Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
MENU   ☰  
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum
Ustawienia newslettera emailowego
Teoria Chaosu
Odcinek: 27 września 2019
Lifehacki, honeypoty oraz shithole - czyli jak utrzymywać się na powierzchni gry...
POBIERZ MP3 (174.00 MB) | Premiera: 2019-09-28 | Czas trwania: 03:10:17 | Odtworzone x 2832 | Udostępnij:
 
 
Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze do tego odcinka
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
BBcode:
[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
Wszystkich komentarzy do tego odcinka: 57, obecna strona 1, ilość stron 1
[1]
 • Ivellios
  (2019-09-28 15:11:52) #40011   📧 pw | 📧 email | 👮 raport

  Narazie wysłuchałem tylko fragmentu gdzieś ze środkowej części audycji. Coś tam Michał mówił, że pół roku temu dostał maila z sugestią, że jak tylko będzie okazja to niech wyłączy VPN-a i udostępni trollom swoje prawdziwe IP, zrobi honeypot'a, nałapie ipków, itd. Wiedział, że może się to skończyć przerywaniem audycji i że ucierpi na tym nie tylko Teoria Chaosu i Radio Radio, ale również w pewien sposób oberwie Radio Paranormalium (no bo nie oszukujmy się, powtarzające się tydzień w tydzień problemy negatywnie wpływają na wizerunek radia). Zakładając, że to wszystko prawda, należy zadać pytanie: dlaczego Michał mnie o tym wszystkim odpowiednio wcześniej nie uprzedził? Dlaczego nie dał znać, że szykuje się taka i taka akcja i że może być audycja przerywana? Zamiast tego cały czas słyszeliśmy i czytaliśmy zapewnienia, że za tydzień będzie naprawione.

  Druga sprawa: w nagraniu słychać, że kilku słuchaczom udało się dodzwonić do Michała na Skype, normalnie rozmawiają, nie zauważyłem żeby były jakieś przerwy spowodowane utratą przez Michała dostępu do Internetu. Audycję na żywo próbowałem retransmitować, jednak większość czasu na antenie było słychać ciszę. Serwer Radia Radio był tak zajechany DDoS-em, że już nawet autopilot nie mógł wejść. Z serwerem często w ogóle nie udawało się połączyć, nawet nie wskakiwała strona Icecasta prezentująca liczniki słuchaczy, itp. A mimo to w nagraniu nie ma żadnych dziur - wniosek z tego taki, że atak został przeprowadzony najprawdopodobniej na serwer Radia Radio, nie zaś na michałowe IP. Co za tym idzie, nawet gdyby Michał nadawał zza VPN-a to i tak wiele by nie pomogło.

  Objawy słyszalne na antenie były więc identyczne jak wtedy, gdy Radio Paranormalium nadawało z niezabezpieczonego serwera. Nastąpił atak - użycie procesora szybko rosło do 100% - najpierw wywalało prezentera a chwilę później cały serwer siadał. Poprzedni serwer Radia Paranormalium nie posiadał odpowiednio mocnych zabezpieczeń przeciwko atakom typu DoS/DDoS.

  Podobnie jest z obecnym serwerem Radia Radio - zabezpieczenie albo bardzo słabe, albo w ogóle go nie ma. Efekt słyszeliśmy dziś w nocy...

  Później jak będę miał trochę więcej wolnego czasu, postaram się wysłuchać całej audycji.

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (20)


