spłonął jego dom zaś w zgliszczach odnaleziono "Ręce go odrzuciły"... Jego młodsza siostra miała w nocy koszmary...widziała...mówiła, że w nocy dzieci z obrazu wychodziły... i zapraszały ją do zabawy . Nikt jej nie wierzył, aż do dnia w którym jej ojciec kupił kamerę i ją zamontował...wtedy wszyscy uwierzyli...ale było już za późno. Przez igranie z tą klątwą stracili wszystko. Dlatego. Ostrzegam ! Nie róbcie takich doświadczeń...no chyba, że chcecie wyciągnąć kasę kiedy wasz dom spłonie... :-D

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (1)
  • iwona
   (2016-07-27 12:23:42) #15365
   | 📧 email | 👮 raport

   A czy popatrzenie na ten obraz tez grozi pozarem??
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Monomagnum
  (2008-11-18 10:55:13) #1393
    📧 pw | 👮 raport

  Tak potwierdzam zdanie kolegi powyżej. moja ciotka miała ten obraz (kopie)-''płaczący chłopiec'' w domku letniskowym... (sam go widziałem), i bylem tam przez 2 tygodnie. Jakieś 2 lata temu ten dom się spalił, był bodajże koniec września początek października... Ciotka się załamała, ale co ważne obraz nie w całości się spalił, a dom był w większości drewniany. Z tego co słyszałem, straż pożarna wykluczyła prawdopodobieństwo iż było to podpalenie- dzięki tej stronie dowiedziałem się ze mogło być to spowodowane przez posiadanie tego obrazu. Nie powiem że są to brednie bo ja wierze że ten obraz jest przeklęty... Dzięki za przeczytanie komentarza :)
  PS. na wszelki wypadek nie kupujcie owych obrazów.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • cezlan
  (2008-11-21 11:31:58) #1409
  | 👮 raport

  Dzięki Monomagnum :-) Sądze jednak, że i tak znajdą się tacy którzy mimo przestróg będą chcieli sprawdzić rzeczywistość istnienia "klątwy". Wówczas przekonają się jedynie na własnej skórze, iż z niektórymi siłami nie warto igrać. Bowiem IGNORANCJA wywodzi się od strachu. "Tchórzami" są zaś ci którzy lękają się uwieżyć gdyż wiara bylaby dla nich zbyt przerażająca. Swoją drogą. Niepokąjące są nie tylko obrazy, ale również sami ich TWÓRCY-malarze ;-)

  Dopisek od administratora


  Dlaczego mój komentarz się nie pojawił ??? :-(
  ...bo ja nie siedzę przed komputerem 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. :P

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • ASska
  (2008-11-22 21:03:56) #1431
  | 👮 raport

  Ja powiem szcerze ... Nie wierze w nic co jest napisane na takich portalach ;] ile ja się juz tego naczytałam i uważam to za jeden wielki stek bzdur ;] Wytłumaczcie mi jak taki obraz może spowodować pożar i dlaczego ten a nie inny jest przeklęty?;> przecież mógłby to być każdy inny obraz namalowany przez owego "nawiedzionego" malarza;] także to dla mnie jedna wielka bajka i jeden wielki ubaw z komentarzy ;D pozdrawiam wszystkich dowiarków ;D

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • cezlan
  (2008-11-28 10:25:06) #1496
  | 👮 raport

  W takim razie mam dla Ciebie radę....Zdobądź kopię tego obrazu(wydrukuj w odpowiedniej wielkości) i powieś nad swoim łóżkiem,a jeśli potrzebujesz głębszych dowodów to to samo zrób z "The Hands Resist Him" tylko, że wtedy powieś go naprzeciw swojego łóżka albo na drzwiach....Zapewniam, że nie przerazisz się tylko wyglądem samych obrazów... W odpowiedzi na drugie pytanie .... to sam jestem zainteresowany CO Z INNYMI ''DZIEŁAMI'' TYCH MALARZY czy posiadają one równie zadziwiające "właściwości'' :-)

