Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!

SŁUCHAJ
ZALOGUJ SIĘ
ZAMKNIJ
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum

Paranormalna rzeczywistość


Dodano: 2008-07-07 23:55:40 · Wyświetleń: 8053
Zakładka Dodaj do zakładek · Udostępnij:  Facebook  Wykop  Twitter  WhatsApp
Paranormalna rzeczywistość


Mówi się, że żyjemy w trudnej rzeczywistości. Materialne nauki opracowały ją właściwie tak, by wiedzieć, jak ona wygląda. No, może nie całkiem. W najlepszym razie można powiedzieć, że rozumieją one świat wystarczająco, by zdyskontować działające siły ezoteryczne.

Ach, sorki, one nie mogą tego zrobić. Ich własne teorie dotyczące subatomowego świata ukazują miriadę sił ezoterycznych, działających pod powłoką świata materialnego. Tak naprawdę jest to spoglądanie na to, że "materia", jaką znamy, właściwie nie istnieje.

Tak wygląda problem z obecną nauką.

Świat, o którym [naukowcy] myślą że go znają, koliduje ze światem, o którym nie myślą że go znają, ale jednak myślą o nim. I te dwa przeciwne wobec siebie wpływy nie wydają się stykać ze sobą.

Problem dotyczy specjalizacji. Specjalista zastanawia się tylko nad swoim własnym obszarem specjalistycznej wiedzy, dyskontując w ten sposób niewygodne rzeczywistości, takie jak całkowity brak zrozumienia tego, czym jest rzeczywistość. I ten stan ulega jeszcze większemu pogorszeniu.

Teorie są wysuwane po to, by wyjaśnić zjawisko.

Prawdopodobieństwo poprawności jest szacowane przez rówieśników, po czym teoria jest forsowana do akceptacji. Najprawdopodobniej prawdą jest to, że nic nie ma jednej i określonej przyczyny.

Obserwujemy świat w działaniu poprzez nasze zmysły, doświadczenia i racjonalność. To wydaje się proste i idące naprzód. Ale gdy usiłujemy przemyśleć teorie na jego temat, wówczas określona rzeczywistość jest otwarta na wielokrotność przyczyn.

Wówczas teorie napotykają na problem.

Przez zdecydowane łączenie teorii z danymi, stopień subiektywności jest oparty na obiektywnych faktach, które obserwujemy. Czy jest możliwe, że te "fakty" mogą wtedy zostać zmanipulowane, by dać fałszywe wrażenie rzeczywistości, którą obserwujemy?

Pewne obszary paranormalnych badań sugerują, że tak jest w istocie. Szczególnie pomysł z "efektem eksperymentatora" mógłby mieć taką wartość. W gruncie rzeczy, teoria jest oparta na oczekiwaniach określonej osoby co do tego, jaki może wystąpić skutek - na przykład jak zachowa się rzeczywistość.

To zaczyna łączyć rzeczywistość z umysłem.

I jeśli taki proces jest możliwy, wtedy rosnąca zgodność wynika z rezultatów doświadczeń, wówczas subiektywny efekt eksperymentatora przybiera na sile pod postacią coraz większego oczekiwania tego, co zasugeruje eksperyment.

W taki sposób zgodność rzeczywistości rośnie. I nie ma żadnego innego sposobu, aby dowiedzieć się, czy doświadczalne dane są niepodważalne, czy też uległy subiektywnej infekcji - który, rzecz jasna, powoduje, że "materialny" świat nauki jest właściwie umysłowym modelem świata, doświadczanego w postaci zmanipulowanej rzeczywistości.

Faktycznie, teoria o cząsteczkach uwzględnia ten proces. W "efekcie obserwatora" mamy do czynienia z sugestią, że aby [rzeczy dziejące się na poziomie] subatomowym stały się "rzeczywistością", to "obserwacja" musi zostać dokonana przez formę świadomości. I to jest ta świadomość, która definiuje to, czym jest rzeczywistość.

Oczywiście, nauka zasugerowałaby, że cały ten pomysł to śmieci. Naukowcy wykorzystaliby jednak ten pomysł, nie wykorzystując go. W ich rzeczywistości w świecie materialnym nie ma miejsca dla takiego pojęcia, więc go tam nie ma.

Mimo to, być może niektórzy ludzie wiedzą lepiej.

Anthony North
Tłumaczenie i opracowanie: Ivellios

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze · Dodaj komentarz
  • Art
    (2008-07-08 08:43:33)
    | 👮 raport

    Sformułowanie : " Najbardziej prawdopodobna prawda.." zawiera błąd logiczny. Prawda jest jedna, nie może być mniej lub bardziej prawdopodobna.
    Prawdopodobna może być teza, teoria itp.


    | Odpowiedz



  • Ivellios
    (2008-07-08 15:38:20)
      📧 pw | 👮 raport

    W oryginale jest sformułowanie "most likely truth". Może to jakaś wpadka językowa, moja lub Anthony'ego North'a. Później zobaczę, czy da się jakoś poprawić tego byka.


    | Odpowiedz



  • Ivellios
    (2008-07-12 19:48:03)
      📧 pw | 👮 raport

    Dziękuję za nadesłane propozycje poprawki, błąd językowy z prawdą w tle już poprawiłem. Pozdrawiam


    | Odpowiedz



Dodaj komentarz
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:



Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
Tagi
Inne artykuły
z działu
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
PROGRAM NA DZIŚ
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Arkadiusz Miazga
Czas Tajemnic - blog Damiana Treli
Forum Portalu Infra
Głos Lektora
Instytut Roberta Noble
Księgarnia-Galeria Nieznany Świat, księgarnia ezoteryczna, sklep ezoteryczny, online, Warszawa
Paranormalne.pl
Player FM
Portal Infra
Poszukiwacze Nieznanego. Blog Arkadiusza Czai
Poznajemy Nieznane
The Monroe Institute Polska
UFO-Relacje.pl - polska baza relacji o obserwacjach UFO
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2024 by Radio Paranormalium