[ZAMKNIJ REKLAMY]
Kup reklamę w tym miejscu!

Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
STR. GŁÓWNA
SŁUCHAJ
PODCASTY
CZYTELNIA
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum

Pentagon planuje stworzenie armii cyberowadów


Dodano: 2006-03-18 18:40:00 · Wyświetleń: 6567
Zakładka Dodaj do zakładek · Udostępnij:  Facebook  Wykop  Twitter  WhatsApp
Owad-cyborgNaukowcy z Pentagonu planują stworzyć armię cyberowadów, które mogłyby być kontrolowane na dużych odległościach, mogłyby one przeczesywać teren w poszukiwaniu ładunków wybuchowych oraz wysyłać przekazy. Koncepcja zakłada umieszczenie w ciele owada, jeszcze w fazie poczwarki, mikrosystemu, który integrowałby się z ciałem owada, umożliwiając później kontrolę nad nim.

Specjaliści w wypowiedziach dla BBC powiedzieli, że takie pomysły są jak najbardziej realne, są jednakże całkowicie "niedorzeczne". Podobny pomysł spalił na panewce, gdy zdalnie sterowane osy przystępowały do spożywania posiłku lub rozmnażania się. Nowy plan jest posuniętym naprzód projektem badawczym Agencji Obrony (Darpa), której zadaniem jest utrzymanie technicznej wyższości wojsk amerykańskich.

Opiera się on na "nowatorskich" projektach wykorzystujących owady. Darpa twierdzi, że naukowcy mogą w pewien sposób wykorzystać ewolucję owadów, takich jak ważki czy ćmy, już na etapie poczwarki. W ciągu każdych zmian metamorficznych, ciało owada przechodzi proces odnowienia, który może goić rany i zmieniać ułożenie organów wewnętrznych dookoła obcych ciał, czytamy w dokumencie Darpa.

Pod nazwą "obce ciała" kryją się wspomniane wcześniek specjalne mikrosystemy - zwane "Mems" - które mogą pozwalać na zdalną kontrolę w pełni rozwiniętego owada oraz na wykrywanie pewnych substancji chemicznych, w tym tych zawartych w ładunkach wybuchowych.

Inwazyjna operacja mogłaby "umożliwić seryjne wytwarzanie hybrydowych owadów". Autor zwycięskiego projektu musiałby dostarczyć owada, który zlowalizowałby cel znajdujący się w odległości 100 metrów. "Owad-cyborg" musi również umieć przesyłać dane z konkretnych czujników, a także dostarczać informacje dotyczące środowiska wokół niego. Czujniki obejmować mogą czujniki gazowe, mikrofony, mikrokamery i inne.

Opracował: Ivellios
Na podstawie: BBC

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze · Dodaj komentarz
Do tego artykułu nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!
Dodaj komentarz
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
Tagi
Inne artykuły
z działu
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2022 by Radio Paranormalium