[ZAMKNIJ REKLAMY]
Kup reklamę w tym miejscu!

wniosek.com.pl/provident-krakow/

meble

Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
STR. GŁÓWNA
SŁUCHAJ
PODCASTY
CZYTELNIA
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
Teoria Chaosu
Odcinek: 27 września 2019
Lifehacki, honeypoty oraz shithole - czyli jak utrzymywać się na powierzchni gry...
POBIERZ MP3 (174.00 MB) | Premiera: 2019-09-28 | Czas trwania: 03:10:17 | Odtworzone x 3048 | Udostępnij:  Facebook  Wykop  Twitter  WhatsApp
Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze · Dodaj komentarz
Wszystkich komentarzy do tego odcinka: 58, obecna strona 1, ilość stron 1
[1]
 • Ivellios
  (2019-09-28 15:11:52) #40011
    📧 pw | 📧 email | 👮 raport

  Narazie wysłuchałem tylko fragmentu gdzieś ze środkowej części audycji. Coś tam Michał mówił, że pół roku temu dostał maila z sugestią, że jak tylko będzie okazja to niech wyłączy VPN-a i udostępni trollom swoje prawdziwe IP, zrobi honeypot'a, nałapie ipków, itd. Wiedział, że może się to skończyć przerywaniem audycji i że ucierpi na tym nie tylko Teoria Chaosu i Radio Radio, ale również w pewien sposób oberwie Radio Paranormalium (no bo nie oszukujmy się, powtarzające się tydzień w tydzień problemy negatywnie wpływają na wizerunek radia). Zakładając, że to wszystko prawda, należy zadać pytanie: dlaczego Michał mnie o tym wszystkim odpowiednio wcześniej nie uprzedził? Dlaczego nie dał znać, że szykuje się taka i taka akcja i że może być audycja przerywana? Zamiast tego cały czas słyszeliśmy i czytaliśmy zapewnienia, że za tydzień będzie naprawione.

  Druga sprawa: w nagraniu słychać, że kilku słuchaczom udało się dodzwonić do Michała na Skype, normalnie rozmawiają, nie zauważyłem żeby były jakieś przerwy spowodowane utratą przez Michała dostępu do Internetu. Audycję na żywo próbowałem retransmitować, jednak większość czasu na antenie było słychać ciszę. Serwer Radia Radio był tak zajechany DDoS-em, że już nawet autopilot nie mógł wejść. Z serwerem często w ogóle nie udawało się połączyć, nawet nie wskakiwała strona Icecasta prezentująca liczniki słuchaczy, itp. A mimo to w nagraniu nie ma żadnych dziur - wniosek z tego taki, że atak został przeprowadzony najprawdopodobniej na serwer Radia Radio, nie zaś na michałowe IP. Co za tym idzie, nawet gdyby Michał nadawał zza VPN-a to i tak wiele by nie pomogło.

  Objawy słyszalne na antenie były więc identyczne jak wtedy, gdy Radio Paranormalium nadawało z niezabezpieczonego serwera. Nastąpił atak - użycie procesora szybko rosło do 100% - najpierw wywalało prezentera a chwilę później cały serwer siadał. Poprzedni serwer Radia Paranormalium nie posiadał odpowiednio mocnych zabezpieczeń przeciwko atakom typu DoS/DDoS.

  Podobnie jest z obecnym serwerem Radia Radio - zabezpieczenie albo bardzo słabe, albo w ogóle go nie ma. Efekt słyszeliśmy dziś w nocy...

  Później jak będę miał trochę więcej wolnego czasu, postaram się wysłuchać całej audycji.

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (20)
  • onyx
   (2019-09-28 18:15:26) #40014
   | 📧 email | 👮 raport

   W drugiej godzinie audycji mówi, że odchodzi z paranormalium, to chyba już zdecydowany koniec Michała. Jakby nie patrzeć byłeś chyba ostatnią osobą wśród radiowców, która była mu jeszcze przychylna (Yubego nie liczę bo żaden z niego radiowiec).

   btw. gdzie on niby tego honeypota postawił bo ja już nic z tego co on bredzi nie rozumiem zresztą nie mój cyrk nie moje małpy :)
  • Ronin101
   (2019-09-28 19:49:18) #40015
     📧 pw | 👮 raport

   Jaki jest miesięczny koszt serwera z mocnymi zabezpieczeniami? Odnoszę wrażenie, że on wygłupia się tymi honeypotami i wyłapywaniem IPków, bo nie chce/nie może zainwestować zabezpieczenia na poziomie Radia Paranormalium.

  • Ivellios
   (2019-09-28 19:54:43) #40016
     📧 pw | 📧 email | 👮 raport

   Ja na razie czekam na jakieś wyjaśnienia ze strony Michała. O ile takie się pojawią. A o tych honeypotach, testach, dealach czy cholera wie czym mógł mnie przynajmniej uprzedzić, tego chyba wymaga jakaś przyzwoitość, prawda? Nawet bez podawania szczegółów, tylko tak ogólnie - słuchaj dostałem cynk że coś się może dziać, może rwać audycję, ale jakby coś to retransmituj. Ale nie, za tydzień będzie naprawione, za tydzień będzie cacy. No cóż, nie było.
  • Ivellios
   (2019-09-28 19:58:09) #40017
     📧 pw | 📧 email | 👮 raport

   @Ronin101 Radio Paranormalium aktualnie korzysta z serwera radiowego postawionego na VPS-ie z OVH: www.ovh.pl/vps/vps-ssd.xml

   VPS SSD1 z dokupionym dyskiem 200 gigabajtów (na autopilota).

