[ZAMKNIJ REKLAMY]
Kup reklamę w tym miejscu!

https://homeconcept.com.pl/warszawa/producenci/jotul/

Najładniejsze fototapety https://moje-fototapety.pl dla każdego

Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
STR. GŁÓWNA
SŁUCHAJ
PODCASTY
CZYTELNIA
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum

Nawiedzone miejsca w PolsceSzukasz formularza do napisania nowego komentarza? Został on przeniesiony na sam dół strony.
Komentarze do artykułu
Wyświetlam 50 komentarzy na jednej stronie.
Wszystkich komentarzy do tego artykułu: 33, obecna strona 1, ilość stron 1

[1]
  • Jessica ;*
   (2008-05-07 17:33:45) #144
   | 👮 raport

   Bardzo interesujące i nawet przerazające historie ;/

   Ja w to wszystko wierzę, ponieważ sama mieszkam w mieście-Darłowie , w którym znajduje sie zamek w którym "mieszka" Biała Dama.

   Napiszę o tym nieco. :D Okeeej?? ;p

   a więc:

   Darłowska Biała Dama

   „Biała Dama” - księżna Zofia zawsze była dobrym i opiekuńczym duchem darłowskiego zamku. Duch tej szlachetnej i mądrej pani dopilnował, aby jej wdowie uposażenie przejęli Polacy 7 marca 1945 r.

   Niekiedy piękna Zofia wyłania się ze ścian komnat darłowskiego zamku w długiej, jedwabnej, białej, powabnej szacie. Na nóżkach ma złote pantofelki, a na szyi bursztynową kolię. Na jej palcu błyszczy pierścień z brylantem króla Eryka. W ręku trzyma złoty trójramienny lichtarz, którym stojąc przy oknie daje znaki swojemu kanclerzowi zamku Janowi z Maszewa. Mieszkał on w narożnej okazałej kamienicy naprzeciwko zamku. Kamienica miała połączenie lochami z zamkiem. Po tych znakach rycerz z Maszewa przybywał do księżnej zazwyczaj na kolację ze śniadaniem.

   Odpowiedz
   DODAJ ODPOWIEDŹ
  • ³ukasz
   (2008-05-08 18:54:51) #151
   | 👮 raport

   bardzo zaciekawila mnie historaia czarnego psa być możę wybiore się tam niedługo.Może nawet go zobaczę

   Odpowiedz
   DODAJ ODPOWIEDŹ
  • Claudiia
   (2008-08-10 06:08:14) #568
   | 👮 raport

   Szkoda, że nie napisałeś o Białej Damie z Wzgórza [nie pamiętam jakiego] w Gorzowie Wielkopolskim.
   Wiem, że ona nawiedza Wzgórze...

   Odpowiedz
   DODAJ ODPOWIEDŹ
  • nemo
   (2008-09-23 02:58:59) #954
   | 👮 raport

   jest jeszcze wiele innych cieekawch miejsc o wiele dardziej uopiornych ale ich nigdzie nie znalazłem ... szkoda

   Odpowiedz
   DODAJ ODPOWIEDŹ
  • Marcin
   (2008-10-12 21:17:30) #1113
   | 👮 raport

   Mieszkam niedaleko Grodźca, tj Zamku Będzińskiego, nigdy o tym nie słyszałem. Do Ogrodzienca mam trochę dalej, ale ostatnio w pracy tamtędy przejeżdżałem, może sie wybiorę.

   Odpowiedz
   DODAJ ODPOWIEDŹ
  • Duchy są wśrud nas w nocy i w dzień !
   (2008-12-01 18:35:10) #1498
   | 👮 raport

   Od dawna mówiono nam, że duchy straszą w nocy. To nieprawda np. ja czuje obecność duchów również w dzień głaszczą mnie po głowie, dotykają po ramieniu i robią wiele innych rzeczy. Wystarczy, że w to uwierzycie i sami to poczujecie! Fajne, fajne [przydaję się do obserwacji paranormalnych].

