Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum
ARTYKUŁY
CIEKAWOSTKI
NAJNOWSZE FILMY
Powstanie świata według różnych mitologii - komentarze do artykułu
Komentarze wyświetlam w kolejności od najstarszego do najnowszego
Kliknij tutaj, aby powrócić do lektury artykułu

Komentarze do artykułu
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
BBcode:

[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, koniecznie zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy na łamach strony Radia Paranormalium. Prosimy nie podawać w komentarzach adresów email - do tego służy odpowiednie pole!
Wyświetlam 50 komentarzy na jednej stronie.
Wszystkich komentarzy do tego artykułu: 4, obecna strona 1, ilość stron 1

[1]
 • topor1991 (2008-11-01 21:58:03) #1252   ❗❗❗
  wiekszosc 'historii' jest zadziwiajaco podobna, czyzby nie byla powiazna z astrologia, albo poprostu eni byla 'odpowiedzia ludzi na ich niewiedze i chec wytluamczenia nieznanego?

  Odpowiedz
 • rojalista-1410 (2011-01-20 03:34:36) #6083   PW   ❗❗❗
  Znając mitologie i wierzenia różnych kultur jestem skłonny twierdzić, iż są one do siebie łudząco podobne, zwłaszcza jeśli mamy do czynienia z wielkim potopem, mianowicie jednym z charakterystycznych elementów jest imię Noe, które w różnych językach (np. z powodu braku liter odpowiadających ich łacińskim odpowiednikom) są tłumaczone na nieco inny sposób. Nie chodzi o to samo imię. Można z tym oczywiście dyskutować ale są rzeczy, których nie można zanegować. Osobiście wiem o paru naukowych teoriach na ten temat np.: niektórzy podają, iż potop był zjawiskiem o charakterze lokalnym ale jak w takim razie wytłumaczyć podobieństwo w wielu mitologiach i kulturach pozostaje kwestią otwartą. Natomiast druga, która zaczyna zyskiwać coraz więcej zwolenników mówi o prawdziwym Biblijnym potopie i ja się z tym zgadzam.

  Kolejnym elementem łączącym wiele kultur jest ich wizerunek i odniesienia do panteonu poszczególnych bóstw właściwych dla danej kultury.
  Następnym elementem jest architektura, która jest bardzo podobna w wielu miejscach na ziemi (mowa oczywiści o arch. starożytnej i średniowiecznej).

  W związku z powyższym dochodzę do wniosku, że to co podają nam niektórzy naukowcy odnośnie migracji ludów nie jest prawdą. Jest to dowód na poparcie teorii naukowej, która mówi o podziemnych komorach wypełnionych wodą, która zalała świat. I wysokość pasm górskich nie ma tu nic do rzeczy, gdyż pękająca skorupa ziemska mogła doprowadzić do wypiętrzenia się niektórych partii gór. To także tłumaczy równoległość rowów oceanicznych do pasm górskich.

  Odpowiedz
 • kamil1998 (2013-11-05 19:55:51) #7952   ❗❗❗   📧
  zaciekawił mnie mit chiński o dwóch cesarzach którzy stwierdzili ze Hun Du trzeci cesarz nie ma w ciele 7-miu otworów i postanowili je wywiercić bez obawy ze zakończy się to zgonem Hun Du

  Odpowiedz
 • Nikt (2014-11-14 19:00:34) #10287   ❗❗❗   📧
  Nie zgodzę się z egipską i grecką wersją powstania świata.

  Według greków na początku był chaos. Z chaosu wyłonili się Gaja i Uranos. Ich potomstwem byli cyklopi" tytani i sturęcy. Uranos strącił ich do tartaru (piekła), za co Gaja go znienawidzia i namówiła jego syna Kronosa do zabicia go i przejęcia władzy nad światem. kronos i reja mięli sześcioro dzieci. Jednak kronos połykał je, a rei udało się uratować tylko jedno, ostatnie: Zeusa. Zaniosła go na ziemię, gdzie wychowywały go nimfy i koza Amalteja. Gdy Zeus dorósł, Reja podała mężowi środek wymiotny i bóg zwrócił pozostałą piątkę bóstw: Posejdona, herę, hestię, hadesa i demeter. Młodzi bogowie pokonali kronosa w wielkiej walce.

  Egipt:
  na początku był ocean Nun symbolizujący chaos. Z niego wyłonił się prapagórek: Maat, czyli ład. Na pagórku osiadł Atum, pierwsze bóstwo. Atum ze swej śliny stworzył szu (powietrze) i tenut (wilgoć) ta para dała życie Gebowi - ziemi i nut - niebu.

  Odpowiedz
Wyświetlam 50 komentarzy na jednej stronie.
Wszystkich komentarzy do tego artykułu: 4, obecna strona 1, ilość stron 1

[1]
Copyright © 2004-2020 by Radio Paranormalium