Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!

STR. GŁÓWNA
SŁUCHAJ
PODCASTY
CZYTELNIA
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum

Akt I - czyli plan działania


Dodano: 2014-12-05 22:09:10 | Wyświetleń: 1271
Zakładka Dodaj do zakładek · Udostępnij:  Facebook  Wykop  Twitter  WhatsApp
Tagi:

Witam tych, których udało mi się w jakikolwiek sposób zaciekawić, oraz persony zupełnie przypadkowe. Mam nadzieję, że cykl artykułów który wam przedstawię zaciekawi was.

Alan Abyss na początku swojego dzieła, zaznacza jakie podstawy powinien opanować każdy, kto chce zajmować się magią. Poniżej przedstawie zdolności, które trzeba opanować wraz z planem działań, mających na celu wyćwiczenie ich.  

1. Zapamiętywanie snów, wielu z nas ma z tym ogromny problem a wystarczy tylko trochę wysiłku aby się tego nauczyć. Wystarczy postępować według kilku, prostych kroków:
~ Rozluźnienie przed snem.
~ Autosugestia. Tuż przed zaśnięciem wystarczy powtarzać sobie formułkę taką jak "Dzisiaj zapamiętam wszystkie sny. Obudzę się po każdym z nich aby go zapisać"
~ Zapisywanie snów. Im więcej szczegółów tym lepiej.
Co mogę o tym powiedzieć? Metoda jest niezaprzeczalnie skuteczna. Kiedyś już próbowałem jej i doskonale działała (przynajmniej na mnie). Po mniej więcej tygodniu zapamiętywałem już kilka snów z jednej nocy. Wcześniej tak jak i teraz nie zapamiętuje żadnego. Niestety zaniechałem tych działań z własnego lenistwa. Zobaczymy co uda mi się osiągnąć tym razem. Może spróbujecie wraz ze mną i podzielicie się przeżyciami?

2. Medytacja jest sztuką, polegającą na całkowitym oczyszczeniu umysłu z myśli, bądź skupieniu wyłącznie na jednej rzeczy.
~ Należy usiąść w pozycji lotosu (według autora). Nie mam z tym problemu więc wykonam polecenie.
~ Następnie podane są dwie metody na oczyszczenie pozbycie się myśli. Są one w moim mniemaniu dość czasochłonne i nużące. Posłużę się swoją, sprawdzoną lecz efekt powinien być ten sam.
Dalej znaleźć można rozdział pod tytułem "Mantry", ale odpuszczę to sobie. W moim przypadku nie mam tyle prywatności aby je intonować i móc jednocześnie poczuć się komfortowo. Robiąc z siebie "głupka" przy ludziach na pewno nie osiągnę wymaganego stanu umysłu. Jak to mówią... mierz siły na zamiary! Zawsze warto o tym pamiętać.

3. Projekcja astralna jest zdolnością, którą można określić mianem podróży poza ciałem.
Autor podkreśla, że pierwszym krokiem do osiągnięcia tego stanu jest zdolność zapamiętywania snów. W końcu po co nam to, skoro i tak nie będziemy wiedzieć nic z takiej wyprawy? Jedynym moim planem w tym wypadku, na chwilę obecną, jest odłożenie jakichkolwiek działań do czasu, aż efekty realizacji planu z punktu pierwszego będą zadowalające.
Ale nie martwcie się, nie opuszczę tej kwestii.

Na dzisiaj to już koniec moich wypocin. Życzę miłej nocy i kolorowych snów.

Zachęcamy również do lektury innych wpisów tego użytkownika
· Wampiry (czytany 3672 razy)
· Jak wyglądasz? (czytany 2727 razy)
· Akt III - Pierwsze wrażenia (czytany 1667 razy)
· Akt II - czyli uzupełniamy informacje (czytany 1601 razy)
· Poczytajmy. (czytany 1156 razy)
Komentarze do wpisu
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.


Do tego artykułu nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!


  TWÓJ BLOG
  INNE WPISY
  TEGO BLOGERA
  NAJNOWSZE KOMENTARZE
  NA BLOGACH
  Skontaktuj się z nami
  tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
  Copyright © 2004-2022 by Radio Paranormalium