Kara śmierci w Polsce?

Rozmowy na tematy niekoniecznie ściśle ezoteryczne. Co nowego w nauce? Co ostatnio odkryto, a co zbadano? Co już wiemy, a czego jeszcze nie wiemy?

Kara śmierci w Polsce?

Można wybrać tylko 1. opcję

 
 
Pokaż wyniki
leszek

Kara śmierci w Polsce?

Post autor: leszek »

Nie za bardzo wiedziałem, gdzie ten temat wkleić, w każdym razie zastanawia mnie jak wielu z Was byłoby za ewentualnym wprowadzeniem kary śmierci w Polsce i uzasadnieniu swojej opinii, także warunkach na jakich miałaby ona być przeprowadzona.

Może ja zaczne :D
Jestem ZA. Bardzo dużym ZA. Moim zdaniem kara smierci rozwiązałaby problem przepełniających się więzień i byłaby doskonałą formą "odstraszenia" przyszłych przestepców od ich zamiarów. Na karę śmierci powinno się skazywać za WSZYSTKIE morderstwa dokonane z premedytacją i zimną krwią. Uważam, że więzień powinien także spedzić rok czy dwa przed śmiercią za kratkami w celu "przemyślenia swojego życia". Dla mnie dożywocie nie ma sensu - jest marnotrawieniem pieniedzy.
Ostatnio zmieniony 2011-05-04, 17:42 przez leszek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Kara śmierci w Polsce?

Post autor: Vampirio »

Też jestem za. Wielu morderców ma kary dożywocia, uśmiercając ich skracano by
ich pobyt w więzienie oraz zaoszczędzono by pieniądze podatników. W dzisiejszych czasach więzienia bardzo przypominają motele co sprawia, że niektórzy z własnej woli dają się złapać bo wtedy nie muszą się martwić o utrzymanie. W pełni też zgadzam się z twoimi argumentami.
Ostatnio zmieniony 2011-05-04, 19:13 przez Vampirio, łącznie zmieniany 2 razy.
ZielonaKredka
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 3
Rejestracja: 2011-04-29, 01:17

Re: Kara śmierci w Polsce?

Post autor: ZielonaKredka »

Tez za. Za morderstwo powinna byc taka kara, jesli ktos odebral zycie innej osobie to w czym niby jego zycie jest cenniejsze od zycia tamtej osoby zeby mu jego nie odebrac. Oczywiscie nie za kazde morderstwo nalezaloby jeszcze szczegolowo rozpatrzyc okolicznosci. Moze kiedys zmienie zdanie na razie mam takie.
Artur1996

Re: Kara śmierci w Polsce?

Post autor: Artur1996 »

Kara śmierci w Polsce byłaby jak najbardziej logiczna,ale to wymaga całkowicie zmiany prawa,obecne prawo stoi obecnie po stronie przestępcy a nie uczciwego człowieka.Dla przykładu ktoś zabija włamywacza i sąd udowadnia zabójstwo obrońcy mieszkania,tylko dlatego że przekroczył obronę konieczną.W USA funkcjonuje normalna prawo i za taki przypadek jak by się zdarzył w USA to obył by się bez zbędnego echa.Temat bardzo trudny do dyskusji ale uważam że takie tematy trudne też trzeba podejmować. :)
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Re: Kara śmierci w Polsce?

Post autor: Spock »

Moim zdaniem kara smierci rozwiązałaby problem przepełniających się więzień

Demagogia. W calej [polsce w ciagu roku popelnianych jest zaledwie KILKA przestepstw, ktore ewentualnie kwalifikowalyby się do kary smierci. A utrzymanie jednego wieznia to koszt rzedu 2000-3000 zl miesiecznie. W skali budzetu to niezauwazalny okruszek.
byłaby doskonałą formą "odstraszenia" przyszłych przestepców od ich zamiarów.
Kolejna demagogia. w USA jest kara smierci, a morderstwa i tak się zdarzaja i tez nie wszystkie sa wykrywane.
Uważam, że więzień powinien także spedzić rok czy dwa przed śmiercią za kratkami w celu "przemyślenia swojego życia". Dla mnie dożywocie nie ma sensu - jest marnotrawieniem pieniedzy.
A na cholere komu jego przemyslenia, jak i tak ma zostac stracony ?

A tak w ogole, poza tym:

Kary smierci w Polsce nie bedzie, poniewaz jest to sprzezne z prawem Unii Europejskiej, czy jakos tak.

