[ZAMKNIJ REKLAMY]
Kup reklamę w tym miejscu!Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!

Możesz też kupić u nas reklamę!


Negocjacje handlowe, kredyty, pożyczki, chwilówki
ile kosztuje in vitro
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
TAGI :: Szukasz tagu: elfy
(zobacz chmurę tagów)
ARTYKUŁY   |   BLOGI   |   AUDYCJE   |   KSIĄŻKI   |   FILMY   |   ZDJĘCIA
Artykuły
Nieuchwytni Mali Ludzie
Opublikowano: 2016-05-15 02:42:08
Spośród wszystkich zjawisk paranormalnych, istnienie "małych ludzi" - bądź to wróżek, elfów, bądź karzełków - egzystuje wśród wierzeń, które cieszą się niewielką poważną uwagą, nawet wśród badaczy tematyki paranormalnej. Są to starożytne mity i istnieją głęboko wewnątrz folkloru wielu kultur. Dziś już jednak nikt nie wierzy w istnienie tych małych, magicznych istot... ...a może jednak? Tak oto K. T. opisuje swoją historię spo... (czytaj więcej)

Wizje sprzed 16 000 lat. Petroglify z Cosos
Opublikowano: 2013-07-10 01:22:12
Petroglif z Cosos, prawdopodobnie przedstawiający pogrzeb zwierzęcia i ceremonię przebłagania Około 16 tysięcy lat temu, gdy australijscy aborygeni malowali święte wizerunki w ukrytych jaskiniach, rdzenni amerykańscy szamani tworzyli wizjonerskie petroglify, by zobaczył je cały świat. To znaczy, wszyscy, którym uda się przejść przez daleki kanion ukryty między górami Cosos na kalifornijskiej ... (czytaj więcej)

Elfy - czy istniały?
Opublikowano: 2005-11-29 17:45:26
Wielu twierdzi, że elfy żyją tylko w legendach średniowiecznych i w wyobraźni Tolkiena albo w dziecięcych marzeniach, jako mali pomocnicy Świętego Mikołaja. Ale czy te magiczne stworzenia mają jakieś odpowiedniki w świecie rzeczywistym? Legendy o karłach, elfach i zaczarowanych krainach zna cały świat. Istnieją kanony folkloru skandynawskiego, w ustnej tradycji irlandzkiej dominują karzełki i inne psotne elfy, które żyją w literaturze, jednak obecnie na światło dzienne wycho... (czytaj więcej)

Chickcharnies
Opublikowano: 2005-03-11 22:57:27
Stwory te zamieszkują wyspę Andros na Bahamach. Wyglądają mniej więcej tak: -Mają czerwone oczy oraz po trzy palce u rąk i nóg -stwory te to małe, podobne do ptaków elfy czy też skrzaty o dużych oczach -istoty te są brodate -są na wpół ludźmi, na wpół ptakami I tak dalej, i tak dalej... mimo, iż opisy ich wyglądu są rozbieżne, jeszcze większe zamieszanie wprowadzają opisy ich sposobu życia. Zależnie od humoru, mogą przyn... (czytaj więcej)

Mitologia celtycka
Opublikowano: 2005-03-08 19:12:42
Bogowie Amaethon - słabo znane bóstwo galijskie, będące zapewne pierwotnie bogiem rolnictwa. Anextiomarus - bóstwo, znane w Galii i Brytanii, o bliżej nie określonych cechach i atrybutach. Aponus - bóg czczony u źródła wody w miejscowości Abano, w północnej Italii. Arar - bóg galijski związany z kultem wody. Jego imię otrzymała rzeka. Artaisos, Artaios - bóg galijski czczony w dzisiejszej miejscowości Beaucroissant, w czasach rzymskich identyfikowany z Merkurym. Przypuszczalnie związany z kultem niedźwiedzia. Avgentl... (czytaj więcej)

Mitologia grecka
Opublikowano: 2005-03-08 19:03:45
Bogowie Ajolos, Boreasz, Euros, Notos, Zefir - Grecy dzielili bóstwa wiatrów, według kierunków, na cztery zasadnicze: Boreasz (Akwilon)- północny, gwałtowny, niebezpieczny dla żeglarzy. Notos (Auster)- silny południowy wiejący latem. Euros (Eurus)- wschodni, silny i suchy. Zefir (Favonius)- zachodni, łagodny, zwiastun wiosny. Królem wszystkich wiatrów (i burz) był Ajolos (Eol). Boreasz, Notos i Zefir byli synami Eos i Astrajosa. Euros był synem Uranosa i Gai. Ajolos- Hippotasa. Jego dziećmi byli Atamas, Syzyf i Salmoneus. Dał Odyseuszowi worek, w którym zamknięte były wszystkie... (czytaj więcej)

SŁUCHAJ NAS
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
NEWSLETTER
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
NAJNOWSZE ARTYKUŁY
MY lubimy ICH, ONI lubią NAS - nasi partnerzy, współpracownicy i zaprzyjaźnione serwisy
Copyright © 2004-2018 by Radio Paranormalium