WibratorNie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum

Orang - pendek


Dodano: 2005-03-11 21:45:03 | Wyświetleń: 9899 | 🕑 Odłóż na później


Orang - pendek to duża, człekokształtna małpa rzekomo występująca w sumatrzańskiej dżungli. Orang - pendek jest pokryty rudobrązowym futrem, lśniącym w promieniach słońca, porusza się na dwóch nogach i przypomina niskiego człowieka o mocnej budowie. Ma około 1 metra wysokości, potężną klatkę piersiową, bardzo silne ramiona i krótkie, szczupłe nogi. Nie ma ogona. Jego głowa przypomina nieco głowę goryla: ma cofnięte czoło, szeroko rozstawione oczy, małe uszy, wyraźny, wąski, przypominający ludzki, nos i wąskie usta z szerokimi siekaczami i długimi, wystającymi kłami. Taki wygląd odróżnia go od wszystkich znanych naczelnych. Od 1993 roku badania nad tym niezwykle rzadkim zwierzęciem prowadzi brytyjska podróżniczka i badaczka Debbie Martyr. Zebrała ona wiele relacji tubylców ze spotkań ze stworzeniem, udało jej się również wykonać odlewy stóp zwierzęcia oraz zdobyła fragmenty jego sierści. Odciski stóp małpoluda wyraźnie różnią się od śladów człowieka, orangutana czy gibbona, choć posiadają niektóre ludzkie i małpie cechy. Ludzką jest spłaszczona podeszwa, małpią - wyraźnie cofnięty o odstający pod znacznym kątem paluch. Dr David Chivers z Cambridge University przyznał, że należą one do nieznanego nauce zwierzęcia. Włosy małpy poddano nawet analizie DNA, jednak ich niezwykła ruda pigmentacja zakłóciła standardową analizę DNA. Badania trwają.

Tekst zapożyczony ze strony www.kryptozoologia.prv.pl

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze do artykułu

Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
BBcode:

[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, koniecznie zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy na łamach strony Radia Paranormalium. Prosimy nie podawać w komentarzach adresów email - do tego służy odpowiednie pole!


Do tego artykułu nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!
  Tagi
  Inne artykuły
  z działu Kryptozoologia - nieznane zwierzęta
  SŁUCHAJ NAS
  SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
  NEWSLETTER
  RAMÓWKA NA DZIŚ
  ARCHIWUM AUDYCJI
  WESPRZYJ
  RADIO PARANORMALIUM
  POLECANE KSIĄŻKI
  NAJNOWSZE FILMY
  Copyright © 2004-2020 by Radio Paranormalium