[ZAMKNIJ REKLAMY]
Kup reklamę w tym miejscu!

Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
STR. GŁÓWNA
SŁUCHAJ
PODCASTY
CZYTELNIA
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum

Brytyjscy naukowcy budują tarczę magnetyczną mającą chronić astronautów przed promieniowaniem


Dodano: 2007-05-04 01:59:44 · Wyświetleń: 11389
Zakładka Dodaj do zakładek · Udostępnij:  Facebook  Wykop  Twitter  WhatsApp
Tarcza magnetyczna


Brytyjscy naukowcy zamierzają stworzyć tarcze magnetyczne (podobne do deflektorów tarcz w serii popularnych seriali sci-fi „Star Trek”) w celu ochrony astronautów przed groźnym promieniowaniem.

Takie magnetyczne tarcze mogłyby zostać umieszczone na powierzchni statków kosmicznych oraz planet, by odbijać szkodliwe promieniowanie kosmiczne. Istnieje wielkie ryzyko zagrażające przyszłym odkrywcom, z czego najgroźniejszym jest nowotwór powstały w wyniku promieniowania z kosmosu oraz burz słonecznych, z którymi astronauci będą musieli się zmierzyć, kiedy odważą się opuścić magnetyczną osłonę ziemi. Szczegóły zostały zaprezentowane podczas spotkania w Royal Astronomical Society's National Astronomy w Preston w Wielkiej Brytanii. Dowodem potrzeby takiego wynalazku jest misja Apollo. Astronauci byli tylko dziesięć dni w kosmosie, ale gdyby przebywali w nim podczas burzy słonecznej, oni sami i ich statek zostałby „naładowany” śmiercionośną dawką promieniowania.

By stworzyć deflektor tarczy wokół statku albo księżyca, naukowcy muszą wytworzyć pole magnetyczne, a następnie wypełnić je zjonizowanym gazem zwanym plazmą. Plazma zostałaby zatrzymana w jednym miejscu dzięki stabilnemu polu magnetycznemu (bez niego plazma po prostu by odleciała). Kiedy promieniowanie miałoby styczność z plazmą, zostałoby zwolnione, a pole „przepchałoby” je po bokach. „Takie pole można wygenerować w odległości 20-30 kilometrów od astronautów”, twierdzi Dr Ruth Bamford z laboratorium w Rutherford-Appleton w Didcot w Wielkiej Brytanii. Taki wynalazek może być gigantycznym krokiem naprzód dla misji kosmicznych.

Źródło: BBC
Tłumaczenie i opracowanie: Darnok

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze · Dodaj komentarz
Do tego artykułu nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!
Dodaj komentarz
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
Tagi
Inne artykuły
z działu
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2022 by Radio Paranormalium