księgarnia ezoteryczna Warszawa

PSMoptyka aparaty i fotografia cyfrowaNie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!

SŁUCHAJ
ZALOGUJ SIĘ
ZAMKNIJ
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum

Duchy z telefonów


Dodano: 2008-08-24 03:37:26 · Wyświetleń: 33480
Zakładka Dodaj do zakładek · Udostępnij:  Facebook  Wykop  Twitter  WhatsApp
Duchy ostatnio wydają się stawać bardziej popularne, niż wcześniej. Możesz odwiedzać różne strony poświęcone zjawiskom paranormalnym, które zwykle zawierają okrzyk "DUCH!" w opisie każdego umieszczonego na ich łamach zdjęcia. Zwykle rozum i interpretacja zdjęć nie robią tym amatorskim łowcom duchów żadnej różnicy. Ponieważ aparaty w telefonach są bardzo łatwe do noszenia i obsługi, wydają się być bardzo popularne wśród początkujących łowców duchów. Określenia i frazy, takie jak niska rozdzielczość, szybka lub wolna migawka, a nawet "trzymaj mocno aparat" wydają się nie robić wrażenia na tych niewzruszonych fotografach. Stają i robią zdjęcie, i jeśli zobaczą na nim smugę, której nie powinno być, stwierdzają że to duch. Zapominają o pareidolii i nie rozumieją nawet najprostszych zasad podstawowej fotografii.

"Termin pareidolia, wprowadzony w 1994 roku przez Stevena Goldsteina, opisuje fenomen psychologiczny zawierający niejasne i przypadkowe bodźce (często obraz lub dźwięk), które są postrzegane jako istotne. Zwykle przykłady pareidolii zawierają wizerunki twarzy ludzkich lub zwierząt widziane w chmurach, człowieka na księżycu oraz ukryte przekazy w nagraniach odtwarzanych od tyłu. Carl Sagan wysnuł hipotezę o technice przetrwania, która polega na tym, że ludzie od urodzenia są "mocno wyczuleni" na identyfikację ludzkiej twarzy. Technika ta pozwala ludziom na użycie minimalnej ilości szczegółów w celu rozpoznania twarzy z dużej odległości i przy kiepskiej widoczności, może jednak prowadzić także do interpretacji przypadkowych obrazów lub wzorów światła i cienia jako ludzkich twarzy" (jest to definicja znajdująca się w anglojęzycznej Wikipedii - tłumaczyłem definicję z angielskiej Wiki, ponieważ definicja zamieszczona w polskiej Wiki jest niepomiernie uboższa - przyp. Ivellios).

Całkiem niedawno na stronie Ghostsamongus.net przeprowadziliśmy eksperyment. Ludzie zostali poproszeni o zrobienie zdjęć aparatami w telefonach komórkowych i potrząsanie przy tym telefonami, aby zobaczyć, co wyjdzie na zdjęciu. Ku naszemu zaskoczeniu, zdjęcia nie tylko wywoływały zdziwienie, lecz również wydawały się zawierać pewe twarze. Czyżbyśmy niechcący sfotografowali ducha?

W trakcie badań doszliśmy do wniosku, że gdy obszar zdjęcia jest maksymalnie poruszony, możemy na wzorze dostrzec twarze. Nie są to prawdziwe twarze, ani też twarze duchów. Po prostu nasze mózgi dążą do rozpoznania widzianego przez nas anomalium. Dlatego, wycinając mały kawałek zdjęcia i powiększając go (i przy tym rozmazując), łączymy ze sobą punkty na zdjęciu i formujemy twarze lub kilka twarzy, zależnie od ujęcia. Wygląda to szczególnie autentycznie, jeśli wzbogacimy zdjęcie.

Duchy z telefonu


Trzeba również zauważyć, że istnieją dobre programy służące do "wzbogacania" zdjęć. Oczywiście, Adobe Photoshop jest najlepszym programem do tworzenia zdjęć duchów. Stosując pewne filtry, można osiągnąć zadziwiające rezultaty. Weźmy na przykład powyższe zdjęcie. Zostało ono wykonane przez jedną z użytkowniczek serwisu Ghostsamongus.net. Jest to zdjęcie jej monitora. Podczas robienia zdjęcia poruszyła ona telefonem, by uzyskać efekt rozmycia:

Duchy z telefonu


Jeśli zdjęcie jest przycięte, a monitor ztaje się mniej zauważalny, możesz otrzymać takie coś:

Duchy z telefonu


Jeśli zdjęcie jest przyciemnione i rozmyte w Photoshopie, możesz otrzymać taki efekt. Narzędzie smugi pozwala również otrzymać zamierzony efekt orba.

