[ZAMKNIJ REKLAMY]
Kup reklamę w tym miejscu!Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!


Negocjacje handlowe, kredyty, pożyczki, chwilówki
ile kosztuje in vitro
STR. GŁÓWNA
SŁUCHAJ
PODCASTY
CZYTELNIA
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
TAGI :: Szukasz tagu: buddyzm
(zobacz chmurę tagów)
ARTYKUŁY   |   BLOGI   |   AUDYCJE   |   KSIĄŻKI   |   FILMY   |   ZDJĘCIA
Artykuły
Wiara, religia i Bóg w szerszym ujęciu. Wywiad z Tomem Campbellem
Opublikowano: 2018-11-19 21:02:03
Donna Aveni: Co byś powiedział ludziom, którzy wierzą, że Jezus był taki i taki i zrobił to i tamto - jaka jest Twoja interpretacja? Jak postrzegasz tę kwestię? Tom Campbell: Uważam, że w większej części słowo "wiara" stanowi synonim słowa "przekonanie". Jesteś przekonany, że tak właśnie jest. Moje stanowisko w kwestii przekonań jest jasne - przekonanie w większości stanowi część problemu. Wiara nie stanowi... (czytaj więcej)

Wszyscy jesteśmy awatarami
Opublikowano: 2018-09-04 18:09:44
Thomas Campbell w Krakowie. Zdjęcie za: mbt-polska.pl W dniach 30 czerwca - 1 lipca 2018 w Krakowie odbyło się niezwykłe sympozjum poświęcone wirtualnej rzeczywistości oraz meandrom świadomości. Na prośbę Słuchaczy i Czytelników, publikujemy kolejny spośród wybranych najciekawszych fragmentów wystąpień najważniejszego gościa sympozjum, fizyka Toma Campbella, ... (czytaj więcej)

Wiarygodny Tarot
Opublikowano: 2015-10-10 16:09:51
Istnieją ludzie, którzy w najlepszym razie uważają Tarot za frywolną rozrywkę, w najgorszym zaś - za pogoń za złem lub oszukańczą praktykę. O ile nie mieszkasz w wyjątkowej i w pewien sposób odizolowanej społeczności, my tarociści okazjonalnie spotykamy ludzi, którzy niezłomnie (i głośno!) trzymają się tych poglądów. Dla naszego własnego spokoju i utrzymania efektywności w odczytywaniu ważne jest to, abyśmy tę negatywną energię powodowaną p... (czytaj więcej)

Dzieci, które wydają się pamiętać wcześniejsze wcielenia jako mnisi: zweryfikowane szczegóły
Opublikowano: 2015-08-06 21:27:15
Dr Erlendur Haraldsson Dr Erlendur Haraldsson, emerytowany profesor Uniwersytetu Islandzkiego w Reikjaviku, zbadał przypadki dzieci, które przypuszczalnie pamiętają swoje wcześniejsze wcielenia. W niektórych przypadkach, dzieci pamiętały że były buddyjskimi mnichami. Co więcej, w przypadku niektórych z nich te wspomnienia zostały zapisane zaraz po tym, jak dzieci o nich wspomniały (bez straty czasu, kt... (czytaj więcej)

Jedna dusza, wiele ciał
Opublikowano: 2014-10-23 18:42:08
Co się z nami dzieje, gdy umieramy? Jest to pytanie, które w końcu zadaje sobie każdy z nas w pewnym punkcie naszego życia. Wykracza ono poza granice rasowe, społeczne, polityczne, ekonomiczne i płciowe, co powoduje, że jest ono powszechne dla wszystkich istot ludzkich, obojętnie czy nam się to podoba, czy nie. Odpowiedź umykała nam już od momentu, gdy sto tysięcy lat temu pierwsi ludzie zaczęli zastanawiać się nad swoją śmiertelnością. Co się dzieje, gdy ... (czytaj więcej)