   Maciek


   Odpowiedz
   DODAJ ODPOWIEDŹ
  • Aga
   (2008-12-09 22:34:50) #1613
   | 👮 raport

   Bardzo ciekawe historie,planuję wybrać się w podróż śladem niezwykłych(nawiedzonych) miejsc w Polsce, sama mieszkam w mieście w którym krąży wiele ciekawych historii o co najmniej nieprzeciętnych miejscach:)

   Odpowiedz
   DODAJ ODPOWIEDŹ
  • Karolek
   (2008-12-20 09:08:30) #1677
   | 👮 raport

   Ja byłem w Golubiu wielki zamek i taka kobietka stała na murze ale to pewnie jakaś 5s kolega uchwycił fotę ale to wyglądać za dobrze to nie wyglądało. Biała plama jak orb

   Odpowiedz
   DODAJ ODPOWIEDŹ
  • Gosica
   (2009-03-06 16:40:59) #2550
   | 👮 raport

   Chcę tylko sprostować ,że w legendzie o damie z sokolnikiem, chodzi o miejscowość Tuczno( woj.zachodniopomorskie ) nie Tuczyn :)

   Odpowiedz
   DODAJ ODPOWIEDŹ
  • gość
   (2009-04-12 13:58:44) #2782
   | 👮 raport

   powinni dodac coś o ruinach zamku w dzierzgoniu.
   któregoś tam lipca czy sierpnia o północy podobno duchy odprawiaja msze . nie wiem czy to prawda ale nauczycielka od historii mówiła naszej klasie na lekcji.

   Odpowiedz
   DODAJ ODPOWIEDŹ
  • jhjh97
   (2009-04-25 23:31:11) #2866
   | 👮 raport

   Byłem w poniedzialek w Gniewie i tam spotkalem postac krzyżaka w todze i kapturze.

   Podobno zostal zabity na wojnie i nieche opóścic zamku.

   Odpowiedz
   DODAJ ODPOWIEDŹ
  • Michał z Poznania
   (2009-06-05 13:59:53) #3112
   | 👮 raport

   słyszał ktoś o Zamku w Osiecznej koło leszna ??? Jest z tam tond wiele Histori np. że gdy dzień po bożym narodzeniu , gdy Ochroniarz poszedł na obchód ( zakek jest dosyć duży i zajmowało to mu ok 2h) gdzieś w okolicach sali rycerskiej ( możliwe że na schodach ) Zjawa próbowała go prawdopodobnie udusić . Ochroniarz spadł ze schodów łamiąc ręke . ochroniarz szybko uciekł zamykając tylko warowną wielką bramę zamku . Jest to oczywiście na fakcie , ochroniarz trafił do Gniezna ( w gnieznie jest zakład dla psychicznie chorych) , teraz pracuje w przedszkolu jako cieć :P Słyszałem o tym że w nowy rok ( roku zdarzeń nie pamiętam ) na tamtejszej wieży zapaliło się 10 żarówek . Tamtejsza wieża nie jest uczęszczana ponieważ jest łatwo dostępna ogniu i nie posiada wyjścia ewakułacyjnego . Na wieży znajduje się nadajnik Ery . Do wieży prowadzą przeciw-pożarowe drzwi odgradzające ogień które posiadają ok.8 zasów strażackich . Więc niemożliwe chyba że ktoś tam wszedł ! Słyszałem też o Białej Damie która rzekomo rzuciła sie do J.Łoniewskiego , prawdopodobnie widać jej lot 29 maja o godz 3 rano . Popełniła samobujstwo ponieważ została nakryta z kochankiem . W Listopadzie robi obchud zamku i udaje się do sali rycerskiej na spowiedz do swojego spowiednika . Pozdro do redakcji i moderatorów ! Michał z Poznania

   Odpowiedz
   DODAJ ODPOWIEDŹ
  • Michał z Poznania
   (2009-06-05 14:09:44) #3113
   | 👮 raport