Duchy z telefonu


Jeśli spoglądasz na to zdjęcie, widzisz idealny przykład pojawienia się ducha. Co więcej, jeśli połączysz to zdjęcie ze zdjęciem cmentarza i użyjesz warstw, możesz otrzymać fantastyczne zdjęcie ducha, jak to pokazał inny użytkownik Ghostsamongus.net na poniższym zdjęciu:

Duchy z telefonu


Ludzie wydają się nie zdawać sobie sprawy z tego, że światło odgrywa bardzo ważną rolę przy robieniu zdjęć telefonem. Robią zdjęcia i nie przejmują się tym, że w pomieszczeniu jest mało światła czy też nie ma go wcale.

Jeden z użytkowników Ghostsamongus.net zilustrwał, jak łatwo można pomylić prawdziwych ludzi z duchami w słabo oświetlonym lub nieoświetlonym pomieszczeniu.

Duchy z telefonu


Ludzie, zrobiwszy w ten sposób zdjęcie, podekscytowani widzą postać i rozjaśniają zdjęcie, by udowodnić, że coś sfotografowali, a gdy widzą efekt, prawie spadają z krzeseł, bo na zdjęciu jest jakaś postać! Przyglądając się zdjęciu bliżej, niektórzy spostrzegają, że postać wygląda jak ich brat, siostra, partner, itd. Puszczają jednak wodze wyobraźni i im dłużej patrzą na zdjęcie, tym bardziej utwierdzają się w przekonaniu, że na zdjęciu naprawdę jest jakaś duchowata postać.

Duchy z telefonu


Innym czynnikiem, którego ludzie nie biorą pod uwagę podczas robienia zdjęć telefonem, jest możliwość zrobienia zoomu, o którym zapominają, co może prowadzić do powstawania ziarnistych zdjęć, co może spowodować większą ilość anomaliów, które mogą zniekształcić twarze. Jeśli dodasz do tego trzęsącą się dłoń, wówczas efekty mogą być nawet jeszcze bardziej mylące.

Użytkownicy Ghostsamongus.net wykonali dużo zdjęć, eksperymentując, jak łatwo otrzymać anomalne efekty. Zachęcamy do kliknięcia w poniższe linki i przyjrzenia się owym efektom.

LINK 1 | LINK 2

Mała rada dla wszystkich poszukujących w Internecie zdjęć duchów: Gdy wejdziesz na stronę, która ogłasza, że posiada prawdziwe zdjęcia duchów lub demonów wykonane telefonami komórkowymi, wykonaj najpierw zadanie. Poczytaj o różnych funkcjach, które zawierają aparaty fotograficzne montowane w telefonach komórkowych, i użyj swoich zmysłów, gdy patrzysz na zdjęcia. Nie wszystkie są takie, na jakie wyglądają, i z pewnością nie wszystkie są autentyczne. W końcu nie tylko duchy i demony pokazują się na zdjęciach!

GhostsAmongUs.net
Tłumaczenie i opracowanie: Ivellios

Zdjęcia wykonali użytkownicy Ghostsamongus.net:
AshleyElizabeth, Munchkin1973, hdhse

Efekty specjalne:
BeyonderBill, Pattyhap1863

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze · Dodaj komentarz
 • 17-latka
  (2008-08-24 06:18:24) #692
  | 👮 raport

  A propos komórek, swoim telefonem nagrałam film, brat bawi się na nim z psem, w tle cicho słychać telewizor, w domu oprócz brata jestem ja i mama. Podczas nagrywania filmu nie było NIC słychać, ale już na odtwarzanym filmie słychać głośno i wyraźnie (jakby ktoś kto nagrywał film głośno krzyczał do aparatu) trochę dziwny męski głos mówiący "Zostaw to z ojcem". Do tej pory zastanawiam co to jest... Gdy pokazywałam film innym ci byli bardzo mocno zdziwieni, nikt z nas tego głosu nigdy nie słyszał i nikt go nie zna...

