Co do BSD czy Solarisów itp. to jest zupełnie inna bajka i tu fakt miałeś rację przykładowo FreeBSD nie jest Uniksem on "chce być" Uniksem co zresztą świetnie mu się udaje realizować ale nim nie jest tak samo zresztą jak OSX (macOS) też nie jest Uniksem, choć we wczesnych wersjach było mu bliżej do Uniksa niż GNU/Linuksowi. Wszystkie te systemy są systemami Unix-Like ale nie Uniksami.
btw. Michał jest lepiej niż ostatnio, może rzeczywiście Krawiec miał rację żeby przestać Cię ganić bo problem może leżeć w tym, że jesteś zaszczuty przez gamoniów zajmujących się zawodowym trolowaniem.
Przed wysłaniem wiadomości przemyśl dokładnie jej treść i w razie potrzeby zedytuj ją. Pozwoli to uniknąć spięć między tobą a adresatem.
Adresat wiadomości pozna twój adres email i będzie mógł na niego wysłać odpowiedź. Do wiadomości będzie również dołączone IP, z którego ją wysłałeś/aś, a także data i godzina wysłania wiadomości.