Sklep Jeździecki EquusNie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum

Mamuty nepalskie


Dodano: 2005-03-11 22:27:00 | Wyświetleń: 26602 | Przeczytam później


Pogłoski o tym, że być może w niedostępnych górach Nepalu żyją ostatnie mamuty, krążą wśród tamtejszej ludności od bardzo dawna. Sprawa ta zainteresowała rząd Nepalu, który udzielił pozwolenia na przeprowadzenie wyprawy badawczej pod kierownictwem płk. Johna Blashforda-Snella. Nieco wcześniej, w 1988 roku, otrzymał on zdjęcie, które przedstawiało zwierzę bardzo podobne do prehistorycznego mamuta. "Mamut" miał ogromne kły, gruby ogon i bardzo charakterystyczny garb na grzbiecie. Obraz ten jednoznacznie przywodził na myśl wizerunki namalowane na ścianach jaskiń i ciała wielkich mamutów zamrożone i ocalałe do naszych czasów. Ekspedycja nie udało się odnaleźć i sfotografować żadnego osobnika, jednak natknęła się na ślady ogromnych stóp. Znalezisko było na tyle obiecujące, że w rok później, w 1992 roku, Blashford-Snell zorganizował drugą wyprawę, w celu odnalezienia zwierzęcia. Zakończyła się ona sukcesem, ponieważ badacz natknął się na ogromnego samca słonia nepalskiego. Miał on 4,5 m wysokości i ważył najprawdopodobniej powyżej 8 ton. Przez uczestników ekspedycji nazwany został imieniem Raja Gaj. Nie był on jednak sam, towarzyszył mu nieco mniejszy samiec. Podczas kolejnej wyprawy, w 1998 roku, poszukiwaczom udało się zobaczyć całe stado zwierząt, składające się z pięciu samic i czterech młodych osobników, a cała populacja tych stworzeń została oceniona na mniej więcej 45 sztuk. Obecnie organizowana jest kolejna wyprawa do Nepalu, która być może przyniesie nieco więcej informacji na temat przynależności gatunkowej i pochodzenia gigantycznych "mamutów".

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze do artykułu

Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
BBcode:

[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, koniecznie zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy na łamach strony Radia Paranormalium. Prosimy nie podawać w komentarzach adresów email - do tego służy odpowiednie pole!


 • Kryptozoolog (2009-11-08 12:05:56) #4058 | RAPORT
  Myślę że powinna wyruszyć tam kolejna ekipa badawcza i wreszcie namówić zoologów na wpisanie ich do nowego gatunku słoni pod nazwą ''Słonie Nepalskie'' gdyż nie sądze żeby były to odpowiedniki mamutów, przynajmniej w więcej niż 50%.

  Odpowiedz
 • Kinomanka (2009-12-14 11:20:11) #4283 | RAPORT
  Tak jak najszybciej powinni wysłać ekipę badawczą!Bo być może naprawdę mamuty przeżyły.Zresztą czytałam że gdzieś w niedostępnych lasach jeszcze żyją mamuty włochate.A ludzie chcą przywrócić je do życia.Po co je przywracać do życia skoro można się ruszyć i odkryć je na nowo?

  Odpowiedz
 • dino0912 (2009-12-23 20:35:03) #4325 | RAPORT
  moim zdaniem mamuty mogły tam przetrwać ponieważ jest tam baaaaardzo zimno a mamuty właśnie do zimna były przystosowane

  Odpowiedz
 • Joannita (2011-08-23 12:45:41) #6899 | RAPORT
  Następna ekipa badawcza jak najszybciej powinna zostać wysłana ale mnie dziwi fakt że nie zrobiono żadnego zdjęcia (albo po prostu autor artykułu go nie posiadał) bo tak to byśmy mieli niezbity dowód a bez zdjęcia to są takie farmazony, osobiście wierzę że to zwierzę przeżyło i chciałbym żeby zostało wpisane jako nowy gatunek.

  Odpowiedz
Tagi
Inne artykuły
o podobnej tematyce
SŁUCHAJ NAS
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
NEWSLETTER
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Copyright © 2004-2019 by Radio Paranormalium