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Ivellios
  (2008-08-24 08:07:58) #691
    📧 pw | 👮 raport

  17-latka, a czy moglabys mi ten film jakos udostepnic?
  (email jest podany w dziale "Kontakt")

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • sktw
  (2008-08-25 13:21:47) #710
  | 👮 raport

  Wykonałem prawdziwymi aparatami fotograficznymi zarówno klasycznymi jak i cyfrowymi na przestrzeni kilkudziesięciu lat kilkaset tysięcy zdjęć i na żadnym nie stwierdziłem istnienia czegoś w rodzaju ducha. Wszystkie niezamierzone efekty są do wyjaśnienia jak na razie. Chociaż chciałbym sfotografować jakieś UFO czy coś w tym rodzaju

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • tajniak
  (2008-08-25 13:37:02) #711
  | 👮 raport

  ciekawy artykuł.Odrazu zacząłem kombinować z moim telefonem robiąć zdjęcia,coś tam wychodzi.Będę próbował dalej w wolnym czasie.Pozdrowienia z Kęzierzyna-Koźla dla wszystkich zainteresowanych tą tematyką.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Nieznajoma
  (2008-08-29 08:52:08) #746
  | 👮 raport

  Zwykle rozum i interpretacja zdjęć nie robią tym amatorskim łowcom duchów żadnej różnicy. Określenia i frazy, takie jak niska rozdzielczość, szybka lub wolna migawka, a nawet "trzymaj mocno aparat" !!!! wydają się nie robić wrażenia na tych niewzruszonych fotografach.Weźmy na przykład powyższe zdjęcie.coś (((efekt orba,zdjęciu, pomieszczeniu, postać,
  wówczas efekty mogą być nawet jeszcze bardziej mylące,

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Kazzone
  (2008-09-01 15:09:55) #772
  | 👮 raport

  Świetny artykuł! Pozdrawiam- Kazzone

  Małe pytanie: "co może spowodować większą ilość anomaliów"- nie powinno być ilość anomalii?:) Nie wiem 0o

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • ewuś
  (2008-09-20 00:37:24) #926
  | 👮 raport

  to było w ostatnie ferie zimowe. bylo około 17-18 juz niepamietam, byłam sama w domu i było ciemno. Nudziło mi się to zaczełam sobie robić aparatem cyfrowym zdjęcia i podczas ogladania na dwóch zdjęciach spostrzegłam bardzo dziwną rzecz. Na jednym zdjęiu byłam ja zrobiona z góry, i przez cała twarz przechodziła mi czarna kreska, która zaczynała się na czubku głowy ale tak bardziej z boku, a kończyła na dole na brodzie. Kreska nie była prosta, lecz taaka jak by namalwoana na paincie taka no z jak by ostrymi kątami nie wiem jak to wytłumaczyć. Na drugim zdjęciu też byłam ja robiona od góry, zdjęcie było normalnie robione nie było zamazane ani nic a obok mnie była jakas twarz, ledwo co ja było widac i ona była rozmazana ale moja była wyrazna. Twarz przypominała postać jakiejś dziewczyny. Wystzraszyłam się i skasowałam te tajemnicze zdjęcia czego teraz żałuje bo chciała bym jeszcze raz je zobaczyć. pzdr

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Gabrielle
  (2008-09-23 12:38:27) #964
  | 👮 raport

  Mnie też przytrafiło się coś podobnego. Niedawno na ognisku z nudów zaczęłam robić komórką zdjęcia ogniu, ale w negatywnie. Na jednym wyraźnie widać dziewczynkę... w ciemnych krótkich, ale równo obciętych ciemnych włosach i w białej sukience. Może to i przypadek, w każdym razie to dziwne:) pozdrawiam.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • jamajka
  (2008-11-21 00:14:36) #1419
  | 👮 raport

  czesto zdarza sie tak,ze wierzymy w to co chcemy i widzimy co chcemy zobaczyc.To sa wybryki naszej wyobrazni i nie zawsze nalezy brac to do siebie.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • hunter22
  (2008-11-21 00:43:16) #1402
  | 👮 raport

  o niektóre z tych zdjęć są seuper mi też się zdarza zrobić za pomocą komórki zdjęcie i coś na nim widać

