dieta pudełkowa Mosina

http://przedluzanierzesy.pl

Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum
Ustawienia newslettera emailowego

Kastracja mentalna


Dodano: 2010-03-13 20:11:04 | Wyświetleń: 7083 | 🕑 Odłóż na później
Wydaje się, że gospodarka trochę przypomina pogodę - każdy na nią narzeka, nikt jednak nie robi nic, by ją zmienić. Cóż jeden człowiek może uczynić z pogodą? Nic! A co ów człek może zrobić z gospodarką? Znów odpowiedź brzmi - nic. Tak naprawdę, ludzie uwierzyli, że tylko jeden człowiek - czyli prezydent - może naprawić zniszczoną gospodarkę.

Rok temu stwierdziłem, że perspektywy wsparcia finansowego są bliskie absolutnemu zeru. Powiedziałem, że szanse na otrzymanie owego wsparcia są niewielkie. Teraz, po roku, więcej ludzi pozostaje bez pracy, upadło więcej banków (aczkolwiek mainstreamowe media nie mówią o tym), miało też miejsce więcej zajęć zastawionych nieruchomości. Ekonomiści wmawiają nam, że gospodarka odbija się od dna, choć tak naprawdę nikt spośród tych, którzy naprawdę uważnie się jej przyglądają, nie zauważa tego.

Miałeś nadzieję, że gospodarka się zmieni. Nadzieja jest jednak ułudą. Przedsiębiorcy z Detroit w USA mieli nadzieję na wyprodukowanie większej ilości samochodów, w Montanie chcieli przerobić węgiel na benzynę do waszych samochodów, w Kalifornii zaś chcieli stworzyć samochody elektryczne, które nie potrzebowałyby benzyny. Skoro więc żywiono takie nadzieje, to dlaczego nic z tego nie wyszło?

Dlatego, że większość z was przeżyła mentalną kastrację. Niektórzy z was wiedzą, że to prawda, niewielu jednak ma odwagę, by o tym mówić. Do was przemawiam, młotki!

Zapytasz - a czymże jest kastracja mentalna? Jest to niezdolność lub niechęć do samodzielnego myślenia. W przypadku gospodarki jest to niechęć do rozpoczęcia przedsięwzięcia biznesowego. Kto wykastrował twój umysł? Oczywiście rząd, ale kto jeszcze?

Zrobiono ci pranie mózgu, byś uwierzył, że rząd naprawi wszystko, czekasz więc na instrukcje od nich, co masz zrobić. W końcu to rząd dofinansował banki, ubezpieczalnie, sektor budowlany i przemysł samochodowy. Jeśli zlikwidujesz wszystkie rządowe programy dopłat, wówczas nie będzie żadnego wzrostu gospodarczego. Rząd wsparł tylko kluczowe przedsiębiorstwa, które mogą generować numerki na Wall Street i powodować wzrost w kluczowych sektorach gospodarczych.

Skoro rząd tak powiedział, to musi to być prawda. W Montanie nie zbudowano rafinerii, ponieważ rząd nie zdecydował jeszcze, czy i jak duży podatek nałożyć na węgiel, jaki powstawałby w trakcie rafinacji. Wszyscy boją się wykonać jakikolwiek ruch bez zgody rządu. W efekcie, w międzyczasie, nie powstają żadne nowe miejsca pracy ani też nie są inwestowane fundusze w obszary, w których mógł nastąpić realny wzrost, ponieważ nikt nie chce przejąć inicjatywy i zrobić tego, co trzeba.

Zupełnie tak, jak gdyby ludzie trzymali jeden kciuk w ustach a drugi w odbycie i czekali, aż rząd krzyknie "włącz się". Człowieku, to cię może naprawdę zniszczyć!

Jedna osoba nie może zmienić gospodarki, ale wszyscy razem - jak najbardziej, jeśli tylko zaczniemy działać i przestaniemy czekać, aż rząd naprawi coś, czego naprawić nie potrafi. Obudźcie się, ludzie, bo póki co tkwicie w matrycy finansowej.

Phillip Tilley, unexplained-mysteries.com
Tłumaczenie i opracowanie: Ivellios

Choć powyższy tekst odnosi się do sytuacji w USA, to przykłady kastracji mentalnej można również - niestety! - znaleźć w naszym kraju.

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze do artykułu

Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
BBcode:
[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.


Do tego artykułu nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!
  Tagi
  Inne artykuły
  z działu Ciekawostki
  SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
  RAMÓWKA NA DZIŚ
  ARCHIWUM AUDYCJI
  WESPRZYJ
  RADIO PARANORMALIUM
  POLECANE KSIĄŻKI
  NAJNOWSZE FILMY
  Copyright © 2004-2021 by Radio Paranormalium