[ZAMKNIJ REKLAMY]
Kup reklamę w tym miejscu!

www.kasyfiskalne2019.pl/nowe-przepisy/najwazniejsze-informacje-o-e-paragonach-fiskalnych/

http://www.gigaom.pl/czujniki_indukcyjne.htmltekmat.pl

Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
STR. GŁÓWNA
SŁUCHAJ
PODCASTY
CZYTELNIA
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum

Jeśli odnajdziemy kosmitów, to będą oni maszynami


Dodano: 2015-08-06 21:55:51 · Wyświetleń: 3211
Zakładka Dodaj do zakładek · Udostępnij:  Facebook  Wykop  Twitter  WhatsApp
Prof. Martin Rees


Kontakt z obcymi prawdopodobnie wyjdzie od maszyn żyjących w innych światach poza naszym układem słonecznym - stwierdził astronom królewski, Martin Rees.

Prof. Lord Rees (72 l.) powiedział podczas Festiwalu Nauki w Cheltenham w Wielkiej Brytanii, że "nie wstrzymuje oddechu" za oznaki pozaziemskiego życia, stwierdził jednak że gdyby udało się odebrać sygnał, to nie będzie on pochodził od organicznych form życia, takich jak ludzie.

Stwierdził, że większość eksploracji kosmosu byłaby dokonywana przez maszyny, które nie posiadałyby ograniczeń wynikających z trudności fizycznych związanych z bytowaniem w kosmosie lub na innych planetach.

"Uważam za całkiem prawdopodobne, że w ciągu kilku stuleci taką przekraczającą granice inteligencją będą maszyny, ponieważ łatwiej im będzie uzyskać zasięg pozaziemski, gdyż nie są organiczne, zaś większość eksploracji kosmosu będzie wykonywana właśnie przez maszyny, nie przez ludzi", dodał.

"Jeśli przy pomocy SETI mamy wykryć sygnał, wówczas jest dużo bardziej prawdopodobne że będzie on pochodził od maszyny, nie zaś od istoty organicznej".

"Istoty organiczne istniały zaledwie ułamek czasu, a po miliardach lat zastąpią je maszyny, one więc będą stanowiły przyszłość".

Profesor Rees powiedział, że tylko kilkoro śmiałych ludzi kiedykolwiek opuści Ziemię by skolonizować układ słoneczny, gdzie będą zmuszeni użyć technologii, aby dostosować się do niezamieszkiwalnych światów i dać początek nowym cywilizacjom.

Stwierdził, że takie cyberadaptacje do warunków panujących na nowych planetach lub księżycach będą oznaczały początek "ery post-humanistycznej".

Przedsiębiorstwo Space Adventures Ltd. już teraz planuje pierwsze wycieczki na ciemną stronę Księżyca, zaś SpaceX - firma założona przez Elona Muska, która zapewnia regularne dostawy do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej - ma nadzieję, że w najbliższej przyszłości oprócz towaru zacznie przewozić w przestrzeń kosmiczną również turystów.

Musk opowiedział również o swoich ambicjach założenia kolonii na Marsie, dodając, że chciałby na tej planecie umrzeć "nie tylko wskutek upadku".

Od czasu ostatniego lotu załogowego na Księżyc w 1972 roku, astronauci nie wyszli poza orbitę okołoziemską.

Profesor Rees stwierdził: "Nie zobaczymy kolejnej misji Apollo, ponieważ były one napędzane przez wyścig supersiły. Sądzę, że znajdą się ludzie którzy tam polecą, nie będą to jednak tradycyjni astronauci, lecz szaleni ryzykanci, tacy jak Ranulph Feinnes czy Elon Musk".

"Pod koniec tego stulecia będziemy mieli trochę ludzi żyjących z dala od Ziemi. Będziemy życzyć im powodzenia w dostosowywaniu swojego potomstwa, które będzie potrzebowało adaptacji genetycznej".

"Będzie to początek nowej ery posthumanistycznej, ponieważ oni wyewoluują, by stać się nowym gatunkiem".

"Prognozuję, że w ciągu następnych około 50 lat wszystkie ciała w układzie słonecznym będą zmapowane i zbadane przez urządzenia, oraz że niektórzy ludzie się na nie przeniosą".

Profesor Rees powiedział, że obawiał się początku biotechnologii i ostrzegł, że wkrótce komputery i roboty będą na tyle zaawansowane, że będą w stanie tworzyć kolejne pokolenia maszyn bez udziału człowieka.

Profesor Stephen Hawking ostrzegł niedawno, że narodziny sztucznej inteligencji mogłyby oznaczać koniec gatunku ludzkiego.

"Jedni uważają, że powinniśmy posiadać wytyczne, podczas gdy inni sądzą że nie powinniśmy się tym przejmować. Na pewno mam obawy co do tych subautonomicznych robotów wojskowych, które mogą po prostu poczęstować ludzi kulkami", dodał profesor Rees.

"Stephen Hawking ogłosił to jednak w sposób dogmatyczny i tym sposobem przyciągnął więcej uwagi, niż ta kwestia zasługuje", dodał.

Sarah Knapton, Daily Telegraph
Tłumaczenie i opracowanie: Ivellios

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze · Dodaj komentarz
 • euronecik
  (2019-03-16 16:19:29) #39284
  | 📧 email | 👮 raport

  Mimo wszystkich obaw i konsekwencji które poniesiemy, powinniśmy to zrobić, mamy to w genach. Ludzie zawsze będą obawiać się nieznanego ale zawsze znajdują się ludzie którzy idą naprzód. Gdyby takich nie było, to ciągle mieszkali byśmy w Afryce :)

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
Dodaj komentarz
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
Tagi
Inne artykuły
z działu
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2022 by Radio Paranormalium