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Ivellios
  (2008-11-28 12:24:37) #1497
    📧 pw | 👮 raport

  cezlan, drukowana kopia nic nie da, potrzebna jest "miętkim pędzlem robiona" reprodukcja :P

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • cezlan
  (2008-12-02 11:40:48) #1521
  | 👮 raport

  Wystarczy sama reprodukcja Ivellios-ie... :-)

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Monomagnum
  (2008-12-03 22:29:52) #1529
    📧 pw | 👮 raport

  No jak dzieci... :-) Ale ok przejdźmy do sprawy.Jak wcześniej już wspomniałem zetknąłem się ze skutkami posiadania owego obrazu.
  Szczerze mówiąc to się zastanawiam:
  - dla czego nasza koleżanka ASska w ogule ogląda i czyta artykuły, które zupełnie nic niewniosą w jej życie.
  OK- może napisałaś ten komentarz tylko po to by poniżyć (jak nas nazwałaś) Dowiarków. Jeśli myślisz że jesteśmy pokręceni z powodu zamiłowania do zjawisk paranormalnych, to powiem ci jedno-JESTEŚMY MĄDRZEJSI O TĘ WIEDZĘ KTÓRĄ ZDOBYWAMY...
  pozdrawiam

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • cezlan
  (2008-12-04 13:48:49) #1547
  | 👮 raport

  Świetna riposta Monomagnum :-) :-D Koleżanka Asska może się zawsze jeszcze przekonać, że "takie rzeczy" istnieją NAPRAWDE i dołączyć do nas, jak to określiła "Dowiarków" . Zresztą każdy kto jest zbyt tchórzliwy żeby przyznać rację stwierdzeniu o istnieniu takich właśnie obrazów obdarzonych szczególnymi "właściwościami" może się przekonać, że to jest PRAWDA. Jednak nie będzie to, że tak to określę : '' Bezpieczna droga" :-p Pozdrawiam

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • ja
  (2008-12-06 14:46:17) #1580
  | 👮 raport

  W internecie jest poświęcone wiele miejsca na strony, związane z tarotem, wróżbiarstwem,
  uzdrowicielstwem, i innymi praktykami związanymi z parapsychologia. Wiele osób korzysta z usług ludzi umieszczające reklamy na takich stronach. Jakże częste są nasze rozczarowania, po odbyciu wizyty u takiej osoby, okazuje się że nie wniosłą ona w nsze życie nic nowego, i nie ma zielonego pojęcia na dany temat. A my marnujemy tylko nasz czas oraz pieniadze na takich "szkodników". Dlatego też postanowiłem stworzyc blog, na którym znalazłby sie spis osób świadczących, takie usługi, na którym można by było wyrazić własną opinie, potwierdzoną konkretnymi argumentami na temat danej osoby. Ma to na celu przedewszystkim, ochrone nas, przed oszustami i jednoczesne okazanie wdzieczności, tym którzy na to zasługują. Ale żeby to było możliwe, potrzebuje waszej pomocy. Konkretnie prosze o przesłanie informacji (na adres podany niżej), o takich osobach, (imię, nazwisko, adres, nr kontaktowy, miejsce świadczenia usługi. oraz specjalność którą się zajmuje,), oraz na początek, opini na temat danej osoby. Chciałbym zebrać te informacje w jednym miejscu, aby były wiarogodne i dostępne dla wszystkich, aby każdy mógł z nich korzystać. Będe bardzo wdzięczny za wszelką pomoc.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • księżyc w siódmym domu
  (2008-12-08 13:59:19) #1581
  | 👮 raport

  Moja koleżanka miała w pokoju obraz z płaczącą dziewczynką i dopuki jej mama go nie wyrzuciła miała koszmary każdej nocy. Wcześniejsze przewieszenie obrazu do innego pokoju i wyniesienie do piwnicy nic nie dały.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • cezlan
  (2008-12-09 10:00:48) #1610
  | 👮 raport

  Wspaniała riposta ;-0 Asska sama musi się co do tego przekonać. Ale są też ludzie którzy by zobaczyli na własne oczy, a i tak by w to NIE UWIERZYLI :-) Tak czy inaczej tak nieograniczona ignoracja świadczy tylko o tchórzliwej naturze człowieka, który boi się uwierzyć.


