licówki porcelanowe bydgoszczNie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum

Copiapó, istota z


Dodano: 2005-03-11 22:55:34 | Wyświetleń: 10042 | 🕑 Odłóż na później


W lipcu 1868 roku w chilijskiej prasie pojawiło się doniesienie o obserwacji dokonanej przez górników z miejscowości Copiapó. Widzieli oni podobno przerażającą hybrydę (mieszańca kilku gatunków zwierząt), przelatującą nad ich głowami w chwili, gdy czekali na kolację. Wedle opisu zamieszczonego w jednej z gazet, stworzenie miało wielką głowę przypominającą głowę szarańczy. Oczy były szeroko otwarte i błyszczały niczym płonące węgle. Wydawało się, że głowę pokrywa gruba i sztywna szczecina, jak u dzika, a na wydłużonym wężowym ciele widać było lśniące łuski, które uderzając o siebie wydawały metaliczny dźwięk, gdy stworzenie zataczało w locie łuk. Dziwna istota przybyła z północnego wschodu i kierowała się na południowy zachód. Trudno sobie wyobrazić, co mogło skłonić grupę ponad stu dorosłych mężczyzn do wyobrażenia sobie ptaka o postaci węża, głowie szarańczy i ciele pokrytym łuskami. Oczywiście można to również przypisywać "przemęczeniu".
Niestety, prawdopodobnie nigdy nie dowiemy się, czy to była tylko zbiorowa halucynacja, czy może taka istota naprawdę istniała.

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze do artykułu

Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
BBcode:

[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, koniecznie zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy na łamach strony Radia Paranormalium. Prosimy nie podawać w komentarzach adresów email - do tego służy odpowiednie pole!


  • wilkołaczek (2011-07-01 21:02:05) #6707   ❗❗❗
    Phi. Może, i to trochę naukowe gadanie, no ale po co łuski w powietrzu? A po za tym to jednak ciut nie realne, żeby 1 zwierzątko miało części ciała wielu innych. Chyba ci górnicy zapomnieli swoich kapelutków XD

    Odpowiedz
Tagi
Inne artykuły
z działu Kryptozoologia - nieznane zwierzęta
SŁUCHAJ NAS
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Copyright © 2004-2020 by Radio Paranormalium