https://www.nowakobiecosc.plNie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!

SŁUCHAJ
ZALOGUJ SIĘ
ZAMKNIJ
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum

Pod warstwą lodu na Antarktydzie odnaleziono ogromny krater


Dodano: 2006-09-22 13:00:00 · Wyświetleń: 14199
Zakładka Dodaj do zakładek · Udostępnij:  Facebook  Wykop  Twitter  WhatsApp
KraterSzeroki na 480 kilometrów krater (obok zdjęcie satelitarne) został odkryty pod wschodnioarktyczną pokrywą lodową. Naukowcy mówią na temat tego odkrycia, że może to być ślad po uderzeniu pierwszego masywnego meteorytu 250 milionów lat temu. Osobliwość na Ziemi Wilkesa została odnaleziona przy pomocy satelitów NASA, sporządzających mapę subtelnych różnic w wadze Ziemi.

"Uderzenie na Ziemi Wilkesa było większe niż to, które zabiło dinozaury", powiedział profesor Ralph Von Frese z Uniwersytetu Stanowego w Ohio w USA. Jeżeli krater naprawdę powstał w tamtym czasie, to Von Frese i jego koledzy sądzą, że będzie to interesujące jako możliwa przyczyna "wielkiego wymierania" - największych masowych wyginięć na całej Ziemi, kiedy to z powierzchni planety zniknęło 95% morskich i 70% lądowych zwierząt. Niektórzy naukowcy podejrzewali, że wymarcie w okresie permu i triasu mogło nastąpić nagle - wskutek zmian środowiskowych, jakie przyniosło uderzenie olbrzymiej skały kosmicznej. Jest to podobny argument do tego, który wyjaśnia koniec ery dinozaurów, który nastąpił 65 milionów lat temu.

Struktura geologiczna, znana jako Wzgórze Bedouta, znajdująca się na dnie morskim w okolicach Australii jest brana pod uwagę jako możliwy krater powstały wskutek upadku meteorytu. Jednakże wytłumaczenie wielkiego umierania uderzeniem to argument, który trudno potwierdzić.

Ziemia mogła zostać uderzona przez obiekt pozaziemski, był to jednak prawdopodobnie zaledwie fragment jakiegoś większego zabójcy z kosmosu - uważają inni badacze.

Zespół z Ohio użył zmienności grawitacyjnych oszacowanych na podstawie danych na temat powierzchni Antarktydy pochodzących z satelity Grace należącego do Amerykańskiej Przestrzeni Kosmicznej. Członkowie zespołu pochodzą z USA, Rosji i Korei.

Informacja o kraterze została przedstawiona po raz pierwszy podczas Zgromadzenia Amerykańskiego Stowarzyszenia Geofizycznego w Baltimore w czerwcu br.

BBC NEWS
Tłumaczenie: Ivellios

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze · Dodaj komentarz
 • kity_prosto_z_satelity
  (2011-07-28 19:05:35)
  | 👮 raport

  65 milionow bilionow srilionow i na koncu debilionow lat temu ;). Ludzie jak trzeba byc inteligentnym by dostrzec jak oni latwo te daty ustalaja. Wszedzie te bioliony lat. kurde ciagle klamia i teraz czlowiek juz im klamstwa nie udowodni, bo wszedzie sa te miliony lat. Wiec jak wyjdzie klamstwo to wyjdzie tez to ze te biliardy lat to tak naprawde setki, lub tysiace lat.


  ^ do góry ^ | Odpowiedz
  • Nickolas
   (2018-01-19 21:47:06)
   | 👮 raport

   A ziemia nadal jest płaska. Ustawiona na trzech słoniach i czterech żółwiach znajduje się w centrum kosmosu ;)

   Odpowiedz

Dodaj komentarz
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
Tagi
Inne artykuły
z działu
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
PROGRAM NA DZIŚ
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Arkadiusz Miazga
Czas Tajemnic - blog Damiana Treli
Forum Portalu Infra
Głos Lektora
Instytut Roberta Noble
Księgarnia-Galeria Nieznany Świat, księgarnia ezoteryczna, sklep ezoteryczny, online, Warszawa
Paranormalne.pl
Player FM
Portal Infra
Poszukiwacze Nieznanego. Blog Arkadiusza Czai
Poznajemy Nieznane
The Monroe Institute Polska
UFO-Relacje.pl - polska baza relacji o obserwacjach UFO
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2024 by Radio Paranormalium