Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum
ARTYKUŁY
CIEKAWOSTKI
NAJNOWSZE FILMY
Dlaczego nie możemy sobie wyobrazić śmierci? - komentarze do artykułu
Komentarze wyświetlam w kolejności od najstarszego do najnowszego
Kliknij tutaj, aby powrócić do lektury artykułu

Komentarze do artykułu
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
BBcode:

[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, koniecznie zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy na łamach strony Radia Paranormalium. Prosimy nie podawać w komentarzach adresów email - do tego służy odpowiednie pole!
Wyświetlam 50 komentarzy na jednej stronie.
Wszystkich komentarzy do tego artykułu: 10, obecna strona 1, ilość stron 1

[1]
 • K (2008-12-02 09:42:11) #1524   ❗❗❗
  Wiele na ten temat można dowiedzieć się z książki "Powiedzcie im, że śmierć nie istnieje" i książki "Umarli mówią do nas" których autorem jest ksiądz Francois Brune. (wyd. MEDIUM)

  Odpowiedz
 • Gary (2008-12-23 16:37:55) #1705   ❗❗❗
  Hmmm,ciekawy artykuł,ale dla mnie tylko skomplikował podejście do tematu.Trochę zawiłe,jak dla mnie,są te sposoby na udowodnienie braku ciągłości.Jak i w jaki sposób,pomijając nawet wychowanie w kulturze i wierze,można wytłumaczyć pojawianie się różnych bytów,które widzą osoby głęboko wierzące,jak i osoby bardzo sceptycznie nastawione do wszelkiego rodzaju opowieści o duchach i tym podobnych?Można było by brać pod uwagę zbiorową halucynację,ale ten pogląd upada gdy byt objawia swoją obecność w sposób fizyczny.A pojawianie się takich bytów nie można w żaden sposób wykluczyć jak i poglądu,że jakaś ciągłość istnieje.Trudno mi uwierzyć w jedno jak i w drugie."Myślę, że powinniśmy tej tajemnicy po prostu pozwolić istnieć".

  Odpowiedz
 • Dzichader (2009-05-09 00:07:06) #2942   ❗❗❗
  Gdybyśmy mogli wyobrazić sobie śmierć to byśmy umarli na zawał/atak serca. TO jest bardzo logiczne.

  Odpowiedz
 • majabaja (2010-06-07 22:26:35) #5026   ❗❗❗
  Ze szczerego serca Wszystkim polecam ksiązkę " Rozmowy zBogiem" Temu mądrali co śię tak wyrafinowanie wymądrzał powyżej, napewno opadnie szczęka po jej przeczytaniu!

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (1)
 • Julek (2010-08-09 23:47:28) #5410   ❗❗❗
  Uważam, że po śmierci będzie to samo co przed śmiercią-czyli nic-nie będziemy mieli świadomości jak przed narodzinami. Wiem że nikt nie potrafi sobie tego wyobrazić, ale takie jest moje zdanie.

  Odpowiedz
 • wanda (2011-07-06 10:05:25) #6730   ❗❗❗
  Każdy z nas jest inny i ma różne poglądy na otaczający nas świat, osobiście nie boję się śmierci, czasami śni mi się jak to będzie wyglądało, chciałabym żeby była szybka i bezbolesna.

  Odpowiedz
 • ola (2014-12-13 21:04:28) #10626   ❗❗❗   📧
  Wiele razy śniło mi się, że umierałam - to było uczucie inne niż cokolwiek na co dzień doświadczam i nie czułam strachu a ulgę. Nie myślałam o tym co będzie po prostu "cieszyłam się nadejściem tej chwili" a potem następowało przebudzenie. Nie zgadzam się z tym, że wiara w życie po śmierci jest wynikiem strachu przed nią. Jedni się jej boją, inni nie, ale fakty są takie, że są dowody na życie po śmierci i jakieś 50% społeczeństwa przeżyło coś, co jest dowodem na to. Chociażby doświadczenia śmierci klinicznej - pokazują, że to co uważamy za śmierć tak naprawdę nią nie jest. Właściwie dlaczego w ogóle mielibyśmy myśleć, że śmierć jest końcem? Nie ma na to dowodu, to tylko ludzki ograniczony umysł tak sobie to wyobraża, tak samo jak to, że Ziemia jest centrum świata. Tak, nam się tak wydaje, bo tak jest skonstruowany nasz mózg, ale poza tym, co widzimy są inne wymiary i nie ma podstaw, żeby kategorycznie stwierdzić, że po smierci jest nicość, gdyż nie ma dowodu na to, że mózg jest źródłem świadomości. Doświadczenia ludzkie w tym także moje pokazują coś innego.

  Odpowiedz
 • ola (2014-12-13 21:12:40) #10627   ❗❗❗   📧
  Dodam jeszcze, że fizyka kwantowa zaczyna dochodzić do tego, że rzeczywistość istnieje w nierozerwalnym związku z obserwatorem, tak więc "nicość" w rzeczy samej nie istnieje, bo to co jest jest przez kogoś obserwowane. To trudne zagadnienia, ale zastanówmy się nad tym, że jednak jakaś inteligencja stworzyła świat jakbyśmy ją nie nazwali, no chyba, że wierzymy w to, że nasza skóra, DNA, mózg itd. powstał przypadkowo ze skały co jest nonsensem. Skoro ta inteligencja, istota czy cokolwiek tworzyła i tworzy przez miliony lat nowe gatunki itd. można przypuszczać, że jest niematerialna i nieśmiertelna. A skoro ona jest, to my też możemy być bo w końcu jesteśmy jakąś jej cząstką. Oczywiście tak nie musi być, ale jest top możliwe z logicznego punktu widzenia. Materia nie jest podstawą i to jest kluczowa sprawa.

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (1)
Wyświetlam 50 komentarzy na jednej stronie.
Wszystkich komentarzy do tego artykułu: 10, obecna strona 1, ilość stron 1

[1]
Copyright © 2004-2020 by Radio Paranormalium