https://www.nowakobiecosc.plNie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum
Ustawienia newslettera emailowego

Pod warstwą lodu na Antarktydzie odnaleziono ogromny krater


Dodano: 2006-09-22 13:00:00 | Wyświetleń: 13202 | 🕑 Odłóż na później
KraterSzeroki na 480 kilometrów krater (obok zdjęcie satelitarne) został odkryty pod wschodnioarktyczną pokrywą lodową. Naukowcy mówią na temat tego odkrycia, że może to być ślad po uderzeniu pierwszego masywnego meteorytu 250 milionów lat temu. Osobliwość na Ziemi Wilkesa została odnaleziona przy pomocy satelitów NASA, sporządzających mapę subtelnych różnic w wadze Ziemi.

"Uderzenie na Ziemi Wilkesa było większe niż to, które zabiło dinozaury", powiedział profesor Ralph Von Frese z Uniwersytetu Stanowego w Ohio w USA. Jeżeli krater naprawdę powstał w tamtym czasie, to Von Frese i jego koledzy sądzą, że będzie to interesujące jako możliwa przyczyna "wielkiego wymierania" - największych masowych wyginięć na całej Ziemi, kiedy to z powierzchni planety zniknęło 95% morskich i 70% lądowych zwierząt. Niektórzy naukowcy podejrzewali, że wymarcie w okresie permu i triasu mogło nastąpić nagle - wskutek zmian środowiskowych, jakie przyniosło uderzenie olbrzymiej skały kosmicznej. Jest to podobny argument do tego, który wyjaśnia koniec ery dinozaurów, który nastąpił 65 milionów lat temu.

Struktura geologiczna, znana jako Wzgórze Bedouta, znajdująca się na dnie morskim w okolicach Australii jest brana pod uwagę jako możliwy krater powstały wskutek upadku meteorytu. Jednakże wytłumaczenie wielkiego umierania uderzeniem to argument, który trudno potwierdzić.

Ziemia mogła zostać uderzona przez obiekt pozaziemski, był to jednak prawdopodobnie zaledwie fragment jakiegoś większego zabójcy z kosmosu - uważają inni badacze.

Zespół z Ohio użył zmienności grawitacyjnych oszacowanych na podstawie danych na temat powierzchni Antarktydy pochodzących z satelity Grace należącego do Amerykańskiej Przestrzeni Kosmicznej. Członkowie zespołu pochodzą z USA, Rosji i Korei.

Informacja o kraterze została przedstawiona po raz pierwszy podczas Zgromadzenia Amerykańskiego Stowarzyszenia Geofizycznego w Baltimore w czerwcu br.

BBC NEWS
Tłumaczenie: Ivellios

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze do artykułu

Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
BBcode:
[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.


  • kity_prosto_z_satelity
    (2011-07-28 19:05:35) #6806 | 👮 raport

    65 milionow bilionow srilionow i na koncu debilionow lat temu ;). Ludzie jak trzeba byc inteligentnym by dostrzec jak oni latwo te daty ustalaja. Wszedzie te bioliony lat. kurde ciagle klamia i teraz czlowiek juz im klamstwa nie udowodni, bo wszedzie sa te miliony lat. Wiec jak wyjdzie klamstwo to wyjdzie tez to ze te biliardy lat to tak naprawde setki, lub tysiace lat.

    Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (1)


Tagi
Inne artykuły
z działu Ciekawostki
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Copyright © 2004-2021 by Radio Paranormalium