pościel z koryNie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!

SŁUCHAJ
ZALOGUJ SIĘ
ZAMKNIJ
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum

Duch znaku Hollywood


Dodano: 2014-12-23 17:30:09 · Wyświetleń: 6685
Zakładka Dodaj do zakładek · Udostępnij:  Facebook  Wykop  Twitter  WhatsApp
Peg Entwistle


Jako obiecująca aktorka, Peg Entwistle zdobyła tylko umiarkowane zainteresowanie, jednak jej duch stał się obiektem hollywoodzkiej legendy.

Nocą 18 września 1932 roku aktorka Peg Entwistle weszła na strome zbocze Mount Lee w Los Angeles, w miejsce słynnego znaku Hollywood (napis przedstawiał wówczas nazwę "Hollywoodland"). Zdjęła swój płaszcz i starannie go poskładała, ściągnęła torebkę i wspięła się po drabinie znajdującej się za wysoką na 50 stóp literą H. Przez chwilę stała na jej szczycie, podziwiając olśniewające światła miasta, a następnie skoczyła, ponosząc śmierć.

Peg przypuszczalnie zginęła na miejscu, a jej ciało znalazł jeden z turystów następnego dnia. Nie był to jednak ostatni przypadek, gdy ktoś widział Peg Entwistle... w każdym razie, nie żywą. W pobliżu słynnego napisu Hollywood wielokrotnie widziano jej ducha, jak wędrował powoli, pogrążony w melancholii.

Urodzona w 1908 roku w Port Talbot w Walii w Wielkiej Brytanii, Millicent Lilian Entwistle, zwana Peg, widziała więcej niż tylko swój udział w tragedii. Gdy nagle zmarła jej matka, Peg była tylko małym dzieckiem, później wraz z ojcem przeniosła się do Nowego Jorku. Kilka lat później jej ojciec został potrącony i zabity przez jadący z dużą prędkością samochód.

Będąc jeszcze nastolatką, Peg zaczęła próbować swoich aktorskich sił na scenie, była też na tyle utalentowana, że wygrała role w bostońskiej firmie teatralnej oraz w produkcjach sławnego Teatru Guild na Broadwayu (Bette Davis mówiła później, że Peg Entwistle była dla niej inspiracją do zajęcia się aktorstwem). Mając 19 lat poślubiła aktora Roberta Keitha, tylko po to by odkryć, że był już wcześniej żonaty i miał sześcioletniego syna. Para rozwiodła się.

Peg udało się znaleźć pracę na scenie w produkcjach z udziałem takich gwiazd, jak Dorothy Gish i Laurette Taylor, już wtedy jednak toczyła walkę z demonami depresji. Niemniej jednak, zwróciła uwagę na Hollywood i w 1932 roku przeniosła się do Los Angeles w nadziei na otrzymanie ról w filmach. Początkowo znów znalazła pracę na scenie, potem jednak wydawało się, że jej przeznaczenie rzeczywiście się zmieniło, gdy RKO zaprosiło ją do występu w filmie "Trzynaście Kobiet" z Irene Dunne. Gdy po pokazach przedpremierowych film zebrał kiepskie recenzje, studio wyedytowało go, a większość scen z udziałem Peg wylądowało wycięte na podłodze. RKO natychmiast zerwało plany kontraktowe z Peg.

Nocą 18 września 1932 roku, z powodu depresji i desperacji wypiwszy dużą ilość alkoholu, 24-letnia Peg Entwistle powiedziała wujkowi (z którym wówczas mieszkała), że wychodzi aby spotkać się z kilkoma przyjaciółmi w miejscowej aptece. Zamiast jednak do apteki, poszła w miejsce, w którym stoi znak Hollywood, by tam spotkać swój koniec.

Artykuł prasowy o śmierci Peg Entwistle
Duch Peg

Czasami osoby, które wiodły smutny żywot zakończony tragedią, ukazują się później jako duchy, nawiedzając miejsca, w których cieszyły się życiem... lub też umarły. W przypadku Peg Entwistle, jej duch przypuszczalnie wciąż wędruje po wzgórzu wokół znaku, który symbolizował jej marzenie.

