Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!


Negocjacje handlowe, kredyty, pożyczki, chwilówki
ile kosztuje in vitro
SŁUCHAJ
ZALOGUJ SIĘ
ZAMKNIJ
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
TAGI :: Szukasz tagu: sztuczna inteligencja
(zobacz chmurę tagów)
ARTYKUŁY   |   BLOGI   |   AUDYCJE   |   KSIĄŻKI   |   FILMY   |   ZDJĘCIA
Artykuły
Sztuczna inteligencja i koniec epoki człowieka
Opublikowano: 2015-12-08 16:17:34
"Sukces w tworzeniu sztucznej inteligencji (AI) byłby największym wydarzeniem w historii ludzkości. Mógłby być również ostatnim", napisali Stephen Hawking i inni w artykule dla The Independent w maju 2014 roku. W sierpniu 2014 Elon Musk zatweetował: "Mam nadzieję, że nie jesteśmy tylko biologicznym bootloaderem dla cyfrowej nadinteligencji. Niestety, jest to coraz bardziej prawdopodobne". Bootloader to program komputero... (czytaj więcej)

Wzięcie policjanta Alana Godfreya w zachodnim Yorkshire w Anglii 28 listopada 1980 roku
Opublikowano: 2014-11-23 20:21:30
Policjant Alan Godfrey i wykonana przez niego rekonstrukcja wyglądu UFO oraz jego pasażerów W listopadzie i grudniu 1980 roku wschodnia część Wielkiej Brytanii doświadczyła dużej fali obserwacji UFO. NOL-e były ścigane przez policyjne radiowozy niedaleko wybrzeża, innym razem UFO przeleciało nad platformą wiertniczą na Morzu Północnym, zaś kulminacja miała miejsce w czasie słynnych wydarzeń na wschodnim wybrzeżu Anglii w l... (czytaj więcej)

Ślady obcych na księżycu?
Opublikowano: 2014-08-17 20:40:55
Księżycowy Badawczy Statek Orbitalny NASA (za: Wikipedia) Jakkolwiek niedorzecznie może to brzmieć dla osoby niewtajemniczonej, kwestia poszukiwania śladów kosmitów na naszym księżycu być może wreszcie spotyka się z zainteresowaniem nauki z głównego nurtu. Są dobre powody do tego, by poważnie rozważyć możliwość, że w którymś punkcie trwającej 4,5 milia... (czytaj więcej)

Świat się nie kończy
Opublikowano: 2012-04-10 18:31:00
"The Great Day of His Wrath" (Wielki Dzień Jego Gniewu), obraz Johna Martina z 1853 roku Zależnie od tego, kiedy czytasz ten tekst, koniec nadejdzie 21 maja 2012 o szóstej po południu czasu amerykańskiego... lub ten czas już przeminął i nic się nie wydarzyło. Dajmy na to. Teraz zapewne myślisz sobie "Cóż, oczywiście nic się nie stało, świat skończy się w grudniu 2012", istnieje j... (czytaj więcej)

Reptilianie - "gadzi kosmici" w kulturze masowej
Opublikowano: 2010-08-31 19:01:49
W ciągu ostatnich lat w coraz szerszym zakresie programy telewizyjne dla dzieci, reklamy, filmy oraz pokazy edukacyjne wprowadziły w opinie publiczną wizerunek gadów. Z ponownego zainteresowania gadami, od dinozaurów do obcych reptilian ze Strak Treka, różnorodność tych wizerunków stała się widoczna we wszystkich amerykańskich mediach. Ponadto, ponieważ w USA dominuje przemysł rozrywkowy, obraz ten, niczym dziki ogień rozprzestrzenia się do wszystkich zakątków Ziemi, gdzie jest telewizja satelitarna, kablowa, kino lub książki dla dzieci. Ze wszystkich tych znaczeń, całkowity efekt g... (czytaj więcej)

