Dołączając do bukmachera Mostbet w Polsce, otrzymasz ładunek pozytywnych emocji z obstawiania zakładów sportowych i kasyn online, a także najkorzystniejsze warunki. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym graczem, czy dopiero zaczynasz, platforma zaoferuje Ci wysokie kursy, różne bonusy i promocje, darmowe zakłady, darmowe spiny i bonusy Mostbet bez depozytu. Pobierając aplikację mobilną, możesz cieszyć się grą nawet w podróży!


Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!

SŁUCHAJ
ZALOGUJ SIĘ
ZAMKNIJ
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum

Brytyjscy naukowcy podważają istnienie zdolności psychicznych


Dodano: 2012-03-19 17:39:45 · Wyświetleń: 7960
Zakładka Dodaj do zakładek · Udostępnij:  Facebook  Wykop  Twitter  WhatsApp
Niezależni badacze podważyli możliwość istnienia zdolności psychicznych po tym, jak nie byli w stanie znaleźć dowodu potwierdzającego istnienie postrzegania pozazmysłowego.

Ich raport stanowi odpowiedź na badanie przeprowadzone w 2011 roku przez psychologa Daryla Bema, postulujące istnienie prekognicji - zdolności do postrzegania przyszłych wydarzeń.

Jak podaje dziennik Public Library of Science ONE, Chris French, Stuart Richie i Richard Wiseman z Uniwersytetów w Londynie, Edynburgu i Hertfordshire próbowali odtworzyć ostatni eksperyment Bem'a, nie znaleźli jednak dowodów na istnienie prekognicji.

Ich raport został odrzucony przez dziennik Journal of Personality and Social Psychology (JPSP), który pierwotnie opublikował odkrycia Bem'a wraz z jego apelem do niezależnych badaczy o próbę powtórzenia eksperyment, czytamy w oświadczeniu Uniwersytetu w Hertfordshire.

"Nasz tekst został odrzucony bez przekazania do sprawdzenia, zgodnie z polityką dziennika, która nie dopuszcza publikacji powtórzeń", powiedział profesor French. "Nasz artykuł otworzył debatę na temat właściwego miejsca replikacji w literaturze naukowej".

W eksperymencie Bem'a, po wypełnieniu testu pamięci składającego się z listy słów, uczestnikom pokazano wybrane 50% słów z pierwotnej listy.

Wyniki pokazały, że uczestnicy lepiej zapamiętywali słowa, które dopiero miały się ukazać, co wskazuje, że z wyprzedzeniem w czasie 'sprawdzali' te przyszłe słowa.

W parapsychologii istnieje tendencja do przyjmowania każdego pozytywnego powtórzenia, oprócz odrzucania nieudanych prób powtórzenia, jeśli procedury nie zostały dokładnie odtworzone.

"Uczyniliśmy ogromny wysiłek, aby upewnić się, że zastosowaliśmy te same procedury, co Bem", powiedział Stuart Ritchie. "Używając programu komputerowego Bem’a i metod statystycznych, powtórzyliśmy jego eksperyment trzykrotnie, w każdym z naszych kampusów, z taką samą liczbą uczestników, co w pierwotnym badaniu".

Zeenews.com, za: IANS
Tłumaczenie i opracowanie: Ivellios

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze · Dodaj komentarz
  • kar-dar
    (2012-05-20 11:48:56)
      📧 pw | 👮 raport

    Heh moim zdaniem trochę źle tytuł tematu napisany , z tego co wyczytałem to tak na ludzki rozum badali czy hehehe powiedzmy człowiek może widzieć z wyprzedzeniem coś jak przewidywanie czynności lub przyszłości , ja osobiście też mam małe zastrzeżenia co do takiej umiejętności psychicznej ale nie mówię że nie może istnieć , natomiast co do tematu to to jest tylko jedna z umiejętności psychicznych a są jeszcze np.Telepatia itd więc ***o udowodnili a takie eksperymenty nie mogą oddać samych zdolności psychicznych , fajne jest to że mózg ludzki jest nie zbadany a potrafi tak wiele więc wyobraźmy sobie że każdy z nas umiałby wykorzystać tylko skromne 50% po 25% z każdej półkuli a cotam zaszalejmy 70% co daje 35% na jedną połowę wyobraźcie sobie , kiedyś oglądałem Nie do wiary program chyba na TVN był tam koleś z chorobą nie pamiętam nazwy (miał sparaliżowaną czy uszkodzoną jakąś połówkę tylko niwiem jaką) potrafił zapamiętywać tekst obojętnie jaki po jednokrotnym przeczytaniu i potrafił powiedzieć-wyczytać w myślach datę urodzenia indywidualnej osoby kim by nie była ciekawa umiejętność , gdzieś czytałem że to brednie o tym procentowym wykorzystywaniu mózgu że podobno cały mózg człowiek wykorzystuje może i prawda ale to musi być żałosne wykorzystywanie i przepływ danych że ho ho !


    | OdpowiedzDodaj komentarz
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
Tagi
Inne artykuły
z działu
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
PROGRAM NA DZIŚ
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Arkadiusz Miazga
Czas Tajemnic - blog Damiana Treli
Forum Portalu Infra
Głos Lektora
Instytut Roberta Noble
Księgarnia-Galeria Nieznany Świat, księgarnia ezoteryczna, sklep ezoteryczny, online, Warszawa
Paranormalne.pl
Player FM
Portal Infra
Poszukiwacze Nieznanego. Blog Arkadiusza Czai
Poznajemy Nieznane
The Monroe Institute Polska
UFO-Relacje.pl - polska baza relacji o obserwacjach UFO
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2024 by Radio Paranormalium