[ZAMKNIJ REKLAMY]
Kup reklamę w tym miejscu!

Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
STR. GŁÓWNA
SŁUCHAJ
PODCASTY
CZYTELNIA
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum

Tunele pod miasteczkiem Zwiesel


Dodano: 2018-03-04 02:13:22 | Wyświetleń: 1190
Zakładka Dodaj do zakładek · Udostępnij:  Facebook  Wykop  Twitter  WhatsApp
★ POLECANY WPIS ★
Tagi:

Rozmowa z panem Alfredem Beierl ( członkiem grupy "Arbeitskreis für Erdstallforschung") podczas zwiedzania podziemnych tuneli w miasteczku Zwiesel.
A. Cz. Schodzimy właśnie 10 metrów pod ziemię, to bardzo dużo jak na zwykłą kryjówkę.
A.B. Właśnie, ale jak zobaczysz jak wysokie są te korytarze to dopiero uświadomisz sobie że ten cały urobek musiano także transportować do góry, to masa roboty.
A.Cz. Płyciej by też można wykopać no nie?
A.B. Można by, nie zapominajmy że wtedy nie posiadano takich maszyn ani oświetlenia jak dzisiaj to jednak celem było robienie tak skomplikowanych tuneli. Chociaż można było je zrobić prościej to jednak celem było robienie małych krętych niekiedy korytarzy z większą komorą na końcu. Bez zapasowego wyjścia, korytarze niekiedy mają tylko 35cm. średnicy i komorę na końcu.
A.Cz. Czy te komory albo korytarze są zawsze takie same?
A.B. Nie, niektóre komory mają wysokość 1.30 metra, inne około 1.60, a jak tutaj w Zwiesel nawet przeszło 2 metry wysokie.
A.Cz .Ale widzę że i wykończenie ścian się różni, tutaj jakby używano narzędzi posiadające wielkie pazury
A.B. Tak, za to tunele w Austrii wyglądają bardzo gładkie choćby papierem ściernym je wykonczono, takie są różnice między naszymi a austriackimi, tam w niektórych tunelach jest inny rodzaj gleb i skał, niekiedy wygląda to naprawdę spektakularnie.
A.Cz. Jest parę hipotez na temat wykorzystywania tych tuneli, mógłby się pan do nich odnieść?
A.B. Niektórzy badacze wychodzą z założenia że były to kryjówki gdzie ludzie mogli się schować podczas zbójeckich napadów. Mój kolega jest takim wyznawcą tej teorii, kiedyś zaprosił mnie na zbadanie nowo odkrytego tunelu. Ten tunel to naprawdę wyzwanie dla każdego , ciasny i zawiły, w niektórych miejscach trzeba się było przeciskać przez przejścia mające tylko 35 cm. średnicy, człowiek lekko otyły już nie miał szans a jak miały się tam ukryć kobiety będące w zaawansowanej ciąży?. Gdy wreszcie wygramoliłem się z tej dziury powiedziałem mu że po tym Erdstallu hipoteza kryjówki według mnie upadła na całego , wspomniałem o ciężarnych kobietach które nie miały szans się tam przecisnąć. Jego odpowiedż była " Jak się nie przecisły to już ich sprawa, pozostały u góry"
A.Cz. Ale gdyby chciano to by powiększono te wąskie przejścia?
A.B. Oczywiście, poza tym zrobiono by wyjścia ewakuacyjne gdyby napastnicy chcieli ich wkurzyć dymem, a takich nie ma. Każdy Erdstall z prawdziwego zdarzenia ma tylko jedne wejście, może mieć więcek komór i korytarzy ale tylko jedne wejście.
A.Cz. A co z hipotezą że to „miejsca pustki”, gdzie dusza miała oczekiwać na dalszą wędrówkę?
A.B. To już bardziej mi się wydaje prawdopodobne niż kryjówka. To miało być mistyczne miejsce dla oczekiwania duszy. Trzeba pamiętać że pojęcie piekelnego ognia wymyślono dopiero póżniej, odkupienie grzechów, też za pieniądze było praktykowane już po pojawieniu się tuneli. Może być tak że były to miejsca wykonane gdzie dusza mogła czekać na dalszą wędrówkę.
