[ZAMKNIJ REKLAMY]
Kup reklamę w tym miejscu!

Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
UWAGA: Wciaz podnosimy sie po ataku z 17 czerwca 2018. Archiwum mp3 nie jest jeszcze dostepne (ale wkrotce bedzie, obiecujemy!)
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Zapowiedź Bibliotekarium z 21 kwietnia
(dodano: 2017-04-15 18:28:55)
Wróć na stronę główną

Najbliższy odcinek "Bibliotekarium", który zabrzmi na naszej antenie już w piątek 21 kwietnia, będzie zrealizowany w podobnej formule, co poprzedni - bez jakiejś konkretnie wskazanej książki, ale wskażemy kilka. Chcemy porozmawiać ogólnie o literaturze historycznej. Nie będziemy polecać "Potopu", postanowiliśmy natomiast zająć się literaturą niby-historyczną, ale tez sięgającą po inne wątki. Przykładem jest twórczość Jacka Komudy, który ostatnio wypuścił książkę pt. "Hubal", która zdobyła tyleż samo pochwał, co cięgów. My jednak mamy na myśli książki, które sięgają głębiej - oprócz wątków historycznych, również wątki pozahistoryczne, fantastyczne, literatura dostosowana do naszej współczesnej wrażliwości czytania.

Audycja, jak zawsze, będzie zrealizowana na żywo, a na Państwa pytania i spostrzeżenia w podanym temacie czekamy już teraz.Komentarze do tego newsa
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
BBcode:

[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, koniecznie zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy na łamach strony Radia Paranormalium. Prosimy nie podawać w komentarzach adresów email - do tego służy odpowiednie pole!


Komentarze do tego newsa:

 • o35 (2017-04-20 12:46:09) #36171 | RAPORT
  Dokładam trylogię husycką Sapkowskiego. Nic naprawdę nie ujmując panu Komudzie oraz jego dziełom, które lubię jak najbardziej czytać tak jak moi znajomi moim skromnym zdaniem jest ona naprawdę wyjątkowa na tle polskiej literatury SF. Świetnie odnosi się do realiów okresu końca średniowiecza, postaci historycznych z tamtego okresu oraz zachodzących tam wydarzeń. Śmieje się wprost z naszych przywar narodowych jak również doskonale potrafi wpleść w akcję powieści wydarzenia historyczne znane nam z lekcji historii, religii (nie wiem jak u innych ale w moim przypadku sporo tematów znajdujących się w książce było kiedyś tam na nich za moich młodych lat poruszanych) czy też nawet z kazań w kościele i tu muszę dodać, iż właśnie jako młody szczyl słuchając kazania dowiedziałem się jak było naprawdę ze szramami na obrazie Matki Boskiej Częstochowskiej - wśród tzw gminu krążyły i zapewne krążą do tej pory niesamowite opowieści z powstaniem ich związane. W ostatniej części trylogii główny bohater wplątuje się w wydarzenia związane z ich powstaniem. Co do wątków fantastycznych jest tam ich tyle, że nie powstydziłby by się najlepsze ballady i inne dzieła z okresu romantyzmu. Język, którym trylogia husycka została napisana jest mimo swojej często finezji jasny i przyjemny w odbiorze dla współczesnego czytelnika. To tyle przepraszam za błędy i nieskładne pisanie ale tekst pisany był na smartfonie.
  Pozdrawiam o35.

  Odpowiedz
 • pieczar (2017-04-21 17:21:49) #36177 | RAPORT
  Tak, historia... Przeczytałem wiele publikacji historycznych, ale do dziś wspominam książkę " Rudy Orm" o młodym wikingu przemierzającym świat chrześcijaństwa i islamu. Jako żywo przypomina mi to dzisiejsze przepychanki. Opisy brutalności i mentalności tamtych ludzi...brrr. Polecam innym, a Panu Wiktorowi Ż. polecam przypomnieć, bo czytał na 100%.

  Odpowiedz
 • SŁUCHAJ NAS
  SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
  NEWSLETTER
  RAMÓWKA NA DZIŚ
  ARCHIWUM AUDYCJI
  WESPRZYJ
  RADIO PARANORMALIUM
  NAJNOWSZE ARTYKUŁY
  MY lubimy ICH, ONI lubią NAS - nasi partnerzy, współpracownicy i zaprzyjaźnione serwisy
  Copyright © 2004-2018 by Radio Paranormalium