   Ps. Zapomniałem dodać o młodej kobiecie pracującej 15- lat temu w tym Osieckim zamku ( w tym zamku mieści się obecnie Sanatorium - lecznicze dla młodzierzy o różnych schorzenaich ) Więc te zdarzenie miało miejsce 15-lat temu , albo i więcej . Z niewiadomych przyczyn kobieta popełniła samobójstwo sprawa śmierci niebyła zbytnio nagłaśniana przez policję z Leszna . Na miejscu zbrodni nie było żadnych śladów walki , odcisków palców , nie wiadomo czy to było samobójstwo czy morderstwo . Sprawę chciał nagłośnić jeden z Bogatych osieckich adwokatów czy prokuratorów ( Bo osieczna jest dosć bogata , serdecznie zapraszam ) Ale niestety ta sprawa została przedawniona ;/

   Odpowiedz
   DODAJ ODPOWIEDŹ
  • P.
   (2009-06-10 17:36:08) #3117
   | 👮 raport

   W Jarosławiu (Podkarpacie) również straszy "biała dama" balansująca na murach cerkwii. Można ją zobaczyc najczęściej w słoneczny dzień.

   Niedługo postaram się o zdjęcia, gdyż pojawia się ona bardzo często.

   Odpowiedz
   DODAJ ODPOWIEDŹ
  • gość
   (2009-06-14 11:31:09) #3156
   | 👮 raport

   mieszkam w zachodniopomorskim mam jakies 40km do Kłomina naszego Polskiego Ghost City ale nigdy tam nie byłem w wakacje się wybiore:) mam też jakieś 6km do starego lotniska koło Broczyna kiedyś robiliśmy z kumplami zdjęcia w tamtejszych bunkrach i na jednym wokół kolegi pokazały się jakieś dziwne kształty po zobaczeniu zdjęcia wybiegliśmy z tamtąd jak oparzenie heh muszę również wybrać się do Tuczna i sprawdzić legendę o Damie z Sokolnikiem:) skoro w moim województwie to czemu nie?:D

   Odpowiedz
   DODAJ ODPOWIEDŹ
  • fantasmagoria
   (2009-06-26 11:43:09) #3304
   | 👮 raport

   Zdaje się że w W-wie na Wilczej jest(był?) nawiedzony dom jakby co to polecam przeczytać Leksykon Duchów nie wiem czy to jeszcze wydają ale można poszukać w bibliotece;) Tego typu rzeczy tam jest mnóstwo więc jak sie ktoś tym interesuje to naprawdę warto bardzo ciekawa książka.

   Odpowiedz
   DODAJ ODPOWIEDŹ
  • hehe
   (2009-07-17 15:11:27) #3405
   | 👮 raport

   uzytkownik gosc ma racje ta legenda nazywa sie siedem tysiecy duchow i mowi o krzyzakach a po za ttym napiszcie cos o duchu w fabryce wlokienniczej w lodzi

   Odpowiedz
   DODAJ ODPOWIEDŹ
  • ppp
   (2009-08-01 17:54:35) #3576
   | 👮 raport

   A gdzie o Białej Damie z Olsztyna pod Częstochową?:) Bardzo ciekawa historia.;)

   Odpowiedz
   DODAJ ODPOWIEDŹ
  • IZBICA - Dom nawiedzony przez złe duchy.
   (2010-05-02 17:35:34) #4891
   | 👮 raport