 • Jan Jan
  (2019-09-29 12:19:56) #40026 | 👮 raport

  Brawo klodzie, jeśli serio to była twoja ostatnia transmisja na antenie Paranormalium, to oficjalnie można uznać, że teoria chaosu przestaje istnieć. Sam chłopie uśmierciłeś swoje dziecko.
  Jesteś bezczelnym narcyzem, któremu wydaje się, że wszystko wie najlepiej, że wszystko robi najlepiej i każdego dookoła traktuje jak z wyższością. Większość twoich słuchaczy to słuchacze Paranormalium. Jedyna kompletna biblioteka twoich audycji to archiwum Paranormalium sumiennie prowadzone od lat przez Iveliosa. Zdajesz sobie chłopie w ogóle sprawę ile RP w osobie Marka odwaliło za ciebie roboty przez ten czas? Wiesz, że dzięki RP można słuchać twoich audycji chociażby na urządzeniach Apple w ich aplikacji do podcastów? O niczym nie masz pojęcia, ludzie dookoła bardziej dbają o Teorię niż ty sam. Problemy związane z atakami trolli dawno mogły zostać rozwiązane, gdybyś kogokolwiek chciał posłuchać i dać sobie pomóc. Gdybyś tylko potrafił współpracować. To jest skandal jak wyglądał twój kontakt z Markiem. Nadajesz na antenie jego radia od dawna a nie umiesz nawet prywatnie korespondować. Robisz te audycje tylko dla siebie, żeby sobie pogadać i mieć w dupie całą resztę. To nie żadne służby atakują, tylko zwykli trolle. Nie takie rzeczy w internecie są mówione i mają o wiele większe zasięgi niz Teoria a służbom nie przeszkadzają. Zrozum w końcu, że jesteś obiektem ataków trolli z innego powodu. I z rozum, że bez RP ta audycja zdechnie. 50 tys na kolejne radio chciałeś uzbierać, bredzisz coś nadawaniu w FM. Zejdź chłopie na ziemię, bo najprostszych spraw organizacyjnych nie jesteś w stanie załatwić a bujasz w obłokach ciagle. Ukłoń się lepiej w stronę ludzi, ktorzy przez lata dbają o twoją audycje i odwalają kupę roboty. O banowaniu i kasowaniu komentarzy z czata to juz w ogóle szkoda gadać. Plujesz na swoich słuchaczy za każdym razem jak tylko coś ci nie pasuje. Całkowita cenzura. Gadasz tylko z trzema słuchaczami, reszta ma bana. A idź pan w cholerę nara

  Odpowiedz


 • Ivellios
  (2019-09-29 13:36:19) #40027   📧 pw | 📧 email | 👮 raport

  Informuję, że komentarze wulgarne i wysyłające Michała do psychiatryka bądź obrażające jego osobę w inny niewybredny sposób będą z miejsca KASOWANE. Tak tylko uprzedzam, bo już dzisiaj parę takich wpisów musiałem usunąć. Trzymajmy jakiś poziom...

  Odpowiedz


 • Arek
  (2019-09-29 14:25:15) #40028 | 👮 raport

  No i dodrze się stało radio nic nie straci na swoim poziomie,a wręcz odwrotnie

  Odpowiedz


 • onyx
  (2019-09-29 15:32:03) #40029 | 📧 email | 👮 raport

  W sumie to ma rację, że myśli o prywatnej strefie dla audycji dostępnej tylko dla sponsorów, którzy zapewne będą musieli dokonać przelewu bankowego uwiarygadniając tym samym swoje autentyczne dane osobowe lub przesłać skan dokumentu tożsamości i zdjęcie na tle gazety z aktualną datą :)

  W zasadzie i tak od kilku lat Michał prowadzi tą audycję dla siebie i kilku kumpli, którzy regularnie dzwonią przyklaskując wszystkiemu co mówi i robi bez względu jak idiotyczne by to nie było. Teraz będzie miał prawdziwe hermetyczne kółko wzajemnej adoracji wolne od "ataków służb" i niemiłych troli, bo przecież każdy kto nie przyklaskuje Michałowi to troll nawet Ivellios :)


  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (4)