Umysł, rozwój i materia
Opublikowano: 2009-07-14 17:38:26
Dr Bruce Lipton Jeśli istnienie tego, co nazywane jest "współzależnością ciała i umysłu" - które legło u podstaw rozwoju wielkiego przemysłu medycyny komplementarnej i stało się zarazem impulsem do nowego sposobu myślenia - jest dla Ciebie czczym gadaniem, usiądź wygodnie i czytaj dalej. Nowe nauki, jak fizyka kwantowa oraz epigenetyka kompletnie zrewolucjonizowały nasze rozumienie związku między ... (czytaj więcej)

Siedem największych ludzkich zagadek
Opublikowano: 2006-09-16 23:10:00
Większość dzieci uwielbia w każdą niedzielę przeglądać zabawne kolorowe gazetki. W dzieciństwie moją ulubioną gazetą była "Ripley's Believe It or Not". Zawsze były w niej prezentowane jakieś niezwykłe fakty czy zbiegi okoliczności. Często można było poczytać o ludziach mających niezwykłe zdolności, cechy lub warunki: człowiek ze znamieniem w kształcie serca na klatce piersiowej, kobieta o głowie w kształcie wazy z czasów dynastii Ming, bliźniaki o sześciu uszach. Coś w tym guście. Była to interesująca lektura, oczywiście, nadal jestem zafascynowany takimi zdumiewającymi opowieściami... (czytaj więcej)

Cybernetyka przyszłości
Opublikowano: 2006-09-08 00:00:00
Czy znacie film Matrix? Na pewno tak, ale czy możliwe było by przeniesienie wydarzeń filmowych z ekranu wprost do prawdziwego życia? Z pewnością wielu z was kręci przecząco głową. Otóż zdziwię was, częściowo już jest to możliwe, a co się stanie w najbliższej przyszłości. Współczesna nauka pozwala ludziom chorym, kompletnie sparaliżowanym na powrót do normalnego życia. Nie jest to wprawdzie normalne życie, bo ten powrót jest tylko częściowy, lecz znacznie łagodzi kalectwo i pozwala na godziwe ż... (czytaj więcej)

Dziesięć największych ziemskich zagadek
Opublikowano: 2006-08-26 19:20:00
Ziemia jest tajemniczym miejscem. Wielu zjawisk mających tu miejsce w ciągu dnia nie udaje się wyjaśnić. Dla wielu pojmujących współczesną technologię i naukę istnieją zdarzenia mniej lub bardziej regularne, dla których (obecnie) nie istnieją żadne wyjaśnienia. Oto lista dziesięciu najbardziej zadziwiających zjawisk, od lat wprawiających badaczy w zakłopotanie - w wielu przypadkach, od dekad i jeszcze dłużej. ... (czytaj więcej)

Zaufaj mi, jestem robotem
Opublikowano: 2006-07-14 22:00:00
Mamy już roboty grające w piłkę... W 1981 roku Kenji Urada, trzydziestosiedmioletni japoński pracownik fabryczny, przechodził przez ogrodzenie zabezpieczające w plantacji w Kawasaki, by przeprowadzić remont robota. W pośpiechu nie zdołał go we właściwy sposób wyłączyć. Niezdolna do czucia, potężna hydrauliczna ręka robota zaczęła pracować i przypadkowo wepchnęła inżyniera do szlifierki. Jego śmierć uczyniła z Urady p... (czytaj więcej)

Raport Walerego Uwarowa
Opublikowano: 2005-09-17 13:59:40
Część I. Miejscowość, o której będzie mowa, można scharakteryzować jako trudnodostępne błota porośnięte niemalże niedostępną tajgą na obszarze niemalże 100 000 km2 - vide ryc. 1. Krążą o tym terenie ciekawe opowieści o rozmieszczonych na nim metalicznych obiektach nieznanego pochodzenia. A zatem w celu rzucenia światła na to, co się tam dzieje, postanowiliśmy przybliżyć Czytelnikom dawne legendy, jakie opowiada się o tej krainie. Poza tym udało się ustalić pewne elementy m... (czytaj więcej)