   Sam VPS SSD1 kosztuje z VAT-em jakieś 14 złotych miesięcznie z groszami.

   W cenie tego VPS-a jest świetne zabezpieczenie przeciwko DDoS-om. OVH wykrywa atak - wtedy usługa zostaje przełączona do "strefy bezpiecznej" (gdzie obowiązuje bardziej rygorystyczne filtrowanie pakietów, rozpraszanie ruchu i inne cuda na kiju), a OVH wysyła maila z informacją o wykryciu ataku. Przełączenie do "strefy bezpiecznej" następuje na tyle dyskretnie, że użytkownik zaatakowanej usługi w ogóle nie zauważa, że coś się stało. Wczoraj podczas "Bibliotekarium" ok. 21:00 nastąpił atak, który trwał jakieś dwie godziny z hakiem (OVH informuje również mailowo gdy atak się zakończy). Dwugodzinny DDoS! A mimo to ani nie wywalało mnie i Ż&Ż z serwera, ani strumieni nie urywało, nic się nie działo...
  • dejw ajk
   (2019-09-28 21:09:51) #40019
   | 👮 raport

   No Ivelliosie Michał mówi później że robi ci łaskę odchodząc w ten sposób bo ma na ciebie brudy ale w przeciwieństwie do ciebie nie będzie ich wywlekał on air bo jest "facetem z jajami" i takie rzeczy załatwia zakulisowo. Nie wiem co może na ciebie mieć ale ja bym się bał zemsty Michała Gieresia za takie "chamskie zagrania" jak wczoraj powiedzenie mu na czacie prostu z mostu jak się rzeczy mają.
  • Opinia
   (2019-09-28 21:14:40) #40020
   | 📧 email | 👮 raport

   Od ponad roku są zapewnienia, że ddosy zostaną wyeliminowane za tydzień, założe się o 1000zł że za tydzień czy za miesiąc będzie to samo tylko zapewnienia, a ddosy nadal zostaną, może będzie tydzień lub dwa ok i potem znowu przerwy podczas nadawania audycji,
   brak kontaktu z słuchaczami jestem w stanie zrozumieć, ale chyba nawet Iwelios miał problem aby skontaktować się z Michałem,
   dodatkowo oskarżanie wszystkich mających inne zdanie o współprace z służbami, nie wydaje mi się aby co tydzień 100 agentów służb dzwoniło i słuchało teotlrii chaosu, gdyby teoriachaosu faktycznie była tak niewygodna dla służb Michał siedział by już dawno w areszcie

   osobiście nie chciałbym zakończenia współpracy z paranormalium
  • SkrzydlatyZmij
   (2019-09-28 22:31:27) #40021
   | 👮 raport

   1. Nie rozumiem, dlaczego postawienie honeypot'a na IP Michała, wywaliło transmisję RP, które ma inne IP i dobre zabezpieczenia przeciw DDoS, o których pisze Ivellios?

   2. Jakie IP chciał wyłapać Michał, zastawiając pułapkę, skoro można zakładać z niemal pewnością, że wrogie ataki są przeprowadzane z fałszywych IP, przeciwnicy używają VPN i TORa?

   4. Skype mógł działać z innego IP, tu Michał mógłby wyjaśnić co się działo (Ivelliosowi), ale na prawdę, nie publicznie, z oczywistych względów...

   5. Audycja jest o konspiracji, a dyskusje o zabezpieczeniach i pułapkach toczą się publicznie, na czacie, na antenie i w komentarzach (pomiędzy Ivelliosem i Michałem)? Chyba rozumiecie groteskę?

   6. Może opadną emocje i dogadacie się na spokojnie, zgoda buduje, niezgoda rujnuje?
  • Ronin101
   (2019-09-29 1:42:44) #40022
   | 👮 raport

   Mimo wszystko źle to wyszło. Ciebie Ivelios niepotrzebnie poniosły emocje. Claude zawalił na całej linii, okazał brak szacunku dla słuchaczy, ale mimo wszystko takie cieżkie rozmowy przeprowadza się zawsze w cztery oczy. To jest fundamentalna zasada we wszystkich dobrze zarządzanymch organizacjach: chwalisz przy wszystkich, ochrzaniasz w cztery oczy. Ochrzan przy wszystkich stawia ochrzanianego pod ścianą i wtedy bardzo łatwo o decyzje ostateczne typu kończymy współpracę etc. Szkoda.
  • marq
   (2019-09-29 1:44:35) #40023
     📧 pw | 👮 raport

   Bardzo Bardzo słabo się znam na informatyce a w szcz. na teleinformatyce zabezpieczeniach etc, ale pytałem kolegi co zajmuje się kryptologia i kryptografią - jak dobrze używam znaczeń - poprostu zabezpiecza no i "odbezpiecza' "zamki informatyczne" "ponoć" nie do przejścia i pokazałem mu dzisiejsza audycję i wyjesniłem kontekst ponieważ w połowie Paździ. ma przyjechać do mnie robić mi mala sieć - jaka sam ma w domu z zabezpieczeniami. potrafi skonfigurować kompa który bez TORów itp sieci czynią konkretny komp niewidoczny w sieci jakby go w ogóle nie było w obie strony down i upl. Zadał mi jedno wł. retoryczne pytanie czemu miały służyć te Claude działania oraz Kogo i Na Czym i Jak chciał "Złapać"

