To, co piszę jest poniekąd odpowiedzią na tematyczne pytanie. Zainteresowałem się "sową" świętym ptakiem Prasłowian. Sowę utożsamia się z różnymi zjawiskami na całym świecie (jej wizerunki naskalne mają 30 tys. lat), bo i tak występuje. Nie chcę wymieniać wszystko, co symbolizuje, pragnę tylko uwypuklić pewne rzeczy z nią związane i moje przypuszczenie odwiedzin Prasłowian przez obcych, co zaznaczone zostało w ich mitologii postacią sowy. Lata bezszelestnie jak "spodek"; patrząc od przodu na jej lot "bierny" przypomina spodek bardziej niż inne ptaki; lata przede wszystkim od zmroku do świtu przez co sprowadza i wzmaga uczucie przerażenia u ludzi (jak spodek); m.in. była u Greków symbolem mądrości (uważali, że te zwierzęta rozumieją mowę ludzką i mogą dzielić się z nimi swoją wiedzą (ja Greków uważam niebezpodstawnie za plemię pochodzące od Prasłowian). Za Aleksandrem Bruecknerem "sowa" to prasłowo słowiańskie pochodzące z innych "pra-": "sunąć, suwać", ale nie pasuje mi to, bowiem sowa lata, przelatuje, a nie przesuwa się. Myślę, że pranazwa słowiańska brzmiała "zowa" od "zować" - zwać, nazywać. Tu nabiera sensu moja teoria o odwiedzinach Prasłowian przez obcych. Podmiotowy ptak przypominał im sylwetkę statku powietrznego, który odwiedzał ich, a jego piloci uczyli ich podstaw słowotwórstwa i piśmiennictwa. Owa "zowa", symbol wiedzy przeszła do Greków jako "sophia" (rodzina prehistoryczna: sophiornis), co obocznie, acz konsekwentnie do informacji prasłowiańskich, określili "mądrością". Nazwa zwierzęcia powróciła do języka polskiego w średniowieczu jako "sowa".
Przed wysłaniem wiadomości przemyśl dokładnie jej treść i w razie potrzeby zedytuj ją. Pozwoli to uniknąć spięć między tobą a adresatem.
Adresat wiadomości pozna twój adres email i będzie mógł na niego wysłać odpowiedź. Do wiadomości będzie również dołączone IP, z którego ją wysłałeś/aś, a także data i godzina wysłania wiadomości.