Zagadkowe telefony FT-19
Opublikowano: 2005-06-06 09:25:39
Wieczorem 4 sierpnia 1989 roku Bert Albury siedział zmęczony, po długim dniu pracy, w swym mieszkaniu i oglądał w telewizji ulubiony amerykański serial. Położył się wygodnie na sofie, trzymając w jednej dłoni szklankę piwa, a w drugiej paczkę niesamowicie drogich na Bahamach chipsów ziemniaczanych. Około godziny 23.00 nagle rozległ się dzwonek telefonu, co spowodowało, że zaskoczonym mężczyzną wstrząsnął dreszcz. Ciekaw, kto może dzwonić do niego o tak późnej porze, podszedł do telefonu i podniósł słuchawkę.... (czytaj więcej)

Obcy pośród Obcych
Opublikowano: 2005-04-02 23:05:55
Kosmici są mali, szarzy, mają wielkie skośne oczy i trójkątne twarze. To zdanie jest fałszywe. Powinno się zaczynać „Niektórzy kosmici..." Bo kosmitów jest do diabła i ciut, ciut. Najróżniejszych - także takich ze szponami, przyssawkami, rogami i bez głów. Gdzie można ich spotkać? Wszędzie. Przed domem, po deszczu - dlaczego nie? W takim miejscu i okolicznościach Norman Chastain, elektryk, zetknął się w 1972 roku z jednymi z dziwniejszych kosmitów. Zapach obcych o poranku Ki... (czytaj więcej)

Wyśnione katastrofy
Opublikowano: 2005-03-08 21:20:35
W Bostonie była niedzielna noc, gdy Byron Somes odsypiał kolejną hulankę w swym redakcyjnym biurze w "Boston Globe".W tym samym czasie w cieśninie Sunda był już poniedziałkowy poranek i miał tam miejsce najsilniejszy wybuch wulkanu w historii ludzkości.W swoim śnie Byron Somes widział katastrofę tak wyraźnie, jakby patrzył na to wszystko z powietrza, choć znajdował się dziewiętnaście tysięcy kilometrów od miejsca katastrofy!Dwa dni przed niesamowitym snem bostońskiego reportera, wulkaniczna wyspa wynurzyła się z oceanu w cieśninie Sunda, w miejscu, gdzie w 1115 roku trzęsienie ziem... (czytaj więcej)

Stary Folwark
Opublikowano: 2005-03-08 19:49:00
Począwszy od 24 czerwca 1947 roku, którą to datę uznano za świt "współczesnej ery" UFO, czyli z okresu ostatnich blisko pięćdziesięciu lat najmniej obserwacji "Dziennych Dysków" z terenu Polski, pomijając schyłek lat czterdziestych, pochodzi z lat sześćdziesiątych. Z owego dziesięciolecia, które notabene w powojennej historii nie tylko naszego kraju wyróżniły masowe, często określane jako kontestacyjne, wystąpienia młodzieży z 1968 roku, znamy zaledwie trzynaście obserwacji UFO - sześć obserwacji nocnych i siedem dziennych. W przypadku jednej z obserwacji nocnych z 1 lipca 1961 roku zdołano ta... (czytaj więcej)

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
PROGRAM NA DZIŚ
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
NAJNOWSZE ARTYKUŁY
Arkadiusz Miazga
Czas Tajemnic - blog Damiana Treli
Forum Portalu Infra
Głos Lektora
Instytut Roberta Noble
Księgarnia-Galeria Nieznany Świat, księgarnia ezoteryczna, sklep ezoteryczny, online, Warszawa
Paranormalne.pl
Player FM
Portal Infra
Poszukiwacze Nieznanego. Blog Arkadiusza Czai
Poznajemy Nieznane
The Monroe Institute Polska
UFO-Relacje.pl - polska baza relacji o obserwacjach UFO
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2024 by Radio Paranormalium