cbdNie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum
Zmarł Stanton Friedman (1934-2019)
(dodano: 2019-05-14 20:57:59)
Wróć na stronę główną

13 maja w wieku 84 zmarł Stanton Friedman. Był fizykiem jądrowym oraz jednym z najbardziej rozpoznawalnych i najczęściej cytowanych - również w polskich mediach - ufologów na świecie.

W 1970 roku rozpoczął naukowe badanie fenomenu UFO. Od tego czasu, wygłosił liczne wykłady na ponad 600 uczelniach w 20 krajach. Udzielał się również jako konsultant na potrzeby licznych publikacji o tematyce ufologicznej. Opublikował ponad 80 artykułów poświęconych tematyce ufologicznej, często też gościł w programach radiowych i telewizyjnych, a także w filmach dokumentalnych. Miał na koncie również przemówienia przed Kongresem USA oraz na forum Organizacji Narodów Zjednoczonych.Friedman słynął z częstego wykorzystywania terminu "latające spodki", argumentując to tym, że - cytat - latające spodki to - z definicji - niezidentyfikowane obiekty latające, jednakowoż bardzo niewiele NOL-i to latające spodki. Interesują mnie te ostatnie. Sam siebie często nazywał "fizykiem od latających spodków".

Friedman był pierwszym cywilnym śledczym, który badał i dokumentował słynny incydent z Roswell. Popierał tezę, jakoby rzeczywiście doszło tam do katastrofy pojazdu pozaziemskiego. Zeznając w 1968 roku przed Izbą Reprezentantów USA, stwierdził, że zebrał dowody potwierdzające, że Ziemia jest często odwiedzana przez pojazdy pozaziemskie, sterowane przez jakąś inteligencję.

W 1996 roku, po zbadaniu dokumentów Majestic 12, orzekł, że nie widzi podstaw do podważania ich autentyczności. To spowodowało liczne kontrowersje, ponieważ Friedman jednocześnie jako pierwszy dostarczył dowodów na fałszywość niektórych dokumentów.

Friedman był dwukrotnie żonaty. Zmarł w Nowym Brunszwiku, gdzie mieszkał ze swoją drugą żoną.

W polskich mediach ukazały się dwa wywiady ze Stantonem Friedmanem:
- wywiad z 2007, przeprowadzony przez Piotra Cielebiasia, opublikowany również na łamach naszego serwisu (wówczas pod nazwą "Paranormalium")
- wywiad dla Nieznanego Świata (10/2010)

Komentarze do tego newsa
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
BBcode:

[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, koniecznie zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy na łamach strony Radia Paranormalium. Prosimy nie podawać w komentarzach adresów email - do tego służy odpowiednie pole!


Komentarze do tego newsa:

 • tom 1 (2019-05-14 21:33:33) #39502   ❗❗❗
  To był dobry ufolog. Dobrze się go słuchało na Discovery channel, Sci-fi channel. Niech spoczywa w pokoju.

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (1)
 • Antares (2019-05-15 8:20:57) #39503   ❗❗❗
  Pamiętam jego ostatnie wystąpienie na kongresie ufologicznym w Kanadzie w zeszłym roku, a co było transmitowane przez Richarda Dolana (a właściwie technicznie rzecz biorąc przez Tracey Dolan). Wystąpienie od dawna było od dawna zapowiadane jako ostatnie i takież było. Friedman sprawiał wrażenie bardzo schorowanego i co tu dużo gadać mocno nieobecnego. Pierwsza moja myśl była taka "teraz już wiem dlaczego to ostatnie wystąpienie".

  Nie będę hipokrytą i napiszę, że co do działalności ufologiczno-alternatywnej Friedmana mam mocno mieszane uczucia, ale to nie czas i nie miejsce aby to teraz roztrząsać.

  Niech mu ziemia lekką będzie.

  Odpowiedz
 • Antares (2019-05-22 6:31:17) #39522   ❗❗❗
  Ostatnie wydanie "The Gralien Report" zostało poświęcone postaci Stantona Friedmana media.blubrry.com/gralienreport/traffic.libsyn.com/gralienreport/TGR_052019_Stanton_Friedman.mp3

  Odpowiedz
 • SŁUCHAJ NAS
  SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
  NEWSLETTER
  RAMÓWKA NA DZIŚ
  ARCHIWUM AUDYCJI
  WESPRZYJ
  RADIO PARANORMALIUM
  NAJNOWSZE ARTYKUŁY
  Copyright © 2004-2020 by Radio Paranormalium