Potwierdzono istnienie drugiej grasicy u myszy

To odkrycie rodzi nowe pytania dotyczące immunologii u myszy. Badacze zainteresowani systemem immunologicznym często kroją na kawałki mysią grasicę, by sprawdzić działanie tego systemu bez niej oraz dowiedzieć się, jak komórki T produkowane są w jelicie i w skórze.
Obecność drugiej grasicy sugeruje, że wiele z tych myszy wciąż miało pracującą grasicę znajdującą się w szyjach, co mogło mylić wyniki badań. Mogą być niezbędne ponowne badania myszy. Jednak jak powiedział Rodewald, niektórzy nie zamierzają tego robić.
To odkrycie nie jest taką niespodzianką, jak mogłoby się wydawać. Biolodzy wiedzieli już wcześniej, że inne ssaki, wliczając w to niektórych ludzi, posiada dodatkową grasicę umiejscowioną w szyi. Już w latach czterdziestych XX wieku sugerowano, że pięć na sześć ludzkich płodów ma drugą grasicę w szyi właśnie. Teorie co do drugiej grasicy u myszy pojawiły się już w latach sześćdziesiątych.
Opracował: Ivellios
Na podstawie: Nature
Wikipedia: Grasica
Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze · Dodaj komentarz
Do tego artykułu nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!
Dodaj komentarz
Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.
Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.