Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Właśnie nadajemy audycję na żywo! Gorąco zachęcamy do słuchania
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum

Potwierdzono istnienie drugiej grasicy u myszy


Dodano: 2006-03-10 22:13:00 | Wyświetleń: 7858 | 🕑 Odłóż na później
Mysz laboratoryjnaPo całym stuleciu obserwacji myszy laboratoryjnych, wydawać by się mogło, że naukowcy znają ciało istoty żywej tak, jak własne dłonie. Zastanówmy się jeszcze raz, ponieważ niemieccy naukowcy donoszą, że odkryli nowy organ! Jak powszechnie wiadomo, u myszy występuje grasica, różowo-szara tkanka pomagająca wytwarzać zwalczające infekcje komórki T układu immunologicznego, organ ten jest wielkości grochu i mieści się w klatce piersiowej tuż nad sercem. Obecnie dr Hans-Reimer Rodewald, pracownik Uniwersytetu w Ulm w Niemczech, wraz ze swoimi kolegami ogłosił odkrycie mniejszej, drugiej grasicy, ukrytej w karkach myszy laboratoryjnych. Nie mogłem w to uwierzyć przez parę miesięcy. Rok 2006 nie był czasem, który przewidziałem na zmiany w anatomii, powiedział Rodewald.

To odkrycie rodzi nowe pytania dotyczące immunologii u myszy. Badacze zainteresowani systemem immunologicznym często kroją na kawałki mysią grasicę, by sprawdzić działanie tego systemu bez niej oraz dowiedzieć się, jak komórki T produkowane są w jelicie i w skórze.

Obecność drugiej grasicy sugeruje, że wiele z tych myszy wciąż miało pracującą grasicę znajdującą się w szyjach, co mogło mylić wyniki badań. Mogą być niezbędne ponowne badania myszy. Jednak jak powiedział Rodewald, niektórzy nie zamierzają tego robić.

To odkrycie nie jest taką niespodzianką, jak mogłoby się wydawać. Biolodzy wiedzieli już wcześniej, że inne ssaki, wliczając w to niektórych ludzi, posiada dodatkową grasicę umiejscowioną w szyi. Już w latach czterdziestych XX wieku sugerowano, że pięć na sześć ludzkich płodów ma drugą grasicę w szyi właśnie. Teorie co do drugiej grasicy u myszy pojawiły się już w latach sześćdziesiątych.

Opracował: Ivellios
Na podstawie: Nature

Wikipedia: Grasica

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze do artykułu

Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
BBcode:

[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, koniecznie zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy na łamach strony Radia Paranormalium. Prosimy nie podawać w komentarzach adresów email - do tego służy odpowiednie pole!


Do tego artykułu nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!
  Tagi
  Inne artykuły
  z działu Ciekawostki
  SŁUCHAJ NAS
  SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
  RAMÓWKA NA DZIŚ
  ARCHIWUM AUDYCJI
  WESPRZYJ
  RADIO PARANORMALIUM
  POLECANE KSIĄŻKI
  NAJNOWSZE FILMY
  Copyright © 2004-2021 by Radio Paranormalium