 • Pukei-Pukei
  (2019-09-29 16:14:24) #40033 | 👮 raport

  Przypomnijmy sobie parę faktów historycznych:
  - lipiec 2016 - Michał strzela focha w NR, po czym używając strony fejsbukowej NR jedzie po krawcu jak po burej suce www.facebook.com/NocneRadio/posts/912920568851872
  - czerwiec 2018 - Michał staje się ofiarą podszywu, zapytany przez dziennikarza bezrefleksyjnie wskazuje NR, RWW i ET jako winnych, od czego się wszystkie te radia odcinają www.pcworld.pl/news/DRUGA-AKTUALIZACJA-Uwaga-Nowy-scam-probujacy-wyludzic-pieniadze,410466.html
  - wrzesień 2019 - Ivellios zwraca uwagę, że kolejne obiecanki że za tydzień będzie dobrze są niepoważne, a Michał: uuu nieelegancko! nie wolno mówić takich rzeczy publicznie!
  No ludzie, poezja xD ale każdy, kto kiedyś z Michałem coś próbował zrobić dobrze wie, że krytyka na priv albo skończy się olaniem sprawy, albo pretekstem do zaczepek.
  To śmieszne, że już od ładnych paru lat Ivellios dba o Teorię Chaosu parę razy mocniej niż Michał. Nie oszukujmy się - jeśli były jakieś problemy techniczne, a Ivellios nie miał swojego nagrania, to je dostawaliśmy po tygodniu. Znalezienie czegokolwiek na nowej stronie tch. Nagrania może i są wrzucane do jakichś playlist, ale trzeba się ich naszukać i namęczyć, w feedzie RSS mamy dwie audycje z sierpnia tego roku, a potem z zeszłego.
  A najzabawniejsze w całej sytuacji jest to, że najlepiej by było, gdyby ta historia z honeypotem to było zwykłe kłamstwo i próba zrobienia uniku przed odpowiedzialnością. "Atak na router" jest bardzo trudny do przeprowadzenia i wymaga niebotycznych środków, ponieważ domowe routery domyślnie nie nasłu***ą połączeń przychodzących. Żeby postawić honeypota, Michał musiałby się zgłosić do operatora, by ten to odblokował, a następnie na którymś porcie wystawić honeypota. Honeypoty mają kilka zastosowań:
  - mają przykuć uwagę atakującego jako łatwy cel, by dać czas na ochronę całej infrastruktury,
  - rejestrują działalność atakującego, co może adminowi potem zabezpieczyć pozostałe maszyny przed podobnym atakiem,
  - rejestrują metadane, po których teoretycznie można namierzyć atakującego.
  W przypadku ddos użycie honeypota jest bez sensu, ponieważ w najlepszym wypadku zarejestruje on kilkaset adresów ip maszyn z użytego botnetu.
  Jeśli dobrze zrozumiałem Michała, to ma on nadzieję, że anonimowe osoby podające się za służby teraz założą czarne garnitury i jutro o 6 rano odwiedzą atakujących. Naprawdę mam nadzieję, że to żart, ponieważ w przeciwnym razie mamy następującą sytuację: ktoś się z nim skontaktował i rzucił ten pomysł. Michał mu przyklasnął. Honeypot to oprogramowanie, które trzeba zainstalować u Michała i zajmuje to raczej 14 minut, a nie 14 dni. Przez 14 dni rzekome dobre służby piszą lub kupują nowoczesnego konia trojańskiego i przekonują Michała do jego instalacji na własnym komputeerze. Na dobrą sprawę cała ta maszyna już mogła wysłać wszystkie dane - hasła, pliki, dosłownie wszystko - do atakującego. Dlatego dużo lepiej dla wszystkich by było, gdyby cała afera to był tylko ponury żart.
  Jak słusznie zauważył Ivellios, zaatakowany został serwer radiaradia. Przypomnijmy - radia, na które Michał zebrał ponad 3 tysiące polskich nowych złotych. Jak się zabezpieczyć przed ddosami? Mógł zapytać Ivelliosa, który sobie z tym poradził, i dowiedzieć się, że kosztuje to kilkanaście złotych na miesiąc.
  I na koniec, "współpraca z Ivelliosem była ciężka" czy coś takiego. No ja p***. Człowiek daje mu infrastrukturę i archiwum za darmo, poświęca czas, zabezpiecza serwer, ciekaw jestem co było w tym ciężkiego - może mu za dużo marudził, żeby Michał wrzucił nagranie z porwanej audycji.
  Brak szacunku dla słuchaczy, brak szacunku dla sponsorów, brak szacunku do admina, tylko Mosad dzwoni i beka. Taki wygląd Teorii Chaosu AD 2019.

