[ZAMKNIJ REKLAMY]
Kup reklamę w tym miejscu!

Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
STR. GŁÓWNA
SŁUCHAJ
PODCASTY
CZYTELNIA
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum

Podświadomie przewidujemy i reagujemy na emocjonalne zdarzenia w przyszłości


Dodano: 2015-08-28 02:36:43 · Wyświetleń: 3300
Zakładka Dodaj do zakładek · Udostępnij:  Facebook  Wykop  Twitter  WhatsApp


Możliwe jest, że nasz podświadomy umysł w jakiś sposób "widzi" zdarzenia mające nastąpić za 1 do 10 sekund. Nim staniemy się świadomi zdarzenia, nasze ciała mogą reagować zmianami rytmu bicia serca, zmianami na skórze lub w układach nerwowych.

Metaanaliza ponad dwudziestu eksperymentów przeprowadzonych przez siedem niezależnych laboratoriów zasugerowała, że jesteśmy podświadomie zdolni do generowania "predyktywnej aktywności wyprzedzającej" (predictive anticipatory activity, PAA). Owa analiza, zatytułowana "Analiza predyktywnego wyprzedzania fizjologicznego poprzedzającego pozornie nieprzewidywalne bodźce", została przeprowadzona przez psycholog Julię A. Mossbridge z Northwestern University i opublikowana w dzienniku "Frontiers in Psychology" w październiku 2012 roku.

W wielu spośród przeanalizowanych badań, ochotnikom pokazywano przypadkowo dobrane obrazy, które miały generować reakcje emocjonalne lub być neutralne. Zanim został wyświetlony obraz, ciało ochotnika już zarejestrowało stosowną reakcję. Najsilniejsze reakcje następowały po ukazaniu obrazu, jednak delikatna reakcja pojawiała się kilka sekund wcześniej, sugerując podświadomą odpowiedź na przyszły bodziec.

Czucie cudzej udręki na odległość: pozorne połączenie psychiczne

Autorzy badania użyli następującej analogii na opisanie zjawiska. Wyobraź sobie patyk wystający pośrodku rzeki, wokół którego płynie woda. Patyk ten reprezentuje przyszłe zdarzenie, jest to zakłócenie - zdarzenie emocjonalne, pobudzające, lub z innego powodu istotne. Upływ wody w rzece reprezentuje upływ czasu, gdy nasz świadomy umysł dostrzega ten patyk.

Woda wokół patyka jest bardziej zaburzona po przepłynięciu przez niego. Delikatne zaburzenie na powierzchni wody pojawia się jednak już krótko przed patykiem. Podświadomy umysł wykrywa zaburzenie krótko przed zdarzeniem.

Autorzy badania zauważają, że w celu zweryfikowania istnienia PAA potrzebne będzie stworzenie jednego standardu dla przeprowadzenia wielu eksperymentów. Ta metaanaliza mogła jedynie przyjrzeć się eksperymentom, w których zastosowano różne metody. Autorzy stwierdzili jednak występowanie istotnej wskazówki, że PAA rzeczywiście istnieje. W celu zweryfikowania tej hipotezy, zalecili przeprowadzenie w przyszłości dalszych badań z użyciem ustalonego standardu.

Co może powodować to zjawisko?

Oto niektóre z sugestii dotyczących tego, co może wywoływać PAA:

1. Świadomy umysł myli się co do występujących zdarzeń. Zdarzenie mogło tak naprawdę nastąpić 10 sekund wcześniej, gdy ciało na nie zareagowało, lecz świadomy umysł nie zarejestrował tego od razu.

2. Może działać znana z fizyki kwantowej retroprzyczynowosć (z ang. retrocausation). Sugerowano, że przyszłe i przeszłe zdarzenia mogą wchodzić w interakcje między sobą.

Tara McIsaac, Epoch Times
Tłumaczenie i opracowanie: Ivellios

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze · Dodaj komentarz
 • wolchw
  (2015-08-28 20:37:08) #12614
  | 📧 email | 👮 raport

  Podobnie jest z wyczuwaniem czyichś emocji. Te emocje mogą być przekazywane inie mam tu na myśli zwykłej empatii. Myślę że to wynika z tego że wszystko jest ze sobą połączone.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • kupaczku
  (2015-09-02 1:31:19) #12655
  | 👮 raport

  3. Czasowe opóźnienie pomiędzy nieświadomą a świadomą rejestracją faktu może wynosić 1-10 sekund.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
Dodaj komentarz
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
Tagi
Inne artykuły
z działu
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2022 by Radio Paranormalium