konsolidacjaonline.plNie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum

Amon


Dodano: 2006-01-01 01:44:29 | Wyświetleń: 34553 | 🕑 Odłóż na później
Amon


Amon, nazywany również Aamon jest demonem, wielkim Władcą Piekieł, dowódcą czterdziestu piekielnych legionów, a także siódmym duchem Goecji.

Według opisów, Amon wymiotował płomieniami i miał głowę węża i ciało wilka (i vice-versa), jeśli zaś przyjmował kształty ludzkie - posiadał ludzki korpus i głowę sowy z wielkimi kłami w dziobie. Niektórzy opisywali go także jako człowieka z głową kruka. Miał rozeznanie w przeszłości a także przepowiadał przyszłość, dzięki czemu mógł zjednywać sobie przyjaciół i niszczyć wrogów. Podobno zsyłał również miłość.

W demonologii, Amon jest jednym z asystentów Astarota. Zna przeszłość i przyszłość, posiadając wiedzę o tych, którzy zawarli pakt z szatanem.

Ranga: Markiz
Znak zodiaku: Bliźnięta (21 IV - 31 V)
Pora dnia: Dzień
Ciało niebieskie: Księżyc
Metal: Srebro
Karta Tarota: 8 miecz

W mitologii egipskiej Amon (nazywany też Amon-Re, Re) był niewidzialnym bogiem - królem bogów. Zsyłał urodzaj oraz decydował o obfitości plonów i mnożeniu się zwierząt, a także o płodności kobiet. Imię Amona poraz pierwszy występuje w Tekstach Piramid z okresu Starego Państwa. Pojawia się tam wraz z małżonką (swym żeńskim odpowiednikiem - Amaunet) oraz jako bóg związany z Minem i Ha (bogiem pustyni Zachodniej) a także utożsamiany z Re (Amon-Re). Był uosobieniem niewidzialnych życiodajnych elementów natury: powietrza i wiatru. Przedstawiany był jako król w koronie z dwoma wysokimi piórami lub człowiek z głową barana z zakręconymi rogami, a także jako wąż Kematef. W rękach trzymał bicz i znak ankh. Jego ulubionym zwierzęciem był baran.

Opracował: Ivellios
Na podstawie: www.occultopedia.com, Wikipedia

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze do artykułu

Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
BBcode:

[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, koniecznie zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy na łamach strony Radia Paranormalium. Prosimy nie podawać w komentarzach adresów email - do tego służy odpowiednie pole!


 • Zagubiona (2009-05-28 17:49:11) #3060   ❗❗❗
  Artykół naprawdę dobry. Trochę to dziwne. pisałam kiedyś taka historyjkę i wymyśliłam imię Amon, mimo że nigdy go nie słyszałam. na dodatek mój znak zodiaku to bliźnięta, ulubiony metal to srebro...

  Odpowiedz
 • lest (2010-03-01 08:00:19) #4628   ❗❗❗
  postac/pereryna szara poszarpana na końcu /nie widać twarzy.pomarańczowe pazury wpadający ten kolor pomarańczowy czarny/jak by brud/):co to jest/

  Odpowiedz
 • widzący (2011-01-13 01:09:57) #6056   ❗❗❗
  Widziałem go, jednak zacząłem uciekać... Teraz żałuję, że nie stanąłem. Brak wiedzy powoduje strach... Też jestem "bliźniętami", jeśli chodzi o zodiak. Brakuje mi tutaj objaśnień, co oznacza pojawienie się Amona, a wierzę, że ktoś potrafiłby to wyjaśnić...