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (2)


 • JP2
  (2019-09-29 19:21:30) #40036 | 👮 raport

  I bardzo dobrze że skończył nadawać te bzdury, szkoda czasu antenowego na te brednie. Gdyby mnie obrazil tak jak sugeruje tu admin RP to by w***ane dostał aż by fuczało.

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (3)


 • Zniesmaczony
  (2019-09-29 22:07:23) #40042 | 📧 email | 👮 raport

  Coż tu można napisać.. on nie ma pojęcia na temat IT, nie potrafi przyznać się, że potrzebuje pomocy z zakresu postawienia strony... przecież zebrał 3K złotych.. bez problemu mógł zatrudnić specjalistę do budowy strony radia. To nie jest poteżna witryna ale radiowy blogasik. Jednak woli wszystkim wmawiać.. że jego ścigają służby... jaaasne.. faceta z taką słuchawlnościa.. który NIC sensownego nie powiedział od lat.. poza ty, że on zrobił zdjęcia bilderbergom i wie o pedofili elit. RP ma ciekawe audycje. Przestańcie wspierać ta głupią audycje. Ona nie przynosi Wam chwały. Tylko wstyd.
  Pozdrawiam

  Odpowiedz


 • takiesrednie
  (2019-09-30 0:05:12) #40044 | 👮 raport

  Z jednej strony audycja nie jest wybitna, ale jak widze niektóre komentarze to śmiech na sali.

  Bogowie internetu i programowania, a budyniu nie umiecie zrobić bez instrukcji na torebeczce, to dopiero beka.

  A ty Ivelios też się ogarnij bo naprawdę, albo puszczaj tą audycje, albo nie.

  Jacy słuchacze taka audycja, skoro Michał natrzepał 3k to widocznie mu styka na wycieczke będzie i co więcej trzeba, a słuchacze dalej płacą tak jak na mityczny "warsztat" gdzie jakiś typ na zasiłku kase zbierał na 5 czy któretam płodzenie, czy inne wycieczki bildenbergu.

  Szkoda bo to niszczy zaufanie między ludźmi i na wartościowe rzeczy kasy bra. To jest plaga internetu ta audycja to małe miki.

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (1)


 • Jaro
  (2019-09-30 2:50:21) #40046   📧 pw | 📧 email | 👮 raport

  Przeczytalem wlasnie caly ten rajwach. Nie jestem osobiscie fanem tej audycjji ale mimo wszystko szkoda, zawsze można bylo puscic mp3 i sie posmiac. Ostatnimi czasy bylo naprawde srednio, telefony od tych samych ludzi co audycje przewijalem ale jakos mi bedzie brakowalo tego faceta przeciw ktoremu caly swiat sie zawziol. Na koniec zapytam czy to koniec nadawania w paranormalium czy calkowity koniec? Moze macie jakies informacje co dalej?
  Pozdro

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (1)


