[ZAMKNIJ REKLAMY]
Kup reklamę w tym miejscu!

korekta powiek

Kup bitcointaxi bagażowe kraków

Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!

testosteron, winstrol, omnadren - www.sterydy.cc

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
STR. GŁÓWNA
SŁUCHAJ
PODCASTY
CZYTELNIA
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum

Obce formy życia mogą posiadać kod genetyczny podobny do naszego


Dodano: 2009-04-21 21:38:53 · Wyświetleń: 12767
Zakładka Dodaj do zakładek · Udostępnij:  Facebook  Wykop  Twitter  WhatsApp
Obca forma życia, pozaziemska forma życia


Jakie podobieństwa będą wykazywały obce formy życia do tych żyjących na Ziemi? Nie dowiemy się tego dopóki którychś z nich nie znajdziemy, już teraz jednak mamy dowód na to, że przynajmniej podstawowe materiały budulcowe będą te same.

Wszystkie ziemskie formy życia posiadają ten sam zestaw 20 aminokwasów. Biochemicy doprowadzili do zsyntezowania dziesięciu spośród nich w eksperymentach symulujących bezżyciowe środowiska prebiotyczne, używając odpowiedników błyskawic, promieniowania jonizującego pochodzącego z przestrzeni kosmicznej lub otworów hydrotermalnych, w celu dostarczenia niezbędnej energii. Aminokwasy odnajdywano również w meteorytach, które uformowane zostały jeszcze zanim powstała Ziemia.

Paul Higgs i Ralph Pudritz z Uniwersytetu McMastera w Hamilton (prowincja Ontario, Kanada) wskazali, że wszystkie te eksperymenty doprowadziły do wytworzenia podzespołów tych samych dziesięciu aminokwasów i obliczyli, że właśnie te dziesięć aminokwasów potrzebuje najmniej energii do uformowania się.

Naukowcy argumentują, że jeśli obce formy życia naprawdę istnieją, być może posiadają w swoim jądrze te same dziesięć aminokwasów.

Uniwersalny kod?

Naukowcy pokazują, w jaki sposób pozostałe dziesięć aminokwasów mogło zostać dodane jeden po drugim w momencie, gdy życie na Ziemi zaczęło przybierać bardziej wyrafinowaną postać. Wywołując przy tym kontrowersje, idą dalej, argumentując, że proces ten dyktował rozwój kodu genetycznego, sugerując przy tym, iż kod jest uniwersalny.

Darren Griffin, genetyk z Uniwersytetu w Kent (Wielka Brytania), sądzi, iż w swoich konkluzjach Higgs i Pudritz idą zbyt daleko.

"Prawa fizyki rządzą wszechświatem i wydaje się rozsądne sugerować, że istnieją prawa biologii molekularnej, które również mogą być uniwersalne. Wydaje się jednak nieprawdopodobne, że taki sam kod genetyczny mógłby powstać na innej planecie, nawet gdyby istniały podobieństwa w cząsteczkach elementarnych, takich jak aminokwasy", mówi Griffin.

Lewis Dartnell, New Scientist, 9 kwietnia 2009
Tłumaczenie i opracowanie: Ivellios

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze · Dodaj komentarz
Do tego artykułu nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!
Dodaj komentarz
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
Tagi
Inne artykuły
z działu
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2022 by Radio Paranormalium