  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Sagittarius
  (2008-12-11 08:37:58) #1569
  | 👮 raport

  A jakbym sam namalował kopie tych obrazów to będą miały taką moc...?

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • dominik
  (2008-12-21 23:14:55) #1696
  | 👮 raport

  nie wierze w to. bedziesz posiadał obraz i kazde nieszczęście które się przydarzy bedziesz wiązał z tym ze masz ten obraz. manipulacja faktami.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • kot600
  (2008-12-25 19:37:09) #1730
  | 👮 raport

  gdzie można zamówić kopie tych obrazów??

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • evelyn
  (2009-01-23 21:54:49) #2072
  | 👮 raport

  wydaje mi sie, ze ten kto chce w to uwierzyc, moze to zobaczyc i przekonac sie na wlasnej skorze(wystarczy tylko wierzyc), zas ten kto niechce -nic sie mu nie zdazy. To jest tak jak z przesdami, ja nie wierze nigdy mi sie nic nie przydazylo. Piatek 13 jest dla mnie, jak pozostaly inny dzien( a pozatym nie wiem czy wiecie u nas piatek 13 jest dniem pechowym, zas we Wloszech piatek 17wiec jest cos nie tak), zawsze przechodze pod slupami i sie nie boje czarnego kota- wrecz przeciwnie przynosi mi szczescie. Wiec jaki wniosek z tego wystarczy tylko sobie to wmowic, albo w to wierzyc- wszystko zalerzy od nas!Pozdrowienia

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Peter Pow
  (2009-03-04 19:02:08) #2511
  | 👮 raport

  Ja myśle, że te obrazy w silny sposób oddziałują na podświadomość i powodują u ludzi pewne reakcje, a z drugiej zaś strony dużą rolę odgrywa tu propaganda i autosugestia. Spójrzmy na komentującego "cezlan (2008-11-12 12:14:51)" on opowiadając tą swoją historie, która ma podbudzić ogólny strach i wiare w takie rzeczy POMYLIŁ NAZWY obrazów z ich historiami. Jak widzicie, przykłady wmawiania ludziom rzeczy dla wzbudzania kontrowersji oraz głupoty ludzi przekazujących to dalej jest NIEZMIERNIE wiele, nawet tu. =P Ot co !

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • kumak
  (2009-04-13 14:10:14) #2806
  | 👮 raport

  a słyszał ktos o swiadomosci podprogowej?

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • ceunori
  (2009-04-14 22:49:12) #2812
  | 👮 raport

  Artykuł był bardzo ciekawy (mam nadzieje że nie będę straszony w tę noc xD). Mnie również ciekawi co z resztą obrazów tych autorów. Co do komentarza ASska to trochę ignorancka jest. Nie można posądzać ludzi tylko po tym co lubią.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • IceMann
  (2009-04-30 20:23:47) #2867
  | 👮 raport

  W innym dziale tego portalu udzielilem kilku informacji o formach bytowych zwanych demonami czy tez duchami wiec postaram sie nie powtarzac a skomentowac. Czy wiadomo w jakich okolicznosciach powstaly te obrazy i co pokierowalo artyste do namalowania danego obrazu? Kiedys pamietam znajoma kogos z mojej rodziny opowiadala mi historie o obrazie, ktory "straszy" w nocy :) wtedy to jeszcze nie mialem za duzwgo pojecia na ten temat no ale teraz po zdobytej wiedzy i doswiadczeniach na ten temat wiem, ze cos w tym jest, co do kopii tych obrazow nie potwierdzam ani nie neguje tego ze moga posiadac jakies niepozadane wlasciwosi, powiedzmy... aha, odnosnie tego obrazu, o ktoreym wspomnialem to "straszyl" w ten sposob ze w nocy wychodzily z niego czarne rece i sobie falowaly, nie pamietam czy 2 czy wiecej... aha no i serdeczne posdrowienia dla wszystkich niedowiarkow... oraz wszystkich czytelnikow tego portalu oraz grono adminow i mogeratorow...

