[ZAMKNIJ REKLAMY]
Kup reklamę w tym miejscu!Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!


Negocjacje handlowe, kredyty, pożyczki, chwilówki
ile kosztuje in vitro
STR. GŁÓWNA
SŁUCHAJ
PODCASTY
CZYTELNIA
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
TAGI :: Szukasz tagu: Korea
(zobacz chmurę tagów)
ARTYKUŁY   |   BLOGI   |   AUDYCJE   |   KSIĄŻKI   |   FILMY   |   ZDJĘCIA
Artykuły
Zaprojektowane epidemie?
Opublikowano: 2011-08-23 02:33:08
Technologia rekombinacji DNA, która pozwala łączyć ze sobą te sekwencje DNA, które w przyrodzie występują oddzielnie, została wynaleziona przez A. Dale Kaisera i Petera Lobbana na Uniwersytecie Stanforda w latach 1972-1974. Technologia ta stała się tak naprawdę użyteczna, gdy Werner Aber, Daniel Nathans i Hamilton Smith wyizolowali w 1978 roku restrykcyjne endonukleazy. Rekombinacja DNA zaoferowała ekscytujące możliwości: leczenie chorób genetycznych u ludzi i zwierząt, czy też twor... (czytaj więcej)

Zaufaj mi, jestem robotem
Opublikowano: 2006-07-14 22:00:00
Mamy już roboty grające w piłkę... W 1981 roku Kenji Urada, trzydziestosiedmioletni japoński pracownik fabryczny, przechodził przez ogrodzenie zabezpieczające w plantacji w Kawasaki, by przeprowadzić remont robota. W pośpiechu nie zdołał go we właściwy sposób wyłączyć. Niezdolna do czucia, potężna hydrauliczna ręka robota zaczęła pracować i przypadkowo wepchnęła inżyniera do szlifierki. Jego śmierć uczyniła z Urady p... (czytaj więcej)

Lek przeciwko starzeniu się - odkrycie południowokoreańskich naukowców
Opublikowano: 2006-06-29 23:10:00
Zespół południowokoreańskich naukowców stwierdził w niedzielę 11 czerwca, że stworzono "komórkową fontannę młodości", czyli małą cząstkę umożliwiającą ludzkim komórkom uniknięcie procesu starzenia i umierania. Zespół, dowodzony przez profesora Kim Tae-kooka (na zdjęciu) z Koreańskiego Instytutu Nauki i Technologii Zaawansowanej, stworzył syntetyczną cząsteczkę, nazwaną CGK733, która może nawet powodować odmłodzenie komórek. Odkrycie zostało zaprezentowane przez brytyjski ... (czytaj więcej)

Korea Południowa poszukuje życia pozaziemskiego
Opublikowano: 2006-06-24 23:30:00
Korea Południowa, jak podali w środę urzędnicy państwowi, planuje uruchomić nowy program kosmiczny w celu poszukiwania życia pozaziemskiego. Narodowe Muzeum Nauki, które koreański rząd planuje otworzyć we wrześniu, ma w planach zainicjowanie programu, określanego mianem SETI,przez ustawienie w sali muzealnej radioteleskopu o dużej mocy. SETI, który służy poszukiwaniu inteligencji pozaziemskiej, jest programem anal... (czytaj więcej)

Relacje historyczne
Opublikowano: 2005-06-23 22:59:24
Nowa tajna broń radziecka Skoro jednak raz wreszcie udało nam się-skończyć z jednym mitem, „z marszu" zaatakujmy także i następny. Bo niewiele zaiste ludzi zdaje sobie sprawę z tego, ze fenomen Nieznanych Obiektów Latających jest powszechny nie tylko w przestrzeni, ale i... w czasie! Spróbujmy tylko zdjąć ze sterty historii naszej cywilizacji kartkę po kartce na tyle ostrożnie, by wśród tak „epokowych" zdarzeń, jak wytępienie dziesiątków narodów, znis... (czytaj więcej)

Koreańska stygmatyczka Julia Kim
Opublikowano: 2005-04-28 21:14:58
Julia Kim to koreańska kobieta, która po swoim nawróceniu na katolicyzm zaczęła doświadczać niezwykłych przeżyć. Świadkami licznych cudów eucharystycznych byli kapłani i biskupi a nawet Papież Jan Paweł II podczas pobytu Julii w Rzymie. Orędzia przekazywane przez Matkę Bożą od roku 1985 zwracają nieustannie naszą uwagę na pilność nawrócenia świata, stojącego na skraju przepaści z powodu niemoralnego życia. Maryja zachęca nas do modlitwy i podejmowania ofiar, które mogą wynagrodzić Bogu niewdzięczność ludzi i przebłagać za grzechy wołające o pomstę. Ludzkość nie uniknie kary, ... (czytaj więcej)

Tzuchinoko
Opublikowano: 2005-03-11 21:25:32
Tzuchinoko jest znany pod ponad czterdziestoma nazwami. Zamieszkuje górzyste tereny trzech wysp Japonii-Honsiu, Kiusiu i Shikoku. Spotykany jest również na Półwyspie Koreańskim, a także w Nowej Gwinei. Tzuchinoko jest małym wężem, ma zaledwie 2 do 3 stóp długości. Jest pokryty wielkimi łuskami, ma wielkie, wyłupiaste oczy, które często są mylone z uszami lub rogami. Zwierzę jest koloru czarnego, rdzawego lub jasnopomarańczowego. Wąż jest zdolny do "stania prosto", podczas gdy inne tylko się wiją. Potrafi pływać. Jest uważany za jadowitego, czasem wręcz... (czytaj więcej)

Mitologia koreańska
Opublikowano: 2005-03-08 18:51:14
Amenohiboko - córka słońca. Arashito - córka słońca. Czhojong - syn smoka, władcy Morza Wschodniego. Chilsong - bóstwo siedmiu gwiazd z gwiazdozbioru Wielkiej Niedźwiedzicy. Kobiety modlą się do niego o łaskę macierzyństwa. Dzisin - duchy ziemi. Dzudzak - czerwony feniks strzegący południa. Habek - władca wód śródlądowych. Halmang - olbrzymka, która uformowała wyspę Dzedzu. Hananim, Hanynim - był najwyższym bóstwem koreańskim, władcą nieba. Znane jako bóstwo niewidzialne i niepoznawalne, manifestu... (czytaj więcej)

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
NAJNOWSZE ARTYKUŁY
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2022 by Radio Paranormalium