Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!

SŁUCHAJ
ZALOGUJ SIĘ
ZAMKNIJ
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum

Kontaktowcy a kobiety: Gdzie się podziały kosmiczne siostry?


Dodano: 2020-07-15 18:56:35 · Wyświetleń: 192803
Zakładka Dodaj do zakładek · Udostępnij:  Facebook  Wykop  Twitter  WhatsApp
Mała pani kapitan Aura Rhanes


Jednym z poniekąd niewygodnych aspektów ruchu Kontaktowców jest niska reprezentacja kobiet. Mieliśmy kontaktowczynie, takie jak Dana Howard czy Elizabeth Klarer, na tym polu zdecydowanie jednak dominowali zdecydowanie bardziej popularni mężczyźni - Adamscy, Van Tasselowie czy Mengerowie.

A co z Kosmicznymi Siostrami?

W swojej drugiej książce „Inside The Spaceships” (Wewnątrz Statków Kosmicznych), Adamski twierdził, że na pokładzie statku-matki orbitującego wokół Ziemi spotkał dwie kobiety o imionach Kalna i Ilmuth.

„(...) moją uwagę natychmiast przyciągnęły dwie niesamowicie piękne młode kobiety, które wstały z jednej z leżanek i podeszły do nas, gdy weszliśmy. Niewątpliwie była to przeogromna niespodzianka, ponieważ z jakiegoś powodu nigdy nie wyobrażałem sobie kobiet w charakterze kosmicznych podróżniczek”.

Dalej mamy szczegółowy i dokładny opis ich ubrania i absolutnie olśniewającego piękna, którego próba opisania stanowiła „próbę dokonania rzeczy niemożliwej”, i stwierdzenie jakoby Adamski był „zachwycony” ich pięknem. Pomimo jednak owego zachwytu, ich interakcje były raczej krótkie, gdyż w swojej historii Adamski przeszedł do spotkania z Mistrzem - starym i niepojęcie mądrym mężczyzną.

Z drugiej strony, Howard Menger początkowo nawiązał kontakt z kobietą, którą określił jako „The Girl on the Rock” (Dziewczyna na Skale). I nie, nie chodziło wcale o „kobietę na skale”. Jak opisuje w swojej pierwszej książce „From Outer Space to You” (Z Kosmosu do Ciebie), natknął się na nią w lesie nieopodal swojego domu w New Jersey, gdy miał 10 lat.

„Mimo iż byłem bardzo młody, odczucia jakiego doznałem nie sposób było pomylić z niczym innym. Był to ogromny zastrzyk ciepła, miłości, a także pociągu fizycznego, który emanował od niej w moją stronę”.

Wydaje mi się, że w tym przypadku musimy odrzucić raczej niesmaczny pomysł jakoby 600-letni kosmita wykazywał pociąg fizyczny do 10-letniego ludzkiego dziecka, ponieważ ta kobieta okazała się być reinkarnowaną żoną z planety Wenus. Dla Mengera jednak, jego wenusjańskie kobiety stanowiły obiekty miłości, wspaniałego romansu obejmującego cały układ słoneczny i wiele wcieleń. W większości swoich kontaktów miał do czynienia z mężczyznami.

Van Tassel stwierdził, że w minionych tysiącleciach, gdy kosmiczni bracia zwykle zasiedlali naszą planetę, zostawiali swoje kobiety na macierzystej planecie, podobnie jak zrobiłby każdy w razie tak ważnej ekspedycji jak ta. (Uwaga: to jest stwierdzenie Van Tassela, nie moje). Samotni mężczyźni łączyli się potem z mieszkającymi tu stworzeniami podobnymi do małp, aby stworzyć nas, ludzi.

Niewątpliwie jednak najbardziej prominentną kobietą w mitologii Kontaktowców była Aura Rhanes.

Truman Bethurum spotkał Panią Rhanes na pustyni w Arizonie i opisał ją wyłącznie pod kątem całkowitego uwielbienia i głębokiej tęsknoty. Aurę Rhanes odróżniało to, że była ona Kapitanem swojego statku. Jakże postępowi są ci kosmici! Mają kobiety-kapitanów! Zajrzyjmy do książki „Aboard a Flying Saucer” (Na Pokładzie Latającego Spodka):

„Jej gładka skóra miała piękny oliwkowo-różany kolor, a jej brązowe błyszczące oczy i lśniący uśmiech sprawiały, że jej cera lśniła jeszcze mocniej. Jestem pewien, że nie miała makijażu, nie był jej jednak potrzebny. I ta oto królowa kobiet była panią kapitan!”

I tu zaczyna się kręcenie głową. To, co zaczęło się jako obiecująca opowieść o postępowości kosmitów, przeradza się w subtelnie seksistowski komentarz, ponieważ Bethurum nigdy nie mówił o Aurze w równy sposób. Z jednej strony zostaje ona wyniesiona na piedestały, jako zapierający dech w piersiach okaz piękna i absolutnie idealna fantazja. Gdy jednak Bethurum opisywał jej rolę jako kapitana, nazywał ją „little lady captain” (mała pani kapitan). Jej wartym odnotowania osiągnięciem nie było wcale to, że dowodziła statkiem, ale że robiła to w czerwonej spódnicy.

Choć to w żadnym razie ich nie usprawiedliwia, warto zaznaczyć, że ci mężczyźni byli produktami swoich czasów - tworami Ameryki z połowy XX wieku. Był to okres, w którym mężczyźni zajmowali się wszystkimi ważnymi sprawami, a kobiety siedziały w domu i zajmowały się dziećmi. A przynajmniej tak miało być. Okazjonalny seksizm, który pozwalał na szanowanie i troszczenie się o kobiety w momencie gdy się podporządkowywały, był widoczny w filmach z tego okresu i wydaje się całkiem naturalne, że tego rodzaju podejście zostało rozszerzone na przestrzeń kosmiczną. Choć tego rodzaju seksizm z pewnością pokutuje po dziś dzień, w tamtych czasach było go zdecydowanie więcej.

Ze swojej strony, kosmiczne siostry w ogóle się tym nie przejmowały. Nigdy nie wprawiało ich to w zdenerwowanie i irytację, być może dlatego że potrafiły czytać umysły mężczyzn, z którymi rozmawiały, i były w stanie zrozumieć, że ci nie mieli na celu je obrazić. A może mężczyźni piszący książki po prostu pominęli te fragmenty.

Źródło: They Rode The Flying Saucers, www.theyrodetheflyingsaucers.com
Tłumaczenie i opracowanie: Ivellios

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze · Dodaj komentarz
Dodaj komentarz
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
Tagi
Inne artykuły
z działu
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
PROGRAM NA DZIŚ
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Arkadiusz Miazga
Czas Tajemnic - blog Damiana Treli
Forum Portalu Infra
Głos Lektora
Instytut Roberta Noble
Księgarnia-Galeria Nieznany Świat, księgarnia ezoteryczna, sklep ezoteryczny, online, Warszawa
Paranormalne.pl
Player FM
Portal Infra
Poszukiwacze Nieznanego. Blog Arkadiusza Czai
Poznajemy Nieznane
The Monroe Institute Polska
UFO-Relacje.pl - polska baza relacji o obserwacjach UFO
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2024 by Radio Paranormalium