Od czasu do czasu rozne cwaniaki wywoluja ten temat w mediach żeby się polansowac. Ale to tylko bicie piany i wszyscy dobrze o tym wiedza. Jest to po prostu temat zastepczy.

Gdybysmy mimo wszystko wprowadzili KS, mogliby nas za to nawet wyrzucic z Unii, a tego ZADEN polityk nie chce.
Artur1996

Re: Kara śmierci w Polsce?

Post autor: Artur1996 »

Tak,niestety istnieje takie prawo w Uni mówiące że w żadnym kraju UE nie ma prawa być egzekwowana kara śmierci.Masz rację z tym że mało jest przestępstw podlegających pod takową karę,ale modyfikacja polskiego prawa też byłaby niezbędna do wprowadzenia tej oto kary,nie sztuka skazać niewinnego chociaż i takie przypadki zapewne by się zdarzały taki już mankament kary śmierci.Ja osobiście jestem za,ale w naszym kraju egzekwowanie tych wyroków jest niemożliwe.
Artur1996

Re: Kara śmierci w Polsce?

Post autor: Artur1996 »

No co racja to racja,ale kara śmierci to już według mnie musi być ostateczna decyzja a nie za każde zabójstwo przybijać komuś wyrok śmierci np. obrona własna lub obrona mienia,każdy przypadek musiałby być dogłębnie analizowany i sprawdzany.
Artur1996

Re: Kara śmierci w Polsce?

Post autor: Artur1996 »

No zgoda tych największych zwyrodnialców należałoby karać śmiercią ale ile tych przypadków w Polsce byłoby sklasyfikowanych na karę śmierci,kilka w ciągu roku,trochę więcej.Uważam że większą karą dla pedofila jest odsiedzenie kilkunastu lat w więzieniu,pedofile mają tam bardzo ciężkie życie,oglądnijcie film Symetria i będziecie wiedzieć o co chodzi.Możemy być sobie ,,za,, i ,,przeciw,, ale prawo Unii Europejskiej zabrania Unijnym państwom wprowadzania kary śmierci,więc chyba że kiedyś coś się zmieni w tej materii ale na razie można pozostać tylko na gdybaniu.
Awatar użytkownika
IteratorZX81
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 419
Rejestracja: 2008-09-05, 18:38

Re: Kara śmierci w Polsce?

Post autor: IteratorZX81 »

Co do k. śmierci, to jest dużo gorszych rzeczy niż śmierć. Także zamiast tego (bo śmierć jest jednorazowa i przy dzisiejszych "humanitarnych" sposobach gościu aż tak bardzo nie cierpi) to wziąć go i robić rzeczy typu wbijanie igieł od akupunktury pod paznokcie, robienie nacięć za małżowinami usznymi itd. BEZ środków przeciwbólowych, a nawet więcej - stosując środki niwelujące mechanizm obronny w postaci mdlenia przy zbyt wysokim poziomie bólu. To bardzo skuteczny sposób na odstraszenie ludzi od robienia nieodpowiednich czynów i powinno się to wprowadzić. Kary w sensie liczba lat, itd. tyle co obecnie tylko że dzień w dzień "zabawa z więźniem" (patrz wyżej) zamiast stoliczka do ping-ponga, kawki i telewizorka.

I najfajniejsza sprawa - TEGO przepisy UE nie zabraniają.
Awatar użytkownika
Sylvester93
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 152
Rejestracja: 2011-03-27, 20:48
Lokalizacja: Świdnik

Re: Kara śmierci w Polsce?

Post autor: Sylvester93 »

Najlepsze prawo :)
Prawo Hammurabiego.
przykłady z tego prawa:

§ 1 Jeśli ktoś kogoś oskarżył i rzucił nań podejrzenie o zabójstwo, zaś tego mu nie udowodnił, ten, kto go oskarżył, poniesie karę śmierci.
§ 22 Jeśli obywatel rabunku dokonał i został złapany, człowiek ten zostanie zabity.
§ 102 Jeśli kupiec dał agentowi handlowemu pieniądze jako pożyczkę bezprocentową, a on tam, gdzie poszedł, poniósł stratę, zwróci kupcowi kapitał.
§ 103 Jeśli podczas jego podróży nieprzyjaciel zabierze mu wszystko, co niósł, przed bogiem przysięgnie i będzie uwolniony.
§ 195 Jeśli syn ojca swego uderzył, rękę utną mu.
§ 196 Jeśli obywatel oko obywatelowi wybił, oko wybiją mu.
§ 197 Jeżeli kość obywatel złamał, kość złamią mu.