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • yoruichi3
  (2008-12-29 14:04:41) #1784
  | 👮 raport

  ...Bardzo interesuje się zjawiskami paranormalnymi i jako niewiele ludzi z mojej wiochy miałam do czynienia z paranormalnymi zjawiskami...a chociaż mam tylko 12 lat to opowiem wam co działo się dosyć niedawno.Ciekawa wzięłam telefon przy wychodzeniu z psem o 22:00.Było okropnie ciemno a było to na opuszczonej dróżce.No i włączyłam dyktafon a po 5 min bycia z psem usiadłam na kamieniu...i nasłuchiwałam i nagrywałam dzwięki...nie słyszałam nawet szeptu...Po powrocie do domu usiadłam (będąc sama) i wyłączyłam TV.Włączylam nagranie i działałam...W 4 min nagrania słychać było że ktoś mówił to
  - Czeeeeść.Jaak maaaasz nnaa imię? a w czasie nagrywania tego nie było slychać nic.Do tej pory nie wiem jak to się stalo ^^

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • xvyx
  (2009-03-02 19:04:11) #2513
  | 👮 raport

  Zrobiłem ze 30 zdjęć mojej firanki w nocy komórką przy słabym świetle. Na 23 Wyszły twarze na 2 postacie a na 1 jakiś dziwny kształt. na jednym z tych 23 wypatrzyłem aż 7 więc nie ma co mówić... mózg myśli że to twarz a to tylko kształt firanki :D
  PS
  artykuł świetny!

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • TWARZ Z DYMU
  (2009-05-16 12:28:33) #2960
  | 👮 raport

  Posiadam zdjecie zrobione na poczatku maja 2009roku. Na owym zdjeciu widac twarz ktora pokazala sie z dymu od ogniska. Zdjecie bylo zrobione se k800, na srodlku zdjecia jestem ja a oblok dymu formuje sie w wyrazna moja twarz!!!! nie pisalbym o tym bo nie wierzylem w takie rzeczy. Najdziwniejsze jest ze ja siedze w okularach na tym zdjeciu i na wprsor aparatu, a twarz byla bez oklurow i s profila w dodatku. zdjecie widzialo okolo 10 osob i kazdy to zauwazyl !! Prosze o racjonalne wyjasnienie tego zdarzenia.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • [PKM]A_D_A_M
  (2009-07-18 20:51:02) #3523
  | 👮 raport

  Ale wy jesteście głupi Te zdjęca sa z neta na jednym nawet widac przegladarke mozilla.

  a te na cmentarzu to jest robione telefonem SE k800i

  mam taki sam program
  ktos puscil dum od papierosa a droga osoba zrobila fote i przerobila wam programem . Jeżeli niewiezycie moge wam zademonstraowac. tylko napiszcie ze chcecie

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Ivellios
  (2009-07-19 01:34:04) #3524
    📧 pw | 👮 raport

  [PKM]A_D_A_M, no brawo, świetna teoria i cóż za dedukcja, jestem pod wrażeniem! A przeczytałeś w ogóle ten artykuł, czy tylko popatrzyłeś na tytuł i obrazki?...

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • fantasmagoria
  (2009-07-19 21:35:24) #3457
  | 👮 raport

  Najwyraźniej nie patrzyła B) Widziałam dzisiaj program poświęcony "robieniu" duchów... Puścili trochę dymu, na jednym ze zdjęć baaardzo wyraźnie widać czaszkę, zupełny przypadek. Ludzie mają zdaje się jakiś specjalny "błędnik" dzięki któremu rozpoznają twarze... Eh, nasza wyobraźnia:|

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • mlody
  (2010-07-10 10:41:35) #5251
  | 👮 raport

  a mozesz 17 latko (teraz juz 19 latko:) ) wrzucic to gdzies?