Nowe ufologiczne ruchy religijne i problemy z definicjami
Opublikowano: 2010-03-28 18:57:04
Grupy religijne, które odróżniają się od współczesnej kultury religijnej, do której należą Chrześcijaństwo, Islam, Hinduizm, Buddyzm itd, są definiowane na różne sposoby, niektóre bardziej precyzyjnie od pozostałych. Niniejszy artykuł traktuje wyłącznie o Nowych Ruchach Religijnych (z ang. New Religious Movements, w skrócie NRM), które powstały w XX wieku, stąd też należy przytoczyć krótki przegląd historii przed powstaniem NRM. Według Hexama i Poewe, termin NRM był używany wielokrotnie na określenie ruchów religijnych, kultów i sekt, które powstały w ciągu ostatnich 200 lat jako reakcja na ws... (czytaj więcej)

Historia Reiki
Opublikowano: 2005-04-24 02:10:24
(...) Wszystko to o czym dotychczas wspomniałam spowodowało, że i ja zdecydowałam się napisać o Reiki. Moja decyzja zbiegła sję również z faktem przekazania mi przez mego włoskiego przyjaciela i mistrza Reiki, Antonio Cantarellego unikalnych materiałów dotyczących prawdziwej historii Reiki. Często zastanawialiśmy się nad jej autentycznością, powtarzaną identycznie przez wszystkich mistrzów i książki. Nie byłam do końca przeświadczona o jej autentyczności, ale z braku jakichkolwiek innych rnaterialów i ja powtarzałam ją mym uczniom. Po raz pierwszy, o tym że historia Reiki posiada pe... (czytaj więcej)

Tajemnice Ziemi
Opublikowano: 2005-03-09 14:33:48
Rozglądaj się wokół oczyma lśniącymi ciekawością, bo największe tajemnice kryją się w najmniej oczekiwanych miejscach Nie wiem, jak ocenia mnie świat, ale sam uważam się za chłopca, bawiącego się na morskim brzegu, czerpiącego radość stąd, że od czasu do czasu znajduje gładszy kamyk lub ładniejszą muszelkę, podczas gdy przede mną rozciąga się nieodkryty, wielki ocean prawdy. Isaac Newton, cyt. wg. Brewster Memoires of NewtonChoć nauka w ciągu trzystu lat od wypowiedzenia przez Newtona tych słów dokonała postępu, nieustające starania ludzkości, c... (czytaj więcej)

Laya Yoga
Opublikowano: 2005-03-08 20:31:45
Termin lajah oznacza rozpuszczenie, roztopienie wszelkich uwarunkowań i ograniczeń powstałych na wskutek rozmaitych zdarzeń i przeżyć mających miejsce w przeciągu całego ludzkiego życia. Bariery uwarunkowanego życia stopniowo roztapiają się, aż dusza ujrzy oświecający świt wolności i zbawienia (Kaiwalja). Lajah oznacza wchłonąć bądź rozpuścić. Joga to inaczej jednia lub pojednanie. Laja Joga to pojednanie przez rozpuszczenie. Można powiedzieć: joga pochłaniającego rozpuszczania się w Duchu Boga. Laja Joga jest taką formą jogi w której Jednia, Najwyższe Zjednoczenie ... (czytaj więcej)

Mitologia japońska
Opublikowano: 2005-03-08 18:52:32
Do VI w n.e. w Japonii uprawiano różne kulty animistyczne. W czasach, gdy w Japonii zaczął się szerzyć buddyzm, dla odróżnienia od tej nowej religii, określanej mianem "but-sudo" (droga Buddy), stare wierzenia określono mianem shinto - od chińskiego słowa oznaczającego "drogę bogów". W późniejszych czasach obie religie nakładały się. Głównymi bóstwami wczesnego okresu rozwoju shinto były: kami - "bóstwo", każda siła zdolna przekształcić rzeczywistość Amaterasu - bogini słońca, zrodzona z oka Izanagi, babka Ninigi i przodkini Jinmu Susanoo - bóg oceanu i wichrów I... (czytaj więcej)

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
NAJNOWSZE ARTYKUŁY
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2022 by Radio Paranormalium