Skorzystałem z pomocy internetu...
leszek

Re: Kara śmierci w Polsce?

Post autor: leszek »

Kary w sensie liczba lat, itd. tyle co obecnie tylko że dzień w dzień "zabawa z więźniem"
do takiej roboty roboty jaka opisujesz musiałbys znalezć niesamowite grono zwyrodnialców, osób lubujących się w zadawaniu bólu, osób bez uczuć, właściwie ludzi jeszcze gorszych niż wiekszość osadzonych w wiezieniu - back to Nazi? :roll:
Awatar użytkownika
Sylvester93
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 152
Rejestracja: 2011-03-27, 20:48
Lokalizacja: Świdnik

Re: Kara śmierci w Polsce?

Post autor: Sylvester93 »

Nie :)
Nie musiał bym szukać takich złych ludzi tylko po prostu dobrze im płacić :)
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Re: Kara śmierci w Polsce?

Post autor: Spock »

Ależ wy macie chore pomysły. Do tego całkiem idiotyczne.
Tak się składa, że prawo międzynarodowe zakazuje rówmnież stosowania tortur. Pamiętacie Guantanamo ?
Pomijając względy humanitarne, torturowanie typa, który został już osądzony i osadzony, jest całkiem bez sensu. Bo i po cholerę ?

Jeśli już, to prędzej bym się zastanowił nad ciężkimi robotami.
Awatar użytkownika
Morburg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: 2011-05-17, 04:39
Lokalizacja: Kujawsko pomorskie
Komentarze: 1

Re: Kara śmierci w Polsce?

Post autor: Morburg »

Hm chore pomysły mówisz dobrze masz może i racje ale zastanówmy się przez chwile
Znajdujemy jako ojciec lub matka swoje dziecko w stanie agonii spowodowanej zmasakrowaniem i wykorzystaniem seksualnym łapiesz je w ręce dzwonisz na policje na pogotowie dziecko przeżywa ale jest do końca życia napiętnowane i boi się każdego człowieka jak zaszczute zwierze . Jest proces zwyrodnialca skazują na dożywocie ty w tym czasie patrzysz mu w twarz i myślisz będę płacił na niego rachunki i podatki aby tam gnił popatrz on żyje prawie normalnie a twoje dziecko do końca życia jest przerażone . Uważam że te chore pomysły to bardzo dobry pomysł ja z swojej strony po prostu męczył bym tego gościa psychicznie przez całe jego parszywe życie a na koniec bym go Skatował jego własną ręką . Przepraszam ale mnie uniosło tak jestem za karą śmierci .
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Kara śmierci w Polsce?

Post autor: Darnok »

Jeśli już, to prędzej bym się zastanowił nad ciężkimi robotami.
Dokładnie. Niech przynajmniej zarobią na swój pobyt w tym więzieniu. Nie dość, że polepszą im się warunki (bo nadwyżki więzienie może przeznaczyć na jakąś rekreację czy większą ilość sal), to nie będą obciążać podatnika.

Morburg- Ty natomiast chcesz bawić się w kata- w czym jesteś od takiego gościa lepszy? jesteś dokładnie taki sam, jak on w momencie, kiedy jesteś w stanie zrobić te same rzeczy.
Awatar użytkownika
Morburg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: 2011-05-17, 04:39
Lokalizacja: Kujawsko pomorskie
Komentarze: 1

Re: Kara śmierci w Polsce?

Post autor: Morburg »

Tylko popatrz że czasami jeżeli człowiek nie odczuje ulgi to czy jest w stanie pogodzić się z tym kim jest jego dziecko i tym że kat jego dziecka tyra w robotach drogowych czy w kamieniołomie ale żyje i śmieje się w duszy . Wiem zemsta nie jest dobra ale czy też nie jest czasami jedynym wyjściem aby zaznać spokój i pomścić swe dziecko
Awatar użytkownika
Sylvester93
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 152
Rejestracja: 2011-03-27, 20:48
Lokalizacja: Świdnik

Re: Kara śmierci w Polsce?

Post autor: Sylvester93 »

powiem tak:
Śmierć za śmierć
Kradzież za ręke
gwałt- ucięcie przyrodzenia
itp itd...
Tak powinno być ;/
Nie mam zamiaru płacić za gnidy które żyją sobie na koszt podatników a jak już stamtąd wyjdą to będą robićto samo ;/
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Ciekawostki”