   Ja się nie wypowiadam ale on pracuje na pisaniu programów zamkniętych m.in. namierza h... różnego przeznaczenia i zarabia za ćwierć pracy z pracy zawodowej pod 10x więcej wiec wie o czym mówi. Dalej nie gadaliśmy poiewaz nawet jakby te działania miała pewien % powodzenia to jego objaśnień ja i tak bym nie zrozumiał.

   Wiec zapytam Ciebie Cloud`ie-Michale jak ta pułapka a lisy miała się zatrzasnąć. Wybacz, że pytam ale chyba 97% Osób które odsłuchały powyższy podkast z wczorajszego dnia nie ma pojęcia jak chciałeś zapędzić te króliki/ lisy /Zające do nory - To nie sarkazm ale pytanie zadane tak aby czytający zrozumieli o co pytam ponieważ pierwsza część mego wpisu mogła być nieco a może więcej niż nieco mętna.

   To Wy współsłuchacze i czatowicze ocenicie samodzielne.

   Pozdrawiam wszystkich na niedzielę - Oby do NaRa z Cloudem u Ivelliosa..... -:)??

   No i czy nie masz obaw, ze za Przysługę służb odpracowywał byś ją do swoich dni ostatnich ???? ??
  • Ivellios
   (2019-09-29 2:14:55) #40024
     📧 pw | 📧 email | 👮 raport

   @SkrzydlatyŻmij ad 1) Audycja była retransmitowana z Radia Radio. Atakowany był serwer radiowy Michała, podczas gdy z tego co zrozumiałem honeypotem miał być chyba jego komputer a nie serwer...?

   Ad 3) brakuje pkt 3 ;-)

   @Ronin101 jakoś nie protestowałeś (chyba?), gdy Michał z anteny Radia Paranormalium bez ogródek mieszał z pomyjami swoich dawnych kolegów z Nocnego Radia, i to jeszcze w czasie gdy ci przez pewien okres retransmitowali jego audycję. Owszem, pewnie i można im zarzucić to czy tamto, i owszem, moje zachowanie wczoraj nie było jakieś wybitnie eleganckie, ale na litość boską, mając w pamięci to na co Michał pozwalał sobie publicznie pod adresem Krawca i reszty ekipy z NR, pouczanie mnie co mam pisać na privie a co na czatach zalatuje hipokryzją.
  • Obojętny
   (2019-09-29 16:38:18) #40034
   | 👮 raport

   Nie lubiłem cie Iveliosie, ale po wyrzuceniu Michała (Ivelios to zrobił przed napisaniem przez Michała prostackiego "Claudemonet: To ja odchodzę!" którego nawet Michał nie mógł słyszeć, ponieważ odnosił się do chata) jesteś mi obojętny. Jako, że nic nie szkodzi mi obojętnie pomóc to poinformuję, że teksty o honeypotoach i pomagających mu whitehatach były już prawie półtora roku temu gdy nadawał jeszcze w zapomnianym już Radio Cenzura. Tam też przez kilka auydycji zapowiadał, że będzie zbierał IP atakujących. Pierwsze ataki DDoS zaczęły się pod koniec 2017 roku i trwają do teraz z dłuższymi lub krótszymi przerwami.
  • SkrzydlatyZmij
   (2019-09-29 22:47:17) #40043
   | 👮 raport

   @Ivellios, dzięki za wyjaśnienie, teraz rozumiem: "Audycja była retransmitowana z Radia Radio"
   Oczywiście pomyliłem numerację.

   Co do Ivelliosa, stworzył i zarządza RP, świetna robota, wiele wspaniałych audycji. Dalej: mnie za komentarze wyrzucili z Kontestacji, z Nocnego Radia, przycinał mnie Tomek w Radiu na Fali. Ivellios w RP zawsze dawał mi się wypowiedzieć, mimo, że z nim osobiście się czasem nie zgadzałem, polemizowałem... Napisał swoje czasem, ale zawsze zostawił mój komentarz.
   Wykazał się też niezwykłą cierpliwością wobec TCh i bronił jej przez lata, jak mógł na antenie RP, wiele pracy wniósł archiwizując audycje, moderując komentarze, broniąc audycji przed DDosami - tak to wygląda z mojego punktu widzenia. I za to Ivelliosowi, jako fan TCh, bardzo dziękuję. Michał też dziękował kilkakrotnie w tej audycji. Ivellios, jak każdy, czasem się wkurzy, trzeba to zrozumieć.

   Szkoda, że koniec TCh w RP, szkoda, że publicznie, przykre słowa... Ale nie mi oceniać. Jak znam życie, to faktycznie koniec na jakiś czas, albo na zawsze, choć wciąż zachęcam, żeby Panowie, sobie pogadali prywatnie szczerze i kontynuowali współpracę. Trzeba rozmawiać cierpliwie i mieć za cel zgodę, jeśli nie ma prawdziwej wrogości, a jedynie nieporozumienia.

