księgarnia ezoteryczna Warszawa

usługi archeologicznenadzory archeologiczne

Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!

zespoły muzyczne na wesele

SŁUCHAJ
ZALOGUJ SIĘ
ZAMKNIJ
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
Właśnie nadajemy audycję na żywo! Gorąco zachęcamy do słuchania

Anomalne artefakty oraz starożytne czaszki i kości


Dodano: 2011-02-13 01:35:46 · Wyświetleń: 39292
Zakładka Dodaj do zakładek · Udostępnij:  Facebook  Wykop  Twitter  WhatsApp


Wyżłobiona kula z Południowej Afryki

Metaliczna kula z Południowej Afryki z trzema równoległymi wyżłobieniami, wokół własnej osi (zdjęcie z Rolf Marx). Kula znaleziona w prekambryjskiej warstwie skalnej, uważa się, iż ma 2,8 miliarda lat.
(M. Cremo, "Zakazana Archeologia", s. 813)Tajemnicze Listy z Kamieniołomu

Wypukłe, literopodobne kształty znaleziono wewnątrz marmurowego bloku, w kamieniołomie w pobliżu Filadelfii w stanie Pensylwania. (Corliss 1978, str. 657;. American Journal of Science 1831, vol. 19, str. 361). Marmurowy blok pochodzi z głębokości 60-70 metrów, która jest datowana na 500 – 600 milionów lat.
(Michael Cremo, "Zakazana archeologia", s. 797)Starożytna moneta z Illinois

Ten monetopodobny obiekt, wydobyty ze studni niedaleko Lawn Ridge, Illinois, został przypuszczalnie znaleziony na głębokości około 114 metrów po powierzchnią (Winchell 1881, s. 170). Według informacji podanych przez Stanowe Centrum Badań Geologicznych w Illinois, złoża zawierające monety datowane są od 200 tysięcy do 400 tysięcy lat.
(Michael Cremo, "Zakazana Archeologia", s. 801)Szkielet Profesora Recka

Pierwsze znaczące odkrycie w Afryce, dotyczące pochodzenia człowieka, miały miejsce w 1913 roku, kiedy to profesor Hans Reck z Uniwersytetu Berlińskiego, znalazł ludzki szkielet w górnej części złóż w Olduvai George w Tanzanii. Nowoczesne metody datowania określają pochodzenie na wczesny Plejstocen, na około miliona 150 tysięcy lat. Reck powiedział: „łóżko, w którym znaleźliśmy ludzkie szczątki, nie było zniszczone”.

Szkielet został zniekształcony przez kompresję wywołaną ciężarem znacznego nagromadzenia osadów warstw leżących. W. O. Dietrich stwierdził w 1933 roku, że te właściwości szkielety świadczą przeciwko takiemu niedawnemu, płytkiemu pochówkowi. George Grant MacCurdy, wiodący antropolog z Uniwersytetu Yale, uznał odkrycie Recka za autentyczne.
(Michael Cremo, "Zakazana Archeologia", s. 630 – 631)Czaszka z Castenedolo

Ta pasująca do współczesnej anatomii człowieka czaszka (Sergi 1884, płyta 1) została znaleziona w 1880 roku w Castenedolo we Włoszech. Warstwa, w której ją znaleziono, przypisano plioceńskiej fazie Astian (Oakley 1980, s. 46). Według współczesnych autorytetów (Harland i inni, 1982, str. 110), Astian należy do epoki średniego Pliocenu, co określa wiek czaszki na 3-4 miliony lat.
(Michael Cremo, "Zakazana Archeologia", s. 424)Kość udowa człowieka z Jawy

W sierpniu 1892 roku, Eugene Dubois, odkrył skamielinę kości udowej, przypominającą ludzką, na brzegu rzeki Solo na Javie środkowej, niedaleko wioski Trinil. 15 metrów dalej od tego miejsca, znalazł również sklepienie czaszki i zęby trzonowe. Dubois uważał, że żeby, czaszka i kość udowa pochodziły od tej samej istoty. Aczkolwiek fakt, że kości te znaleziono 15 metrów od miejsca, w którym odkryto sklepienie czaszki, w warstwie zawierającej setki kości należących do różnych zwierząt sprawia, iż wątpliwe wydaje się twierdzenie, że zarówno kość udowa jak i czaszka należały do tej samej istoty, czy nawet, iż łączyło je pokrewieństwo gatunkowe. W 1895 roku Dubois, zaprezentował swoje znaleziska Berlińskiemu Towarzystwu Antropologii, Etnologii i Prehistorii. Jego prezydent, Dr Virchow, stwierdził, iż kość udowa należała do człowieka, ale czaszka do małpy. Pod koniec swego życia Dubois doszedł do wniosku, iż sklepienie czaszki należał do dużego gibbona, małpy nie uznawanej przez ewolucjonistów za ściśle powiązaną z ludźmi. Jednak ta idea „brakującego ogniwa” jest wciąż szeroko promowana!
(Michael Cremo, "Zakazana Archeologia", str. 464 – 465)

