Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum
Ustawienia newslettera emailowego

Czy japoński ruch Nowej Ery powiązany jest z sektą Zakon z Mont?


Dodano: 2017-01-26 19:38:47 | Wyświetleń: 2428 | 🕑 Odłóż na później


Pojawił się domniemany związek pomiędzy współczesnym japońskim ruchem Nowej Ery a tajemniczą sektą o nazwie Zakon z Mont. Mówi się, że Zakon z Mont istnieje od ponad 4000 lat, zgodnie z tym co już teraz nazywane jest nową teorią spiskową. Bez względu na to, czy jest to teoria konspiracyjna czy też nie, nadal jest to temat fascynujący i wart rozważenia w takim samym stopniu, jak inne tajemnice i doniesienia z organizacji ezoterycznych.

Powiązanie zostało ukazane na stronie Universal Forum, gdzie pozornie nieszkodliwa grupa zainteresowanych zbiera się, by promować coś, co opisuje jako socjalizm, wraz z wieloma nietypowymi mistycznymi stwierdzeniami. Choć na pierwszy rzut oka powiązanie wygląda na nic więcej jak tylko próbę wypromowania ich idei i stron www, obszerna zawartość stron mówi coś innego. Szczegóły materiału potwierdzają pogląd, że istnieje powiązanie pomiędzy grupą Nowej Ery a domniemaną sektą z Mont.

Universal Forum Mitsuki Matsuo

Projekt Niebo (z ang. The Heaven Project) publikuje oświadczenia za pośrednictwem Universal Forum, na stronie dostępnej pod adresem auwa.sakura.ne.jp. Promuje tutaj coś, co w wolnym tłumaczeniu oznacza "Socjalistyczny Rząd Ziemi" - plan mający na celu pozbawienie świata granic i zarządzanie nim przez jedną instytucję.

Według Mitsuki Matsuo, przewodniczącego Projektu Niebo, projekt ten posiada unikalną wiedzę na temat Zakonu z Mont, który również pełnił niegdyś podobną misję. Twierdzenie Mitsuki Matsuo jakoby posiadał powiązanie z Zakonem z Mont nie jest tylko formą autopromocji albo przejawem przesadyzmu. Serwisy prowadzone przez Matsuo już teraz publikują ponad 270 dokumentów, które pod względem przekazywanych nauk są niemalże identyczne z wyciekłymi "Dziełami Zakonu z Mont" i można je przeczytać na wspomnianej wyżej stronie, aczkolwiek są kiepsko tłumaczone.

Odłam Zakonu z Mont w Japonii?

"Dzieła Zakonu z Mont", pomimo objętości setek stron, poza nazwą Zakonu i podstawową filozofią o samym zakonie mówią niewiele, i są opisywane jako jedna z setek ksiąg przypisywanych Zakonowi z Mont. Organizacja Mitsuki Matsuo już określiła się jako część Zakonu z Mont i twierdzi, że skompletowała archiwa Zakonu wraz z ich zapiskami. Można to poddawać w wątpliwość, ponieważ głównym celem Matsuo jest raczej promocja jego własnych stron, aniżeli wyciekłej księgi Zakonu z Mont. Ani nie potwierdził ani nie zaprzeczył on, jakoby księga Zakonu z Mont stanowiła źródło wierzeń jego organizacji.

Sekta Zakon z Mont, znana również po prostu jako Mont lub Zakon, stanowi przedmiot teorii konspiracyjnej blisko związanej z Illuminatami. Teoria spiskowa łączy Mont z Rewolucją Francuską i jej radykałami, którym oddano już cześć w oświadczeniach opublikowanych przez Projekt Niebo i Matsuo.

To tylko czubek góry

Japońscy autorzy kiepsko przetłumaczyli strony Projektu Niebo, wykorzystują oni jednak podobną retorykę co teksty Zakonu z Mont. Do opisania swojej misji, wykorzystują oni metaforę góry, stwierdzając, że znajdują się na wiodącej w górę ścieżce do wyzwolenia. "Te trzy drogi są wyjaśnione poprzez analogię do wspinaczki górskiej", głosi jedna z nauk Projektu Niebo. Jest to dość zbieżne z udokumentowaną historycznie organizacją Montagne, odpowiedzialną za Rewolucję Francuską i symbolizm zaprezentowany w imieniu samego Zakonu z Mont. Zarówno Mont jak i Montagne, odpowiednio po łacinie i po francusku, oznaczają "górę".

Zasięg organizacji Matsuo jak też liczba członków są niewielkie, zaś ich metody amatorskie, co powoduje sceptycyzm. Być może jednak organizacja ta naprawdę posiada pewną wiedzę legendarnej sekty Zakon z Mont, uznawanej niegdyś za wymarłą i pozbawioną władzy. Jeśli ich powiązanie z Zakonem z Mont jest prawdziwe, wówczas możliwe że mogą oni być agentami czegoś dużo potężniejszego i wartego głębszego zbadania. Już teraz Zakon z Mont przyciągnął podobne spekulacje do tych otaczających Grupę Bilderberg i Illuminatów.

Arnold Isen, unexplained-mysteries.com
Tłumaczenie i opracowanie: Ivellios

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze do artykułu

Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
BBcode:
[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.


Do tego artykułu nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!
  Tagi
  Inne artykuły
  z działu Teorie spiskowe
  SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
  RAMÓWKA NA DZIŚ
  ARCHIWUM AUDYCJI
  WESPRZYJ
  RADIO PARANORMALIUM
  POLECANE KSIĄŻKI
  NAJNOWSZE FILMY
  Copyright © 2004-2021 by Radio Paranormalium