[ZAMKNIJ REKLAMY]
Kup reklamę w tym miejscu!

leasing toyota warszawaNie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
STR. GŁÓWNA
SŁUCHAJ
PODCASTY
CZYTELNIA
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum

Kastracja mentalna


Dodano: 2010-03-13 20:11:04 · Wyświetleń: 7423
Zakładka Dodaj do zakładek · Udostępnij:  Facebook  Wykop  Twitter  WhatsApp
Wydaje się, że gospodarka trochę przypomina pogodę - każdy na nią narzeka, nikt jednak nie robi nic, by ją zmienić. Cóż jeden człowiek może uczynić z pogodą? Nic! A co ów człek może zrobić z gospodarką? Znów odpowiedź brzmi - nic. Tak naprawdę, ludzie uwierzyli, że tylko jeden człowiek - czyli prezydent - może naprawić zniszczoną gospodarkę.

Rok temu stwierdziłem, że perspektywy wsparcia finansowego są bliskie absolutnemu zeru. Powiedziałem, że szanse na otrzymanie owego wsparcia są niewielkie. Teraz, po roku, więcej ludzi pozostaje bez pracy, upadło więcej banków (aczkolwiek mainstreamowe media nie mówią o tym), miało też miejsce więcej zajęć zastawionych nieruchomości. Ekonomiści wmawiają nam, że gospodarka odbija się od dna, choć tak naprawdę nikt spośród tych, którzy naprawdę uważnie się jej przyglądają, nie zauważa tego.

Miałeś nadzieję, że gospodarka się zmieni. Nadzieja jest jednak ułudą. Przedsiębiorcy z Detroit w USA mieli nadzieję na wyprodukowanie większej ilości samochodów, w Montanie chcieli przerobić węgiel na benzynę do waszych samochodów, w Kalifornii zaś chcieli stworzyć samochody elektryczne, które nie potrzebowałyby benzyny. Skoro więc żywiono takie nadzieje, to dlaczego nic z tego nie wyszło?

Dlatego, że większość z was przeżyła mentalną kastrację. Niektórzy z was wiedzą, że to prawda, niewielu jednak ma odwagę, by o tym mówić. Do was przemawiam, młotki!

Zapytasz - a czymże jest kastracja mentalna? Jest to niezdolność lub niechęć do samodzielnego myślenia. W przypadku gospodarki jest to niechęć do rozpoczęcia przedsięwzięcia biznesowego. Kto wykastrował twój umysł? Oczywiście rząd, ale kto jeszcze?

Zrobiono ci pranie mózgu, byś uwierzył, że rząd naprawi wszystko, czekasz więc na instrukcje od nich, co masz zrobić. W końcu to rząd dofinansował banki, ubezpieczalnie, sektor budowlany i przemysł samochodowy. Jeśli zlikwidujesz wszystkie rządowe programy dopłat, wówczas nie będzie żadnego wzrostu gospodarczego. Rząd wsparł tylko kluczowe przedsiębiorstwa, które mogą generować numerki na Wall Street i powodować wzrost w kluczowych sektorach gospodarczych.

Skoro rząd tak powiedział, to musi to być prawda. W Montanie nie zbudowano rafinerii, ponieważ rząd nie zdecydował jeszcze, czy i jak duży podatek nałożyć na węgiel, jaki powstawałby w trakcie rafinacji. Wszyscy boją się wykonać jakikolwiek ruch bez zgody rządu. W efekcie, w międzyczasie, nie powstają żadne nowe miejsca pracy ani też nie są inwestowane fundusze w obszary, w których mógł nastąpić realny wzrost, ponieważ nikt nie chce przejąć inicjatywy i zrobić tego, co trzeba.

Zupełnie tak, jak gdyby ludzie trzymali jeden kciuk w ustach a drugi w odbycie i czekali, aż rząd krzyknie "włącz się". Człowieku, to cię może naprawdę zniszczyć!

Jedna osoba nie może zmienić gospodarki, ale wszyscy razem - jak najbardziej, jeśli tylko zaczniemy działać i przestaniemy czekać, aż rząd naprawi coś, czego naprawić nie potrafi. Obudźcie się, ludzie, bo póki co tkwicie w matrycy finansowej.

Phillip Tilley, unexplained-mysteries.com
Tłumaczenie i opracowanie: Ivellios

Choć powyższy tekst odnosi się do sytuacji w USA, to przykłady kastracji mentalnej można również - niestety! - znaleźć w naszym kraju.

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze · Dodaj komentarz
Do tego artykułu nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!
Dodaj komentarz
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
Tagi
Inne artykuły
z działu
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2022 by Radio Paranormalium