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • VulcanRaven
  (2009-05-23 16:29:42) #3039
  | 👮 raport

  Dziwi mnie, że są ludzie, którzy mówią że to są pierdoły, że nie ma takich obrazów, które są nawiedzane, pomyślcie, cała historia, którą przeczytałem o owym malarzu i plączącym dziecku, ma motyw ducha. Malarz po skończeniu obrazu ginie w pożarze, jedyną rzeczą która świeża została w pamięci jest to , że pożar nie zniszczył obrazu. wydaje mi się, obraz jest nawiedzany przez malarza który nie może się pogodzić ze swoja śmiercią, i cały czas pokazuje to w swych nawiedzeniach i podpala domu w których się znajduje. nie umiem rozgryźć jeszcze powiązania ze śmiercią dziecka, może to zbieg okoliczności. Musze jeszcze trochę poszperać w necie o ile coś bedzie :D:D

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • halumine
  (2009-06-15 16:33:44) #3202
  | 👮 raport

  dosyć interesujące, dla mnie sam ten obraz jako obraz jest przerażający a jeszcze to że ciągnie za sobą jakąś historie to już zupełnie.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • kka-man
  (2009-08-07 18:56:59) #3627
  | 👮 raport

  miałem kiedyś płaczącego chłopca i nic się nie stało.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Dracon
  (2009-08-08 05:00:25) #3636
  | 👮 raport

  Wczoraj w nocy przeczytałem to a następnie oddałem się snu, efekt gapienia się w te obrazki - dwa koszmary jednej nocy, chyba za dużo o tym myślałem przed snem... Mam nadzieję że od samego patrzenia na obrazek dom mi się nie spali. ._.'

  Swoją drogą ciekawe co spowodowało że te obrazy są przeklęte, sam wygląd tych obrazów może przyprawić o małego stracha (i fajne koszmary), ciekawe czy o obrazy przeklęte przez to co jest na nich namalowane czy ktoś w jakiś sposób sprowadził na nie klątwę.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • majkel
  (2010-02-18 23:05:22) #4575
  | 👮 raport

  nie wiem co sądzić na temat tych obrazów natomiast stwierdzam, że w obrazie z chłopcem nie chodzi o płacz ale o jego wzrok, jest to głęboki przeszywający wzrok skrzywdzonego dziecka, które patrzy prosto na nas. tak jakbyśmy to my zrobili mu jakąś krzywdę dłuższe wpatrywanie się w ten obraz faktycznie może wywołać depresje i poczucie winy

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • natalia
  (2010-04-02 16:12:23) #4759
  | 👮 raport

  moja prababcia miała jeden obraz a pożniej jej dom się spalił a na środku leżał ten obraz, prababcia przeżyła ale pożniej umarła w niewyjasnionych okolicznosciach...

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Monika95.HELP
  (2010-04-08 11:58:13) #4778
  | 👮 raport

  Pierwszy raz obraz "The Hands Resist Him" zobaczyłam przedwczoraj.. Tzn interesują mnie tego typu zjawiska i widziałam już to "dzieło" wcześniej, jednak teraz przyjrzałam mu się uważniej... Zeszłej nocy obudziłam się w granicach 3.00 i nie mogłam zasnąc! Coś ciągnęło mnie bym się odwróciła, ale nikogo nie zobaczyłam.. Dzisiejszej nocy obudziłamsię o 2.45 i zaczęłam starsznie wymiotowć.. Wiem, że fakt, ze widziałam te obrazy daja mi sie we znaki.. moja siostra mówi, że sobie to wmówiłam, ale sama się boi zostać w domu.. pomóżcie!