   Co do Michała, jeśli mnie czyta. Piszę publicznie, ale jedynie własne analizy z obserwacji, nic poza tym.
   To co się stało w Irlandii - morderstwo - i we Włoszech. Nikt nie chciał Cię zabić, bo byś już nie żył, chcieli Ci przesłać wiadomość, a zabić tego co zabili.

   Co do Polski (bo trochę inna bajka, tak przypuszczam), trolle wiedzą tylko tyle, że mają robić, co robią. Tam są oczywiście agenci... ale część struktury, która jest wroga Tobie i cię atakuje, jest tajna i poza mediami trollerskimi, i jej nie poznamy prawdopodobnie nigdy.

   Nie chciałbym Ciebie załamywać, ale jesteś zbyt optymistyczny. Ja, obym się mylił, nie wierzę, że pułapka przyniesie skutek, prawdopodobnie to prowokacja.

   Ale tak ogólnie, zgadzam się, nie przejmować się, po co się dręczyć, to wszystko to nie koniec świata. Tyle napiszę, nie chcę, być odebrany, że kogoś pouczam, tylko daję własną analizę. Pozdrawiam.

  • NR
   (2019-09-30 7:48:25) #40047
   | 👮 raport

   @SkrzydlatyZmij

   Nie wyrzucono Cię z NR. Możesz pisać komentarze na stronie i YT. Jeżeli masz bana na chat - to po IP, bo shitpostowałeś z anona.
  • SkrzydlatyZmij
   (2019-09-30 19:30:17) #40054
   | 👮 raport

   @NR "Jeżeli masz bana na chat - to po IP, bo shitpostowałeś z anona", nie wiem, czy mam bana, po prostu nie mogę wejść na chat, wpisując to samo hasło co kiedyś, gdy wchodziłem. Nie shitposowałem z anona.
  • Ivellios
   (2019-10-01 19:09:59) #40061
     📧 pw | 📧 email | 👮 raport

   @SkrzydlatyZmij a Chatango nie usunęło czasem Twojego konta z powodu np. braku aktywności przez x miesięcy?
  • SkrzydlatyZmij
   (2019-10-02 14:19:58) #40063
   | 👮 raport

   @Ivellios a skąd mam wiedzieć, nie jestem administratorem?
   Czepiałem się Potrzeby, że mówił w TCh, iż będzie bronił Stałego Słuchacza a na chanach się namawiał z anonami, aby do niego telefonować i go obrażać, co zostało nagrane. Potrzeba, mi groził na chacie, po tym przestałem odwiedzać NR. Kiedyś spróbowałem, a tu patrz, nie działa;
   a że Potrzeba zapowiadał dla mnie bana na chatango i archiwum NR, to pomyślałem, że pewnie plan został zrealizowany w 50 %.

   Ale może jest inaczej, może Potrzeba żałuje, że kłamał i chętnie znów poczyta moje posty na jego temat na NR, możliwe.
  • P19
   (2019-10-02 17:46:00) #40065
   | 👮 raport

   @Skrzydlaty, właśnie się wczoraj zastanawialem z Krawcem czym mnie wkurzyłeś tak, że cię zbanowałem, dzięki za odświeżenie pamięci. Jesteś podłym kłamcą. Święty nie jestem i różne rzeczy zdarzyło mi się mówić, ale SS zawsze szanowałem i do dziś się to nie zmieniło, i broniłem go nie jeden raz. Na całej akcji, gdzie został zastraszony sam też straciłem, bo planowaliśmy wspólną audycję w NR i przez to zdecydował się wycofać.
   Wiem że opluwanie mnie w tch jest po prostu modne, ale weź łaskawie zawrzyj dziób albo udowodnij swoje zarzuty (życzę szczęścia, ale zawsze możesz sfabrykować nagranie, śmiało). Mam cię przepraszać za to, że przyszedłeś w odwiedziny do nas i mnie obrzygałeś? No fajne masz standardy.
   Btw - powyższy komentarz podpisany NR nie jest ani autorstwa mojego, ani Krawca, nie wiemy kto go napisał.
  • Ivellios
   (2019-10-02 20:35:14) #40066
     📧 pw | 📧 email | 👮 raport

   Osobom powiązanym z Nocnym Radiem i w ogóle wszystkim chcącym sobie "zarezerwować" nicki polecałbym założyć konta i pisać jako zalogowani. Konta najlepiej jakby były powiązane z mailami w "oficjalnych" domenach.
  • SkrzydlatyZmij
   (2019-10-02 21:45:36) #40067
   | 👮 raport

   @P19 "dzięki za odświeżenie pamięci" - nie dziękuj, tak widzisz, przy okazji rozmowy z Ivelliosem, krótko nakreśliłem.
   "Mam cię przepraszać" - daj spokój, tak po prawdzie NR, a szczególnie twoja audycje, przestały mnie interesować w pewnym momencie.
  • onyx
   (2019-10-04 21:24:03) #40074
   | 📧 email | 👮 raport

   @SkrzydlatyZmij Paweł z Żywca?
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Jan Jan
  (2019-09-29 12:19:56) #40026
  | 👮 raport