   Fajny artykuł szkoda, że zawarte są w nim tylko ciekawostki o tych ~oficjalnych~ duchach (komercyjnych). Chciałam podać uzupełnienie... jeśli można ;-)
   Wiem gdzie jest nawiedzony dom, rodem z japońskiego horroru "Klątwa". Może nikt nie zginął, ale mieszka tam "coś złego" gdyż nawet nie pomogło wezwanie egzorcysty.
   Znajduje się on w Izbicy, niedaleko mojej miejscowości. Wygląd tego domu nie różni się bardzo od pozostałych w okolicy, taki kwadratowy,... jak reszta budynków stawianych za PRL-U. Ten dom mimo, że nie jest stary, wygląda jak zapuszczona rudera. Odróżnia go tylko jeden szczegół- obrazy w oknach.
   Moja sąsiadka, kiedyś opowiadała jak kiedyś pomagała koleżance sprzątać w tym domu, gdyż miała zamiar go kupić. Pościągały te obrazy i przestawiły stół który tam stał. Kiedy następnego ranka tam wróciły, obrazy i meble wróciły na swoje wcześniejsze miejsca i chyba nie muszę mówić, że ta pani domu nie kupiła.
   Ten dom nadal jest na sprzedaż i w dodatku bardzo "niedrogo". Jedynym HARDCOREM który wytrzymał tam dłużej, był jakiś facet, a jego mieszkanie w tym domu trwało jakiś tydzień. Chciał pewnie zbadać czy wytrzyma, bo cena tego domu była bardzo atrakcyjna...
   Niedawno koleżanka opowiadała w klasie, że jej ojciec miał zamiar kupić dom w Izbicy za bezcen (każdy w klasie już wiedział KTÓRY DOM) Mówiła, że kiedy zadzwoniła do ojca w sprawie wyjazdu i obejrzenia tego domu, w słuchawce usłyszała "PROSZĘ, PRZYJEDŹ DO NAS". U jej ojca radio i telewizor był wyłączony, więc co ją zapraszało?
   Koleżanka ma dopiero zamiar pojechać. Ja też zbieram się ze znajomymi, żeby chociaż podejść bliżej tego domu... Jak na razie brak nam odwagi.

   -Może ktoś z was był w tym domu... albo ma ochotę go kupić???


   Odpowiedz
   DODAJ ODPOWIEDŹ
  • pawel
   (2010-05-08 08:59:40) #4927
   | 👮 raport

   mieszkam w zielonce pod warszawą jest tu bunkier kturego nie mogli zdobyć ruskie po nalotach zapadł sie dwa poziomy w dół wraz zniemcami do dziś to miejsce jest nawiedzone

   Odpowiedz
   DODAJ ODPOWIEDŹ
  • demon
   (2010-08-12 11:48:17) #5420
   | 👮 raport

   Może ja kupe he :) zawsze chciałem zobaczyć jak to jest nawiedzony dom u mnie pod kostrzynem jest dom nawiedzony stoi na zakręcie ponoć w nocy słychać płacz dziecka i coś jeszcze opowiadał mi mój zmarły zajomy 2 lata temu ale ktoś w nim mieszka było kilku klijentów i ich z tamtąd wywaliło ale ci co mieszkają teraz musielije przegonić lub uwagi nie zwracają na to bo ponad pół roku tam siedzą :) bo firanki są ale nie wiem co dokładnie sie tam stało czemu tak było.

   Odpowiedz
   DODAJ ODPOWIEDŹ
  • mac
   (2010-08-30 17:09:49) #5536
   | 👮 raport

   W Chencinach też jest duch tylko że królowy Bony. Widziałem ją na zdjęciu. W Polsce jest dużo nawiedzonych zamków, prawie co drugi zamek.

   Odpowiedz
   DODAJ ODPOWIEDŹ
  • zakapiorowa
   (2010-08-31 17:11:34) #5541
   | 👮 raport

   mieszkam w Bralinie tutaj od okolo 30 lat stoi stary dom który rzekomo jest nawiedzony. chodzi mi o ten czerwony nieotynkowany dom z cegly... znajdujacy sie za Bralinem... ma ktos informacje na ten temat z tego co ja wiem, to duzo ludzi sie juz tam wprowadzalo i odrazu wyprowadzali sie mowiac ze w nocy slyszeli jęki i halasy, dom do dzisiaj stoi opuszczony nikt nie zamierza go kupić , i nie dziwie się. szukałam w necie info na ten temat niestety nic nie znalazłam:( czekam na info od Was.