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Hmm :)
  (2010-04-09 10:55:15) #4783
  | 👮 raport

  a ja w to wierze :) ... a Ty " Aragorn" skoro nie wierzysz w takie rzeczy, to nie rozumiem po co wchodzisz na takie strony skoro jak widac sa dla Ciebie idiotycznie itd .. Pozdrawiam :)

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • zaciekawiona
  (2010-04-30 11:54:23) #4870
  | 👮 raport

  Ostatnio namalowałam tuszem tekiego Emo i czytając ten artykuł trochę się go boję. Narazie nic się hnjie dzieje i mam nadzieję, ze tak będzie zawsze.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • ANUk
  (2010-05-02 16:20:08) #4888
  | 👮 raport

  Tu na pewno nie chodzi o podświadomość oglądającego (- że niby oczekujesz czegoś od obrazu lub się czegoś boisz i tak się dzieje-) Wierzę że to malarz jest w stanie przekazać "złą energię" w swoje dzieło.

  Znam historię trochę z innej beczki. Moja siostra cioteczna, jako dziewczynka 9-10 lat, kiedyś pojechała do sanatorium. Przywieźli ją stamtąd w okropnie przerażoną. Dopiero psycholog był w stanie coś od niej wyciągnąć. CHODZIŁO O OBRAZ przedstawiający portret założyciela. Dzisiaj kiedy ktoś próbuje zapytać ją o szczegóły, mówi, że nic nie pamięta. Wyrzuciła to z pamięci, więc nigdy się nie dowiem.

  Nie wiem o co chodziło dokładnie z tym obrazem, ale jetem pewna, że to o niego chodziło... Pamiętam tylko podsłuchane rozmowy rodziców, babci i ciotki... ja miałam wtedy 8 lat... więc nie mogłam sobie wymyślić tej historii, zwłaszcza że moje rodzeństwo też to pamięta...

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Ali z bali
  (2010-05-09 15:35:03) #4903
  | 👮 raport

  zwróćcie uwagę na spojrzenie tego dziecka - gdy patrzy się na obraz przez chwilkę sprawia ono wrażenie bardzo skrzywdzonego, jakby miało ogromny zal do osoby PATRZĄCEJ o to co się wydarzyło. Jest skrzywdzone i takie smutne i bezsilne - jednak gdy dłużej popatrzy sie w jego oczy to (przynajmniej JA) widzę w nich obietnicę zemsty, odwetu za poniesione krzywdy; widać wściekłość i okropna satysfakcję w tych świdrujacych oczkach!!!
  Druga sprawa - twarz dziecka składa się z dwóch części - jasnej smutnej i ciemnej złej, pełnej gniewu.
  Przypatrzcie sie - to widać.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • yue
  (2010-06-14 15:37:29) #5088
  | 👮 raport

  Jak zobaczyłam "hands resist him" to nie poczulam w sumie nic dziwnego i niepokojącego chociaz rzeczywiście obraz jest dość hm tajemniczy. jednak w nocy kiedy zamknełam oczy widziałam jakieś przerażające twarze itp, jednak komplatnie nie związane z obrazem. W końcu jednak zasnęłam. Śnilo mi się że byłam na jakiejs imprezie ze znajomymi, piliśmy, jedliśmy, gadalismy. Byłam w pełni świadoma co sie dzieje i logicznie myslałam podczas tego snu, jednak byłam przekonana że to wszystko dzieje sie NAPRAWDE. W pewnej chwili zaczełam sie zastanawiac czy to sen czy nie i weszłam do swojego pokoju. Nagle szafa sie otworzyła sama i wleciał do niej kotek. Poświeciłam komórka po szafie krzycząc na kiciusia. Wtedy sie obudziłam. chwile jeszcze poleżałam z zamkniętymi oczami bez ruchu, potem właczyłam światło i spojrzałam na zegarek. Było pare minut po 3 w nocy...