  Odpowiedz
 • Al390 (2011-02-19 19:13:53) #6215   ❗❗❗
  Widzący, piszesz, że widziałeś go, ale zacząłeś uciekać. I wiesz co powiem? Dziękuj Bogu, że nie zostałeś. Aby przywołać ducha Goecji należy spełnić kilka mniej lub bardziej rygorystycznych warunków, nie będę się rozpisywał jakich, ale jest to min. pieczęć z metalu odpowiadającego tytułowi, w tym wypadku musiałbyś wykonać pieczęć z czystego srebra, która w pewien sposób "trzyma" Demona. A jak sama nazwa wskazuje, pieczęć ma za zadanie chronić coś, jak np. pieczęć chroni przed przypadkowym przeczytaniem listu lub pozwala to wykryć. Do tego potrzebna jest określona godzina i dzień, nawet pogoda. Jeżeli wyszedłeś na np. spacer, i zobaczyłeś Ducha Goecji, to wdanie się z nim w jakikolwiek kontakt mogło by się zakończyć niekorzystnie dla twojej osoby. Bo coś, co włada demonicznymi armiami, raczej nie jest z natury dobre, miłe i ogólnie rozdaje cukierki wszystkim, których spotka. Zapewne też nie miałeś dotąd żadnej wiedzy na temat Amona, czy jakiegokolwiek Ducha Goecji, nie wiedziałeś jak się sprawnie ochronić przed jego mocą, a o wspominanej wyżej pieczęci ze szczerego srebra nie wspominam (chyba, że ktoś z natury nosi przy sobie kilkadziesiąt pieczęci odpowiadającym demonom, w tym złotych i srebrnych) i dlatego nie masz czego żałować, bo pieczęć ma za zadanie ochraniać maga przed istotą przywoływaną, wskutek czego jedyne co Duch może to nic nie powiedzieć lub, brutalnie mówiąc, olać cię i wrócić do strefy macierzystej. Jak już pisałem wyżej, Hrabiowie piekieł nie są dobrzy, a żeby władać piekielnymi armiami nie wystarczy znajomość przeszłości i przyszłości, a wątpię by ktoś taki jak my, szarzy zjadacze chleba, pokonał wręcz (chyba, że zna jakieś zaklęcia, ale wtedy nie jest zwykłym człowiekiem) jednego z dowódców piekieł, zostawmy to Jezusowi. Podkreślam: ciesz się, że zwiałeś, bo naturalny instynkt mógł ci uratować życie. Odsyłam cię do art. "Obserwacje Duchów Goecji" oraz innych art. o tej tematyce. Dodam, że nie mam praktycznej wiedzy na temat tych demonów, jedynie teorie (w tym połowa jest wymyślona przez ludzi, którzy chcą tylko zostać zauważeni i mieć swoje "pięć minut") którą mogę się co najwyżej podzielić. Ja także nie wiem, co oznacza pojawienie się Amona, ale jeżeli uciekłeś i dotąd ci się nie pojawił, to albo nic, albo to było przewidzenie. Ewentualnie miał to być znak dla innej osoby, a z racji zodiaku (bliźnięta) przypadkowo go zobaczyłeś (choć nie mam pojęcia jak).

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (1)
 • superes (2011-02-27 22:29:09) #6254   ❗❗❗
  Amon, nazywany również Aamon jest demonem, wielkim Władcą Piekieł, dowódcą czterdziestu piekielnych legionów, a także siódmym duchem Goecji. - co to jest Goecja??

  Odpowiedz
 • Al390 (2011-03-01 12:25:05) #6256   ❗❗❗
  Goecja to system- nie będę się tu rozpisywał, masz to choćby na Wikipedii, jak wyżej jest to system (magiczny) traktujący o przyzywaniu duchów i demonów. W większości artykułów pisze, że "Salomon poleca/radzi to...." ponieważ uważa się, iż Bóg dał Salomonowi moc przyzywania i kontroli tych bytów. Ale tak jak pisałem wyżej, odsyłam cię na inne strony by się nie rozpisywać. Ogólnie ciekawa rzecz, aczkolwiek nie polecam praktykowania, chyba że ktoś, podobnie jak Salomon, otrzymał moc kontroli nad nimi. A w to szczerze wątpię.

  Odpowiedz
 • gabriel (2012-11-09 21:37:04) #6530   ❗❗❗
  niektórzy stąd to niech się lepiej zaopatrzą w słowniki

  Odpowiedz
 • Wiedzmin (2012-02-08 14:09:53) #7212   ❗❗❗
  mało piszecie wotpie to że ten Amon istnieje ,uwieże to jak ktoś go przywoła ha ha ha no dawać !!!!

  Odpowiedz
Tagi
Inne artykuły
z działu Demonologia
SŁUCHAJ NAS
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Copyright © 2004-2021 by Radio Paranormalium