Oto niektóre z udokumentowanych obserwacji ducha Peg:

Hollywoodzki znak znajduje się u szczytu góry Mount Lee w Griffith Park, na zachód od Glendale na przedmieściu Los Angeles. Przez wiele lat konserwatorzy parku i goście donosili o obserwacjach pięknej blondynki ubranej w strój wyjęty z lat trzydziestych, która chodziła powoli parkowymi ścieżkami. Według opisów, wygląda na smutną, a kiedy ktoś do niej podejdzie, znika.

Gdy pewna para przechadzała się po parku ze swoim psem wzdłuż ścieżki Beachwood Canyon, pies zaczął zachowywać się dziwnie, piszcząc i kucając tuż przed nimi. Nagle, na ścieżce tuż przed nimi, pojawiła się kobieta w staromodnym stroju, najwyraźniej oszołomiona lub zmieszana. Niebawem zniknęła im sprzed oczu.

Leśniczy w parku, John Arbogast, twierdzi że kilkukrotnie widział ducha Peg. Jak mówi, najczęściej pojawia się ona późną nocą, gdy jest mglisto, często też towarzyszy jej silny aromat gardenii, który podobno był jej ulubionym zapachem.

Kevin Morgan, mieszkanka Beachwood Canyon, również może zweryfikować powiązanie z gardeniami. Pewnego popołudnia w ramach treningu wybrała się na szlak nieopodal znaku. Gdy znalazła się w pobliżu jednej z liter, w innej części ścieżki zauważyła kobiecą postać.

"Dla mnie wyglądała ona bardzo dziwnie", powiedziała Morgan. "Miała bardzo eteryczną jakość. Zamiast iść, wydawała się nieomal ślizgać. Nie unosiła się w powietrzu... nie wyglądała jak duch, ale było z nią coś naprawdę bardzo dziwnego, wyglądała też na bardzo lekką". Morgan próbowała zbliżyć się do tej kobiety, ta jednak zniknęła, a jedynym, co po niej pozostało, była intensywna woń gardenii.

Ostatnio w programie telewizyjnym "Paranormal Witness" na kanale SyFy zaprezentowano historię grupy czterech przyjaciół. Owi przyjaciele - Tina, Alain, Brian i Al - po meczu na Dodger Stadium postanowili pójść i dotknąć słynnego znaku Hollywood. Choć miejsce to jest odgrodzone, przeskoczyli przez płot i poszli dalej.

W drodze powrotnej, gdy schodzili w dół, Brian potknął się i przewrócił, upadając nieco niżej. Gdy szykował się by dołączyć z powrotem do reszty grupy, zauważył na ścieżce idącą w jego stronę postać. "To była kobieta, ubrana w stylu podobnym do lat trzydziestych", dowiadujemy się z programu wyemitowanego przez SyFy. "Miała buty na obcasach, a twarz zasłonięta była welonem. Bez wysiłku szła pod górkę. Jej kroki nie powodowały żadnego dźwięku". Dopiero później przyjaciele przeczytali historię Peg Entwistle.

Ta historia posiada dwa synchronistyczne post scripta:

Będący przez krótki czas mężem Peg Entwistle aktor Robert Keith był ojcem innego aktora, Briana Keitha - wspomnianego sześcioletniego syna. W 1997 roku Brian Keith również popełnił samobójstwo, po tym jak dziesięć tygodni wcześniej to samo uczyniła jego córka.

Niedługo po śmierci Peg Entwistle pod jej adres przyszedł list z Hollywood Playhouse z propozycją wzięcia udziału w przedstawieniu teatralnym. Postać, którą Peg miała odegrać, popełnia samobójstwo.

Stephen Wagner, paranormal.about.com
Tłumaczenie i opracowanie: Ivellios

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze · Dodaj komentarz
Dodaj komentarz
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
Tagi
Inne artykuły
z działu
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
PROGRAM NA DZIŚ
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Arkadiusz Miazga
Czas Tajemnic - blog Damiana Treli
Forum Portalu Infra
Głos Lektora
Instytut Roberta Noble
Księgarnia-Galeria Nieznany Świat, księgarnia ezoteryczna, sklep ezoteryczny, online, Warszawa
Paranormalne.pl
Player FM
Portal Infra
Poszukiwacze Nieznanego. Blog Arkadiusza Czai
Poznajemy Nieznane
The Monroe Institute Polska
UFO-Relacje.pl - polska baza relacji o obserwacjach UFO
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2024 by Radio Paranormalium