   Odpowiedz
   DODAJ ODPOWIEDŹ
  • elena
   (2010-08-31 17:15:20) #5545
   | 👮 raport

   proszę o informacje na temat rzekomo nawiedzonego domu w Bralinie niedaleko Kępna w woj wielkopolskim. jestem z sycowa i unas również było głośno na temat tego domu... to jest czerwony dom z cegly taki kwadraciak pusty od 30 lat

   Odpowiedz
   DODAJ ODPOWIEDŹ
  • Malwina1962
   (2010-09-08 14:37:04) #5580
   | 👮 raport

   Witam, wielu z was interesuje się zjawiskami paranormalnymi, szczególnie duchami. Ja również się tym interesuję, od dawna. Mam do was pytanie. Słyszałam o tych nawiedzonych miejscach opisywanych przez autora. Również o innych. Np.nawiedzony szpital dla dzieci w Owińskach pod Poznaniem, gdzie rzekomo słychać głosy dzieci. Moi przyjaciele byli tam i zauważyli nic, wszyscy się nawzajem nakręcali. Czy rzeczywiście duchy nie istnieją, czy to rzeczywiście kwestia naszej psychiki, stwarzanie jakieś perspektywy po śmierci? Czy istnieją naprawdę nawiedzone miejsca? Nie piszę tego, bo robię sobie żarty, od dziecka mam tanatofobię, chcę wiedzieć to dla swojego spokoju. Pozdrawiam.

   Odpowiedz
   DODAJ ODPOWIEDŹ
  • Ciekawska
   (2011-02-07 18:59:26) #6160
   | 👮 raport

   u mnie w rejonach Tomaszowa Mazowieckiego sa ze 3 takie dziwne miejsca.nr jeden na liscie to drzewo wisielca, w rejonach Luboszew.baardzo klimatyczne miejsce, podobno powiesiło sie tam pare osob w tym rodzina, i chłopak zabił dziewczyne bo mu odmowiła małzenstwa.chodza plotki o strumyku obok ale w to niewierze.samo drzewo budzi groze swoim wygladem,obdarta kora jakby po linach, kapliczka na nim, a samo drzewo jest duze i rozni sie od innych.bywam tam czasem, i cos wisi w powietrzu.ale wierzcie lub nie. drugie to bunkry na konewce,nawet były jakies artykuły ze turysci zrobili foty duchom, a sama historia bunkra jest dosc niepokojaca. motyw wody ktorej sie nie da wypompowac, nurkowie zagineli i wogole dziwne klimaty.

   Odpowiedz
   DODAJ ODPOWIEDŹ
  • rafi 24
   (2011-04-24 02:22:48) #6474
   | 👮 raport

   bardzo lubię czyac historie o nawiedzonych miejscach, sam mieszkam w okolicy w której ponoc jest nawiedzony dom nigdy co prawda go nie widziałem ale słyszałem o nim pewna historie, ze kilku kolegów załozyło sie o 50zł ze jeden z nich wejdzie do niego i pokaże sie w oknach na 1,2 piętrze oraz na strychu i w piwnicy, jego znajomi ponoć nagrali to telefonem.
   Chłopak ponoc pokazał się na 1 oraz 2 piętrze a gdy wszedł na strych zobaczył białe światło i znalał sie w piwnicy, gdy wybiegł z tego domu był "biały jak ściana posikany i po...ny"
   Nie wiem czy to prawda ale chyba cos w tym jest.
   Sam kiedys miałem dziwne zdarzenie, było to jakieś 5-6 lat temu nie pamietam dokładnie bylem na feriach zimowych u mojej babci, która mieszka 30m od cmentarza, obudziłem sie w nocy chyba koło 3 i zobaczyłem jak na środku pokoju leży rozłożony mój sweter tak jakby ktoś go rozprasowal byłem przestraszony gdyz byłem sam w pokoju i nikt nie mógł tego zrobic dla żartu, nikomu tego nie mówiłem bo i tak nikt by nie uwierzył. ale to nie jedna historia jak mi się przydarzyła w domu mojej babci..............
   a wszystkie te dziwne zjawiska zaczeły sie dziac po smierci mojego dziadka i dotkły nie tylko mnie, i dzieją się zwykle na górze i nie tylko nocą.
   wydaje mi sie że dziadek poprostu ciągle tam jest, nie wiem jak to wyjaśnic , ale podam przykład,
   moja ciocia bardzo boi chdzić sie na góre w domu mojej babci, ale jakies 3 lata tem gdy była rocznica smierci dziadka, cała rodzina po mszy spędzała czas razem na dole, moja babcia poprosiła ciocie aby poszła na górę po jakis alkohol, po jakich 10 min poszukiwan postanowiła wziąś wino które ja dałem mojemu dziadkowi na imieniny jakieś 16 lat tem i gdy tylko chwyciła za butelkę wszystkie drzwi w tym samym momęcie zatrzasły się, ciotka była przerazona zostawiła to wino i zbiegła na dół, wino stoi po dzien dzisiejszy w tym samym miejscu w którym dizdek je postawil i nikt sie nie odwazył go dotknąc..............