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Ramiro
  (2010-09-17 13:00:33) #5610
    📧 pw | 👮 raport

  wykonałem setki zdjęć opuszczonych... rzekomo nawiedzonych zdjęć... jak na razie nie stwierdziłem obecności jakieś anomali na żadnej z fotografii ;)


  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Marchewka
  (2010-12-12 19:04:00) #5884
  | 👮 raport

  Wdać że te duchy były zrobione cyfrowo.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Ivellios
  (2010-12-22 23:52:29) #5885
    📧 pw | 👮 raport

  Marchewka, a ty w ogóle zadałeś sobie choć trochę trudu i przeczytałeś ten artykuł? Czy tylko sobie na zdjątka popatrzyłeś? -,-

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Thelevision
  (2011-01-13 13:11:04) #6058
  | 👮 raport

  Weszłąm sobie niedawno na tą stronkę i przykro mi- nie widzę tam żadnych duchów. Tylko zdjęcia makabrycznej jakości, za wyjątkiem jednego, na którym też nie zauważyłam nie tylko żadnej sylwetki, ale choćby owada...
  A swoją drogą- co takiego wedłóg was jest w aparatach fotograficznych, że na zdjęciach możemy zobaczyć ducha lub "ducha" a na żywo coś ich nie widać?

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Ivellios
  (2011-01-14 02:02:24) #6059
    📧 pw | 👮 raport

  Kolejna, która sobie tylko na fotki popatrzyła i komentuje. NIE MAM JUŻ SŁÓW! Tłumaczenie niektórym pewnych istotnych rzeczy przypomina konwersację ze słupem. CZYTAĆ a dopiero potem komentować!

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • klaudio 1972
  (2011-11-21 23:21:46) #7057
  | 📧 email | 👮 raport

  witam wszystkich wierzących i nie wierzocych.jestem zwykłym szarym człowieczkiem który nie zabardzo wierzy w rzeczy związane z bogiem a już wogóle nie wierzyłem nigdy w jakieś śmiesznego rodzaju zjawiska związane z duchami.kilka mieięcy temu przeprowadziłem się do walli,zamieszkałem w starym domu który od samego początku nie napawałmnie optymizmem.od samego mometu wprowadzenia się zaczęły dziać się dziwne żeczynie mogłem spokojnie spać około 1;00 do 3;00 w nocy przebudzała mnie jakaś dziwna siła zaczęła wchodzić we mnie od stóp do głowy,przechodziło prze zemnie przerażające zimno,dusiłem się,nie miałem siły podnieść ani ręki ani nogi,czułem się przerażająco ciężki,choć wiedziałem że za ścianom śpi moja ciotka z wójem którzy czekali na znak ----jakieś pukanie w ścianę lub wołanie o pomoc a tu nic cisza nie mogłem nic zrobić------ludzie co to jest????czy to demon???nie chce nawet pisać jakich doznań tutaj doświadczyłem bo wielu ludzi by mnie wyśmiało oraz moją rodzine. ale muszę wam powiedzieć jedno że do tej pory śmiałem się z duchów a teraz mam do nich wielki szcunek.........

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Araas
  (2012-08-22 14:55:19) #7569
    📧 pw | 👮 raport

  Ciągle trąbicie o duchach .. Ale liczcie się z tym ze '' ducha '' nie za bardzo ujżysz w świetle dziennym . Chyba ze to ktos kto szuka pomocy , lub coś od cb chce abyś za niego sie pomodlił czy tez cos za niego dokonczyl a nawet przekazał jakaś informacje . Za to Demony , z czym mialem stycznosc .. to inna bajka . Na moje Demony lubią sie pokazywać muszą wam udowodnić ze wystepują w danym miejscu poprzez telekineze ( lekka ) , lub same wam sie ujawnia np w swietle ksieżycowym . lub inne glosy i szurania . Jest to dosyc ciezki temat poniewaz wrzucanie fot czy tez nagran video / audio można w latwy sposób podrobić Ja mam 1 zdj kiedy byłem z dziewczyną pod domkiem .. przypadkowe zdj z telefonu ona sama o nim nie wiedziala ze je zrobiła . Ale w nocy po 1 gdzies bylo przerażająco .. Nie bd sie rozpisywał bo pewnie nie na temat lecz jak bd chcieli znać moją prawdziwą Historie prosze piszcie na PW A chętnie wam opisze szczególowo w jakimś wątku : ) . Dziekuję i czekam na PW : ) .