  Brawo klodzie, jeśli serio to była twoja ostatnia transmisja na antenie Paranormalium, to oficjalnie można uznać, że teoria chaosu przestaje istnieć. Sam chłopie uśmierciłeś swoje dziecko.
  Jesteś bezczelnym narcyzem, któremu wydaje się, że wszystko wie najlepiej, że wszystko robi najlepiej i każdego dookoła traktuje jak z wyższością. Większość twoich słuchaczy to słuchacze Paranormalium. Jedyna kompletna biblioteka twoich audycji to archiwum Paranormalium sumiennie prowadzone od lat przez Iveliosa. Zdajesz sobie chłopie w ogóle sprawę ile RP w osobie Marka odwaliło za ciebie roboty przez ten czas? Wiesz, że dzięki RP można słuchać twoich audycji chociażby na urządzeniach Apple w ich aplikacji do podcastów? O niczym nie masz pojęcia, ludzie dookoła bardziej dbają o Teorię niż ty sam. Problemy związane z atakami trolli dawno mogły zostać rozwiązane, gdybyś kogokolwiek chciał posłuchać i dać sobie pomóc. Gdybyś tylko potrafił współpracować. To jest skandal jak wyglądał twój kontakt z Markiem. Nadajesz na antenie jego radia od dawna a nie umiesz nawet prywatnie korespondować. Robisz te audycje tylko dla siebie, żeby sobie pogadać i mieć w dupie całą resztę. To nie żadne służby atakują, tylko zwykli trolle. Nie takie rzeczy w internecie są mówione i mają o wiele większe zasięgi niz Teoria a służbom nie przeszkadzają. Zrozum w końcu, że jesteś obiektem ataków trolli z innego powodu. I z rozum, że bez RP ta audycja zdechnie. 50 tys na kolejne radio chciałeś uzbierać, bredzisz coś nadawaniu w FM. Zejdź chłopie na ziemię, bo najprostszych spraw organizacyjnych nie jesteś w stanie załatwić a bujasz w obłokach ciagle. Ukłoń się lepiej w stronę ludzi, ktorzy przez lata dbają o twoją audycje i odwalają kupę roboty. O banowaniu i kasowaniu komentarzy z czata to juz w ogóle szkoda gadać. Plujesz na swoich słuchaczy za każdym razem jak tylko coś ci nie pasuje. Całkowita cenzura. Gadasz tylko z trzema słuchaczami, reszta ma bana. A idź pan w cholerę nara

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Ivellios
  (2019-09-29 13:36:19) #40027
    📧 pw | 📧 email | 👮 raport

  Informuję, że komentarze wulgarne i wysyłające Michała do psychiatryka bądź obrażające jego osobę w inny niewybredny sposób będą z miejsca KASOWANE. Tak tylko uprzedzam, bo już dzisiaj parę takich wpisów musiałem usunąć. Trzymajmy jakiś poziom...

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Arek
  (2019-09-29 14:25:15) #40028
  | 👮 raport

  No i dodrze się stało radio nic nie straci na swoim poziomie,a wręcz odwrotnie

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • onyx
  (2019-09-29 15:32:03) #40029
  | 📧 email | 👮 raport

  W sumie to ma rację, że myśli o prywatnej strefie dla audycji dostępnej tylko dla sponsorów, którzy zapewne będą musieli dokonać przelewu bankowego uwiarygadniając tym samym swoje autentyczne dane osobowe lub przesłać skan dokumentu tożsamości i zdjęcie na tle gazety z aktualną datą :)

  W zasadzie i tak od kilku lat Michał prowadzi tą audycję dla siebie i kilku kumpli, którzy regularnie dzwonią przyklaskując wszystkiemu co mówi i robi bez względu jak idiotyczne by to nie było. Teraz będzie miał prawdziwe hermetyczne kółko wzajemnej adoracji wolne od "ataków służb" i niemiłych troli, bo przecież każdy kto nie przyklaskuje Michałowi to troll nawet Ivellios :)


  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (4)
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Pukei-Pukei
  (2019-09-29 16:14:24) #40033
  | 👮 raport