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Heliox
  (2010-07-29 04:34:19) #5358
  | 👮 raport

  Mój kumpel postanowił wydrukować obraz The Hands Resist Him więc uruchomił Drukarkę Wielkoformatową w pracy i jak opowiadał w momencie załadowani pliku drukarka się spaliła. Nie wiem czy to ze starości czy z powodu sił nadprzyrodzonych w każdym razie to było przerażające.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Doktorek-pewnie mnie znacie
  (2010-07-30 17:22:22) #5363
  | 👮 raport

  Ja wam powiem coś takiego na zdrowy chłopski rozum czym bardziej będziemy sobie wmawiac: to klątwa to wszystko ja umre to wasz umysł bedzię uważac że napawde tak trzeba i będzie do tego dążyc jestem psychologiem i spotkałem się już z tego typu przypadkami , może coś w tym jest ale gdyby tak naprawde było to nikt nie wchodził by do muzeów gdyż co trzeci obraz był by przeklęty

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • KGT
  (2010-09-28 20:54:45) #5639
  | 👮 raport

  a galerie ktore maja te obrazy to nie splonely?? :P

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Nessimeriel
  (2011-01-22 18:24:50) #6098
  | 👮 raport

  Ja pierdzielę, Aragorn. Czemu ktoś o tak mądrym pseudonimie (bo postać Aragorna była mądra) jest zarazem tak głupi?

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Freya666
  (2011-02-03 14:01:03) #6146
  | 👮 raport

  Ja widziałam dziś ten obraz. Wisiał w przychodni dziecięcej. A obok tego obrazu była płacząca dziewczynka. Ja oglądałam te obrazy... Czy stanie mi się coś złego.??

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • patka4458
  (2011-03-08 15:14:34) #6303
  | 👮 raport

  u nas w szkole wisi taki obraz z płazaca dziewczynka przytulajaca misia albo ramie jakiegos człowieka podobny do ""płaczacego chłopca' mozepo opisie wiecie co to za obraz

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Kita5
  (2011-03-25 07:03:04) #6377
  | 📧 email | 👮 raport

  Ej ,no powinieneś już dawno wykorkować skoro nie dość ,że o tym piszesz to jeszcze zamieszczasz zdjęcia.Bez obrazy, po prostu do tego doszłam.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Karolina
  (2011-03-31 22:13:35) #6392
  | 📧 email | 👮 raport

  Bimba che Piange
  Chciałabym się dowiedzieć coś na temat tego obrazu autora C. Parisi - Bimba che Piange. Interesowała by mnie historia i pochodzenie. Była bym wdzięczna i z góry dziękuję.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Tocha*
  (2011-05-20 13:14:36) #6567
  | 📧 email | 👮 raport

  hmmm... Szczerze powiem, że zabardzo w to nie wierze ale co zrobić? Żeby sprawdzić czy to prawda trzeba namalować obraz. Tylko nie wiem czy to może być na zwykłej kartce czy na płutnie... a ktoś wie?
  Życzcie mi szczęścia jeżeli to prawda, bo zabieram się do malowania obrazu "Ręce go odrzuciły"

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Lilithium
  (2011-05-29 12:58:22) #6594
  | 👮 raport

  Wczoraj, w nocy pierwszy raz zobaczyłam ten obraz. Dziś rano, kiedy poszłam do kuchni zrobić sobie śniadanie, poparzyłam się w lewą rękę. Wierzę, iż te dwa obrazy są przeklęte. Zawszę patrzę się najpierw na obrazy, gdy wchodzę na jakąś stronkę. Wzrok mój przykuł wpierw "Płaczący chłopiec", od samego patrzenia na ten obraz przechodziły mnie ciarki. Patrząc tak sobie na ten właśnie obraz miałam złudzenie, że chłopczyk staje się coraz bardziej zły, a jego prawe oko jest jakby z daleka puste. Co Wy o tym sądzicie ? Czy to zwykły przypadek, czy może jakaś klątwa? Czy to oparzenie nie jest czymś w stylu ostrzeżenia ? Zastanawiałam się przez jakiś czas, czy nie zrobić własnoręcznej kopii obrazu.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Martaaa
  (2011-05-31 15:48:53) #6599
  | 📧 email | 👮 raport