A.Cz. W Bawarskim Lesie tutaj w okolicy znane są miejsca służące "oczyszczaniu ciała", wąskie przejścia pomiędzy skałami, kamieniami, gdzie człowiek ledwie się przeciśnie. Mówi się że przez takie przchodzenie człowiek miał pozbyć się nalegliwości, oczyścić się duchowo.
A.B. To następna teoria którą wzięliśmy też do możliwego wyjaśnienia naszych korytarzy. Być może temu służyły wąskie przejścia gdzie trzeba się przeciskać i według wierzeń oczyścić ciało i duszę z niezdrowych nawyków (grzechów?), cokolwiek.
A.Cz. A jak wygląda z datowaniem tuneli?
A.B. Datowanie to bardzo poważny problem, niestety w tunelach trudno znależć jakieś pozostałości z czasu budowy które moglibyśmy poddać analizie C-14, pod tym względem są całkowicie czyste. Gdy w póżniejszych czasch odkryto taki tunel to nieraz zasypywano go gruzem i śmieciami. Oczywiście takie "znleziska" można odróżnić od razu, ale one nic nie mówią o czasie powstania tunelu.
A.Cz. Być może póżniej wykorzystywano je jako kryjówki?
A.B. Niewątpliwwie, ale nie było to celem budowy korytarzy, przynajmniej takie jest moje zdanie. Byliśmy kiedyś grupą sześciu ludzi w takim tunelu, już po krótkim czasie zaczynało nam brakować powietrza. Dwóch kolegów innym razem zrobiło eksperyment i zostali na 48 godzin w Erdstallu. To ogólnie zależy też od rodzaju budowy, w niektórych tunelach dopływ powietrza jest lepszy a w niektórych nie. Ale jak już wspomniałem wcześniej, w tunelach nie można znależć zapasowych wyjść, gdyby najeżdzcy odkryli taką kryjówkę to przy użyciu dymu zginęli by wszyscy pod ziemią.
A.Cz. Domyślam się że to nie jedyny tunel w okolicy
A.B. Mamy ich więcej,jeden znajduje się pod filialą banku, byłem tam kiedyś z dozorcą budynku którego znam prywatnie, ale gdy sprawa wyszła na jaw, mieliśmy małe kłopoty. Dopóki w tym budynku mieści się bank nie ma szans żeby tam wejść a szkoda bo to ciekawy Erdstall. Inny tunel znajduje się około 20 metrów od miejsca gdzie teraz stoimy, także będzie udostępniony do zwiedzania, musimy tam jeszcze zrobić wyjście ewakuacyjne, takie są urzędowe wymogi. Jeżeli chcemy oprowadzać ludzi to w razie czego musimy także mieć zapasowe wyjście. Ten tunel gdzie jesteśmy jak widać jest częściowo zabezpieczony siatką, w przeszłości z sufitu spadały nam na głowę kamienie. Ale ogólnie wszystko jest na dobrej drodze, najważniejsze jest że mamy zezwolenie właściciela.
A.Cz. Właściciela?
A.B. Tak, właścicielem tunelu jest osoba do której obecnie należy grunt lub budynek nad tunelem.
A.Cz. Dziękuję bardzo za rozmowę.

Fotki:

https://www.fotosik.pl/zdjecie/af02f3d6c03dc2a9

https://www.fotosik.pl/zdjecie/4cfb43c0c6292f08

https://www.fotosik.pl/zdjecie/4ea7a59de6f713db

 

 

Zachęcamy również do lektury innych wpisów tego użytkownika
· Mumia z Atakamy (czytany 1068 razy)
· Duchy natury (2013-2017) (czytany 1224 razy)
· Kosmita z Atakamy (czytany 1085 razy)
· Wywiad z profesorem E. Braude (czytany 2895 razy)
· Czy instalacje nuklearne przyciągają ufo? (czytany 1131 razy)
Komentarze do wpisu
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.


Do tego artykułu nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!


TWÓJ BLOG
INNE WPISY
TEGO BLOGERA
NAJNOWSZE KOMENTARZE
NA BLOGACH
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2022 by Radio Paranormalium