 • Antares
  (2019-09-30 16:42:35) #40051 | 👮 raport

  Zadziwiająca jest zbieżność z innym reprezentantem Polonii na wyspach to znaczy z Tomaszem D. aka mapetem. W jednym i drugim przypadku ostatnie lata działalności na RP to życie w świecie wlasnych urojeń, walka z częścią co bardziej krytycznych aczkolwiek wciąż sprzyjających słuchaczy, utworzenie kółka bezkrytycznych potakiewiczy (w przypadku mapeta była to m.in. Anna Koch, pamięta ktoś?), wieloletnie (sic!) zaniedbania na stronie z nieodłącznymi obietnicami "już za chwileczkę, już za momencik "Piątek z Pankracym" zacznie się kręcić" (w przypadku mapeta było to archiwum nie aktualizowane od dwóch lat, zarówno w przypadku mapeta i Michała całość technikaliów - jak prowadzenie archiwum na bieżąco - była prowadzona wyłącznie przez Ivelliosa), a na koniec spektakularne ***nięcie drzwiami, przy czym pretensje oczywiście do wszystkich tylko nie do siebie, pomimo że poziom audycji na końcu był taki że słuchało się to zarówno z rozbawieniem i równocześnie zażenowaniem, bo wartości poznawczej nie miało to absolutnie żadnej. Taki radiowy dadaizm. Do tego w przypadku kolegi z Irlandii i południowego Londynu kompleks grandiosa level hard, przy którym filmowy Tony Stark to wyjątkowo skromny i wręcz zakompleksiony facet. Na dodatek roztaczane historie o spisku zjednoczonych służb, lecące czarne helikoptery, pedofile nastający na życie za odkrycie ich tajemnic, ogólnie rzecz ujmując taka wstępna faza podleckizmu. W jednym i drugim przypadku trochę szkoda, bo pokazuje jak niezły radiowiec po paru latach przeradza się w swoją karykaturę. O ile parę lat temu jednego i drugiego słuchałem na żywo z autentycznym zainteresowaniem to ostatnie lata działalności na antenie RP to była męczarnia, po prostu bezowocna próba znalezienia sensu w tzw. strumieniu świadomości.

  Odpowiedz


 • takiesrednie
  (2019-09-30 18:39:17) #40052 | 👮 raport

  To są takie audycje, jak i radia jego i jego kumpli, różne.

  Audycje "luźne" czyli bełkocik taki, i głównie chodzi o to że oni musza się wygadać to chociaż do słuchaczy i własnego kółka adoracji mogą sobie pogawędzić.

  Narobili kilka radyjek, no i co jeden to kapitan, bo wiadomo...

  Dopatrywanie się sensu jest błędem.

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (2)


 • onyx
  (2019-10-04 21:22:10) #40073 | 📧 email | 👮 raport

  no to audycja leży i kwiczy, tak z ciekawości zajrzałem na teoriachaosu.info jakie ma ów Michał zaplecze oj słabiutko.

  Po przeklikiwaniu się w gąszczu informacji nie znalazłem nigdzie gdzie tej jego audycji można słuchać a na powrocie do głównej wszystko złapało zawiechę, dla porównania prymitywna strona Ivelliosa śmiga wręcz wzorcowo, ehh to chyba wystarczający dowód na to, że chłopaczek o teorii spiskowych robi dla siebie...

  btw. takiej amatorszczyzny dawno nie widziałem, ***iarze mają więcej wiedzy jak się promować i wystawiać swój kontent w internetach od tego kolesi....

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (1)


 • Fefra
  (2019-10-09 15:35:45) #40090 | 👮 raport

  No szkoda, szkoda...
  To był naprawde dobra audycja kabaretowa :)

  Odpowiedz


 • paweu
  (2020-05-31 10:43:06) #40415 | 👮 raport

  witam kiedy na antenę radia paranormalium wraca Teoria Chaosu ?

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (1)


 • Ivellios
  (2020-10-25 21:22:24) #40618   📧 pw | 📧 email | 👮 raport

  Przypadkiem znalazłem screeny z chatango z 27-28 września 2019. Może ktoś zechce sobie poczytać, co tam się wtedy na czacie działo :) imgur.com/a/veruPUb

  Odpowiedz


 • zdumek
  (2021-10-11 22:30:08) #41954 | 👮 raport

  Z tego co widzę to właśnie kloda i jego audycję wywalono z kolejnego radia: forum.paranormalium.pl/viewtopic.php?f=33573&p=153242#p153242

  teraz to już chyba tylko trolle będą go retransmitowały. Choć z tego co widziałem na trollerskiej wikipedii, to nawet trollom też już się odechciało tego słuchać.

  Odpowiedz
 • Wszystkich komentarzy do tego odcinka: 18, obecna strona 1, ilość stron 1
  [1]
  Tagi
  WYSZUKIWARKA AUDYCJI
  WSZYSTKIE AUDYCJE
  SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
  RAMÓWKA NA DZIŚ
  ARCHIWUM AUDYCJI
  WESPRZYJ
  RADIO PARANORMALIUM
  POLECANE KSIĄŻKI
  Copyright © 2004-2021 by Radio Paranormalium