[ZAMKNIJ REKLAMY]
Kup reklamę w tym miejscu!

Nauka logopedia EdusensusNie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Przypominamy, iż nie udzielamy odpowiedzi na pytania dotyczące programu na dany dzień czy powrotu jakiejś audycji. Poza "Teorią Chaosu" i "Etykietą Zastępczą", wszystkie pozostałe audycje na żywo są wcześniej zapowiadane w newsach oraz we wpisach na naszym profilu na Facebooku - i TYLKO tam. Nie udzielamy takich informacji drogą e-mailową ani w innych miejscach.
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj

Ogopogo


Dodano: 2005-03-11 22:08:36 | Wyświetleń: 7817 | Przeczytam później


Ogopogo to wężowaty stwór widywany w wodach jeziora Okanagan już od kilkuset lat. Jest on prawdopodobnie najsłynniejszym przedstawicielem słodkowodnych wężowatych potworów. W lipcu 1974 roku Beryl Clark, mieszkanka Kanady, postanowiła popływać w jeziorze Okanagan w Kolumbii Brytyjskiej. Nagle o jej nogi otarło się coś dużego. Kiedy odwróciła się, aby zobaczyć, co to takiego, zdążyła dostrzec wielkie stworzenie, odpływające na środek jeziora. Kobieta uznała, że musiał to być jakiś waleń, tylko, że wyjątkowo długi i wężowaty. Beryl ocenia, że zwierzę miało około 7,5 do 9 metrów długości i około metra średnicy. Płynęło wijąc się w płaszczyźnie pionowej. Mnie więcej pięciometrowy fragment grzbietu rytmicznie unosił się ponad powierzchnią. Stworzenie miało gładką, ciemnoszarą skórę, pokrytą jaśniejszymi plamami. Bliżej ogona plamki były rozmieszczone gęściej. Sam ogon zaś przypominał ogon wieloryba - wyraźnie widoczna była płetwa pozioma. Zwierzę płynęło z prędkością około 5-8 km/h, poruszając się tuż pod powierzchnią. Beryl jest pewna, że nie była to ani ryba, ani gad. Stwór wyglądał i zachowywał się jak wieloryb, jednak poruszał się w sposób odmienny od wszystkich znanych waleni. Ogopogo nazywany był w języku Indian N'ha-a-itk, co oznacza "diabeł z jeziora". Według ich legend mieszkał on w jaskini na tzw. "Wzgórzu sztormów" na wyspie Ogopogo znajdującej się na środku jeziora. Indianie zawozili tam czółnami dary w postaci małych leśnych zwierząt, aby zyskać sobie jego przychylność.

Tekst zapożyczony ze strony www.kryptozoologia.prv.pl

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze do artykułu

Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
BBcode:

[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, koniecznie zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy na łamach strony Radia Paranormalium. Prosimy nie podawać w komentarzach adresów email - do tego służy odpowiednie pole!


Do tego artykułu nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!
  Tagi
  Inne artykuły
  o podobnej tematyce
  SŁUCHAJ NAS
  SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
  NEWSLETTER
  RAMÓWKA NA DZIŚ
  ARCHIWUM AUDYCJI
  WESPRZYJ
  RADIO PARANORMALIUM
  POLECANE KSIĄŻKI
  NAJNOWSZE FILMY
  MY lubimy ICH, ONI lubią NAS - nasi partnerzy, współpracownicy i zaprzyjaźnione serwisy
  Copyright © 2004-2018 by Radio Paranormalium