A i jeszcze jedno, historia świta ta odległa jak i ta najnowsza tylko potwierdzają, że najlepszym gruntem dla religii jest ciemnota i zacofanie ludzi i ich pochodna czyli bieda.
Nie ma kraju na świecie z urzędowo nakazaną religią w którym ludzie byliby radośni, dobrze wykształceni i bogaci.
Natomiast w Meksyku czy w Brazylii wiara kwitnie w najlepsze a są to kraje biedne oraz cywilizacyjnie zacofane. Podobnie jest w krajach afrykańskich w których chrześcijaństwo w tym katolicyzm odnotowuje przyrost wiernych.
Rzeczywistości nie da się zakrzyczeć ani zakłamać tak po prostu jest.
Regiony opóźnione w rozwoju infrastrukturalnym, gospodarczym i intelektualnym w Polsce to miejsca w których odnotowuje się największą demonstrowaną pobożność.
To by było na tyle podsumowania tych bredni o rzekomym zbawiennym wpływie jakiejkolwiek religii (i proszę gotowych religijnych paradygmatów nie utożsamiać z duchowością czy tym bardziej z moralnością bo to kompletna bzdura i propaganda) na rozwój cywilizacji.
Przed wysłaniem wiadomości przemyśl dokładnie jej treść i w razie potrzeby zedytuj ją. Pozwoli to uniknąć spięć między tobą a adresatem.
Adresat wiadomości pozna twój adres email i będzie mógł na niego wysłać odpowiedź. Do wiadomości będzie również dołączone IP, z którego ją wysłałeś/aś, a także data i godzina wysłania wiadomości.