blogoslawionystan plNie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum

Pionierzy piramid poszli dalej


Dodano: 2006-08-01 19:15:00 | Wyświetleń: 11403 | 🕑 Odłóż na później
PiramidyArcheolodzy, którzy ponad 100 lat temu mierzyli egipskie piramidy, byli zaskakująco dokładni, co pokazuje przegląd historyczny. Artykuł udostępniony w Internecie przez Politechnikę w Queensland (Australia) zawiera analizę głównych projektów badania piramid Cheopsa, Chefrena i Mycerinosa, zbudowanych około 2600 roku p.n.e. na południe od dzisiejszego Kairu.

"Oni nie mierzyli piramid z daleka, ich pomiary były bardzo dokładne i systematyczne, pokazuje to, jak bardzo była rozwinięta ówczesna technika", mówi współautor artykułu, Robert Webb, wykładowca badań w szkole rozwoju urbanistycznego. Jednak, jak mówi Webb, skanowanie laserowe, modelowanie komputerowe i inne współczesne techniki nie przybliżyły nas ani trochę do odpowiedzi na jedno z najbardziej intrygujących pytań o piramidy. Chodzi o to, czy ich pozycja i wymiary celowo odzwierciedlają ustawienie planet i gwiazd.

"[Wcześniej przeglądy wskazywały] bardzo bliską relację do ustawienia planet, co możemy zmierzyć na ziemi. Istnieje jednak więcej teorii i niektórzy doszukują się także podobieństwa na powierzchni, które ma być dość bliskie, jest to w rzeczywistości jeden z matematycznych szczęśliwych trafów", powiedział Webb.

Według przeglądu, dwa najważniejsze pomiary piramid przeprowadzono w latach 1880 i 1925 przy użyciu drutów, stalowych taśm i mahoniowych prętów. W czasie najnowszych prób sporządzenia map piramid używane są lasery skanujące, GPS, zdjęcia satelitarne, technologie cyfrowe i wizualizacje komputerowe.

Pytania o ustawienie

Badanie przeprowadzone w latach 1880-1882 przez sir Williama Flindersa Petrie pokazało, że nie istnieje żaden związek przestrzenny między odległościami a kierunkami piramid ani też niczym innym. Jednakże teorie, które powstały od tamtego momentu, sugerowały, że stosunki przestrzenne piramid odzwierciedlają w linii prostej ustawienie Pasa Oriona i drogi orbitalnej Merkurego, Marsa i Wenus. Inne teorie sugerowały, że obwód Wielkiej Piramidy lub piramidy Cheopsa, równy 36 525 cali odpowiada ilości dni w ciągu 100 lat oraz ilości książek zawierających starożytne mądrości, przypisywane bogowi Tot.

Cal piramidalny, podstawowa jednostka używana do mierzenia piramid, jest tylko ułamkiem cala.

Webb powiedział, że inicjatywy takie jak projekt kartograficzny Gizy zrealizowany przez Uniwersytet w Chicago ujawniają dziwne ustawienie w linii prostej wewnątrz piramid, które może rzucać nowe światło na teorie dotyczące wszelkich ustawień.

"Wizualizacja komputerowa wnętrza piramid i ich pomieszczeń może ujawnić jakieś rewelacje, o których obecnie nie mamy pojęcia", mówi Webb. Dodał, że piramidy wciąż otacza tajemnica. "W rzeczywistości nigdy się nie dowiemy, co zainspirowało starożytnych Egipcjan do budowy piramid ani jak oni to zrobili".

Judy Skatssoon, ABC Science Online
Tłumaczenie: Ivellios

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze do artykułu

Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
BBcode:

[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, koniecznie zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy na łamach strony Radia Paranormalium. Prosimy nie podawać w komentarzach adresów email - do tego służy odpowiednie pole!


 • Głos Rozsądku znany też jako Potrzeba Umowy Minutowej ;) (2008-09-03 11:27:23) #791   ❗❗❗
  Przepraszam, ale skąd Starożytni wiedzieli jakie jednostki będą DZISIAJ w użyciu?? To jest bzdura - jeśli jakieś powiązania odległościowe istniały, to zostały zapomniane wraz ze staroegipskimi jednostkami długości. Jako takie zaufanie możemy mieć do układu piramid względem siebie i kierunkom "wylotów". Ale znowu: układ gwiazd zmieniał się na przestrzeni wieków - stosunek układu piramid do gwiazd należy rozpatrywać na tle nieba z okresu powstania piramid.

  Odpowiedz
 • Dam_Son (2009-07-04 13:02:33) #3367   ❗❗❗
  I było tak rozpatrywane...

  Pewnego razu oglądałem na Discovery dokument, w którym stosunek układu piramid do gwiazd rozpatrywano na tle nieba z okresu powstawania piramid.... Wyniki wykazywały, że piramidy były usytuowane idealnie pod każdą z trzech gwiazd pasa Oriona...

  Odpowiedz
Tagi
Inne artykuły
z działu Ciekawostki
SŁUCHAJ NAS
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Copyright © 2004-2021 by Radio Paranormalium