  Uważam, że ten obraz jednak ma coś w sobie... ;/ Narysowałam obraz "Rece go odrzuciły" ołówkiem na zwykłej kartce myśląc, że to i tak nie zadziała bo to nie jest orginalna kopia. Powiesiłam ten obrazek na szafce w pokoju i jedak sie myliłam. Dwa dni później przepaliła mi się listwa od komputera, 5 dni później jechałam z mamą tramwajem i miałyśmy wypadek, tramwaj wypadł z torów, Mama straciła pracę a mnie zaczęła boleć głowa... Od tygodnia męcze się z bólem głowy i teraz będę miała robione badania neurologiczne ponieważ bardzo kręci mi się w głowie i ciężko oddycha... Mama zerwała ten obrazek i podarła nie wiem czy to może przez ten obrazek bo sama w to za bardzo nie wierze, ale przeżywam teraz wielkiego pecha i myślę że to właśnie przez zwykłą kopie "Ręce go odrzuciły"

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Joanna.
  (2011-06-26 21:59:23) #6691
  | 📧 email | 👮 raport

  Wierzę w to wszystko. Niektórzy mówią tu, że mają cudowne zdolności, więc ten news do nich jest :

  Australijskie Towarzystwo Sceptyków ufundowało nagrodę w wysokości 100 000 dolarów każdemu, kto dostarczy wiarygodnych dowodów na istnienie jakiegokolwiek zjawiska parapsychologicznego, lub zgodzi się na poddanie wiarygodnym testom na własne zdolności tego rodzaju i zdolności te okażą się prawdziwe[4]. Nagroda nie została dotąd przyznana.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • ELlebrienne
  (2011-07-01 21:24:01) #6709
  | 📧 email | 👮 raport

  Obrazy sa naprawde swietne, wywoluja emocje. Nie wiem, czy wierzyc w klatwe, ale z cala pewnoscia patrzenie na oba dziela mocno dziala na wyobraznie... Coz... igranie artysty z silami wyzszymi, z potega podswiadomosci moze byc jak widac niebezpieczne w skutkach... Autor pierwszego obrazu chcial stworzyc cos niesamowitego i mu sie udalo...

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Nespi
  (2011-07-17 20:40:30) #6777
  | 👮 raport

  hej witajcie, prowadzę dziennik paranormalny...
  Czy myślicie że jeśli wydrukuje zdjęcia tych dwóch obrazów i umieszcze je w moim zeszycie to coś się stanie ?
  ... Wydaje mi się że nie...

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • marq
  (2011-10-24 22:49:11) #7014
  | 👮 raport

  Zabawni są ludzie co tu w komentarzach piszą, że mieli do czyniena z obrazem hehehe. Skąd go mieliście? W Polsce nigdy nie było reprodukcji tego obrazu. Poza tym co trzeba mieć w głowie, żeby tak ponure obrazy wieszać w jakichś domkach letniskowych. hehe  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • rose24
  (2011-10-26 15:41:32) #7016
  | 👮 raport

  powiem tak samo patrzenie na obrazy moze byc stresujące ale ja sie je narysuje lub cos to raczej nic się nie stanie. bo mi sie nawet podobają te obrazy i malowac tez umiem aczkolwiek raczej nie zamierzam tego wieszac nad łożkiem. raczej dam to mojemu największemu wrogowiXD

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Anderworld
  (2011-12-17 19:03:37) #7101
  | 👮 raport

  To gdzie mogę kupić ten obraz (crying boy) bo szukam i coś znaleźć nie mogę, chce sprawdzić czy tak klątwa jest prawdziwa

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Do- celzan
  (2012-02-19 11:59:25) #7233
  | 👮 raport

  Więc mówisz celzan, że nie wierzyli dopóki ojciec nie kupił kamery tak ? Zakładam, że to oni zrobili Paranoraml Activity :)


  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Smisi
  (2012-03-19 17:47:55) #7322
  | 📧 email | 👮 raport