  Przypomnijmy sobie parę faktów historycznych:
  - lipiec 2016 - Michał strzela focha w NR, po czym używając strony fejsbukowej NR jedzie po krawcu jak po burej suce www.facebook.com/NocneRadio/posts/912920568851872
  - czerwiec 2018 - Michał staje się ofiarą podszywu, zapytany przez dziennikarza bezrefleksyjnie wskazuje NR, RWW i ET jako winnych, od czego się wszystkie te radia odcinają www.pcworld.pl/news/DRUGA-AKTUALIZACJA-Uwaga-Nowy-scam-probujacy-wyludzic-pieniadze,410466.html
  - wrzesień 2019 - Ivellios zwraca uwagę, że kolejne obiecanki że za tydzień będzie dobrze są niepoważne, a Michał: uuu nieelegancko! nie wolno mówić takich rzeczy publicznie!
  No ludzie, poezja xD ale każdy, kto kiedyś z Michałem coś próbował zrobić dobrze wie, że krytyka na priv albo skończy się olaniem sprawy, albo pretekstem do zaczepek.
  To śmieszne, że już od ładnych paru lat Ivellios dba o Teorię Chaosu parę razy mocniej niż Michał. Nie oszukujmy się - jeśli były jakieś problemy techniczne, a Ivellios nie miał swojego nagrania, to je dostawaliśmy po tygodniu. Znalezienie czegokolwiek na nowej stronie tch. Nagrania może i są wrzucane do jakichś playlist, ale trzeba się ich naszukać i namęczyć, w feedzie RSS mamy dwie audycje z sierpnia tego roku, a potem z zeszłego.
  A najzabawniejsze w całej sytuacji jest to, że najlepiej by było, gdyby ta historia z honeypotem to było zwykłe kłamstwo i próba zrobienia uniku przed odpowiedzialnością. "Atak na router" jest bardzo trudny do przeprowadzenia i wymaga niebotycznych środków, ponieważ domowe routery domyślnie nie nasłu***ą połączeń przychodzących. Żeby postawić honeypota, Michał musiałby się zgłosić do operatora, by ten to odblokował, a następnie na którymś porcie wystawić honeypota. Honeypoty mają kilka zastosowań:
  - mają przykuć uwagę atakującego jako łatwy cel, by dać czas na ochronę całej infrastruktury,
  - rejestrują działalność atakującego, co może adminowi potem zabezpieczyć pozostałe maszyny przed podobnym atakiem,
  - rejestrują metadane, po których teoretycznie można namierzyć atakującego.
  W przypadku ddos użycie honeypota jest bez sensu, ponieważ w najlepszym wypadku zarejestruje on kilkaset adresów ip maszyn z użytego botnetu.
  Jeśli dobrze zrozumiałem Michała, to ma on nadzieję, że anonimowe osoby podające się za służby teraz założą czarne garnitury i jutro o 6 rano odwiedzą atakujących. Naprawdę mam nadzieję, że to żart, ponieważ w przeciwnym razie mamy następującą sytuację: ktoś się z nim skontaktował i rzucił ten pomysł. Michał mu przyklasnął. Honeypot to oprogramowanie, które trzeba zainstalować u Michała i zajmuje to raczej 14 minut, a nie 14 dni. Przez 14 dni rzekome dobre służby piszą lub kupują nowoczesnego konia trojańskiego i przekonują Michała do jego instalacji na własnym komputeerze. Na dobrą sprawę cała ta maszyna już mogła wysłać wszystkie dane - hasła, pliki, dosłownie wszystko - do atakującego. Dlatego dużo lepiej dla wszystkich by było, gdyby cała afera to był tylko ponury żart.
  Jak słusznie zauważył Ivellios, zaatakowany został serwer radiaradia. Przypomnijmy - radia, na które Michał zebrał ponad 3 tysiące polskich nowych złotych. Jak się zabezpieczyć przed ddosami? Mógł zapytać Ivelliosa, który sobie z tym poradził, i dowiedzieć się, że kosztuje to kilkanaście złotych na miesiąc.
  I na koniec, "współpraca z Ivelliosem była ciężka" czy coś takiego. No ja p***. Człowiek daje mu infrastrukturę i archiwum za darmo, poświęca czas, zabezpiecza serwer, ciekaw jestem co było w tym ciężkiego - może mu za dużo marudził, żeby Michał wrzucił nagranie z porwanej audycji.
  Brak szacunku dla słuchaczy, brak szacunku dla sponsorów, brak szacunku do admina, tylko Mosad dzwoni i beka. Taki wygląd Teorii Chaosu AD 2019.

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (2)
  • Ivellios
   (2019-09-29 16:55:31) #40035
     📧 pw | 📧 email | 👮 raport


   RWW i ET jako winnych
   Akurat Wolne Wilno i Empary Town to twory praktycznie od początku do końca stworzone przez trolli z Karachana, Wilchana, itp. hehemrocznych zakątków polskiej sieci, więc nie zdziwiłbym się gdyby to rzeczywiście ktoś od nich stał za całą akcją. Właściwie to jest prawie pewne...
  • onyx
   (2019-09-30 15:13:35) #40049
   | 📧 email | 👮 raport

   Potrzeba, to zależy od łącza, jak masz stałkę (stałe ip) to twój router jest końcówką i wtedy twojego ISP nic dalej nie obchodzi, dostarcza Ci sygnał do kabla i ewentualnie serwery dns z których możesz sobie skorzystać). Ja wiem, że teraz jest niezwykle popularne wpierdalanie wszystkich za nata ale nie jest to jakimś standardem
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • JP2
  (2019-09-29 19:21:30) #40036
  | 👮 raport

  I bardzo dobrze że skończył nadawać te bzdury, szkoda czasu antenowego na te brednie. Gdyby mnie obrazil tak jak sugeruje tu admin RP to by w***ane dostał aż by fuczało.