   Odpowiedz
   DODAJ ODPOWIEDŹ
  • byc moze nawiedzona i troche walnienta
   (2011-07-04 13:49:01) #6713
   | 📧 email | 👮 raport

   wszystkie artykuly sa bardzo ciekawe ale jak weszlam na egzorcyzmy to okno kturego niemozna bylo otworzyc nagle sie otwarlo zaczelo trzaskac iszyba pekla

   Odpowiedz
   DODAJ ODPOWIEDŹ
  • John Do
   (2011-07-11 15:27:43) #6748
   | 👮 raport

   Bardzo ciekawe historie, warto sie w takie miejsca wybrać i wybadac ile w tym jest prawdy, u nas w miasteczku o nazwie Prabuty podobno w lochach pod rynkiem miejskim też coś straszy, ale chyba jakaś lipa... zwiedzałem z kolegami to miejsce kilkanaście razy z czystej ciekawości ze może uda się spotkać jakiegoś ducha albo chociaż da znać, że błąka się po tych lochach. Niestety nigdy nic nie zaobserwowaliśmy, żadnych dźwięków, zjaw. Trochę szkoda, bo nie mam zadnej ciekawej historyjki do opowiedzenia.

   Odpowiedz
   DODAJ ODPOWIEDŹ
  • lamaaaaaa
   (2011-07-21 21:36:35) #6765
   | 👮 raport

   mieszkam w okolicach zamku książąt mazowieckich w czersku w którym mieszkała królowa Bona
   gdy w pośpiechu wyjeżdżała z zamku zgubiła korale i podobno szuka ich do dziś

   Odpowiedz
   DODAJ ODPOWIEDŹ
  • michał
   (2011-08-06 13:11:05) #6857
   | 👮 raport

   Niezła ściema z materializującą się Białą Damą w Golubiu.

   Nawet na oficjalnej stronie zamku jest napisane, że księżną odtwarza aktualna Miss Polonia, która do rana bawi się wraz z przybyłymi gośćmi. Rrzeczywiście...paranormal :D

   Odpowiedz
   DODAJ ODPOWIEDŹ
  • rafaello57
   (2011-11-02 02:00:49) #7031
   | 👮 raport

   Są jakieś pogłoski o dziwnych zdarzeniach odstraszających ludzi teren "Młyna...

   Odpowiedz
   DODAJ ODPOWIEDŹ
  • gigii
   (2012-10-20 13:26:39) #7614
   | 👮 raport

   w sokołowie podlaskim woj.mazowieckie jest cmentarz na ul. fryderyka chopina obok stoją 2 stare domy, myślę,że są nawiedzone...

   Odpowiedz
   DODAJ ODPOWIEDŹ
Wyświetlam 50 komentarzy na jednej stronie.
Wszystkich komentarzy do tego artykułu: 33, obecna strona 1, ilość stron 1

[1]
Dodaj komentarz
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
NAJNOWSZE ARTYKUŁY
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2022 by Radio Paranormalium