  Przyjrzyjcie się prawemu górnemu rogowi obrazu nr.2 - jak się przyjrzycie, zobaczycie tam ślepia, łapę wyciągniętą nad chłopcem, jakby chciała złapać jego główkę i skręcić kark. Jest też druga ręka wskazująca na obserwatora obrazu... W drugim narożniku można zobaczyć coś zupełnie odmiennego. Na tym zdjęciu nie widać tego zbyt dokładnie, ale poszukajcie zdjęcia w 88% procentach zmniejszonego z ramką.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • lk12318
  (2012-04-23 16:10:57) #7388
  | 📧 email | 👮 raport

  jak to pierwszy raz pszeczytalam to tez sie balam ale juz wiem ze sie nie boje bo moja sosiadka ma taki sam i jeszcze nic sie nie stalo  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Juarez
  (2012-04-25 22:25:15) #7390
  | 📧 email | 👮 raport

  Zakupiłem kopię obrazu "Płaczący chłopiec" bodajże 2 lata temu i mam ją w domu,ale nic nie spłonęło i nikt nie zginął.
  Według mnie to brednie i stek bzdór...


  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Jankul
  (2012-08-18 12:40:57) #7563
  | 👮 raport

  Hmmm jest napisane że jeżeli znamy legendy obrazów to nam też się to stanie?!

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • cursed clown
  (2012-10-14 23:17:24) #7607
  | 👮 raport

  Płaczące dziecko... niepokojące? nie wydaje mi się. jego wzrok nie jest pełen wyrzutu, jest jedynie pełen bólu, ale i i współczucia... wydaje mi się ,że powodem wpływu na ludzi tego obrazu jest autosugestia. bardzo ciekawy jest swoisty dualizm, dostrzegalny na tym obrazie - lewe oko jest zaciemnione, agresywne, jakby niezależne, suwerenne, niezwiązane z prawym, czuć w nim ZUO. prawe zaś jest... ciepłe. smutne ale chwytające za serce, nie przerażające. całość wydaje się rzucać nam wyzwanie

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Chya
  (2012-10-28 08:21:44) #7622
  | 👮 raport

  Ludzie, którzy kpią powinni się otrząsnąć. Nie życzę nikomu doświadczeń na własnej skórze, NIE! Ale zrozumcie, że istnieją "rzeczy", o jakich Wam się nie śniło... A jeżeli już - oby na śnie się skończyło.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • BiGi
  (2013-08-10 14:56:12) #7875
  | 👮 raport

  jeśli coś mi sie przez to stanie to niewiem co ci zrobie Ivellios

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • lol
  (2013-08-26 12:49:10) #7887
  | 📧 email | 👮 raport

  Jaki nieznany?! J.Bragolin (Bruno Amadio) namalowal cykl "crying children"
  a pozary - coz, miejska legenda.
  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Zbyszek
  (2014-08-10 23:40:21) #8066
  | 📧 email | 👮 raport

  od razu poszukalem tegoprzekletego obrazu, jak zacznie sie cos dziac to zawle na radio:)))

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Jeleñ z Zaplecza
  (2014-09-24 14:56:07) #9780
  | 📧 email | 👮 raport

  Bawią mnie komentarze typu- a ja miałem taki obraz i nic się nie stało, więc w to nie wierzę. Ludzie, nie jest powiedziane, że to MUSI się stać. To, że niektórym faktycznie spłonął dom czy mieli koszmary (z winy czy, nie z winy obrazu)jest zastanawiające i fascynujące, a czy nie o to chodzi? Po co tu wchodzicie, skoro denerwują was takie 'nierealne' historyjki. Na pewno jest gdzieś dla was strona o tematyce bardzo realnej i prawdziwej, gdzie nie będzie musieli się trudzić o tworzenie prześmiewczych komentarzy i tym samym obrażać ludzi, którzy w to wierzą nazywając ich dowiarkami.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
Dodaj komentarz
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
Tagi
Inne artykuły
z działu
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2022 by Radio Paranormalium