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (3)
  • Ivellios
   (2019-09-29 19:31:01) #40037
     📧 pw | 📧 email | 👮 raport

   Anonku, nie wiem z jakiego czana się urwałeś, ale widocznie nie przeczytałeś mojego komentarza parę wpisów wcześniej z należytą uwagą i zrozumieniem. Aczkolwiek tego ostatniego akurat po użytkownikach karachana i wilchana próżno się spodziewać :-)
  • JP2
   (2019-09-29 20:37:35) #40038
   | 👮 raport

   To jest internet przypominam. Jeżeli nie pasowalo nie trzeba bylo publikowac.
  • Ivellios
   (2019-09-29 20:43:49) #40039
     📧 pw | 📧 email | 👮 raport

   Trzeba było nie komentować, to byś się nie skompromitował. :-)
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Zniesmaczony
  (2019-09-29 22:07:23) #40042
  | 📧 email | 👮 raport

  Coż tu można napisać.. on nie ma pojęcia na temat IT, nie potrafi przyznać się, że potrzebuje pomocy z zakresu postawienia strony... przecież zebrał 3K złotych.. bez problemu mógł zatrudnić specjalistę do budowy strony radia. To nie jest poteżna witryna ale radiowy blogasik. Jednak woli wszystkim wmawiać.. że jego ścigają służby... jaaasne.. faceta z taką słuchawlnościa.. który NIC sensownego nie powiedział od lat.. poza ty, że on zrobił zdjęcia bilderbergom i wie o pedofili elit. RP ma ciekawe audycje. Przestańcie wspierać ta głupią audycje. Ona nie przynosi Wam chwały. Tylko wstyd.
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • takiesrednie
  (2019-09-30 0:05:12) #40044
  | 👮 raport

  Z jednej strony audycja nie jest wybitna, ale jak widze niektóre komentarze to śmiech na sali.

  Bogowie internetu i programowania, a budyniu nie umiecie zrobić bez instrukcji na torebeczce, to dopiero beka.

  A ty Ivelios też się ogarnij bo naprawdę, albo puszczaj tą audycje, albo nie.

  Jacy słuchacze taka audycja, skoro Michał natrzepał 3k to widocznie mu styka na wycieczke będzie i co więcej trzeba, a słuchacze dalej płacą tak jak na mityczny "warsztat" gdzie jakiś typ na zasiłku kase zbierał na 5 czy któretam płodzenie, czy inne wycieczki bildenbergu.

  Szkoda bo to niszczy zaufanie między ludźmi i na wartościowe rzeczy kasy bra. To jest plaga internetu ta audycja to małe miki.

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (1)
  • Ivellios
   (2019-09-30 0:35:00) #40045
     📧 pw | 📧 email | 👮 raport


   A ty Ivelios też się ogarnij bo naprawdę, albo puszczaj tą audycje, albo nie
   To może najpierw Ty się ogarnij i sprawdź, czy w ramówce wciąż jeszcze widnieje "Teoria Chaosu"...
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Antares
  (2019-09-30 16:42:35) #40051
  | 👮 raport

  Zadziwiająca jest zbieżność z innym reprezentantem Polonii na wyspach to znaczy z Tomaszem D. aka mapetem. W jednym i drugim przypadku ostatnie lata działalności na RP to życie w świecie wlasnych urojeń, walka z częścią co bardziej krytycznych aczkolwiek wciąż sprzyjających słuchaczy, utworzenie kółka bezkrytycznych potakiewiczy (w przypadku mapeta była to m.in. Anna Koch, pamięta ktoś?), wieloletnie (sic!) zaniedbania na stronie z nieodłącznymi obietnicami "już za chwileczkę, już za momencik "Piątek z Pankracym" zacznie się kręcić" (w przypadku mapeta było to archiwum nie aktualizowane od dwóch lat, zarówno w przypadku mapeta i Michała całość technikaliów - jak prowadzenie archiwum na bieżąco - była prowadzona wyłącznie przez Ivelliosa), a na koniec spektakularne ***nięcie drzwiami, przy czym pretensje oczywiście do wszystkich tylko nie do siebie, pomimo że poziom audycji na końcu był taki że słuchało się to zarówno z rozbawieniem i równocześnie zażenowaniem, bo wartości poznawczej nie miało to absolutnie żadnej. Taki radiowy dadaizm. Do tego w przypadku kolegi z Irlandii i południowego Londynu kompleks grandiosa level hard, przy którym filmowy Tony Stark to wyjątkowo skromny i wręcz zakompleksiony facet. Na dodatek roztaczane historie o spisku zjednoczonych służb, lecące czarne helikoptery, pedofile nastający na życie za odkrycie ich tajemnic, ogólnie rzecz ujmując taka wstępna faza podleckizmu. W jednym i drugim przypadku trochę szkoda, bo pokazuje jak niezły radiowiec po paru latach przeradza się w swoją karykaturę. O ile parę lat temu jednego i drugiego słuchałem na żywo z autentycznym zainteresowaniem to ostatnie lata działalności na antenie RP to była męczarnia, po prostu bezowocna próba znalezienia sensu w tzw. strumieniu świadomości.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • takiesrednie
  (2019-09-30 18:39:17) #40052
  | 👮 raport

  To są takie audycje, jak i radia jego i jego kumpli, różne.

  Audycje "luźne" czyli bełkocik taki, i głównie chodzi o to że oni musza się wygadać to chociaż do słuchaczy i własnego kółka adoracji mogą sobie pogawędzić.

  Narobili kilka radyjek, no i co jeden to kapitan, bo wiadomo...

  Dopatrywanie się sensu jest błędem.

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (2)
  • nick
   (2019-09-30 19:22:50) #40053
   | 👮 raport

   To prawda, sami "trzej przyjaciele z boiska" są charakterologicznie bardziej podobni niż sami chcieliby przyznać. Przekłada się to na audycje w postaci strumienia świadomości i olewanie jakichkolwiek porad czy krytyki.

