https://skupau.pl/Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum

Nessie nie istnieje


Dodano: 2005-03-09 14:26:03 | Wyświetleń: 8064 | 🕑 Odłóż na później
Ekipa telewizji BBC One, która przygotowała nowy film o zagadce potwora z Loch Ness, twierdzi, że Nessie nie istnieje. Twórcy postanowili pójść za tropem teorii głoszącej, że w jeziorze tym mógł przetrwać do naszych czasów plezjozaur. Mimo że naturalnym środowiskiem tego zwierzęcia były ciepłe wody subtropikalne, ekipa doszła do wniosku, że teoretycznie możliwe było jego zaaklimatyzowanie się do surowych warunków Szkocji.

Co zrobiono? Na samym początku badacze postanowili odtworzyć prawdopodobne zachowania plezjozaura. W tym celu przestudiowali nawyki i tryb życia obecnie żyjących morskich gadów, takich jak krokodyle i żółwie. Mieli nadzieję, że aparatura zainstalowana na ich łodzi wychwyci powietrze wydychane z płuc Nessie. Przeczesali wzdłuż i wszerz jezioro, całą jego linię brzegową i dno, nie odnotowując niczego nadzwyczajnego, chyba że jako coś niezwykłego zaliczymy zagrzebaną w mule boję. Użyto 600 oddzielnych wiązek sonarowych i satelitarnej technologii nawigacji, aby mieć pewność, że nie ominięto ani skrawka jeziora. Niestety nie zaobserwowano na radarze żadnych wielkich anomalii, które musiałoby wywołać cielsko poruszającego się stwora. Rozczarowani badacze z BBC musieli ogłosić smutny wniosek - Nessie to tylko legenda.

Dlaczego więc ludzie nadal donoszą, że widzą w jeziorze tajemnicze stworzenie? Według członków ekipy ludzie widzą to, co chcą zobaczyć. W tym celu przeprowadzili nawet mały eksperyment - ukryli pod powierzchnią wody słupek z ogrodzenia i na oczach turystów wynurzył się on na powierzchnię. Większość z przepytywanych później osób potwierdziło, że widziało tylko prostokątny obiekt, ale kilku świadków zarzekało się, że zaobserwowali głowę potwora i nawet ją narysowali !

Ten niewesoły wniosek na pewno jednak nie przekona większości badaczy tajemnic i kryptozoologów. Możemy być pewni tylko tego, że jeszcze nie raz usłyszymy nowe rewelacje i hipotezy na temat Nessie.

--

Oryginalny artykuł znajduje się pod tym adresem - http://news.bbc.co.uk/1/hi/sci/tech/3096839.stm

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze do artykułu

Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
BBcode:

[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, koniecznie zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy na łamach strony Radia Paranormalium. Prosimy nie podawać w komentarzach adresów email - do tego służy odpowiednie pole!


  • reesvin (2008-08-15 15:24:55) #620   ❗❗❗
    Myślę że nawet jeżeli Nessie by istniało to miało by problem z wyżywieniem. Takie duże zwierze na pewno pochłaniałoby dużą ilości pokarmu. Gdyby było roślinożerne to roślinny na dnie jeziora nie wystarczyłyby i musiałby wychodzić na powierzchnie w poszukiwaniu pokarmu a wtedy na pewno zostałby zauważony. Będąc mięsożercą także ilość ryb w jeziorze nie wystarczyła by mu do wyżywienia.

    Odpowiedz
Tagi
Inne artykuły
z działu Kryptozoologia - nieznane zwierzęta
SŁUCHAJ NAS
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
NEWSLETTER
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Copyright © 2004-2020 by Radio Paranormalium