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • TomaszBn
  (2013-08-30 21:16:00) #7891
  | 📧 email | 👮 raport

  Witam ... Mam pytanie a raczej zagadke dotyczaca duchow zlapanym na aparacie telefonicznym ... Sytulacja jest taka ze wyremontowalem z ziomeczkiem garaz dokonalismy paru zmian w celu przeobienia go na miejscowke zeby sie napic piwka czy cos ... Po skonczonym remoncie zakupilismy pika i siedzielismy w garazu postanowilismy zrobic zdjecie ... Po wykonaniu zdjecia okazalo sie ze jest na nim widoczna twarz ... Zastanaiam sie czy to moze gra swiatel czy faktycznie cos tam jest ... Jak dla mnie jako ze wierze w duchy dla mnie cos tam jest ... Kolega jest fotografem wyslalem mu zdjecie czekam na jego wyczyszczenie aby przyjzec mu sie typowo dopiero sie tu zarejestrowalem wiec nie wiem jak je dorzucic ale jak to opracuje zdjecie wrzuce na forum w oryginalnej postaci bez wyczyszczenia i w ogole bez pomocy photochopa ... Zainteresowanym moge wyslac na mail jak wrzuce zdjecie sami ocenicie! Z mojej strony moge obiecac ze jest w nim zero fikcji ... Pozdrawiam!

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Marionetka Ludzkości
  (2015-09-16 8:36:22) #12721
  | 📧 email | 👮 raport

  To znaczy, że gdy idę ulicą, czy to ktoś jest na niej, czy nie i słyszę dźwięk przychodzącej wiadomości, chociaż mój telefon jest rozładowany lub gdy sprawdzam, czy coś przyszło, a okazuje się, że nie ma, to tylko jest moją wyobraźnią, tak? Nie jest to powiązane z duchami, demonami itp.? W domu zaś, gdy wszyscy siedzą telewizor nie gra, cisza jak makiem zasiał z półki spada figurka słonika, albo jakiś inny przedmiot niekoniecznie w nocy. Mama rano patrzy na przedpokój, a tam ślady męskich butów prowadzące w głąb domu, chociaż podłoga myta, a w domu nie mieszka żaden mężczyzna prócz mojego 4 - letniego brata. Wszystkie mniejsze zwierzęta zdychały zanim nie minęło pół roku, chociaż dbaliśmy o nie. Codziennie jedzenie dla nich, zmieniana woda. Mamy psa, który czasem budzi się w nocy i zaczyna szczekać w stronę okna, ale może słyszy innego psa. Martwi mnie to, że wchodzi na parapety, jeśli nie odstawimy krzesła od niego i gdy tam stoi cały się trzęsie, jakby się czegoś bał. To nie jest normalne. Chciałabym wyjaśnić te rzeczy oraz to, dlaczego tak się dzieje. Rok temu zmarł mój tata, ale nie byliśmy blisko. Mam do niego ogromny żal, że kilka lat przed tym jak umarł zostawił naszą rodzinę. Dźwięki telefonu słyszę od ponad tygodnia, a reszta działa się wcześniej także przed jego śmiercią. Irytuje mnie to i staram się to ignorować, ale wtedy przybiera na sile, a gdy się zainteresuje - zanika czasem na kilka tygodni. Na e-mailu prawie mnie nie ma. Mam szkołę i sporo nauki. Częściej jestem na gadu gadu: 48800310

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Jataki
  (2019-01-04 13:12:57) #38990
  | 📧 email | 👮 raport

  Witam.
  Mam dobrej jakosci zrobione zdjecie na ktorym jest cos czego nie powinno tam bym. Niewiem co o tym myslec. Zdjecie zrobila mi dziewczyna jak spalem. Nie zostalo one poddane zadnej przerobce. Dodam iz od pewnego czasu czuje jakas obecnosc. Moi znajomi przebywajacy ze mna tez. Prosze o kontakt na moj e-mail i o opinie odnosnie tego zdjecia lub racjonalne wytlumaczenie tego zjawiska

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
Dodaj komentarz
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
Tagi
Inne artykuły
z działu
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2023 by Radio Paranormalium