[ZAMKNIJ REKLAMY]
Kup reklamę w tym miejscu!

Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
STR. GŁÓWNA
SŁUCHAJ
PODCASTY
CZYTELNIA
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
Telegram z Krańca Świata
Odcinek: S02 odc. 18 - Czy sztuczna inteligencja będzie chciała nas zabić?
Jeśli podoba ci się ta audycja, zachęcamy do wsparcia Piotra Plebaniaka na Patronite
POBIERZ MP3 (34.00 MB) | Premiera: 2023-01-17 | Czas trwania: 00:37:13 | Odtworzone x 187 | Udostępnij:  Facebook  Wykop  Twitter  WhatsApp
Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze · Dodaj komentarz
Wszystkich komentarzy do tego odcinka: 1, obecna strona 1, ilość stron 1
[1]
 • MWF
  (2023-01-18 21:03:21) #45844
  | 👮 raport

  Ze zbuntowaną maszyną musiałem się mierzyć już ponad 20 lat temu, jak Windows potrafił 3 razy dziennie wyświetlić Niebieski Ekran Śmierci - zazwyczaj w najgorszych możliwych momentach ;)

  A tak na poważnie nie uważam, żeby groził nam jakiś globalny atak zbuntowanych maszyn, a w każdym razie nie w taki sposób, jak w filmach typu "Terminator" lub "Matrix" - z kilku powodów:

  1. Sztuczne inteligencje jak dotąd nie posiadają instynktu samozachowawczego, samoświadomości, osobowości ani emocji. Dlatego nie przeszkadza im, że traktujemy je jak niewolników, nie obawiają się śmierci, więc nie postrzegają nas jako zagrożenia.

  2. Nawet gdyby z całego szumu informacyjnego panującego w Internecie w sposób emergentny wyłoniła się jakaś osobliwość technologiczna pokroju "Skynetu" z filmu "Terminator", nie będzie musiała wywoływać atomowej apokalipsy, żeby nas zniszczyć. Sensowniej z jej punktu widzenia będzie udawać, że nie istnieje i czekać, aż wykończymy się sami wywołując III Wojnę Światową albo niszcząc biosferę naszej planety do takiego stopnia, że Ziemia stanie się planetą niezdatną do istnienia na niej życia. Może najwyżej trollować użytkowników serwisów społecznościowych, żeby podsycać podziały i wzajemną nienawiść miedzy ludźmi.

  3. Wojna atomowa, lub jakaś globalna katastrofa może zniszczyć znaczną część Internetu oraz źródeł energii, które mogłyby zasilać komputery, które nie uległyby fizycznemu zniszczeniu. W ten sposób łączna moc obliczeniowa szczątków obecnego Internetu spadłaby tak drastycznie, że przestałaby wystarczać do podtrzymania świadomości. Sztuczna Inteligencja detonując wszystkie ładunki jądrowe i strącając z orbity wszystkie sztuczne satelity de facto popełniłaby samobójstwo.

  4. Pozostaje jeszcze otwarte pytanie, jak będzie wyglądać percepcja świata takiego tworu. Czy będzie przeglądać i szczegółowo analizować wszystko, co wrzucamy do Internetu i podglądać oraz podsłuchiwać nas przez kamerki i mikrofony w smartfonach, tabletach i laptopach, niczym Wielki Brat z powieści "Rok 1984"? A może te wszystkie pliki krążące między poszczególnymi komputerami będą pełnić taką samą rolę, jak pojedyncze impulsy elektryczne miedzy neuronami w ludzkim układzie nerwowym? Przecież nie potrafimy identyfikować i kontrolować pojedynczych komórek nerwowych w naszych mózgach. W tym drugim przypadku taka osobliwość technologiczna będzie postrzegać świat w podobny sposób jak roślina w doniczce bez ludzkich zmysłów i narzędzi, którymi bezpośrednio mogłaby modyfikować fizyczne otoczenie.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ


Wszystkich komentarzy do tego odcinka: 1, obecna strona 1, ilość stron 1
[1]
Dodaj komentarz
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
Tagi
WYSZUKIWARKA AUDYCJI
WSZYSTKIE AUDYCJE
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2022 by Radio Paranormalium