   A twierdzenia Kloda, że Ivellios ma swoje za uszami, to szczyt wszystkiego XD No sorry, Ivelliosowi zdarzają się od czasu do czasu pyskówki czy małe wybuchy, ale nikt nie może odmówić mu profesjonalizmu, szczególnie we współpracy z kimś tak niesolidnym.

   Tak na marginesie, czy ja dobrze zrozumiałem, że Klod uwierzył randomom przez mejla, że są z dobrych służb i jak da im dostęp do komputera, to dojadą trolli? XD A włoscy policjanci tak naprawdę uratowali go przed zamachem Bilderbergów? Nie mam pytań...
  • JanJan
   (2019-10-01 10:45:15) #40057
   | 👮 raport

   Michał jak to czytasz, to weź ty lepiej nie unoś się swoją głupią dumą, przyznaj się do błędu i poproś Iveliosa o uznanie, że nie było tematu.
   Tracisz najlepszą infrastrukturę w jakiej była osadzona twoja audycja. Co tydzień archiwizowanie nagrań, wszystko profesjonalnie i czytelnie. Jak ty teraz spadłeś z Paranormalium to ciebie juz sie w internecie nie odnajdzie, taka jest prawda. A na tym swoim radio radio to wiesz... ***o jest i bedzie, wszyscy zdają sobie z tego sprawę.
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Jaro
  (2019-09-30 2:50:21) #40046
    📧 pw | 📧 email | 👮 raport

  Przeczytalem wlasnie caly ten rajwach. Nie jestem osobiscie fanem tej audycjji ale mimo wszystko szkoda, zawsze można bylo puscic mp3 i sie posmiac. Ostatnimi czasy bylo naprawde srednio, telefony od tych samych ludzi co audycje przewijalem ale jakos mi bedzie brakowalo tego faceta przeciw ktoremu caly swiat sie zawziol. Na koniec zapytam czy to koniec nadawania w paranormalium czy calkowity koniec? Moze macie jakies informacje co dalej?
  Pozdro

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (1)
  • Ivellios
   (2019-09-30 13:53:57) #40048
     📧 pw | 📧 email | 👮 raport

   Koniec nadawania w Paranormalium. Michał będzie teraz nadawał w swoim Radio Radio. Zresztą chyba informował o tym w odcinku, pod którym toczy się ta dyskusja.
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • onyx
  (2019-10-04 21:22:10) #40073
  | 📧 email | 👮 raport

  no to audycja leży i kwiczy, tak z ciekawości zajrzałem na teoriachaosu.info jakie ma ów Michał zaplecze oj słabiutko.

  Po przeklikiwaniu się w gąszczu informacji nie znalazłem nigdzie gdzie tej jego audycji można słuchać a na powrocie do głównej wszystko złapało zawiechę, dla porównania prymitywna strona Ivelliosa śmiga wręcz wzorcowo, ehh to chyba wystarczający dowód na to, że chłopaczek o teorii spiskowych robi dla siebie...

  btw. takiej amatorszczyzny dawno nie widziałem, ***iarze mają więcej wiedzy jak się promować i wystawiać swój kontent w internetach od tego kolesi....

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (1)
  • onyx
   (2019-10-05 1:44:37) #40075
   | 📧 email | 👮 raport

   dodam jeszcze, że oczywiście wszystko to będzie spiskiem służb, wyłączenie tego Pana jak i jego audycji z internetów (bo nie oszukujmy się paranormalium trzymało tą audycję) wszystko służby, to mi przypomina film a przynajmniej jego początki
   Conspiracy Theory

   Przypadek beznadziejny, Ivellios myślę, że to był dobry ruch z Twojej strony, szkoda gościa ale przecież nie możesz wiecznie żyć w jego świecie i udawać, że to Twój świat :)
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Fefra
  (2019-10-09 15:35:45) #40090
  | 👮 raport

  No szkoda, szkoda...
  To był naprawde dobra audycja kabaretowa :)

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • zdumek
  (2021-10-11 22:30:08) #41954
  | 👮 raport

  Z tego co widzę to właśnie kloda i jego audycję wywalono z kolejnego radia: forum.paranormalium.pl/viewtopic.php?f=33573&p=153242#p153242

  teraz to już chyba tylko trolle będą go retransmitowały. Choć z tego co widziałem na trollerskiej wikipedii, to nawet trollom też już się odechciało tego słuchać.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • ZdzisławZdzisławski
  (2022-03-27 0:49:46) #43094
    📧 pw | 📧 email | 👮 raport

  Słuchałem ostatnio z czystej ciekawości Teorii Chaosu na żywo na tym całym śmiesznym radiuradiu i ze zdumieniem usłyszałem, że Michał Giereś vel claude_monet... popiera Putina. Ja już od dawna uważałem tego człowieka za skończonego kretyna i totalnego czubka, ale to przebiło wszystko. Ktoś z dzwoniących próbował go naprostować, ale ***a to dało, debil pozostał debilem. Kremlowski pożyteczny idiota!

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ


Wszystkich komentarzy do tego odcinka: 19, obecna strona 1, ilość stron 1
[1]
Dodaj komentarz
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
Tagi
WYSZUKIWARKA AUDYCJI
WSZYSTKIE AUDYCJE
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2022 by Radio Paranormalium