Tłumaczenie i opracowanie: Piotr vel Yajirobei

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze · Dodaj komentarz
 • Almuric
  (2011-02-14 18:49:26) #6200
  | 👮 raport

  Jest wiele artefaktów znajdujących się w miejscach gdzie ich nie powinno być. Oczywiście część z nich na pewno jest sfabrykowana lub źle zinterpretowana, reszta to dowód na znacznie wcześniejsze cywilizacje ludzkie (niekoniecznie jeśli chodzi o przedmioty) i dowody na opanowanie podróży w czasie także niekoniecznie przez gatunek sapiens. Do tego dochodzą ewentualne odwiedziny przedstawicieli innych cywilizacji i mamy w większości obraz i odpowiedź skąd to pochodzi, dodam, że naukowo nie do przyjęcia. Dodam także, że w historii niejedna rzecz czy pojęcie nie było przyjmowane do wiadomości ogólnej a dziś jest to normalna wiedza...

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • de Art
  (2011-02-22 13:09:47) #6141
  | 👮 raport

  Perspektywa ludzkich cywilizacji znajdujących się na naszej planecie przed datowanym powstaniem rodzaju ludzkiego jest zastanawiająca i zarazem dość dziwna, ale może z czasem zdziałać w nauce pewien przewrót. W każdym razie nie chodzi mi o gdybanie (jak pewnie i większości użytkowników), ale o fakty o które trudno w dziedzinach zajmujących się paranauką, bo jak już wcześniej napisano, część owych przedmiotów została być może sfabrykowana. Chciałbym zwrócić uwagę na parę szczegółów. Po pierwsze linie na kuli są wręcz idealnie do siebie równoległe (lub na takie wyglądają) co świadczy o wysokim stopniu rozwoju ówczesnych istot, bądź ludzi. Po drugie moneta tu pokazana ukazuje bardzo ciekawą scenę. Wygląda to jakby jakiś rosły mężczyzna (być może wojownik lub kapłan) zabijał lezącego niżej człowieka. Może to scena z boju, a leżąca niżej osoba jest zabijana lub dobijana. A może to coś w rodzaju wojny kwietnej i owa mniejsza postać jest pojmowana na brańca/brankę. Istnieje również opcja, iż jest to rytuał religijny podobny do azteckiego. Trzecim ciekawym przedmiotem jest blok z owymi kształtami przypominającymi pismo. Być może i jest to pismo, ale może być to również religijny symbol lub coś w rodzaju tablicy informacyjnej takiej jakie stoją przed każdą miejscowością informując nas jak się nazywa, choć to są już za daleko idące interpretacje. W każdym razie takie symbole również mogą poświadczyć nam o zaawansowanym rozwoju ówczesnych istot.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • IrekJ
  (2011-03-08 20:55:09) #6305
  | 👮 raport

  Najgorsze jest to ,ze NAUKOFCY nigdy nie przyznają się ,ze NAUKA jest pojęciem WZGLęDNYM......

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Michał
  (2013-02-07 11:51:13) #7688
  | 👮 raport

  Zawsze takie artefakty mogą się w jakiś sposób wysunąć na powierzchnię. Datowanie węglowe (czy jak to się zwie) też da się oszukać. Ale teoria CPTMC (CzasoPrzestrzennego Tunelu MiędzyCzasowego jak go nazwałem) też jest prawdopodobna. Ale nadal mamy problem, co się stanie, gdy w takiej podróży zabijemy własnego dziadka przed poczęciem własnego ojca? Wtedy podróżnik się nie narodzi i nie zabije swojego dziadka, więc się narodzi i zabije go itd.

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (1)
  • radarinio
   (2016-03-06 15:59:04) #14387
   | 👮 raport

   kolego odpowiedź jest prosta ten problem a mianowicie "paradoks dziadka" rozwiązuje teoria strun mówiąca o wielowymiarowości.

  DODAJ ODPOWIEDŹ
Dodaj komentarz
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
Tagi
Inne artykuły
z działu
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2023 by Radio Paranormalium