[ZAMKNIJ REKLAMY]
Kup reklamę w tym miejscu!

atriapolska.pl - Twoja drukarniaNie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
STR. GŁÓWNA
SŁUCHAJ
PODCASTY
CZYTELNIA
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum

Co mnie w Internautach irytuje


Dodano: 2015-02-13 20:18:26 | Wyświetleń: 3066
Zakładka Dodaj do zakładek · Udostępnij:  Facebook  Wykop  Twitter  WhatsApp
Tagi: Facebook

Zapewne po lekturze niniejszego wpisu ktoś zarzuci mi, że jestem niemiły, nieuprzejmy, chamski i że obrażam użytkowników. Powiem szczerze: mam w nosie, co kto w tym momencie o mnie pomyśli. Po prostu czuję, że muszę napisać kilka gorzkich słów, które być może uderzą w pewną grupę użytkowników tego serwisu, uważam jednak, że jest to konieczne i potrzebne - bo może postanowią coś w sobie zmienić.

Jest pewna paskudna cecha użytkowników Internetu, która regularnie wprowadza mnie w stan najwyższej irytacji. Cecha, która powoduje, że zastanawiam się jakim sposobem ci ludzie w ogóle nauczyli się obsługi komputera i korzystania z Sieci.

Tą cechą jest lenistwo, często połączone z wybiórczym analfabetyzmem.

No bo wyobraźcie sobie taką oto sytuację: jest sobie strona internetowa (np. Radio Paranormalium), tam już na stronie głównej jest podane właściwie wszystko, czego potrzebuje jej użytkownik (w przypadku radia - ramówka, archiwum audycji, w newsach ogłoszenia dotyczące audycji, konkursów, ewentualnych odwołanych programów, itd). Wszystko ma podane na tacy, nic tylko wejść, porozglądać się kilka sekund i dowiedzieć się tego, co potrzebuje. W razie potrzeby ma udostępnioną wyszukiwarkę.

A mimo to zdarzają się jednostki wybitnie leniwe, które zamiast wejść sobie na stronę, wolą truć człowiekowi siedzącą część ciała na GG, Facebooku czy jakąś inną drogą, wypytując o informacje, które można znaleźć na stronie - której adres przecież dobrze zna. Są też i tacy, którzy nawet po sprawdzeniu na stronie tego co potrzebują, dodatkowo wypytują osobę zarządzającą stroną, czy podana tam informacja aby na pewno jest prawdziwa i aktualna...

Przykładowo, dziś jeden z prezenterów Radia Paranormalium podał informację o odwołaniu audycji "Teoria Chaosu" (która, z racji tego że jest nadawana w dwóch radiach, posiada również osobną, oficjalną stronę internetową). Otóż zdarzył się właśnie dzisiaj jeden przypadek szczególny, który postanowił napisać do mnie na radiowe GG. Był zarówno na stronie radia jak i na oficjalnej stronie audycji, przeczytał że dzisiejszy odcinek jest odwołany, więc teoretycznie powinien wszystko wiedzieć - ale nie, lepiej zadać na GG pytanie w stylu "czy ta informacja jest prawdziwa, no bo ja nie wiem, nie znam się". <facepalm>

Nie lepiej na czacie RP. Strona Radia Paranormalium jest tak zbudowana, że przy wyświetlaniu w przeglądarce cały czas u dołu strony obecny jest pasek z informacją o aktualnie nadawanej audycji (tytuł + link uruchamiający odtwarzacz). Dodatkowo w menu po prawej wyświetla się ramówka na dany dzień. A mimo to zdarzają się jednostki skrajnie leniwe, którym nawet nie chce się spojrzeć na ten cholerny paseczek i przeczytać, co aktualnie jest nadawane - zamiast tego, wolą wypytywać na czacie "A co teraz leci?", "Co dzisiaj w programie?", itd.

Wszystko mają podane pod nos - ale nie, nie przeczytają tego, nie sprawdzą, bo lepiej truć dupę adminowi, który w tym momencie może mieć coś ważniejszego do zrobienia. Ups, sorry - nie, nie może, nie ma prawa! Ma odpowiadać na durne pytania, bo jak nie to zaraz ktoś inny się oburzy i walnie mu tekstem pod tytułem "Ty tą stroną kierujesz, więc tak sobie wybrałeś, ergo odpowiadaj".

Gorący apel do wszystkich, właściwie jest to pierwsza i najważniejsza zasada, która powinna bezwzględnie obowiązywać oraz być stosowana w całym Internecie - NAJPIERW CZYTAJ, POTEM PYTAJ. A jak już czytasz, to czytaj w całości, uważnie i ze zrozumieniem...

Na zakończenie tego wpisu pragnę poinformować, iż od dziś nie będę przekazywał za pośrednictwem radiowego GG czy też systemu wiadomości na Facebooku informacji, które można znaleźć na stronie głównej Radia Paranormalium po kilku sekundach szukania. Skoro nie miałeś problemu, żeby włączyć GG czy wejść na fejsa, to nie sprawi Ci również trudności zajrzenie na stronę radia (zresztą to ostatnie, oprócz nie-trucia adminowi pupci pierdołami, niesie za sobą dodatkową korzyść – potencjalnie, Twoje oko może przyciągnąć jakaś ciekawa treść, np. zajawka nowego artykułu!).

Zachęcamy również do lektury innych wpisów tego użytkownika
Komentarze do wpisu
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.


  • ASTRO
   (2015-07-26 20:05:09) #12471
   | 📧 email | 👮 raport

   Pan Marcin Drews a bieżącej audycji o kompleksie Rise był łaskaw skrytykować dr Jana Pająka polkiego wybitnego naukowca stwierdzając,że jego osiągnięcia są nic nie warte!
   Szanowny Adminie
   Proszę nie zezwalać na takie ataki na
   Polskich wybitnych ludzi. Pan Marcin w tym temacie jest ignorantem, który nie
   ma zielonego pojęcia o sprawach poruszonych w Monografi p.dr Pająka.
   I to mnie właśnie tak bardzo irytuje!
   Astro

   Odpowiedz
   DODAJ ODPOWIEDŹ


TWÓJ BLOG
INNE WPISY
TEGO BLOGERA
NAJNOWSZE KOMENTARZE
NA BLOGACH
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2022 by Radio Paranormalium